Şimdi Ara

Wifiyi İllegal Kullananlara Dava Açmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir kaç haftadır illegal wifi sifre kırma uygulamaları ve yazılımlarıyla modeme saldıran biri var.
    Bu kişi yüzünden interneti kullanmakta problemler yaşıyorum.
    Çünkü internet oldukça yavaşlıyor ve saldırdığı program modemi arada sırada yeniden başlatıyor.
    Savcılığa suç duyurusunda bulunup dava açmayı düşünüyorum.
    Wifiyi çalmakta ısrar ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Wifi ismini degiştir

YakalarsamMuckMuck yap

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Modemin ismini değiştir ve gizle

• quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

Wifi ismini degiştir

YakalarsamMuckMuck yap

Wifi adı üzerinden mesaj gönderiyorum 1-2 gun duruyor sonra yine saldırıyor

• dumpper falan kullanıyor olabilir .sürekli wps şifresi deneyen hack programları var onları kullanıyordur.

modemin arayüzüne gir WPS yi kapat.

çoğu açık wps yüzünden oluyor wps yi kapatırsan problem olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

dumpper falan kullanıyor olabilir .sürekli wps şifresi deneyen hack programları var onları kullanıyordur.

modemin arayüzüne gir WPS yi kapat.

çoğu açık wps yüzünden oluyor wps yi kapatırsan problem olmaz.

Wps yi kapattım. Wifislax ya da kali linux kullandığını düşünüyorum.. Çünkü modeme reset attırabiliyor.

• wifiyi gizle ve sadece izin verilen mac adreslerine bağlansın

• oncelikle modemine reset at ve yeniden kurulumunu yaptiktan sonra hemen tanidik cihazlarinin mac adreslerine izin verecek sekilde modemi ayarla muhtemelen ona wifi gorunmeyecektir veya bu sirada hic ellemeden emniyete git onlar tasdik etsin saldiriyi ceza alir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çözümler basitten zora doğru.

WiFi kapat . Sadece kablolu kullan

Ağı gizle

Wps kullanımını kapat

Mac adresine göre filtreleme yap

Routeri kır

Kolay geksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: TallMan

oncelikle modemine reset at ve yeniden kurulumunu yaptiktan sonra hemen tanidik cihazlarinin mac adreslerine izin verecek sekilde modemi ayarla muhtemelen ona wifi gorunmeyecektir veya bu sirada hic ellemeden emniyete git onlar tasdik etsin saldiriyi ceza alir

Herifler güvenlik kamerasında kayıtlı soyguna gidin siz bulun diyor bir de internet ile mi uğraşacaklar

• Modemin çekim gücünü düşür. Bizim modem 2 oda öteye zor çektiği için saldıran olmuyor.

• Çok kolay o wifine bağlanan kişinin İP ve Mac adresini al modem arayüzünden hızını kısıtla google dahi açamayacak seviyeye getir daha sonra WPS'yi kapat bu eleman senin modem arayüzüne giriyor bence ordan da modem şifresini alıp devamlı giriyor bana göre çünkü modemlerin default şifreleri hep admin-admin yada admin-ttnet gibidir böyle yazarak direkt girmiştir modeme.Uğraşamam dersen MAC ve İP adresini alabilirsen direkt savcılığa git çözümleri var işte sadece uğraşmak gerekiyor ama WPS'yi kapatırsan hiç bağlanamaz bide android ile bağlantı yapıyosa WPS WPA Tester kullanıyodur yada başka program farketmiyor güvenlik düzeyini modem arayüzünden WPA2 PSK gibi şeyler var onu düşürüp WPA yaparsan bağlanma şansı sıfır çünkü bu programlar direkt WPS açığı ile giriyor
  • savcılığa suç duyurusunda bulun giren sahisin ip mac ve girdiği siteler log tutuluyor cok kolay bulunur

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.