Şimdi Ara

WhatsApp'a kullanıcı adları geliyor: Nasıl alınacak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
5.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • WhatsApp’ta kullanıcı adları yok, mesajlaşmaya başlamak için telefon numarasıyla kaydolmak gerekiyor. Ancak, bu yeni WhatsApp sürümüyle değişecek. WhatsApp’ın kullanıcı adı özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.  Ayrıca Bkz.WhatsApp'a mesaj düzenleme özelliği geldi  WhatsApp'ta telefon numarası gerekmeyecek  Şu anda WhatsApp’ta size mesaj göndermek isteyen herkesle numaranızı paylaşmanız gerekiyor. Bu da büyük gizlilik ve güvenlik sorunu demek. Platformda kullanıcı adı kullanıma sunulduğunda bu sorun ortadan kalkacak. Kullanıcı adınızı kişilerle paylaşarak size mesaj göndermelerini sağlayabileceksiniz.  WhatsApp kullanıcı adı nasıl alınır?  WhatsApp'a kullanıcı adları geliyor: Nasıl alınacak?
  Yeni WhatsApp özelliklerini herkesten önce deneyimleyen WABetaInfo’nun paylaştığı ekran görüntüsüne göre, profil sayfasından WhatsApp kullanıcı adı almak mümkün olacak.
  1. WhatsApp'ı açın.

  2. Ayarlar'a dokunun.

  3. Profil'e girin.

  4. WhatsApp kullanıcı adı yanında kalem simgesine dokunun.

  5. @ kullanıcı adınızı girin.  Kullanıcı adları daha akılda kalıcı ve özellikle tanımadığınız kişilerle sohbet ederken grup sohbetlerini de kolaylaştıracak. Bununla birlikte, özellik geliştirilme aşamasında olduğundan WhatsApp’ta kullanıcı adlarının nasıl kullanılacağı hakkında henüz net bir bilgi yok. Örneğin; yalnızca işletmelerle iletişime geçerken mi kullanılabilecek yoksa herhangi bir kişiyle özel mesajlaşırken de kullanılabilecek mi bilinmiyor. WhatsApp kullanıcı adı alma seçeneği ilk olarak Android 2.23.11.15 sürümünde görüldü.
  Kaynak:https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-android-2-23-11-15-whats-new/ • Wp'da legal kerhaneye dönecek o zaman. Telegram gibi 😏

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Karşımızdaki kişinin gerçekten o kişi olduğunu nasıl bileceğiz? Bizim adımızı kullanıp milleti dolandırmaya kalkarlarsa ne olacak. Sadece kullanıcı adı sıkıntı...

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Whatsapp ta karışır yakında.

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • XJohnMacTavishX kullanıcısına yanıt
  Nasıl yani?

 • Zaten vardı

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Gereksiz. Tel no daha iyi.

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • iyice ... çıkarıcaklar böyle iyiydi saçmaladılar iyice

  Birşeyide olurunda bırakın ya sen telegram değilsin whatsapp sın hey allahım  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 25 Mayıs 2023; 19:10:45 >
 • Destan001 D kullanıcısına yanıt
  Zukumberin umarım meta çöker

 • Olmuyor

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Burada kişinin telefonuna birden fazla Whatsup hesabı açması mümkün olmalı ki bu seçenek mantıklı olsun. Böylece dışarıdan herhangi bir şirket veya yabancı biri ile konuşmanızda gerçek numaranızı saklamanız mümkün olur. Ama bunun yanında sizin ailenizi ve çevrenizi yani güvenilir insanların listenizde olduğu bir başka hesabınız da olmalı. Şu an için bir telefonda bir tek hesap mümkün ve sizin kendi isminizi gizlediğinizde tüm tanıdıklarınız sizi tanıyamayacaktır.

  WhatsApp hesabınız, yalnızca tek bir kayıtlı telefon numarasıyla doğrulanabilir. Çift SIM kartlı bir telefon kullansanız bile WhatsApp hesabınızı doğrularken numaralardan birini seçmeniz gerekir. Doğrulanmış bir WhatsApp hesabını iki farklı telefon numarasıyla kullanmanız mümkün değildir.

 • 2ekmek1sut kullanıcısına yanıt
  Şimdi değil, günceleeme den sonra.

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • mczaga kullanıcısına yanıt
  Telegram kullanmadığınız belli oluyor ;)

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • PartitiOn P kullanıcısına yanıt
  Beta sürümünde oluyormuş beta sürümü yükledim olmadı

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Eleştiren ya da anlamlandıramayanların hiç telegram kullanmadığı belli oluyor.
  Kullanıcı adı olması demek kişiler tanınmayacak demek değil, ayarlardan numaranızı kimlerin göreceği seçilir. Misal numaranızı sadece kişileriniz yaptınız, rehberiniz dışındakiler sizin numaranızla değil kullanıcı adınızla muhatap olur, yok arkadaşınız yazdı ona numaranız zaten görünür. Ayrı ayrı sohbetler oluşmayacak yani, aynı kişilerle tek sohbette konuşmaya devam edeceksiniz. Asıl güvenlik, gizlilik şimdi gelmiş oluyor WPa.

  Sırf bu nedenden değil ama nedenlerinden biri bu oalrak 3 sendir WP kullanmamaktaydım ki, bununla birlikte yavaştan yeniden kullanmaya başlayabilirim...

  Güncelleme:
  Admin kullanıcı adı nasıl alınır demiş ama kaybak sayfaya not düşmüşler:
  "Bu özellik geliştirme aşamasındadır, bu nedenle beta test kullanıcılarına yayınlanmaya hazır değildir"
  Yani şu an beta kullanıcısı olsanız da alamazsınız!  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aniceman -- 27 Mayıs 2023; 11:03:04 >
 • Güzel özellik, aslında çoktan beri olması gerekiyordu. Millet bunun nesini eleştirmiş anlamadım.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Bunun yerine numara gizleme olsa, mesela son görülme cevrimici bilgisini hiç kimse kişilerim herkes diye secebiliyoruz. Numarayada bu özelliği getir olsun bitsin. Açıkçası wp nin telgrafı dönmesini istemem.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Kartal Göz kullanıcısına yanıt

  haber içeriği biraz paspal detay yok ondan olabilir, bende okumadım da yorumlardan onu anladım. dh gpt haberWhatsApp'a kullanıcı adları geliyor: Nasıl alınacak? 

 • Kesinlikle gelmemesi gereken özellik. Telegram rakibiniz değil özelliklerini çalmanıza gerek yok. WhatsApp’ın amacı zaten telefon numarasıdır bir nevi sms gibi mesajlaşmadır bütün mantığını yitirecek ve saçma sapan içeriklerle dolacak.

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • Bu adlar tel no üzerine zimmetlenmeli ve tekrar değiştirilmesi uzun bir süre engellenmeli. (Tel no gizli kalacak sadece isim görünecek)
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mantarın Başı -- 26 Mayıs 2023; 10:17:2 >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.