Şimdi Ara

wifinet Gbh Telekom (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
3.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Kabloyu çekseler de bağlantıyı yapmıyorlar ki. Port sorunu var, kablo olsa da kablonun ucunu takacak cihazları yoksa kablo çekmenin bir anlamı yok. Port olsa zaten kabloyu muhtemelen çekerlerdi. Kapaklı'da kablo çektiler apartmana ama hizmet vermediler, bir yıl sonra başka kablo çektiler. Ondan sonra sanırım hizmet vermeye başladılar ama o zamana kadar Nimanet kullanmaya başlamıştı İnternet kullanmak isteyenler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nars1

waaynet firmasından 300tl modem hariç anten ve kablolama ücreti olarak hizmet almaya başladım darıca ilçesinde port kablolama vs herşey sorun olduğundan dolayı 2 yıldır tt tarafından hizmet sunulmamaktaydı ve 6mbps 45tl sınırsız taahhütsüz yükle kullan mantığı ile kullanmaya başladım hız ve ping değerleri (https://www.hiztesti.com.tr/result/5c407780ff36eb6eb3fcbb55 ) tek cihaz ve kablo ile bilgisayara bağlı iken böyle internet konusunda herkese yardımcı olmaya çalışırım. 6mbps internet ile 7mbps almamda gayet iyi şuanlık
    ınstagram: knrrman_
    Manisa Turgutludamı yaşıyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Hocam 6 aylik pesin arti modem ve kurulum ile 445 lira odedim. 8 mpbs paket aldim ama ortalama 3 4 mpbs hiz aliyorum. Hiz istikrarli degil. Upload daha iyi durumda. Dalgalanma var. Idare edecegiz aemrtik.

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldenParsTR

Manisa Turgutludamı yaşıyorsunuz?

Alıntıları Göster
    Manisa çıkışlı bir şirket waaynet ama şubeleri var Kocaeli Darıcada yaşıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: mihritalia

Hocam 6 aylik pesin arti modem ve kurulum ile 445 lira odedim. 8 mpbs paket aldim ama ortalama 3 4 mpbs hiz aliyorum. Hiz istikrarli degil. Upload daha iyi durumda. Dalgalanma var. Idare edecegiz aemrtik.
    Hocam hız konusunda dalgalanma alt yapıdan almış olsan bile olur belirli saatler yoğun olduğundan dolayı normaldir ama kötü hava şartlarında durum ne olur ona bişey diyemem

• mihritalia M kullanıcısına yanıt
    Ne kadar dalgalanma var peki? Kendileri gördü mü bunu, ya da bildirdiniz mi? Ortalama 3 - 4 Mbit tek siz kullanıyorsanız o esnada iyi değil. Hani bir süre idare edilir ama bildirin kendilerine, bir şeyler yapabilirler sanırım. Test sonucu atar mısınız?

Benim test sonucu. Dalgalanma falan olmaz bende. Hız testlerinde 80 - 90 Mbit çıkıyordu zaten birkaç haftaya kadar. :)
     wifinet Gbh Telekom
  • Ekran goruntusu atiyorum. Nimanet sonuclari 17 ocaktan sonrasi

wifinet Gbh Telekom

• quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Ne kadar dalgalanma var peki? Kendileri gördü mü bunu, ya da bildirdiniz mi? Ortalama 3 - 4 Mbit tek siz kullanıyorsanız o esnada iyi değil. Hani bir süre idare edilir ama bildirin kendilerine, bir şeyler yapabilirler sanırım. Test sonucu atar mısınız?

Benim test sonucu. Dalgalanma falan olmaz bende. Hız testlerinde 80 - 90 Mbit çıkıyordu zaten birkaç haftaya kadar. :)
    Kullanılan alıcı cihaz nedir?
  • Diamondx D kullanıcısına yanıt
    Antenden gelen CAT kablo bir Mikrotik cihaza bağlı ama antendeki sistemi bilmiyorum. Tahminimce o da Mikrotik'in bir ürünüdür.
  • quote:

Antenden gelen CAT kablo bir Mikrotik cihaza bağlı ama antendeki sistemi bilmiyorum. Tahminimce o da Mikrotik'in bir ürünüdür.
    Ping çok çok iyi ondan sormuştum mesafede yakın sanırım?

• Diamondx D kullanıcısına yanıt
    Fibere çıkış noktası ile karşı bina diye biliyorum. Diğer evimde de benzer bir WISP var. Orada ping biraz fazla ve hız da stabil olmayabiliyor ama orada sinyal bir omni anten tarafından verilip bir Tenda AP'nin range extender modu kullanılarak eve dağıtılıyor. Direk bir antene bakacak anten alsam muhtemelen performans çok daha iyi olur.
  • Geçenlerden bir hız testi sonucu atayım.

wifinet Gbh Telekom
  • quote:

Geçenlerden bir hız testi sonucu atayım.

Nimanet e baktım böyle bir paket yok nasıl oluyor bu kadar şaşırtıcı 😂 ben 6mbps de 7 falan alabiliyorum en fazla (nimanet değil)

• quote:

Orijinalden alıntı: mihritalia

Ekran goruntusu atiyorum. Nimanet sonuclari 17 ocaktan sonrasi

Dilkat ederseniz yapmış olduğunuz hız testi saatlerine pop noktasında yoğunluk olabilicek zamanlarda düşük hız. geç saatlerde ve yoğunluk az olan zamanlarda yüksek hızlar almışsınız eğer sizi başka bir pop noktasına taşıma şansları varsa bunu talep etmelisin bağlı olduğun yayıncı pop noktası biraz yoğun kullanılıyor gibi.

• nars1 N kullanıcısına yanıt
    Paket en ucuz paket. :D

Speedtest.net sitesinin bazı hız testi lokasyonlarına hız sınırlayıcıda ayar yapılmış sanırım, hızı düşmüyordu. Sınır çatıdaki router ile benimki arasındaki 100 Mbit bağlantı idi hani.
  • nars1 N kullanıcısına yanıt
    Talepte bulundum. Tarifemin bitmesini beklemem gerekiyormus. Ben de bina da 3 kisi daha almak istiyor ben su an test ediyorum, ona gore diger kisilere tavsiyede bulunacagim dedim. Ilgilenecegiz dedi. Umarim baska bir pop kanalina gecirirler.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.