Şimdi Ara

Westworld (2016-2022) | HBO | İptal Edildi (58. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.989
Cevap
81
Favori
113.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• bu rozetler bi tek bana mı benzer geldi? Got a gönderme mi yaptılar
    Westworld (2016-2022) | HBO | İptal EdildiWestworld (2016-2022) | HBO | İptal Edildi
  • kingablu kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ben de dikkat ettim buna

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1x8 ile ilgili kafa birşey takıldı.

Herkes bu bölümden sonra mib=william demiş ama ben birtürlü bağdaştıramadım, neye dayanarak mib=william dendiğini anlamadım aydınlatabilecek var mı?
  • Beistrich kullanıcısına yanıt
    Ben MİB=Logan diyorum şahsen William olması saçma olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beistrich

1x8 ile ilgili kafa birşey takıldı.

Herkes bu bölümden sonra mib=william demiş ama ben birtürlü bağdaştıramadım, neye dayanarak mib=william dendiğini anlamadım aydınlatabilecek var mı?

yüz yapısı ve göz rengi,9.bölümde dolerasın william derken mib gelmesi ayrıca bi hikaye anlatıyor daha 4-5 tane daha olay vardı da aklıma gelmedi açıkcası 9.bölümden sonra ya william ya da logan cıkacak gibi duruyor
  • Arkadaşlar güncele yeni yetiştim. Ondan önce konuya hiç girmedim spoiler yememek için. Birkaç sayfa okudum da bana biri bi yardım etsin.

Arkadaşlar şimdi burada bu mib william olayları konuşulmuş. Ben izlerken william ve mib sahneleri aynı zaman diliminde sanıyordum. Nasıl oluyorda mib william çıkacak falan yazılmış. Bunlar sadece teori mi? Dolares falan var sahnelerde. Yani nasıl anlıyorsunuz hangi sahne geçmiş hangi sahne şimdiki zaman bana biri bi özet geçebilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: tru****

quote:

Orijinalden alıntı: |DL|

Arkadaşlar güncele yeni yetiştim. Ondan önce konuya hiç girmedim spoiler yememek için. Birkaç sayfa okudum da bana biri bi yardım etsin.

Arkadaşlar şimdi burada bu mib william olayları konuşulmuş. Ben izlerken william ve mib sahneleri aynı zaman diliminde sanıyordum. Nasıl oluyorda mib william çıkacak falan yazılmış. Bunlar sadece teori mi? Dolares falan var sahnelerde. Yani nasıl anlıyorsunuz hangi sahne geçmiş hangi sahne şimdiki zaman bana biri bi özet geçebilir mi?

Şahsen ben geekyapar'ın youtube kanalındaki westworld sohbetleri sayesinde diziyi daha iyi anladım.

Hocam ne güzel kendi halimde cahil cahil izliyordum. Konuya bit girdim okumaya başladım. Beynim yandı. Diziyi izliyormuymuşum dedim kendi kendime.

• |DL| kullanıcısına yanıt

mib Dolores e,Teddy e kac yildir ayni terane diyor.Ayni sekilde El Lazo ya seninle dosttuk diyor.Bu maze in diger phaseini kucuk cocuktan ogrendigi yerde.Ha keza dizide Dolores parkin en eski hostu deniyor kac defa.

• Hocam şu an anladım gibi peki öyle dediğiniz gibi de olsa dizide resmen aynı zaman dilimindeymiş gibi oynatıyorlar. Yani william sahneleri tamam öncesi diğer sahnelerin hangi zamana ait olduğunu nasıl anlıyorsunuz.

@***Leopard***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |DL| -- 3 Aralık 2016; 12:40:54 >

Benim anladığım,Dolores ile ilgili 3 farklı zaman dilimi var:

1) MIB'nin olduğu zaman dilimi : yani günümüz

2) William ve Logan'ın bulunduğu zaman dilimi : sanırım 30 sene öncesinden bahsediliyor. Burada aynı zamanda MIB'nin kim olabileceğini tahmin ediyoruz...

3) Dolores ve Teddy'nin ilk katliam yaptıkları ve Arnold'un öldürüldüğü zaman dilimi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam siz bunları anlamışsınız bende diğer arkadaşın ve sizin söylediklerinizle biraz daha anladım olaylarıda dizideki zaman kavramını ayırt eden bir kavram yok yani istedikleri gibi iki bölüm sonra şu sahne 10 sene önceydi diyebilirler. Garip geldi bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: MessiTugi

quote:

Orijinalden alıntı: tru****

quote:

Orijinalden alıntı: |DL|

Arkadaşlar güncele yeni yetiştim. Ondan önce konuya hiç girmedim spoiler yememek için. Birkaç sayfa okudum da bana biri bi yardım etsin.

