Şimdi Ara

WD TV HD MEDIA PLAYER İKİNCİ NESİL **WD HDTV LIVE DEĞİL** (WDBABG0000NBK-EESN ) (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.639
Cevap
7
Favori
166.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
Giriş

Cihaz ; http://www.vatanbilgisayar.com/wd-tv-live-hd-media-player-hdmi--usb-20.html

Yukarıda ki yazılarımda anlattığım gibi WD Live Media Player cihazımda ki sorunlarım ;

*Cihaz 4.6gb üstü riplenmiş mkv ve avi gibi formatlarda donabiliyor. 25gb lik bir mkv dosyasında takılma olmaz iken 4.6gb lik mkv dosyasında donuyor. Ne yapacağı belli olmuyor.

* Cihaz video izleme halinde iken duraklattığınız da 3-5 dakikadan fazla bekler ve daha sonra oynatırsanız kitleniyor.

* Cihaz 1. Problemde anlatıldığı gibi donma sorunu yarattığında kumanda ile hiçbir şekilde işlem yapamıyorsunuz kitleniyor.

Yani açıkçası kafasına göre takılıyor ne zaman donup donmayacağı kendisine kalmış. ( Cihaz aşırı ısınmıyor. )

Deneme yanılma yöntemi ile başarısız olduğum yöntemler ;

* 2 adet WD Element harici harddisk ile test denemelerim başarısız oldu.
    * 1 adet WD External HDD ile denendi. başarısız oldu.
    * En son güncelleme denendi. başarısız oldu.
    * Cihaz ve güncellemeler resetlendi/sıfırlandı denendi. başarısız oldu.
    * Cihaz hdmı bağlantı kablosu denendi. başarısız oldu.
    * İnternet ve ağ bağlantısı devre dışı bırakıldı. başarısız oldu.

Çözüm ;

Alttaki linkte WD forumunda yurtdışında ki bir vatandaş aynı şekilde yaşadığı benzer problemleri anlatmış. Konu içeriğinde klasik çözümler yer alıyor.

http://community.wd.com/t5/WD-TV-Live-Streaming/GEN3-WD-TV-Live-Streaming-Media-Player-freezing-loading-times/td-p/722646

İnternette yaptığım Firmware aramaları sonucunda ;

http://support.wdc.com/KnowledgeBase/answer.aspx?ID=5860

Sitesinde mevcut 3 cihazın güncellemeleri bulunmaktadır. Kendi cihazıma uygun olan Firmware yi indirip rardan çıkardım ve usb yi cihaza taktım. Otomatik olarak cihaz güncellendi ve arayüz değişti.

Bir kaç gündür hiçbir şekilde cihazda donma sorunu yok, saatlerce bekleme sonunda bile istediğim şekilde cihaz menü aralarında geçiş ve duraklattığım yerden devam etme başarılı.

Ben sorunumu bu şekilde çözdüm.

NOT ;

İşin ilginç tarafı benim USB ile yüklediğim güncelleme tarihi daha yeni fakat içeriğinde tema 1 adet ve arka plan resimleri çok az.

Cihaz sıfırlanıp kumandadan ayarlara girip güncelleme yaptığınızda gelen son yazılımda tema 2 adet ve onlarca arka plan resmi var fakat cihaz o güncellemede kitleniyor.

Tema falan umrumda olmadığı için pek üstünde durmadım. Umarım kısa zaman da yeni ve düzgün bir güncelleme ile bu hatalarını telafi ederler.

Yardımcı olup fikir tavsiye eden herkese teşekkür ederim.

• x265 codecli yazılım bulabilir miyiz.
  • rkadaslar merhabalar.

2.gen wd tv var. ( live değil)
    15-20 dakka sonra filmlerde takilma oluyor.

Wd, Hdmi ile tv ye bagliyorum.
    Wd, optik cikisla amfiye bagliyorum.

Amfi yamaha rx-v 596

Şunu farkettim bazı filmlerde oluyor. bazı flimleri sorunsuz çalıştırıyor.

Bende güncel versiyon var mı diye araştırdım.

Wd tv 2.gen var. ( live değil)
    bendeki Mevcut sürüm.
    1.01.77

Çok uğraşmama rağmen güncelleme yapamadım.
    Usb yi taktığımda taranıyor diyor ama sonrasında bir şey olmuyor.

http://support.wdc.com/...ads.aspx?g=1015&lang=tr

Denediklerim :
    usb de sadece günceleme dosyaları var.

1- farklı usbler.
    2- usb de ntfs - fat biçimlendirme.
    3- hardisk takarak deneme.

Ekte man of steel ve fast and furious 6 format görüntüleri var.

Man of steel donma takılma olurken fast and furious 6 da sorunsuz çalışıyor.

WD TV HD MEDIA PLAYER İKİNCİ NESİL **WD HDTV LIVE DEĞİL** (WDBABG0000NBK-EESN )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the-music -- 14 Ağustos 2016; 16:20:28 >

• İkinci el bu cihazdan alayım mı? Divx mkv izlemek için?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kırmızı çekiç

İkinci el bu cihazdan alayım mı? Divx mkv izlemek için?

