Şimdi Ara

WD TV Live HUB (Paylaşımlar) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
238
Cevap
2
Favori
17.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

buradaki çoğu kişi wd live da kullandığından bekli cevabı bilir,

custom fw ile film bilgisini detaylarını vs alabildiğin programlar, video dosyası üzerinden işlem yapıyor,

misal avatar ın video dosyası hdd nin içinde olsun ki avatara ait tüm bilgileri kaydetme imkanı sunuyor,

benim aradığım ise, word excell vs gibi liste halinde olan film adlarından bu şekilde bir arama yapılıp yapılamayacağı... 1000 e yakın filmim var bluray mkv, ancak hepsi dvd lerde, listesini çıkartıp yukarıda dediğim gibi film bilgilerinin wd nin ekranında gözükmesini istiyorum

eax movie katalog vs gibi bir sürü pc tabanlı program kullandım ama benim istediğim film bilgilerini wd de görmek...
  • Ben inceden yol alayım bu soru beni aşar.
  • Arkadaslar, daha once de sikayet edilen takilmalar hala devam ediyor mu? Bu cihazi almayi dusunuyorum, arabirimi hosuma gitti, kendisi de zarif gorunuyor.
    Bir de merak ettigim hdmi ile dts sesleri cevirip tv ye verebilir mi? Elimdeki TV dts sesleri cozmuyor, ses sistemim var ama bazen cocuktan dolayi daha sakin izlemek gerekiyor filmleri.
    Half SBS mkv filmleri izlemede sorun cikiyor mu? (Teorik olarak sorun olmamasi lazim ama... )
  • quote:

Orijinalden alıntı: kunduns

Arkadaslar, daha once de sikayet edilen takilmalar hala devam ediyor mu? Bu cihazi almayi dusunuyorum, arabirimi hosuma gitti, kendisi de zarif gorunuyor.
    Bir de merak ettigim hdmi ile dts sesleri cevirip tv ye verebilir mi? Elimdeki TV dts sesleri cozmuyor, ses sistemim var ama bazen cocuktan dolayi daha sakin izlemek gerekiyor filmleri.
    Half SBS mkv filmleri izlemede sorun cikiyor mu? (Teorik olarak sorun olmamasi lazim ama... )

Şimdiye kadar hiç bir formatta takılma yaşamadım. blu-ray iso dahil.

elindeki tv dts leri çözemiyorsa olmaz sanırım ama emin değilim.

bende sana şunu sorayım half sbs mkv nin açılımı nedir tam olarak.

• half sbs mkv

yarı side by side, yani ekranın ortadan ikiye bölünmesi, enine ya da boyuna yani ya sağlı sollu ya da üstlü altlı,

bu sayede 3D destekli tv de 3D video izlenebiliyor

bluray iso dan kasıt cidden .iso mudur yoksa mt2s midir?

3D bluray iso da oynatabiliyor mu acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HEKTOR-NG

quote:

Arkadaslar, daha once de sikayet edilen takilmalar hala devam ediyor mu? Bu cihazi almayi dusunuyorum, arabirimi hosuma gitti, kendisi de zarif gorunuyor.

Şimdiye kadar hiç bir formatta takılma yaşamadım. blu-ray iso dahil.

elindeki tv dts leri çözemiyorsa olmaz sanırım ama emin değilim.

bende sana şunu sorayım half sbs mkv nin açılımı nedir tam olarak.

Cevap icin tesekkurler arkadasim. Normalde 3D filmler Bluray ile geliyor, Half SBS ise bunun riplenmis hali diyelim. mkv formatinda oluyor genelde ama wmv olmasi da mumkun tabi. Blueray 3D filmlerde TV otomatik 3D ye geciyor ama sbs de elle secmek gerekiyor.
    Yarin gidip alacagim cihazi, sesi de cevirirse iyi yoksa gece modunda takilacaz artik :)

• Cevaplar için sağolun.

kunduns bence iyi bir tercih olucaktır şimdiden hayırlısı olsun.
  • Gozumu karartip gidip aldim bugun, simdi gerekli guncellemeleri yapiyorum. Onceki kullandigim player a gore gayet sessiz :) Ayrica da tasarimi cok hos.
    Su ana kadar en sinir eden sey dosyalari atmak oldu. Ag uzerinden cok yavas oluyor, usb host ozelligi koysalar cok guzel olurdu. Onceki playerda o ozellik sayesinde cok hizli kopyalaniyordu dosyalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunduns -- 4 Şubat 2012; 19:32:33 >
  • Hayırlı olsun.

evet dosya aktarımı yavaş ağ üzerinden 4-5 mb gibi.
  • Modem her ne kadar 100 mbit portlara sahip olsa da transfer hizlarinda cok iyi olmuyor, simdilik elimdeki bir switch i kullanarak 12-13mb hizlara ulastim fena degil. Ama bir ara denk gelirse gigabit switch alabilirim, ofisteki sistemimde switchlerdeki gigabit portlarda transfer denedim ama cok bir performans alamadim. Tabi switchler gigabitlerin ilk ciktigi zamanlardan kalma diye olabilir. Yalniz Hub gercekten cok hos bir cihaz.
  • quote:

