Şimdi Ara

WD 3 TB Harici HDD 750 GB görüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • WD 3 TB Harici HDD son zamanlarda bir garip davranmaya başlamıştı. Sonra da görmemeye, usb takılıyken pc'yi kilitlemeye başladı. Ben de HDD'yi kutusundan çıkarıp direk PC'ye bağladım. Şimdi çalışıyor ama 3 TB'lik HDD 750 GB olarak gözüküyor. Çözüm önerisi olan var mı?

• Kullandığınız sistemi yazın öncelik ile. Sonra da hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz onu da yazın bir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Kusuruma bakmayın.

Win 7 yüklü

İşlemci AMD Phenom 8250 1,90 Ghz
    4 GB RAM

Başka ne türlü bilgi gerekiyor bilmiyorum. Harici HDD olarak 5 yıldır problemsiz çalıştı. Son olarak anlattığım durumlar oldu. Dahili HDD olarak anakart tamamını tanımıyor olabilir mi? Ayrıca HDD'nin arkasındaki jumper girişleri boş, bunun etkisi olabilir mi?
  • cglynfrk kullanıcısına yanıt
    Anakartınız nedir? Anakartın 3tb desteği var mı dahili oalrak bir bakalım. Ayriyetten Sata 3 bağlantı kullanıyorsunuz değil mi? Yada şöyle bir şey olabilir; 5 snedir harici olarak kullandım demişsiniz. Hdd'nin bölümleme işlemi mbr olarak kalmıştır muhtemelen. Dahilide kullanmak için Gpt olarak biçimlendirmeniz lâzım. Şuradaki işlemleri takip edin;

https://technet.microsoft.com/en-us/library/dn336946.aspx

Tarif ettiğiniz şekilde GPT olarak biçimlendirdim ve diskin tamamını gördü. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Harici HDD olarak arıza vermesinin nedeni harici kutudaki kart olabilir mi? Diskin halen temiz olduğundan nasıl emin olabilirim?
    Estağfîrullah işe yaradıysa ne güzel. Eveto da ondan olabilir. Bunbu tekrar harici kutu ile kullanmak için tekrar mbr ile biçimlendirmek gerekir.

Sizi yoruyorum ancak bir sorum daha olacak;

Diski pratikte taşınabilir olarak kullanmıyorum. Sabit olarak PC'nin yanında duruyor. Ancak harici kutu alarak kullanmak mı daha uzun ömürlü olur yoksa direk sabit disk halinde mi?
    Ben dahili kullanımdan yanayım. Harici olarak netice usb 3.0'dan falan bağlantı kuruyorsunuzdur? Ama hızı düşük oluyor bu sefer de. O yüzden dahili.

Teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.