Şimdi Ara

W810i - N72 ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ikisi arasında kararsız kaldım.

aradığım özellikler:
    - ses kalitesi(kulaklık veya hoperlor)
    - sorunsuz ve hızlı
    - kolay kullanım ve tasarım
    - rahat tuş takımı ve boyut(kuçuk)
    - kamera ve video kalitesi

saygılar...

• -ses kalitesi tartışmasız w810i daha iyi.ama hoparlörde N72
    -w810i java tabanlı olduğu için daha hızlı.ve piyasanın en sorunsuz telefonlarından biri.N72,symbian tabanlı olduğu için sorun çıkarma olasılığı %90
    -tasarım olarak ta w810i daha şık ve küçük.N72 biraz kalas.w810i nin kullanım kolaylığı da daha rahat ve kolay
    -w810i de tuşlar çok küçük.N72'de tuşlar daha rahat.boyut olarak ta w810i daha küçük ve hafif ebatlara sahip(100*46*19,5 mm ve 99 gram)
    -fotoğraf kalitesi olarak tartışmasız w810i(kaliteli lens,otofocus)
    -video kalitesi olarak N72,w810i'yi ezer(N72 videosu: mpeg4 formatında 15 fps ve 352*288 pixel çözünürlüğünde)

ayrıca ekran kalitesi olarakta w810i üstün(TFT 176*220 pixels)
    ben w810i'yi tavsiye ediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nokia-fun -- 12 Kasım 2006; 17:53:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nokia-fun

-ses kalitesi tartışmasız w810i daha iyi.ama hoparlörde N72
    -w810i java tabanlı olduğu için daha hızlı.ve piyasanın en sorunsuz telefonlarından biri.N72,symbian tabanlı olduğu için sorun çıkarma olasılığı %90
    -tasarım olarak ta w810i daha şık ve küçük.N72 biraz kalas.w810i nin kullanım kolaylığı da daha rahat ve kolay
    -w810i de tuşlar çok küçük.N72'de tuşlar daha rahat.boyut olarak ta w810i daha küçük ve hafif ebatlara sahip(100*46*19,5 mm ve 99 gram)
    -fotoğraf kalitesi olarak tartışmasız w810i(kaliteli lens,otofocus)
    -video kalitesi olarak N72,w810i'yi ezer(N72 videosu: mpeg4 formatında 15 fps ve 352*288 pixel çözünürlüğünde)

ayrıca ekran kalitesi olarakta w810i üstün(TFT 176*220 pixels)
    ben w810i'yi tavsiye ediyorum...
    saol arkadaşım çok teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: EastandBuLL

Alıntıları Göster
    önemli değil arkadaşım
    quote:

Orjinalden alıntı: EastandBuLL

• quote:

önemli değil arkadaşım
    quote:

Alıntıları Göster
    6233 nası bi telefon sence!
  • quote:

Orijinalden alıntı: EastandBuLL

Alıntıları Göster
    dostum 6233 küçük,şık ve hafif bir telefon.en beğenilen özelliği ekranının kalitesi(240*320 pixel çözünürlüklü,262000renk destekli),ses çıkışı şimdiye kadar bi telde dinlediğim en yüksek ve en kaliteli ses çıkışına sahip.çift stereo hoparlör var.kulaklıkta ise,piyasanın bir çok ipod'undan bile iyi.video da en güzel yönlerinden.640*480 pixel çözünürlüğünde 15 fps video çekiyor.bunun gibisini çok az sayıda telefon yapıyor.fotoğraf olarak çok aşırı övemiycem.çünkü k750i de kullanmış biri olarak 6233ün fotoları k750i yanında düşük kaliyor.haaa kötü hiç değil,detaylar oldukça belirgin,ama flaş,otofocus olmaması kötü.yani şimdilik alınabilecek en iyi telefon 6233tür.hemde 550 ytl falan.w810i alacağına bence 6233 ve yanında 1 gb miniSD kart al.çok daha iyi gelecektir.w810i sadece iki alanda 6233den iyi 1.)kutu dahilinde 512 mb hafıza kartı verilmesi,2)fotolar biraz daha kaliteli.onun dışında 6233 daha üstün bir telefon.ayrıca fiyatı da oldukça uygun.bence 6233 almalısın
    quote:

