Şimdi Ara

web siteleri açılmasın ama mailler gelsin..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ağdaki bir bilgisayarın internet erişimini limitlemek istiyorum. Kullanıcı girip internette sörf yapamasın. Ama aynı zamanda outlook un çalışabiliyor olması gerekiyor maillerin gidip gelmesi için.

İş yerinde imalattaki bir bilgisayarda girilmedik site kalmadı, artık böyle birşey yapmak zorundayım ama nasıl yapılacağını bilmiyorum. Öneriniz var mı bu konuda ?

şimdiden teşekkürler.

• "." baya yardimci olmustur sanirim!. Yapin nasil?domain yapin var mi?kullanicilar admin yetkisine sahip mi? varsa da kaldirabilr misin? firewall var mi layer7 calisan?aslinda firewall'da yapman lazim boyle seyleri fakat yoksada windowsun firewall bolumunden outbound rule yazip 80 ve 443 kapatirsan olur.Ya da bu tip agentlar vardir mutlaka onlari denemelisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daywalker2239

"." baya yardimci olmustur sanirim!. Yapin nasil?domain yapin var mi?kullanicilar admin yetkisine sahip mi? varsa da kaldirabilr misin? firewall var mi layer7 calisan?aslinda firewall'da yapman lazim boyle seyleri fakat yoksada windowsun firewall bolumunden outbound rule yazip 80 ve 443 kapatirsan olur.Ya da bu tip agentlar vardir mutlaka onlari denemelisin.

Selam,

o "." yı konunun ilgisini çektiği, takip etmek istediğini anlatan küçük bir işaret olarak gayet iyi niyetli bir şekilde yorumladım ben :))

Bu işlerden çok anlamıyorum fakat kullanıcılar admin yetkisine sahip şu aşamada değiştiremeyiz bunu ( makinaya bağlı cnc tezgahlar var, değiştirirsem ve bir sorun olursa başım yanar :) )

Windows firewall ile bahsettiğin şekilde denedim, sonuç istediğim gibi oldu, teşekkür ederim bunun için. Genel anlamda sistemde de firewall var ve bilgisayarların da local ip leri atanmış. Bu şekilde firewall ' dan da yapmayı deneyeceğim aynı şekilde. Umarım başarılı olur çünkü bilgisayardaki değişiklikleri düzeltebilir kullanıcılar tarafından.

• quote:

Orijinalden alıntı: ruuuuud

quote:

Orijinalden alıntı: daywalker2239

"." baya yardimci olmustur sanirim!. Yapin nasil?domain yapin var mi?kullanicilar admin yetkisine sahip mi? varsa da kaldirabilr misin? firewall var mi layer7 calisan?aslinda firewall'da yapman lazim boyle seyleri fakat yoksada windowsun firewall bolumunden outbound rule yazip 80 ve 443 kapatirsan olur.Ya da bu tip agentlar vardir mutlaka onlari denemelisin.

Selam,

o "." yı konunun ilgisini çektiği, takip etmek istediğini anlatan küçük bir işaret olarak gayet iyi niyetli bir şekilde yorumladım ben :))

Bu işlerden çok anlamıyorum fakat kullanıcılar admin yetkisine sahip şu aşamada değiştiremeyiz bunu ( makinaya bağlı cnc tezgahlar var, değiştirirsem ve bir sorun olursa başım yanar :) )

Windows firewall ile bahsettiğin şekilde denedim, sonuç istediğim gibi oldu, teşekkür ederim bunun için. Genel anlamda sistemde de firewall var ve bilgisayarların da local ip leri atanmış. Bu şekilde firewall ' dan da yapmayı deneyeceğim aynı şekilde. Umarım başarılı olur çünkü bilgisayardaki değişiklikleri düzeltebilir kullanıcılar tarafından.

aynen öyle sildim . yı ama favorilerime ekledım konuyu nasıl yapıldığını bende öğrenmek istiyodum.

umarım başarılı olursunuz...

• Himm pardon ozaman takip etmek icin oyle yazildigini en bilmiyormusum..Bu arada dikkat et firewallda 80 kapatirsan kimse internete cikamaaz.yaparken kullanici bazli yapman gerekiyor,ya ip bazli,ya da user bazli yapmalisin.Kolay gelsin
  • kusura bakmayın sildim.hatamın farkındayım ve sildim.

iyi forumlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.