Şimdi Ara

Western Digital çift kafalı HDD sürücüsünü tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Western Digital çift kafalı HDD sürücüsünü tanıttı
    SSD karşısında kan kaybetmeye devam eden HDD sektörü için üreticiler farklı teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Verimlilik ve hızları arttırmanın yollarından birisi de çift okuyucu kafası.

WD Ultrastar DC HS760 neler sunuyor?

Son birkaç yıldır geliştirilen çift okuyucu kafa teknolojisi yani dual actuator, geleneksel tek okuyucu kafası yerine çift okuyucu kafasını koyuyor. Veriyi paralel olarak işleyen yeni sistem sayesinde 1.7 kat daha hızlı veri transferi elde edilebiliyor.

Ayrıca Bkz.Western Digital ve Kioxia birleşiyor

Sürücüde geleneksel kayıt yöntemi kullanılırken 7200RPM dönüş hızına ulaşılabiliyor. Hatalar arası zaman dilimi 2.5 milyon saat iken plaka kapasitesi de 2.2TB olarak belirlenmiş. Sürücü 5 yıllık garanti ile sunuluyor.

20TB kapasite ile satılacak olan sürücüde entegre NAND bellek tamponu kullanan OptiNAND, helyum gazı ile mühürleme yapan HelioSeal, plakalardaki yüzey yoğunluğunu arttıran ePMR teknolojileri de sunuluyor. WD Ultrastar DC HS760 modeli yakın dönemde kurumsal müşteriler için satışa çıkacak.

Kaynak:https://www.guru3d.com/news-story/western-digital-to-offers-20-tb-hdd-with-dual-actuator-that-achieves-twice-the-transfer-speed.html

• 20 tb dile kolay, bir bozuldumu gitti bütün yedekleriniz kurtar kurtarabilirsen...

• Çok geç kaldılar. Bunlar ssdler yaygınlaşmaya başlamadan çıksaydı biraz daha tutunabilirlerdi. Yine de alıp tecrübe etmeyi isterim. Sanırım 500mb sata3 hızlarını doldurabilirler. O da aslında çok kötü değil hala.

• ilk gördüğümüzde niye çoklu kafa yok diye soruyorduk . 2. kafa için 30-40 sene geçmesi gerekiyormuş

• rx7enes R kullanıcısına yanıt
    SSd’nin olayı rastgele veriyi okuma hızı ki zaten oyunlar filan öyle hızlı açılıyor.

HDD’nin olayı veri depolama. 20 TB verin varsa SSD kimse kullanmaz. O veri olsa olsa resim veya videodur yani HDD rahat rahat açar.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Devrim niteliğindeki 2.1 GB HDD ler ilk çıktığında bile, neden 2 kafalı okuyucu koymuyorlar bu diskin içine diye düşünürdüm. Aradan 30 yıl geçti adamlar yeni yaptı daha. Bu zamana kadar teknoloji elvermiyormuydu? Yada SSD ler mi sizi buna yöneltti? Yada pazarlama stratejisimiydi? Aklımda deli sorular 😁😁

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Çift kafalı he. Artık kafa kafaya verip okur ve yazarlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geç kaldın wd 15 yıl kadar

• HDD hala daha güvenilir. özellikle SSD lere üreticileri tarafından konularn Life Time Span şartı ile belirli bir silinmeden sonra ssd ler kendisini bozuyor. bu da daha çok para demek.

bir internete bakın kaç adet M1 macbook SSD hatası ile perte çıkmış yada geri tamire gönderilmiş. HDD hala daha güvenilir.

• pskillercheto kullanıcısına yanıt
    Valla 2009'dan beri çeşitli SSD ve SSD'li bilg'ler kullandım, kullanıyorum. Şirkette de bütün laptoplar SSD'li daha henüz bir arıza yaşamadım. Etrafımdan da duymadım.

• dreamblue35 D kullanıcısına yanıt
    Yok ya o kadar kolay bozulmuyorlar.
    Bozulacağı zaman zaten işaret ediyor.

• ingilizcede dendigi gibi "too little, too late"

• HDD de dosyalarımı saklıyorum. Zira kurtarma bozulunca kurtulma ihtimali var. SSD de böyle bir ihtimal dahi yok...Gittimi gider... Elbette OS u SSD ye kurdum.

• Böyle büyük boyutlarla depolama yapmak sıkıntı. Zaten genelde Raid teknolojisi kullanılır. Kurtarmaya gerek bile kalmaz. bozulan diskin yerine yenisini taktın mı kendi yapar.

• Hdd henüz bitmedi bitecek gibide durmuyor bütün büyük şirketler hdd kullanıyor hız sorununu da 30 tane hdd nin yanında birtane SSD kurlanarak çözüyorlar

• 90 larda yapılanın fotoğrafı... 30 yıl sonra daha yeni yeni seri üretime geçen bir gelişme.

500MB/s hızıyla ssdleri yakaladık diye düşünebilirler ama 7-8000MB/s hızlarıyla nvme teknolojisini yakalaması imkansız gibi duruyor, 16-32 okuyucu kafa koyabilirlerse neden olmasın tabi Western Digital çift kafalı HDD sürücüsünü tanıttı 

• Crucial bx 500 256 gb ssd de yüklü olan Windows komple çökmüştü. Ssd ne var ne yoksa silinmişti sonra birader yeniden kurmuş Windows u . 11 yıllık 1 tb hdd de problem yok. Yavaşlığı dışında. İkisi bir arada şart.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SSD'ler çıkmasa bir 20 sene daha tek kafa giderdi bu teknoloji.

• Kaç milyon

• Hayır öyle yorumlar görüyorum ki sanki SSD yada M2 leri yapanlar farklı firmalar totalde hepsi aynı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.