Şimdi Ara

Warcraft PC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oyunu ultra da oynayan arkadaşlar ekran kartlarını ve memnuniyetlerini paylaşabilirmi?

ekran kartı seçimi için online oyunlarda ekran kartı fikri olan çok fakat bire bir kullanıcılardan kendi kartlarının ne olduğunu ve memnuniyetlerini öğrenmek istedim teşekkürler.

not:kendi ekran kartım epey eski oyunu orta ayarda anca oynatıyor ATI radeon 4650.

• Benim notebook ultra ayarlarda oynatıyor nvidia gt740m ekran karti var.kalabalık mekanlara girerken yada kalabalık raidlerde donmalar yaşıyorum arada.ama fazla değil. Gt755m falan ultrada rahat oynatıyor arkadaşımda gördügüm kadarıyla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyunu ultrada oynayabilmek için orta halli 500 TL civarı bir ekran kartı yeterli. ama ekran kartın ne kadar iyi olursa olsun eğer işlemcin iyi değilse yine performans sıkıntısı yaşarsın. özellikle addon kurmaya başladığın zaman.
  • GIGABYTE GeForce GTX770 4GB WindForce ile maksimum ayarlarda 50-60 arası FPS alıyorum. Kalabalık durumlarda (şehir, raid vs.) 50'lere düşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaltivel -- 11 Ekim 2014; 17:05:47 >
  • Gt310 1 Gb ekran kartım var, lfrde 10-20 arası sürünüyor, boş yerlerde 50-60 fps arası.

Wod betada oynadım, daha da düştü :((

• 6850 Crossfire ı bozup bundan bir tane almıştım.Bir seneden fazladır BUNU kullanıyorum.Hiç bi sıkıntı yaşamadım.
  • ati hd radeon 6870.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChaosBreed

oyunu ultrada oynayabilmek için orta halli 500 TL civarı bir ekran kartı yeterli. ama ekran kartın ne kadar iyi olursa olsun eğer işlemcin iyi değilse yine performans sıkıntısı yaşarsın. özellikle addon kurmaya başladığın zaman.

ya dediğin gibi bi ekran kartı takviyesi yapıp şu an 4 gb ram kullanıorum 2 gb ram+ssd+400 liralık bide ekran kartı alıp ram ile besleyip ekran kartını o şekilde durumu kurtarmaya çalışıcam. diğer türlü anakart ı işlemciyi falanda değiştirmem lazım anakart DDR2 çünkü. bu şekilde 600 e fln kurtarırım işi. saol
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaltivel

GIGABYTE GeForce GTX770 4GB WindForce ile maksimum ayarlarda 50-60 arası FPS alıyorum. Kalabalık durumlarda (şehir, raid vs.) 50'lere düşüyor.

patron o çok uçuk ya :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eski kasa

quote:

Orijinalden alıntı: ChaosBreed

oyunu ultrada oynayabilmek için orta halli 500 TL civarı bir ekran kartı yeterli. ama ekran kartın ne kadar iyi olursa olsun eğer işlemcin iyi değilse yine performans sıkıntısı yaşarsın. özellikle addon kurmaya başladığın zaman.

ya dediğin gibi bi ekran kartı takviyesi yapıp şu an 4 gb ram kullanıorum 2 gb ram+ssd+400 liralık bide ekran kartı alıp ram ile besleyip ekran kartını o şekilde durumu kurtarmaya çalışıcam. diğer türlü anakart ı işlemciyi falanda değiştirmem lazım anakart DDR2 çünkü. bu şekilde 600 e fln kurtarırım işi. saol

beklentin çok büyük olmasın, hayal kırıklığı yaşarsın.

• 600 tlye bu iş olmaz dostum
    Bu arada NVIDIA kartlar ve intel işlemciler WOW da daha fazla performans veriyor.
    Haybeye SSD alma o anakartta yeterlı performans alamzsın.
    WOW kurman için en az 120 gb alman lazım, 200 tl den başlıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haunt54 -- 11 Ekim 2014; 21:48:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haunt54

600 tlye bu iş olmaz dostum
    Bu arada NVIDIA kartlar ve intel işlemciler WOW da daha fazla performans veriyor

daha yüksek bi bütçe ayırmıştım hatta bu forumda 1-2 kişiden fikir de almıştım alıordum sistemide Kurbanda ummadığım bir ortaklık yaşadım anlıyacağın :)

şimdilik oluvercek :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: haunt54

600 tlye bu iş olmaz dostum
    Bu arada NVIDIA kartlar ve intel işlemciler WOW da daha fazla performans veriyor.
    Haybeye SSD alma o anakartta yeterlı performans alamzsın.
    WOW kurman için en az 120 gb alman lazım, 200 tl den başlıyor

Nvidia kart ve intel işlemci ile performans konusu çok göreceli bir konu.Yanlış yönlendirme olmasın.
    Alırsın bir sene sonra sistemin en kötü performans vern sistem haline gelir.
    Bende AMD cpu ve ATI ekran kartı tavsiye ederim.Upgrade için her sene makineyi yeniden kurmak zorunda kalmazsın.
  • Göreceli falan değil, incele linkleri;

http://www.nvidia.com.tr/object/world-of-warcraft-mists-of-pandaria-pc-game-tr.html

http://www.anandtech.com/bench/CPU/62

http://www.tomshardware.com/reviews/fx-8350-vishera-review,3328-15.html

Hadi sende tezlerinle ilgili kaynak göster.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haunt54 -- 12 Ekim 2014; 16:19:53 >

• haunt54 H kullanıcısına yanıt
    quote:

göreceli

sf. fel. Varlığı başka bir şeyin varlığına bağlı bulunan, mutlak olmayan, göreli, bağıntılı, izafi, nispi, rölatif

TDK dan alıntıdır.

Sen zaten kendi kendine cevabını/tezini vermişsin ama at gözlüğünü çıkarmayı unutmuşsun

• Senin gibi boş konuşanları hiç sevmem.
    Fazla uzatmayacağım, vakit kaybı.
    Banlıyorum BB.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forvelin_

ati hd radeon 6870.

Eğer ultrada oynuyorsanız bu kartla maalesef 10man raidlerde bile stabil 30fps alabileceğinizi sanmıyorum.

• Aşağıdaki konfigürasyon ile normalde 100 fps civarında (ultra değil high civarında settingsler), Shire of Two Moons'da 40 lara düşüyor veya kalabalık boss fightlarında.

Anakart: MSI Z87-G5 Gaming
    Ram : 16 GB Corsair Vengeance Pro 2133MHz
    SSD : Samsung 250 GB
    İşlemci : i7 - 4770 3.4 GHz - 8MB
    Ekran Kartı: GTX 780 Direct CUII Asus 3GB
  • HD7870 ve Fx6300 ile Boş yerlerde 60-100, Dolu mekanlarda (obje ve efektlerin bol bulunduğu raid ve şehir merkezlerinde) 30-60 alıyorum. Eğer fps yi 40'a sabitlersem fix 40 kalıyor.
    Ancak intel-nvidia ikilisinin WoW'da daha iyi olduğunu unutmamak gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vinewood -- 13 Ekim 2014; 16:56:41 >
  • Vinewood kullanıcısına yanıt
    FPS nin düştüğü yerlerde bi kapatıp tekrar çalıştırınca düşme yaşamıyorum.Bilmem denediniz mi bende işe yarıyor.
    Birde windowsta sanal bellek açık olması performansı etkileyebiliyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.