• quote:

dostum 6233 küçük,şık ve hafif bir telefon.en beğenilen özelliği ekranının kalitesi(240*320 pixel çözünürlüklü,262000renk destekli),ses çıkışı şimdiye kadar bi telde dinlediğim en yüksek ve en kaliteli ses çıkışına sahip.çift stereo hoparlör var.kulaklıkta ise,piyasanın bir çok ipod'undan bile iyi.video da en güzel yönlerinden.640*480 pixel çözünürlüğünde 15 fps video çekiyor.bunun gibisini çok az sayıda telefon yapıyor.fotoğraf olarak çok aşırı övemiycem.çünkü k750i de kullanmış biri olarak 6233ün fotoları k750i yanında düşük kaliyor.haaa kötü hiç değil,detaylar oldukça belirgin,ama flaş,otofocus olmaması kötü.yani şimdilik alınabilecek en iyi telefon 6233tür.hemde 550 ytl falan.w810i alacağına bence 6233 ve yanında 1 gb miniSD kart al.çok daha iyi gelecektir.w810i sadece iki alanda 6233den iyi 1.)kutu dahilinde 512 mb hafıza kartı verilmesi,2)fotolar biraz daha kaliteli.onun dışında 6233 daha üstün bir telefon.ayrıca fiyatı da oldukça uygun.bence 6233 almalısın
    quote:

Alıntıları Göster
    w810i yi öneririm, bence karizması bile w810i yi tercih etmeme yeter kaldı ki özellikleri de çok iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: MC GRADY

w810i yi öneririm, bence karizması bile w810i yi tercih etmeme yeter kaldı ki özellikleri de çok iyi

Alıntıları Göster
    quote:

arkadaslar telefon almayı düşünüyorum.

aradığım özellikler:
    - sorunsuz ve hızlı

saygılar...

1-) Hoparlör ses çıkışı konusunda N72 bir parça daha iyidir ancak kulaklık ses kalitesi konusunda W810i gerek megabass özelliği gerekse kutu içeriğinde gelen kaliteli, çevresel ses yalıtım özellikli kulaklıklarıyla daha ön plandadır.

2-) N72 Symbian OS işletim sistemini; W810i ise java platformunu kullanıyor. Genel olarak java platformunu kullanan telefonlarda hız ve stabilite daha iyidir.

3-) W810i'nin kullanıcı dostu bir ara yüzü mevcut. Telefona alışma süresi kısa...

4-) W810i'nin sayısal tuş takımı mesaj yazmayı işkence haline getirmiyor. Ayrıca tuşlara istediğimiz kısayolu atayabiliyoruz.

5-) N72 352x288 pixel MPEG4 formatında video kaydı; W810i ise 176x144 piksel 3gp formatında video kaydı yapabiliyor. Bu konuda N72 daha üstündür. Ancak fotoğraf kalitesi konusunda da W810i autofocus, macro modu, çift led flaş ve çeşitli fotoğraf modlarıyla ön plana çıkıyor.

W810i vs. 6233

1-) Fotoğraf kalitesi açısından W810i daha önce belirttiğim gibi autofocus, macro modu, fotoğraf modları ve çift led flaşıyla ön plana çıkıyor

2-) Video kayıt kalitesi açısından 6233 640x480@15 FPS 3gp formatında video kaydıyla ön plana çıkıyor.

3-) Kulaklık ses kalitesi açısından 6233 ile W810i hemen hemen aynı diyebiliriz. Ancak W810i ile birlikte gelen kulaklıklar çevresel ses yalıtım özelliğine sahip ve kulaklık aparat da içeriyor. (Hoparlöre bağlamak için) Telefonda Sony'nin patentinde bulunan mega bass özelliği de mecvut.

4-) Hoparlör ses çıkışı konusunda 6233 stereo hoparlörleriyle ön plana çıkıyor.

5-) Kutu içeriği konusunda W810i ön plana çıkıyor. (512 MB hafıza kartı, USB kablosu, memorystick adaptörü, müzik kablosu, stereo kulaklık, kulaklık başlıkları vb.)

6-) W810i'nin bekleme ve konuşma süresi daha uzun. Telefonda 900mAH'lık lityum polimer batarya yer alıyor.

