Şimdi Ara

win win inno cxt mi yoksa hoyt quadro mu (okçuluk)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yaygın olmayan bir spor olmasına rağmen okçuluk şu sıralar büyük ilgi görmeye başladı ben bu sporu yaklaşık 2 yıldır yapıyorum ve artık kendi yayımı almanın vakti geldi forumda az da olsa işten anlayan 1-2 kişi vardır hoyt formula ionx + quadro ve win win inno cxt + ex power (vaya ona benzer bişey) arasında kaldım sizce hangisi daha iyi hocalarım hoyt kabza ve win win limb diyorlar ama ben uyumlu olsun istiyorum bi de hiç quadro denemedim iyi mi ???

• merhaba.ikisinide inceleme ve atış yapma şansım oldu.şu anda hoyt handle+winwin limb iyi bir kombinasyon olarak kullanılıyor.ama detaylı bir inceleme veya kıyaslama istiorsan mutlaka amerika forumlarını incelemen gerektiğini düşünüyorum.(bu konuda en iyi bilgiye sahip olan hocalardır ;) )
  • hocam benim hocam quadro çıkmadan önce expower cxt veya gmx cxt öneriyordu ama quadro çıkınca işler değişti tabi ki neyse ben amerikan forumlarına da bakayım
  • yakın zamanda okçuluğa başlayacağımda şunu merak ediyorum, makaralı oklar hoş ama nsana zevk vermiyor, makarasızlar çok güzel gözüküyor ancak bunlardada neden eski tip macar yayı gibi yaylar tercih edilmiyor ? daha çok bu sizin yazdığınız tipteki oklar tercih ediliyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lTUBORGl

yakın zamanda okçuluğa başlayacağımda şunu merak ediyorum, makaralı oklar hoş ama nsana zevk vermiyor, makarasızlar çok güzel gözüküyor ancak bunlardada neden eski tip macar yayı gibi yaylar tercih edilmiyor ? daha çok bu sizin yazdığınız tipteki oklar tercih ediliyor ?

olimpik yayların isabet oranı eski tip macar ve osmanlı yayına göre daha iyidir.
    çünkü bu yaylarda nişangah stabilizör vs. ekipmanlar bulunmaktadır.

makaralı yay cok zevklidir aslında..isabet oranı cok yüksektir.
    makaralı yayı tetikle değilde el ile atmaya alışırsanız olimpik yaylardan daha zevkli bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: falken34

quote:

yakın zamanda okçuluğa başlayacağımda şunu merak ediyorum, makaralı oklar hoş ama nsana zevk vermiyor, makarasızlar çok güzel gözüküyor ancak bunlardada neden eski tip macar yayı gibi yaylar tercih edilmiyor ? daha çok bu sizin yazdığınız tipteki oklar tercih ediliyor ?

olimpik yayların isabet oranı eski tip macar ve osmanlı yayına göre daha iyidir.

makaralı yayı tetikle değilde el ile atmaya alışırsanız olimpik yaylardan daha zevkli bence...

ya hocam zaten bu işin zevki nişangahsız olması gerekmiyomu ? nişangahla herkes vuru önemli olan yardımcı ekipman olmadan atmak değilmi

misal bi tüfek düşünelim uzaktaki hedefi nişan alıp vurma ihtimalimiz düşüktür ancak buna bi dürbün taktımmı isabet oranını kat ve kat arttırır yani işin kolayına kaçmış oluruz diye düşünüyorum
    tabi sizler daha iyi bilirisiniz

• quote:

quote:

quote:

ya hocam zaten bu işin zevki nişangahsız olması gerekmiyomu ? nişangahla herkes vuru önemli olan yardımcı ekipman olmadan atmak değilmi

misal bi tüfek düşünelim uzaktaki hedefi nişan alıp vurma ihtimalimiz düşüktür ancak buna bi dürbün taktımmı isabet oranını kat ve kat arttırır yani işin kolayına kaçmış oluruz diye düşünüyorum

yok hocam.nişangah olmazsa kara düzen atarak hedef vurmak için. el alışanlığı gereklidir.
    misal bir kemankeşin yayına alışması ve attıgını vurabilmesi için yayına iyice alışması ve benmsemesi gerekli.
    ama makarlı ve olimpikte bu tip bir alışkanlık pek gerekli değildir.
    klasik yay atmak da cok zevklidir ama nişan alarak atmak cok daha zevkli..

• quote:

quote:

quote:

quote:

yok hocam.nişangah olmazsa kara düzen atarak hedef vurmak için. el alışanlığı gereklidir.
    misal bir kemankeşin yayına alışması ve attıgını vurabilmesi için yayına iyice alışması ve benmsemesi gerekli.
    ama makarlı ve olimpikte bu tip bir alışkanlık pek gerekli değildir.
    klasik yay atmak da cok zevklidir ama nişan alarak atmak cok daha zevkli..

valla hocam ne diyim zevklerle renkler tartışılmaz, nişangahsız daha iyi gibime geliyor, hem nişangahsız alırsa insan her türlü yayı kullanabilir
    ama tabi her ikiside zevklidir :D

• lTUBORGl kullanıcısına yanıt
    Klasik yay ile isabetli atış yapan kişi makarali yi õtturur zaten
    Ama makarali Avda felan çok daha etkili ve isabetli.bu nedenle çok tercih ediliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Klasik yay ile isabetli atış yapan kişi makarali yi õtturur zaten
    Ama makarali Avda felan çok daha etkili ve isabetli.bu nedenle çok tercih ediliyor.

haa avda tabi canım makaralı nişangahlı iş yapar ya, benimki sabit hedefe hobi amaçlı, avlanma imkanım yok olsa kullanmayı çok isterim anca memlekete gidersem olur o imkanda :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.