Şimdi Ara

win başlarke ekran yeşil kırmızı renklere bölünüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar windows açılırken problem yaşıyorum bilgisayar tv ye bağlı monitörüm yok anakartım 890GPA-UD3H onboard ekran kartıyla kullanıyorum windows 7 açılırken starting windows yazıyor daha sonra ekran kararıyor ekran yeşil kırmızı renklere bölünüp çizgiler çıkıyor

• arkadaşlar bugün birşeyin daha farkına vardım bir pencereyi taşıdığımda sağa doğru taşırsam ekranı tam ortadan bölüyor sağ tarafı mavi oluyor sola taşırsam aynı şeyi sol taraf için yapıyor aynı problemi yaşayıpta çözebilen varmı en azından ekran kartındanmı yada başkabiyerdenmi kaynaklanıyor bulsam hazır değiştirme şansım varken değiştiricem
  • http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/BIOS_Model.aspx?ProductID=3342
    Burdan yeni BIOS'u yükleyip bir deneyin.
    Onboard kartınıza overclock yaptıysanız normal saat hızlarınıza getirin.
    Sürücü güncellemesi yapın (10.3 çıktı)

Bunlar geliyor aklıma şimdilik.

780G de ilk çıktığında bazı sorunlar olmuştu anakartlarda.(Forumda konusu var,özellikle ECS'den çok şikayetçiydi herkes)
    Sonraki bioslarla hem 780G'nin performansı artmış hem de sorunlar düzelmişti.

Bu yüzden bir çipset ve anakart ilk çıktığında alınmasına pek sıcak bakmıyorum.Böyle garip sorunlar çıkabiliyor.

• problemler kısa zaman içinde düzelirse sakıncası yok fakat dediğiniz gibi bi çok pproblem var şimdilik bu sebepten ötürü bende tavsiye etmiyorum ayrıca ses problemlerimde var tvnin hoparlörlerinden hdmila ses aldığımda gayet temiz bi ses alıyorum fakat 5+1 e aldığımda ses acayip yankılı ve ön iki hoparlörden ses alamıyorum sorunlar umarım driverla alakalıdır bir arıza yoktur.
  • 5+1 düzeldi fakat ekran sorunum hala devam ediyor biosu update ettim bir işe yaramadı..
  • bugün birşey daha farkettim ekran aradabir karanlıklaşıyor tekrar parlaklaşıyor falan birşeyler hatalı sanırım ama birtürlü neyin hatalı olduğunu bulamadım bu tip problem yaşayan varmı mesela pencereyi sağa sola taşırken ekranın parlaklığı gidiyor ve tam ortadan bir çizgi çıkıyor pencereyi sağa taşıdığımda sağ taraf parlıyor sol taraf mat kalıyor falan filan:) gidip bu anakartı geri falanmı vermeliyim hazır alalı 15 gün olmamışken
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.