Modem her ne kadar 100 mbit portlara sahip olsa da transfer hizlarinda cok iyi olmuyor, simdilik elimdeki bir switch i kullanarak 12-13mb hizlara ulastim fena degil. Ama bir ara denk gelirse gigabit switch alabilirim, ofisteki sistemimde switchlerdeki gigabit portlarda transfer denedim ama cok bir performans alamadim. Tabi switchler gigabitlerin ilk ciktigi zamanlardan kalma diye olabilir. Yalniz Hub gercekten cok hos bir cihaz.

benim ofiste yeni sistem gigabit switch e taktım 11-12 hiç geçmedi yeni eski hiç fark yok anlıyacağın aletin kapastesi bu galiba anlamadığım bir alt modeline konuşan usb host özelliği neden yok çok çok saçma iki tarafı usb erkek kablo bulup onunlada denedim yok arkadaş olmuyor tek çare usb external hdd takıp kendi menüsünden yükleyteceksin yada gigabit eternet portlu hdd alıp onuda var olan ağına ekleyip ordan herşeyi kullanacaksın yada 11 - 12 mb transfer hızına razı olucaksın çokta sorun değil gerçi günde iki film indirip usb diske atıp eve götürüyorum usb diski takınca otomatik senkronize yapıyor kolayca alıyor dosyaları internal hdd sine

• Disk doluysa o da cok zor oluor. Ben kndimce bir cozum bulmustum ama malesef cache yuzunden olmadi. Map network drive yapip torrenti direk icine indireyim dedim. Basta bir sure iyi gidiyor ama bir sure sonra disk overloaded diyip 9 kb /sn ye dusuyor transfer :) 10-12 mb ile idare edecez artik. Ben netten nerdeyse o hizda indiriyorum filmleri :))
  • wd tv hubunu ve wifi adaptörünü satıyorum. yeni live geldi ikisi birden fazla, hub yerine yeni live de satabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: F_B

wd tv hubunu ve wifi adaptörünü satıyorum. yeni live geldi ikisi birden fazla, hub yerine yeni live de satabilirim

hangisi kaç para pm lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Modem her ne kadar 100 mbit portlara sahip olsa da transfer hizlarinda cok iyi olmuyor, simdilik elimdeki bir switch i kullanarak 12-13mb hizlara ulastim fena degil. Ama bir ara denk gelirse gigabit switch alabilirim, ofisteki sistemimde switchlerdeki gigabit portlarda transfer denedim ama cok bir performans alamadim. Tabi switchler gigabitlerin ilk ciktigi zamanlardan kalma diye olabilir. Yalniz Hub gercekten cok hos bir cihaz.

benim ofiste yeni sistem gigabit switch e taktım 11-12 hiç geçmedi yeni eski hiç fark yok anlıyacağın aletin kapastesi bu galiba anlamadığım bir alt modeline konuşan usb host özelliği neden yok çok çok saçma iki tarafı usb erkek kablo bulup onunlada denedim yok arkadaş olmuyor tek çare usb external hdd takıp kendi menüsünden yükleyteceksin yada gigabit eternet portlu hdd alıp onuda var olan ağına ekleyip ordan herşeyi kullanacaksın yada 11 - 12 mb transfer hızına razı olucaksın çokta sorun değil gerçi günde iki film indirip usb diske atıp eve götürüyorum usb diski takınca otomatik senkronize yapıyor kolayca alıyor dosyaları internal hdd sine

Hızı düşük ama ben pek problem yapmıyorum anlaşılan hızı yükseltmemizinde bi caresi yok.

Bende 2 tane harici hdd var 500gb ve 1tb devamlı hub a takılı ağ üzerinden bi alt kattaki modeme bağlılar. kendi aralarında 4-5 mb arası hızındalar. pcden ise 8-10 ı bluyor yüklemem ağ üzerinden. işimi görüyor.

Geçen gün hub un öndeki usb girişini boşa çıkarmak için bir çoklayıcı aldım arka usb ye taktım 2 hdd i zor gördü fimlerde takılma yaptı. tlink in başka bir çoklayıcısını aldım sorunsuz kullanıyorum şuan.

• tek çoklayıcıya aynı anda en fazla kaç hdd takılabiliyor?

wd hdtv live da 2 diyorlar ama doğru mu bilmem...
  • Normalde 2 den fazla hdd kaldıracağını zannetmiyorum. şuan slink:http://www.sanalmarketim.com/urun/9ed102fcfc312e533473fd45654cc458/S-LINK-HE420DG--USB-4-PORT-2.0-Hub

Kullanıyorum 3-4 portu kullandığında sorun olursa adaptör ile güçlendirebiliyorsun. ben şuan 500gb ve 1tb hdd lerimi bunun üzerinden hub a bağladım sorunsuz çalışıyor.

birde hadron faton h61 aldım berbat çıktı çalıştı ama fiml izlerken takılmalar oluyor:http://www.dorukelektronik.com/?newUrun=1&Id=229552&CatId=bs164674&Fstate=&/HADRON-USB-HUB-FOTON-H61-

S-LINK HE420DG USB 4 PORT 2.0 Hub kesinlikle tavsiye ederim.

• Yeni fw çıkmış bir çok yenilik var:http://www.wdc.com/wdproducts/updates/?family=wdfwdtv_livehub
  • Dostum bende gördüm
    ama korktum yüklemeye doğrusu, bakalım neymiş yenilikler..
  • Valla ben akşam yükledim bir fark henüz görmedim. bir tek müzik dinlerken ileri almaya çalıştığımda geç tepki veriyordu. yeni fw denmi kaynaklanıyor emin değilim ama muhtemelen ondan.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.