Şimdi Ara

Wave Ve Wave II İçin Android Kurma Rehberi (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.028
Cevap
13
Favori
107.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rahatol2021

mert1907 sd class 10 imkanım yok nand mı tavsiye edersiniz? Kurmayı bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

Ben class 4 kartla kullaniyordum ara sira durakliyordu sadece ama tam performans almak istiyorsaniz nand kurun bence. Mobilde olmasam yardimci olurdum ama konuyu acan arkadasa yazin yardimci olacaktir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba telefonum imei atilmis yurtdisi cihaz ve brick oldu yapabilecegim herhangi birsey varmi dowbload moda giriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: nickimsonikimsi

Merhaba telefonum imei atilmis yurtdisi cihaz ve brick oldu yapabilecegim herhangi birsey varmi dowbload moda giriyor.

download mode'a giriyorsa bada 2 yazılımı bulup yükleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeerNet*

quote:

Merhaba telefonum imei atilmis yurtdisi cihaz ve brick oldu yapabilecegim herhangi birsey varmi dowbload moda giriyor.

download mode'a giriyorsa bada 2 yazılımı bulup yükleyin

sıkıntıda o hicbiryerde bulamadım ne yazıkkı bulduklarımlada yukleyemedim hep yuklemede hata verdi.
  • nickimsonikimsi kullanıcısına yanıt
    Merhaba by Peernet* mert1907 nin tavsiye ettiği sürüm hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Nand kurmayı bilmiyorum. Sd kurmamı tavsiye ederseniz hiç sorun yok onu anlatın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben bir ara yüklerim bada 2 yi.

SD kurulumu mert hocam anlatırsa daha iyi olur
  • TÜM SORUMLULUK KURULUMU YAPANA AİTTİR.

TURKO CFW S5 STYLE(alintidir) Kurdukdan sonra verdigim FOTA yi kullanin kirmizi yazilar gormessiniz.
    Şifre: smarturkiye.com

S8500:
    https://mega.co.nz/#!3YFQiZ6J!Rz-fWPaxft87TJxSWc0W9tJLPXbyIkm-sXBVgPFOHug

S8530:https://mega.co.nz/#!jIUGHSBJ!ViLeKfXe5EP4A5b344lFgY8Kl4VzaeZNTwwD5Ud_H8M

FOTA link (Sadece 8500 icindir. 8530 sahipleri yukaridaki surumun icinden cikan FOTA yi kullansinlar ve kernel adini zImage olarak degistirsinler. Bu FOTA kerneli boot.img olarak okur. Bu FOTA yi kullanmayanlar recovery mode a ses artirma ve acma/kapama tusuyla girecekler.)https://mega.co.nz/#!zYt1jSxB!lpDP-cT4PgtujGvnShTC1XapMK0-KrTLRSqRukBFSXY

Alarm fix:http://www67.zippyshare.com/v/96117388/file.html
    NAND İçin
    ROM ve nand kerneli hafıza kartına atın.
    FOTA'yı flaşlayın.
    Recovery Mode'a girin.(kernel adı boot.img olacak. Orta tuş ve telefon açma/kapama tuşuyla gireceksiniz. İlk çıkan seçeneği seçin ardından recovery diyin.)
    Oradan Zen Menü-Open Recovery Script-Full_nand_bada.ors'u seçin ve bekleyin.
    Kısa süre sonra cihazdan bada tamamen silinecek.
    Ardından geri dönüp.
    Backup and restore kısmından restore edin romu bu kadar.
    MD5 hatası verirse backup and restore kısmından Misc kısmına girip işareti kaldırın.

SD İçin
    FOTA'yı flaşlayıp bada'ya geçin.
    SD kerneli hafıza kartına atın ve Recovery Mode'a girin.(kernel adı boot.img olacak. Orta tuş ve telefon açma/kapama tuşuyla gireceksiniz. İlk çıkan seçeneği seçin ardından recovery diyin.)
    Zen Menü-Open Recovery Script-2GB olarak hafıza kartınızı bölün.
    Ardından restart edip tekrar bada'ya geçip clockworkmod klasörü ve SD kerneli hafıza kartına atın ve Recovery Mode'a girin.
    Oradan Backup And Restore kısmından romu restore edin.

NAND kurarsanız bada tamamen silinir. Rehberinizi ve gerekli dosyaları yedeklemeyi unutmayın.
    SD kurarsanız bölümleme yaptığınızdan verileriniz gider kurmadan önce yedeğini alın öyle bölümleme yapın.
    Benim verdiğim FOTA'yı kullanırsanız ekranda saçma sapan kırmızı yazılar görmessiniz. Benim verdiğim FOTA ile SD kurulum yapanlar bada'ya çağrı açma ve sonlandırma tuşuna aynı anda basarak geçecekler çünkü sistem açılma önceliği Android'de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1907 -- 25 Mart 2015; 1:12:35 >
  • PeerNet* kullanıcısına yanıt
    Size sunu sormak istiyorum elime bu tel gecti tel yurtdisi cihazmis bada2ye gecerken sanirim halfbrick oldu sadece download ekranj geliyor bu sekilde multi downloaderle hicbirsekilde flaslayamafim devamli hata verdi bu tele android veya bada kurmak istiyorm farketmez kurtarayim yeter ne yapmaliyim multidownloader error veriyor eskiden aciliyirdu tel kurmaya calisa calisa halfbirick oldu samsung ekraninda takiliyor.sadece diwnload bolumune erisebiliyorum.lutfen yardmci olun

• quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

TÜM SORUMLULUK KURULUMU YAPANA AİTTİR.
    NAND İçin
    ROM ve nand kerneli hafıza kartına atın.
    FOTA'yı flaşlayın.
    Recovery Mode'a girin.(kernel adı boot.img olacak. Orta tuş ve telefon açma/kapama tuşuyla gireceksiniz. İlk çıkan seçeneği seçin ardından recovery diyin.)
    Oradan Zen Menü-Open Recovery Script-Full_nand_bada.ors'u seçin ve bekleyin.
    Kısa süre sonra cihazdan bada tamamen silinecek.
    Ardından geri dönüp.
    Backup and restore kısmından restore edin romu bu kadar.
    MD5 hatası verirse backup and restore kısmından Misc kısmına girip işareti kaldırın.

SD İçin
    FOTA'yı flaşlayıp bada'ya geçin.
    SD kerneli hafıza kartına atın ve Recovery Mode'a girin.(kernel adı boot.img olacak. Orta tuş ve telefon açma/kapama tuşuyla gireceksiniz. İlk çıkan seçeneği seçin ardından recovery diyin.)
    Zen Menü-Open Recovery Script-2GB olarak hafıza kartınızı bölün.
    Ardından restart edip tekrar bada'ya geçip clockworkmod klasörü ve SD kerneli hafıza kartına atın ve Recovery Mode'a girin.
    Oradan Backup And Restore kısmından romu restore edin.

NAND kurarsanız bada tamamen silinir. Rehberinizi ve gerekli dosyaları yedeklemeyi unutmayın.
    SD kurarsanız bölümleme yaptığınızdan verileriniz gider kurmadan önce yedeğini alın öyle bölümleme yapın.
    Benim verdiğim FOTA'yı kullanırsanız ekranda saçma sapan kırmızı yazılar görmessiniz. Benim verdiğim FOTA ile SD kurulum yapanlar bada'ya çağrı açma ve sonlandırma tuşuna aynı anda basarak geçecekler çünkü sistem açılma önceliği Android'de.
    FOTA link (Wave 8500 için 8530 kullananlar kullanmasınlar) :http://s4.dosya.tc/server/XL5gQh/FBOOT_S8500_Bigmem.rar.html

Benim sorunum icinde fikir yurutebilirseniz cok makbule gecer.

• Download Mode a alip bada kurmaya calisirken ne gibi bi hata veriyor? Driverlari kurdunuz mu pc ye?

• quote:

Download Mode a alip bada kurmaya calisirken ne gibi bi hata veriyor? Driverlari kurdunuz mu pc ye?

Driverleri kurmustum multiloaderle bootloader ve digerlerini programa tanimlatip starta bastigimda daha bootloaderi kurarken ilk asamada error 0.2sn gbi bir hata veriyordu.

• mert1907 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle anlatım için çok teşekkür ederim anlatım ile ilgili sormak istediğim bir soru var bildiğim kadarıyla sd veya nand kurarken boot ve fota yüklüyorduk diye hatırlıyorum. Ama herhangi bir şey göremedim bununla ilgili ikinci isteğim elinizde varsa samsung wave için sorunsuz bada 2 linkini verirseniz çok makbule geçer.

• Yazimi duzenledim.

Eger cihaz bootloaderi flaslamiyorsa brick olmus demektir bi telefoncuya gosterin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1907 -- 18 Mart 2015; 18:56:42 >
  • quote:

Yazimi duzenledim.

Eger cihaz bootloaderi flaslamiyorsa brick olmus demektir bi telefoncuya gosterin.

daha önce pylastıgınız ROM Tigrouzen'in 4.4.4 Kitkat sürümü rom unu indiriyorum simdi sizden bootloader ve fota bekliyorum son bir kez daha deneyeceğim bu teli yapmaı çok istiyorum umarım yardımlarınızla basarabilirim cihaz downloada alıyor kendini.
  • quote:

quote:

Yazimi duzenledim.

daha önce pylastıgınız ROM Tigrouzen'in 4.4.4 Kitkat sürümü rom unu indiriyorum simdi sizden bootloader ve fota bekliyorum son bir kez daha deneyeceğim bu teli yapmaı çok istiyorum umarım yardımlarınızla basarabilirim cihaz downloada alıyor kendini.

Yukarda full bada versiyonunu verdim onu indirip flaslamayi deneyin.

Tesekkurler deniyorum.

Linki göremedim benim için bir daha paylaşır mısınız. (Bada 2)

• quote:

Linki göremedim benim için bir daha paylaşır mısınız. (Bada 2)

S8500:https://mega.co.nz/#!3YFQiZ6J!Rz-fWPaxft87TJxSWc0W9tJLPXbyIkm-sXBVgPFOHug

S8530:https://mega.co.nz/#!jIUGHSBJ!ViLeKfXe5EP4A5b344lFgY8Kl4VzaeZNTwwD5Ud_H8M

• teşekkürler ama fotayı yükler yüklemez ekrana ERROR: boot.img not found or broken Please re-copy boot.img to external SD card yazısı çıkıyor lütfen yardımcı olun.
  • quote:

teşekkürler ama fotayı yükler yüklemez ekrana ERROR: boot.img not found or broken Please re-copy boot.img to external SD card yazısı çıkıyor lütfen yardımcı olun.

Kerneli hafiza kartina koplayalin.

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.