7-) W810i'nin hafızası 4 GB'a kadar; 6233'ün hafızası ise 2 GB'a kadar artırılabiliyor. (4 GB MS PRO Duo 185$+KDV)

8-) Ekran çözünürlüğü açısından 6233 daha iyidir. (320x240)

Kısacası W810i ve 6233 belli konularda ön plana çıkan özelliklere sahiptir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Knight.. -- 13 Kasım 2006; 23:02:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ..Knight..

quote:

arkadaslar telefon almayı düşünüyorum.

aradığım özellikler:
    - sorunsuz ve hızlı

saygılar...

1-) Hoparlör ses çıkışı konusunda N72 bir parça daha iyidir ancak kulaklık ses kalitesi konusunda W810i gerek megabass özelliği gerekse kutu içeriğinde gelen kaliteli, çevresel ses yalıtım özellikli kulaklıklarıyla daha ön plandadır.

2-) N72 Symbian OS işletim sistemini; W810i ise java platformunu kullanıyor. Genel olarak java platformunu kullanan telefonlarda hız ve stabilite daha iyidir.

3-) W810i'nin kullanıcı dostu bir ara yüzü mevcut. Telefona alışma süresi kısa...

4-) W810i'nin sayısal tuş takımı mesaj yazmayı işkence haline getirmiyor. Ayrıca tuşlara istediğimiz kısayolu atayabiliyoruz.

5-) N72 352x288 pixel MPEG4 formatında video kaydı; W810i ise 176x144 piksel 3gp formatında video kaydı yapabiliyor. Bu konuda N72 daha üstündür. Ancak fotoğraf kalitesi konusunda da W810i autofocus, macro modu, çift led flaş ve çeşitli fotoğraf modlarıyla ön plana çıkıyor.

W810i vs. 6233

1-) Fotoğraf kalitesi açısından W810i daha önce belirttiğim gibi autofocus, macro modu, fotoğraf modları ve çift led flaşıyla ön plana çıkıyor

2-) Video kayıt kalitesi açısından 6233 640x480@15 FPS 3gp formatında video kaydıyla ön plana çıkıyor.

3-) Kulaklık ses kalitesi açısından 6233 ile W810i hemen hemen aynı diyebiliriz. Ancak W810i ile birlikte gelen kulaklıklar çevresel ses yalıtım özelliğine sahip ve kulaklık aparat da içeriyor. (Hoparlöre bağlamak için) Telefonda Sony'nin patentinde bulunan mega bass özelliği de mecvut.

4-) Hoparlör ses çıkışı konusunda 6233 stereo hoparlörleriyle ön plana çıkıyor.

5-) Kutu içeriği konusunda W810i ön plana çıkıyor. (512 MB hafıza kartı, USB kablosu, memorystick adaptörü, müzik kablosu, stereo kulaklık, kulaklık başlıkları vb.)

6-) W810i'nin bekleme ve konuşma süresi daha uzun. Telefonda 900mAH'lık lityum polimer batarya yer alıyor.

7-) W810i'nin hafızası 4 GB'a kadar; 6233'ün hafızası ise 2 GB'a kadar artırılabiliyor. (4 GB MS PRO Duo 185$+KDV)

8-) Ekran çözünürlüğü açısından 6233 daha iyidir. (320x240)

Kısacası W810i ve 6233 belli konularda ön plana çıkan özelliklere sahiptir.

Alıntıları Göster
    daha once benzer başlıklar açıldı

• quote:

Orijinalden alıntı: cyber-shot

daha once benzer başlıklar açıldı

Alıntıları Göster
    W810. Başka söze gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MC GRADY

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: MC GRADY

arkadaşa %10000 katılıyorum ayrıca bence ak-rap cok haksız bi şekilede w 810 ezmiş w 810 62 33 den cok daha kaliteli bi teldir ve karizma olarak 100000 kat üstündür

• quote:

Orijinalden alıntı: sknxone

quote:

arkadaşa %10000 katılıyorum ayrıca bence ak-rap cok haksız bi şekilede w 810 ezmiş w 810 62 33 den cok daha kaliteli bi teldir ve karizma olarak 100000 kat üstündür

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: sknxone

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: atakansah

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: atakansah

quote:

quote:

anlamadım ne demek istediğini kardeş

• quote:

quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    n72 mi 70 mi iyidir bu arada?

