Şimdi Ara

William Blake Ve Görüşleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi geceler arkadaşlar, William Blake hakkında bir araştırma kağıdı yapıyorum. Daha çok kiliseye karşı duruşu, sanayi devrimine karşı duruşu ve özgürlük anlayışını temel alarak yola çıkıcam. Sizinde bu konuda fikirleriniz varsa öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.

• Türkçeye çok gecikerek çevrilmiştir, aslında dil canbazlığı nedeniye çevirisi hep tartışmalıdır

Hakkında fazla eser de yok, Peter Marshall'ın bir incelemesi var, bir de bazı edebiyat inceleme kitaplarında bölümler olarak bulabilirsiniz, Mina Urgan'nın "İngiliz Edebiyatı Tarihi" eseriinde epeyce bir bölüm de mevcut

KB için fazla "kültürel" bir soru olmuş, okuyan var mı deseydiniz belki bir umut olabilirdi!

Baca işçisi çocuklar için;

Baca Temizleyicisi

Kırlarda mutlu olduğum için,
    Kışın karlar arasında gülümsediğim için,
    Bana ölümün giysilerini giydirdiler,
    Kederin şarkısını söylemeyi öğrettiler
    William BLAKE

• Farkettim .. İngilizce kaynaklardada genelde şiirleriyle alakalı bölümler var gerçi şiirleri düşüncelerin yansıtıyor ama herşeyide bunu temel alarak yazamam ..
  • Mina Urgan’nın kitabındaki bölüm hayli güzel, sorularınızın yanıtları kısa da olsa var, okumanızı öneririm. Sanayi devrimi?

Bir de nette bir inceleme de mevcut, başlığı itici ama içeriği fena değil, daha çok gravürleri üzerine yoğunlaşmış bir yüksek lisans tezi;
    http://www.belgeler.com/blg/1bqp/15-18-yas-grubunun-gorsel-sanat-egitimi-bakimindan-william-blake-ve-sanati-william-blake-and-his-art-in-point-of-15-18-age-group-visual-art-education

Şiirleri dışında başka kaynaktan zaten fikirleri öğrenemezsiniz, son dönem düz yazıları çevrilemiyor, aynı zamanda anlaşılamıyor!

• Biraz göz gezdirdim .. İşime yaracak gibi duruyor .. Çok teşekkür ederim :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.