Şimdi Ara

WiFi bağlantım yan odada neredeyse hiç çekmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 6 saat önce Türk Telekom vdsl 12 mbps bağlantımı gerçekleştirdik modemin bulunduğu oda dışında, diğer odalarda neredeyse hiç bağlantı yok gibi modemim ZYXEL yeni tip modelidir bunun nedeni modemin yeni bağlanması sonucu alışma sürecinden dolayı mı yoksa kablo bağlantılarımda mı sıkıntı mı var

WiFi bağlantım yan odada neredeyse hiç çekmiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• wifi gücü düşük ondan... menzil arttırıcı...
  • detanaoq kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom müşteri hizmetlerini aradım ekip gönderdiler sorunun kablolarımda olduğu söylendi ne yapmalıyım hangi tür kablo kullanmalıyım kablo değişimi internet hızımı artırır mı

• atakancsk0 A kullanıcısına yanıt
    ya telefon kablosu yada cat5e/cat6 kablo kullanabilirsin...
  • detanaoq kullanıcısına yanıt
    Cat 6 kablolar rj45 girişli fakat benim modemdeki dsl girişim rj11 girişli ne yapmalıyım

• atakancsk0 A kullanıcısına yanıt
    cat5e v.s.e iinde rj11 akacaksın... tek fark o...
  • Eğer modemin bulunduğu oda üzerinde wifi bağlantısı ile istediğiniz hıza ulaşabiliyorsanız. Ve yan odadan da wifi ile bağlanmaya çalışıyorsanız ve wi ile bağlanırken sorun yaşıyorsanız. Modem ayarlarını kontrol edin. Modemin 2.4 ghz ile mi yoksa 5 ghz ile mi bağlandığını kontrol edin 5ghz ayarlı ise 2.4 ghz ye ayarlayarak sorunun çözülüp çözülmediğini tekrar kontrol edin.Eğer böyle bir seçenek yok ise yada 2.4 ghz ile bağlı iseniz. Wifi kanalını değiştirmeyi deneyin wifi kanalı otomatikte ise kendiniz bir kanal seçin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.