Alın pişman olmazsınız 10 numara cihaz afişleme bile yapıyor.Görüntü kaliteside mükemmele yakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hing Hong

quote:

Alın pişman olmazsınız 10 numara cihaz afişleme bile yapıyor.Görüntü kaliteside mükemmele yakın.

İkinci el 150 liraya aldım.
    Model no: Wdbaap0000nbk-eesn
    Kaçıncı nesil bu? Ne zaman piyasaya çıkmış?

• quote:

quote:

quote:

Benim cihazın kutusunu attım kutunun üzerinde buna benzer kod vardı bilemiycem,sen en iyisi dts sesli bir film oynat eğer dts sesi tvden alırsan gen2dir

Malum gen1 dts çözemiyor bu yüzden tvden ses çıkmaz dtsl sesli filmlerde.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Benim cihazın kutusunu attım kutunun üzerinde buna benzer kod vardı bilemiycem,sen en iyisi dts sesli bir film oynat eğer dts sesi tvden alırsan gen2dir

Üzerinde dts yazıyor cihazın hocam.

Son bir soru:

Ağ paylaşımı nasıl yapabilirim? Windows 7 yüklü desktop pc var bende. Basit dille anlatım var mıdır bildiğiniz kaynak? Teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Üzerinde dts yazıyor cihazın hocam.

Son bir soru:

Ağ paylaşımı nasıl yapabilirim? Windows 7 yüklü desktop pc var bende. Basit dille anlatım var mıdır bildiğiniz kaynak? Teşekkürler

Rica ederim hocam ancak ben sadece harddisk bağlayıp film izlediğim için o konuda bilgim yok maalesef.

• Arkadaşlar çok acil yardımınız lazım. Elimde ikinci nesil wd tv live hd media player var. 5 yıldır hiç sorun yoktu. Yeni bir seagate hard disk aldım. Tanımıyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  • muratua58 M kullanıcısına yanıt
    Düzenleme: Sizinki live versiyon imiş, aşağıdaki sizinkine olmaz. WD sitesinden en yeni FW ile deneyebilirsiniz.

Hangi firmware kullanıyorsunuz?

Bununla deneyebilir misiniz?https://dl.dropboxusercontent.com/u/7908152/wdtv_g2_cross_lacie_v03.zip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PcCopat -- 7 Ocak 2017; 15:25:38 >
  • Merhaba arkadaşlar. Elimde ilk versiyon WD player var. Cihazı güncelliyebilirmiyim?
  • zilgar kullanıcısına yanıt
    bende WD tv live var 4 tb taktıgım zaman görmüyor biçimlendirdim yine görmüyor yardımcı olabilirmisiniz
  • Arkadaşlar wd hdtv gen2 için elinde lacie gibi alternatif sürümler olan var mı? Bende denemek istiyorum ancak üzerinden zaman geçtiği için bulamadım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. !. nesil wd player kullanıyorum, ses ve görüntü kalitesi açısından son derce memnunum o yüzden başka bir oynatıcı arayışına girmedim. Ancak bazı filmler de desteklenmeyen ses gibi ibare çıkıyor ve ses alamıyorum. Güncelleme ile bu durumu giderebilirmiyim acaba? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,
    elimde 7-8 aydır kullanmadığım,6-7 yıl önce alıp gayette mutlu mesut kullandığım
    2. nesil wd player var,kendiside kumandasıda gayet temiz...
    zidoo x8 aldım[4k ve hd ses için]
    o sebeple satılık[120tl] yada bd film veya apple tv 4k ile takaslıktır..
    teşekkürler
    Demir BURAN
  • Arkadaşlar selam,
    İkinci el wd live tv hd media player aldım. Fakat avi uzantılı bir çizgi film'de görüntü hızı ses normal hızda geliyor. Cihazı güncellemeye girdiğimde hata mesajı alıyorum. Ethernet ile modeme bağlı, Internet uygulamaları içinde tünelin içinden bazı radyoları dinleyebiliyorum. Yani nete bağlanmada sorun yok. Neden güncelleme yapmıyor? Manuel güncelleme için dosyayı web sitesinden bulamadım. YArdımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    WDBAAP0000NBK YAZIYOR CİHAZ ÜZERİNDE.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bollu

Merhaba. !. nesil wd player kullanıyorum, ses ve görüntü kalitesi açısından son derce memnunum o yüzden başka bir oynatıcı arayışına girmedim. Ancak bazı filmler de desteklenmeyen ses gibi ibare çıkıyor ve ses alamıyorum. Güncelleme ile bu durumu giderebilirmiyim acaba? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
    selam cihazın ses problemini çözebildiniz mi? aynı problem bende de mevcut , çözümünü bilenler yardımlarını esirgemz ise sevinirim
  • Maalesef arkadaşım çözüm bulamadım. Sanırım kodek ile ilgili. O yüzden güncelleme bilgisi istedim ama cevap alamadım
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.