Şimdi Ara

WiFi üzerinden WakeOnLan Mac 'te kullanılıyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mac mini'de bir programı uzaktan kullanmaya başladım o yüzden mini'yi kapatırken Sleep moduna getirip WakeOnLan ile uzaktan açmak isterim. Ethernet üzerinden çalışan WoL programım var. ethernet bağlantısında mini'yi uzaktan Sleep modundan sorunsuz açabiliyorum fakat WiFi bağlantısında açamıyorum.

Konuyu araştırdığıdahttps://support.apple.com/en-us/HT201960 Bonjour Sleep Proxy 'dan bahsedildiğini gördüm fakat bu özellik AirPort cihazında vardır deniliyor ve bende AirPort cihazı yok; WiFi cihazım TP-Link'in normal bir WiFi Router cihazı. Bonjour Sleep Proxy denilen şey, airPort cihaz olmadan, ağdaki sunucuya kurulup kullanılan birşey ise onu yapabilirim cunku ağda 7x24 çalışan bir Mac sunucum var.

Konuya ilgisi olan arkadaşlardan yorum beklerim. Mac mini'de WiFi üzerinden WakeOnLan kullanmak ne kadar mümkündür?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Burada ingilizce olarak anlatılmış ama resimlerden ayarlar anlaşılıyor umarım yardımı olur...https://www.lifewire.com/wake-on-lan-4149800

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SysEdit -- 26 Ocak 2019; 14:18:47 >
  • SysEdit kullanıcısına yanıt
    Sagol fakat o sadece Ethernet üzerinden WoL anlatıyor. WiFi üzerinden WoL üzerine birşey anlatmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Sagol fakat o sadece Ethernet üzerinden WoL anlatıyor. WiFi üzerinden WoL üzerine birşey anlatmıyor.
    Wake for Wi-Fi network access yazıyor ayarda resme bakarsan ... Wi-fi için bu ayarlar... Tabi makinenin desteklemesi gerekiyormuş...

WiFi üzerinden WakeOnLan Mac 'te kullanılıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SysEdit -- 26 Ocak 2019; 14:28:2 >
  • SysEdit kullanıcısına yanıt
    Evet orada Wake for Wi-Fi seçeneği var fakat benim 2005 Mac mini 'de o seçenek yok :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.