Şimdi Ara

Whirlpool Arc 8140 Buzdolabı ömrümü yedi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
18.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. bende whirlpool arc 8140 modeli bir buzdolabı var. Zamanında (2006 sanırım) endamına kanıp bir ton para vererek almıştım. Son iki yıldır garip şekilde çalışıyor. Soğutmasında sıkıntı yok ama kafasına göre takılıyor. Bir bakıyorum dereceyi düşürmüş kendi kendine bir bakıyorum ben 3 derece yapıyorum bir süre sonra kendi kafasına göre 5 derece yapıyor bir bakıyorum ben hızlı dondurma komutu vermişim onu iptal etmiş bir bakıyorsun tıkır tıkır çalışırken kapısını açınca arkadan tık tık sesler geliyor sonra kendini kapatıyor. Bazen kendiliğinden geri geliyor bazen de sabaha kadar fişini çekiyorum öyle kendine geliyor. şu sıralar zaten dondurucu kısmı çalışmıyor. Acaba bunlarda resetleme gibi birşey var mı? şu an maddi sıkışıklıktan dolayı ne yapacağımı kestiremiyorum. tamir mi ettireyim yoksa yeni bir dolap mı alayım karar veremiyorum. sizin fikirlerinizi bekliyorum. (bir tamirci çağımıştım kasası kaliteli demişti bir de bunlar kalitesiz kasası var demişti.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quarizmamm -- 7 Ekim 2013; 11:44:23 >

• Bendede arc4190 modeli var. Benzer sorunları var. Bugün vestel servisi geldi. Kartı yanmış. 400 TL Ye yenileri dediler. Siz nasıl çözdünüz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HuRGeNeR@L -- 27 Aralık 2013; 16:44:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne yazık ki hala çözemedim... şu kartının yerini bir bulsam kartı çıkartıp yaptırtmayı düşünüyorum. elektronikçiler anlıyormuş bu işlerden...
  • hocam netten bakındım sizin dolabın kartıyla aynı sorunu yaşayanlar var kart ve sorunlu yer işaretli kartı linkleri çevirerek bulursanız yaptırılacak bölgede ortada
    linkler:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2057984.html
    http://www.tout-electromenager.fr/forum_lecture-30232-3-8.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atl@s -- 10 Şubat 2014; 17:04:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Atl@s

hocam netten bakındım sizin dolabın kartıyla aynı sorunu yaşayanlar var kart ve sorunlu yer işaretli kartı linkleri çevirerek bulursanız yaptırılacak bölgede ortada
    linkler:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2057984.html
    http://www.tout-electromenager.fr/forum_lecture-30232-3-8.html

hocam ilgin için teşekkür ederim. Anakartı söktüm. Pendikte kart tamir eden bir yer var onlara götürdüm test ettiler kartın sağlam dediler. insan kartı sağlam diye üzülür mü? ben üzüldüm valla:) sorun kartta olsaydı 50 tl ye halledecektim. bir de sultanbeylide bu işleri yapan bir yer varmış. emin olmak için bir de oraya götüreceğim...

• arkadaşlar bayağı bir çabadan sonra buzdolabım tıkır tıkır çalışıyor. nazar değmez inşallah. Ben bayağı zorlandım, benzer sorunlar yaşayanlar için umarım faydalı olur. Sultanbeylide bahsettiğim yer göksel elektronik (02164966191 bu numaraları bulmak da bayağı zor oldu) whirpool sistemi bizde olmadığından yapamayız dediler. sonra başka bir tamirci getirdim. "abi istanbulda yaparsa kartalda erol abi var bir o yapar" dedi. bende erol abiye götürdüm. yaparız dedi ve gerçekten de yaptı:) valla şok oldum hiç umudum yoktu. dolap ilk günkü gibi. hem de 20 tl aldı. Servisi aramıştım kart için 500 tl istediler düşünün artık. Erol abinin yeri kartalda. kartal stadyumunun hemen alt sokağında sporcu girişinin orada. Dükkanın ismi Özlider elektronik.
  • kardesim öyle bir rahatladimki anlatamam. bu karti yapabilen birilerinin oldugunu gorunce. yalniz telefon numarasinda bir hata var. duzeltip yazarmisin?