Şahsen ben geekyapar'ın youtube kanalındaki westworld sohbetleri sayesinde diziyi daha iyi anladım.

Ben
    30 yıl farkını
    sohbetlerinde öğrendim. 2. ya da 3. bölümdü sanırım. Can Sungur bahsetmişti. Adam bölümü izledikten sonra tekrar izliyormuş

Ama dizinin neden böyle anlamayı zorlaştırdıklarını anlayamadım. Ekranın alt kısmına tarih eklemek zor olmasa gerek. Tercih meselesi mi yoksa o tarihi eklemeleri bile birkaç şeyi anlamamızı mı sağlandı?

Bana reddit'den okuyormuş gibi geliyor Can Sungur ama hadi hayırlısı.
    Zaten amaçları da o! Ters köşe yapiyorlar ki daha cok ilgi ceksin...
    Ben bu 3 zamanı ki belki daha da fazla da olabilir;

Logan'ın William'a vermiş olduğu fotoğraf mevzusunda(onu günümüzde Dolores'in babası çiftliğin orada yerde eskimiş bir vaziyette bulup kafayı yiyor ve babasını degistiriyorlar...vs) çözdüm.

Bir de bunları sen keşfedince afedersin kendini (sözüm meclisten dışarı) bi mok zannediyorsun ve dizi gözünde daha da büyüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dediğiniz gibi hocam diziyi ilgi çekici hale getiriyorlar. İzleyip göreceğiz artık. İyiki konuya bakmışım. Yoksa ben dümdüz izliyormuşum diziyi.

Dizinin amacı zaten insanları ters köşe etmek.

Farklı zaman diliminde geçtiğini şöyle anlayabilirsin,mib El Lazo nun boğazını kestiği anda William,Logan ve Dolores El Lazo'nun yanına gidiyorlar.Eğer aynı zaman olsa onun orada olmaması lazımdı.

Ha keza Mib Maeve i çoçuğu ile farklı roldeyken öldürüyor.Hatta ilk defa çocuk öldürdüm vs diyordu sanırım.

Yahu şimdi dank etti,Mib nin William olması biraz zor.Keza Maeve in önceki rolü zaten çocuk anası.William zamanında zaten hatırlıyor geçmişi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***Leopard*** -- 3 Aralık 2016; 13:18:55 >
  • Oldu kimin robot olup olmadığını yazsınlar altına isterseniz
    Adamlar neden yapsın öyle bir şey merak ve şaşırma duygularını kabartacaklar tabi.

• Arkadaşlar teorimi buraya da yazıyorum.
    MİB=Logan Teddy=William çıkacak bir kenara not edin

• Eğer yanlış anlamadıysam takkeli amcamız=MIB.Yorumumu buna istinaden yazacağım.Şimdi herkes MIB=William demiş fakat şöyle bir detay var:Bunu teddyle yakaladıklarında karısı ve kızından bahsediyordu.Karıma ve kızıma maeve ile kızının geçtiği olayı anlattım ve benden nefret ettiler diyor.Loganla geçen maceralarda daha kız kardeşiyle evlenmemiş ve nişanlı.Bu durumda trenle ilk geldiklerinde williamın evli olması gerekiyor.Çünkü bu Maevenin kızıyla olan olayı olduğu zaman MIBin şimdiki halini gösteriyor.Buradan karısına ve kızına olayı anlattığı zaman evli olmuş oluyor.

Şu yorumu yazarken kafam duman oldu arkadaş
  • Hocam anladım şimdi olayları. Farkındayım dizinin amacı ters köşe ama yine de kendi görüşüm dizi de sırf kafa karışıklığı için ucuz numaralar var. Bazı yerlerde konu gereksiz konuşmalarla geçiyor. Bazen de sahne geçişlerindeki tarz ile başvuruyorlar buna. Burada konuya girmeden izleyince bunu anlayabiliyorsunuz.

Bu arada hocam cevaplarınız için sağolun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aboyhasnoname

Arkadaşlar teorimi buraya da yazıyorum.
    MİB=Logan Teddy=William çıkacak bir kenara not edin

teddy nasıl william çıksın
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.