Şimdi Ara

Wifi Akıllı Priz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
2
Favori
1.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Slm arkadaşlar bu wifi prizlerde 16A -3840 watt degeri gösteriyor. Yuksek güç çeken fırın, buzdolabı vs gibi cihazlarda sorun yaratır mi? Bu watt olayi kafamı karıstırdi. Normal prizlerde de belli watt degeri var mi?

Wifi Akıllı Priz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konu ile alakalı bilgisi olan yok mu ya?
  • Normal prizlerde de var ancak akım devrenin üstünden geçmediği için çok çok uzun süre kullanırsnız priz ısınır ardından varsa kaçak akım rölesi atar yoksa yangın çıkar. Bu cihazda bağladığınız buzdolabı vs. bu değerin %2 %3 üstüne çıkarsa önce devre yanar cihaz çöp olur ardından yukarda yazdıklarım gerçekleşir.
  • "En fazla 16A akım çeker, 3840W tüketir." anlamında.
    Normal prizde 220-240 volt elektrik olur.
    Watt'ı bulmak için Amper ile Volt çarpılır. 16Ax240V=3840W
  • Ek bir bilgi !
    Buzdolabı, modem ve bunun gibi elektrik gidip geldikten sonra siz evde yokken kendiliğinden çalışması gereken cihazlarda akıllı priz kullanacaksanız kesinti sonrasında güç davranışı seçeneği olup olmadığını araştırın.
    Genellikle elektrik kesildikten sonra tekrar geldiğinde bu cihazları tekrar açmak (on konumuna almak) gereklidir.
    Bazı büyük markalar "power failure" sonrası ne yapılmasını istediğinizi uygulamansında işaretlemenizi ister. Prizinizde bu özellik varmı kontrol etmenizi öneririm.
  • Arkadaşlar merhaba, bir sorum olacak. Bix akım korumalı akıllı çoklı priz aldım. Bir türlü wifi üzerinden göremiyorum. İçerisinde ki wifi desteği 2.4ghz imiş. Modemim de hem 2.4ghz hemde 5ghz aktif şuan 2.4ghz den girip eşleşme yaptığımda prizi yine görmüyor. Modem arayüzünden 5ghz i kapatıyorum herhangi bir çakışma olmaması adına yine görmüyor. Bir şey denedim farklı bir telefonu modem yapıp kendi telefonumla prizi 2. Modem olarak yaptıgım telefonun interneti üzerinden eşleştirdim sorun yok, lakin benim evimin modeminden eşleştirme yaptığımda prizle telefon eşleşmiyor. Ne yapabilirim bu konu hakkında lütfen yardımlarımızı bekliyorum.

• Dezert kullanıcısına yanıt
    Bende benzer sorun Samsung Xpress M2020W kablosuz yazıcıda oldu. Evde Turkcell'in Huawei router/access point cihazı var. Yazıcı Huawei'nin 2.4 GHz wi-fi ağına bağlanıyor. Evdeki kapsama alanını genişletmek için TP-LINK AP500 Access Point almıştım. Yazıcı bir türlü TP-LINK'ın 2.4 GHz ağına bağlanmadı.

NetSpot programı ile evdeki Access Point'lerin wi-fi bilgilerine baktığımda 2.4 GHz için Huawei'nin band genişliğinin 20 MHz, TP-LINK'in 40 MHz olduğunu gördüm. TP-LINK setup kısmına baktığımda 20 veya 40 MHz seçenekten birisini seçebiliyoruz.

Kafam biraz karıştı ve internette 20 vs 40 meselesine baktığımda, eski model kablosuz cihazların uyumluluğu için 40 yerine 20 seçilmesi gerektiği yazıyor.
    https://routerguide.net/setting-up-20-mhz-or-40-mhz-bandwidth-how-to-improve-wifi-network-performance/

Ben henüz bunu Samsung yazıcı için denemedim. Samsung'u 2010 başlarında almıştım, epey eski. Hatta Samsung firması daha sonra yazıcılarını HP'ye sattı.

Access Point'te Wi-Fi kısmında başka tanımlar da var. Bunları da değiştirerek test etmek gerekir.

Wifi Akıllı Priz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bahadir.Gurel -- 25 Mart 2020; 18:38:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bahadir.Gurel

Bende benzer sorun Samsung Xpress M2020W kablosuz yazıcıda oldu. Evde Turkcell'in Huawei router/access point cihazı var. Yazıcı Huawei'nin 2.4 GHz wi-fi ağına bağlanıyor. Evdeki kapsama alanını genişletmek için TP-LINK AP500 Access Point almıştım. Yazıcı bir türlü TP-LINK'ın 2.4 GHz ağına bağlanmadı.

NetSpot programı ile evdeki Access Point'lerin wi-fi bilgilerine baktığımda 2.4 GHz için Huawei'nin band genişliğinin 20 MHz, TP-LINK'in 40 MHz olduğunu gördüm. TP-LINK setup kısmına baktığımda 20 veya 40 MHz seçenekten birisini seçebiliyoruz.

Kafam biraz karıştı ve internette 20 vs 40 meselesine baktığımda, eski model kablosuz cihazların uyumluluğu için 40 yerine 20 seçilmesi gerektiği yazıyor.
    https://routerguide.net/setting-up-20-mhz-or-40-mhz-bandwidth-how-to-improve-wifi-network-performance/

Ben henüz bunu Samsung yazıcı için denemedim. Samsung'u 2010 başlarında almıştım, epey eski. Hatta Samsung firması daha sonra yazıcılarını HP'ye sattı.

Access Point'te Wi-Fi kısmında başka tanımlar da var. Bunları da değiştirerek test etmek gerekir.

Bahadır bey çok teşekkür ederim. Şuan işte olduğum için deneyemeyeceğim lakin eve gidince hemen deneyeceğim dediğinizi, bugün hem prizin yardım destek uzmanıyla olsun hemde internetim superonline onlarla olsun kaç saat buna uğraştık, bir türlü olmuyor şaka gibi, en son superonline da ki eleman, bu cihaz superonline alt yapısını desteklemiyor olabilir dedi. Çok saçma geldi, ürünün yardım destek uzmanında ki arkadaş da bu çok saçma kesinlikle modem ile alakalıdır diyor en kötü ihtimal iade edin diyor ama bu fiyata bu özelliklere sahip başla priz bulamadım iade etmek istemiyorum ama çözemedikte umarım sizin dediğiniz işe yarardan duamı alırsınız : )

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.