• benimde whirpool arc 4190 ıx model buzdolabı var alalı 8 sene oldu şuan üst buzlukta sorun var sanırım soğutmuyor ve led göstergede derece yazmıyor kapağı her açıp kapamada ikaz veriyor servisi çağırdım led göstergelere baktılar ve anakartı değişmesi lazım dediler ve 580 tl ücret istediler şimdi ben bu kartı nasıl sökecem birde kartaldaki öz-lider elektronikle görüştüm kartı söküp gönderin bakalım dediler gönderen yaptıran arkadaşlar sonradan sorun çıktımı ve ücret ne kadar istediler sizden
  • abi sana kartı uygun demisler,ben Urfa'dayim, belki üst model oldugundan olabilir, 1100 TL dedi servis. bende istanbula gonderecegim ama servis tamir ettirelim dedi yapamadi. bekliyorum kartimi getirecekler bende gonderecegim, kesin yapilir diye dusunme. insallah yapilabilir.

• İnşallah benim sorunada çare olurlar. arc4190 modeli buzdolabım yıllardır yarım yamalak çalışıyor. iki kez tarlabaşındaki bir ustaya götürdüm yaptım deyip verdi ama olmadı maalesef. Bende Kartaldaki firmaya göndereyim yarın. İnaşşalah hallolur.
  • arkadaşlar güncelleme yapayım dedim yukarıda yazdığım gibi tamiri yapılan anakart sanırım tam yapılamadığı için 2 hafta sonra buzdolabı yine arıza vermeye başladı dolap devamlı soğuttuğu için kar yapıyor ve soğutmuyor en mantıklı çözüm şuan yeni dolap almak bunuda elden çıkarmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: delipilot

Merhaba Bu buzdolabıyla herkes çok şikayetci kartı bozuluyor fakat yapıtırıcak yer bulmakta zorlanıyorlar kartı birtek Öz-lider Elektronik yapıyor Kartalda Erol bey Kargoyla gönderip yaptırıyorum türkiyenin heryerinden kargoyla bu kartları tamirini yapılıyor bilginiz olsun

Öz-lider elektronik
    Karlıktepe mah. spor sok. no :9 kartal
    021605170099 numarası
    umarım işinize yarar

bizimde buzdolabı bozuldu kart arızası oldu izmirden kargo ile kartı göndericem ücreti naıl alıyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknokırık

arkadaşlar güncelleme yapayım dedim yukarıda yazdığım gibi tamiri yapılan anakart sanırım tam yapılamadığı için 2 hafta sonra buzdolabı yine arıza vermeye başladı dolap devamlı soğuttuğu için kar yapıyor ve soğutmuyor en mantıklı çözüm şuan yeni dolap almak bunuda elden çıkarmak

daha sonra siz nasıl hallettiniz acaba?
  • Tardis* kullanıcısına yanıt
    hocam şuan dediğim gibi 15-20 günde bir karlandıkça dolabı kapatıp karları eritip devam ediyom yenisini alana kadar
  • quote:

hocam şuan dediğim gibi 15-20 günde bir karlandıkça dolabı kapatıp karları eritip devam ediyom yenisini alana kadar

Hocam bende de aynı sorun olmuştu. Kartı yaptırmıştım ilk başlarda soğutuyordu sonra çalışmasına rağmen soğutmuyordu. bir tamirci çağırdım. tamirci buzluk kısmındaki reseptörün bozulduğunu dolayısıyla bozulduğu için fanı çalıştırmadığını ve buzun hava kanallarını tıkadığını, soğuk havanın iletilemediğini söyledi ve reseptörü değiştirdi. ondan sonra dolap düzeldi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: quarizmamm

quote:

Hocam bende de aynı sorun olmuştu. Kartı yaptırmıştım ilk başlarda soğutuyordu sonra çalışmasına rağmen soğutmuyordu. bir tamirci çağırdım. tamirci buzluk kısmındaki reseptörün bozulduğunu dolayısıyla bozulduğu için fanı çalıştırmadığını ve buzun hava kanallarını tıkadığını, soğuk havanın iletilemediğini söyledi ve reseptörü değiştirdi. ondan sonra dolap düzeldi...

hocam bu reseptör nasıl birşey? bizim buzdolabı da bozuldu kartı tamire gönderdim umarım çalışır çalışmazsa reseptör değiştirteyim kac para tutuyor?