• quote:

Orijinalden alıntı: léon.

Alıntıları Göster
    quote:

Eğer 3G'ye çok fazla önem vermiyorsan N72 iyi bir seçim olur.
  • quote:

quote:

Eğer 3G'ye çok fazla önem vermiyorsan N72 iyi bir seçim olur.

Alıntıları Göster
    Ben de aynı soruyu soruyodum kendime
    gittim N72 aldım.
    İyiki de N72 almışım. Yazılım guncellemesi ile hızı oldukca artıyor.
    Kullanımı kolay.
    Nokia kulaklıgı değil de kendinize ait kulaklıkla oldukca iyi ses elde edebiliyosunuz.
    (Bende iriver cd player ın kulaklıgı var cidden kaliteli cıkıyor ses)

Aletin tek sorunu lens i koruyan kapagın dandikliği.
    Cebinize koyarken cıkarırken zırt pırt acılıyor.

Bu sorun hariç N72 aldıgıma hiç pişman değilim...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    @sknxone,senin teller hakkında ne kadar bilgisiz olduğunu biliyorum.msn de bana soruyorsun.hatta unutma megapixeli bile ben öğrettim sana geçenlerde.mp nin bile ne olduğunu bilmeden yazı yazıyorsun.yalnış.ayrıca 6233 ve w810 i nin birbirine üstünlük sağladığı alanlar var.ama 6233 biraz daha fazla ağır basıyor.bari yazıyorsun kaliteden bahsediyorsun nedenini yaz barikaliteden bahsetmişsin.kasa kalitesi olarak 6233 daha üstün ve özelik olarak bir adım önde sayılır.lütfen bilmeden bişi yazma
    quote:

quote:

quote:

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nokia-fun -- 13 Kasım 2006; 22:00:38 >

• quote:

@sknxone,senin teller hakkında ne kadar bilgisiz olduğunu biliyorum.msn de bana soruyorsun.hatta unutma megapixeli bile ben öğrettim sana geçenlerde.mp nin bile ne olduğunu bilmeden yazı yazıyorsun.yalnış.ayrıca 6233 ve w810 i nin birbirine üstünlük sağladığı alanlar var.ama 6233 biraz daha fazla ağır basıyor.bari yazıyorsun kaliteden bahsediyorsun nedenini yaz barikaliteden bahsetmişsin.kasa kalitesi olarak 6233 daha üstün ve özelik olarak bir adım önde sayılır.lütfen bilmeden bişi yazma
    quote:

quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Kişisel tartışmaları PM aracılığıyla yapmak daha iyi olacaktır.

Stuff dergisinin dayanıklılık testi:

(Dergiden alıntıdır...)

* W800i, 6 metre yükseklikten aşağı atılmasına rağmen sadece telefonun pil kapağı yerinden fırladı. Biz de tekrar denemeye karar verdik. Bir kaç sert düşüşten sonra W800i'nin plastik kapağı açıldı ancak ufak bir güç uygulamasıyla kapağı takmak sorun olmadı. Telefon dayanıklılık testini başarıyla geçti.

Dipnot: W800i ile W810i'nin malzeme kalitesi aynıdır.

Telefon pompalı tüfekle ateş ve sıvı madde temas testlerini geçemedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Knight.. -- 14 Kasım 2006; 22:07:01 >

• quote:

(Dergiden alıntıdır...)

* W800i, 6 metre yükseklikten aşağı atılmasına rağmen sadece telefonun pil kapağı yerinden fırladı. Biz de tekrar denemeye karar verdik. Bir kaç sert düşüşten sonra W800i'nin plastik kapağı açıldı ancak ufak bir güç uygulamasıyla kapağı takmak sorun olmadı. Telefon dayanıklılık testini başarıyla geçti.

Alıntıları Göster
    haklısın aklıma gelmemişti teşekkür ederim
    quote:

Orjinalden alıntı: ..Knight..

(Dergiden alıntıdır...)

• quote:

haklısın aklıma gelmemişti teşekkür ederim
    quote:

Orjinalden alıntı: ..Knight..

(Dergiden alıntıdır...)

Alıntıları Göster
    W810i

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.