• quote:

quote:

hocam bu değişen parçanın tam adını öğrenebilirmisin ve nekadara değiştirildi ona göre servise söyleyelim bi baksın

• geç cevap verdiğim için kusura bakmayın arkadaşlar. 2 gündür forma girmedim. bu parça ufacık kapsül hap gibi birşey. dolabın içindeki sıcaklığı ölçüp ona göre anakarta veri aktarıyormuş, dolaşımı sağlayan fanların çalışmasını sağlıyormuş. buzluğun arkasındaki beyaz kapağın arkasındaydı. evrensel bir parça, anladığım kadarıyla herhangi bir dolabınki oluyor. çok da ucuz birşey. o zaman tamirci geldiğinde hem bu alıcıyı hem de arkada başka birşeyi daha değiştirmiş sanırım 40 lira para almıştı. tabi sizlerin sorununun kaynağı bu algılayıcıların bozuk olması mı bilemiyorum. o zaman yaşadığım sorunu tekrar yazayım yanlış yönlendirme yapmayayım.

Kartı yaptırmıştım ilk başlarda soğutuyordu sonra çalışmasına rağmen soğutmuyordu. bir tamirci çağırdım. tamirci buzluk kısmındaki reseptörün bozulduğunu dolayısıyla bozulduğu için fanı çalıştırmadığını ve buzun hava kanallarını tıkadığını, soğuk havanın iletilemediğini söyledi ve reseptörü değiştirdi. ondan sonra dolap düzeldi...

• quote:

geç cevap verdiğim için kusura bakmayın arkadaşlar. 2 gündür forma girmedim. bu parça ufacık kapsül hap gibi birşey. dolabın içindeki sıcaklığı ölçüp ona göre anakarta veri aktarıyormuş, dolaşımı sağlayan fanların çalışmasını sağlıyormuş. buzluğun arkasındaki beyaz kapağın arkasındaydı. evrensel bir parça, anladığım kadarıyla herhangi bir dolabınki oluyor. çok da ucuz birşey. o zaman tamirci geldiğinde hem bu alıcıyı hem de arkada başka birşeyi daha değiştirmiş sanırım 40 lira para almıştı. tabi sizlerin sorununun kaynağı bu algılayıcıların bozuk olması mı bilemiyorum. o zaman yaşadığım sorunu tekrar yazayım yanlış yönlendirme yapmayayım.

Kartı yaptırmıştım ilk başlarda soğutuyordu sonra çalışmasına rağmen soğutmuyordu. bir tamirci çağırdım. tamirci buzluk kısmındaki reseptörün bozulduğunu dolayısıyla bozulduğu için fanı çalıştırmadığını ve buzun hava kanallarını tıkadığını, soğuk havanın iletilemediğini söyledi ve reseptörü değiştirdi. ondan sonra dolap düzeldi...

çok teşekkürler hocam kart şu an kargoda tamire gitti geldiğinde bakıcam reseptör gördüm fitil gibi uzun beyaz birşey buzluk kısmında ve aşağı kısımda da mevcut onları da kontrol ettirteyim teşekkürler

• quarizmamm Q kullanıcısına yanıt
    teşşekkürler bu parçayı bende gördüm dolapta yanlız nereden nasıl temin edicem bize gelen tamirci o parçayı bulamam dedi anakart arızalı deyip geçiştiriyor o beyaz fitil gibi parçayı bulabilirsem denerim başka tavsiye edebileceğiniz güvenilir ist/zeytinburnu civarlarında bu işten anlayan tamirci varmı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.