Şimdi Ara

W7 x64 Sorunu/Sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şu ana kadar hep x86 kullandım ancak sistemimi donanımsal olarak yenileyince, hele ki bu seferlik nvidia değil de ati bir kart alarak yaptığım değişikliği sürdürüp x64 yükledim.

İlk işim crysis3 yüklemek oldu ancak oyun çalışmadı. directx'dir dedim gittim indirdim ama yüklenmedi.

İlk sorunum directx yüklemekle ilgili ama öncelikle ben x64 ile program ve oyun konusunda sorun yaşarmıyım onu öğrenmek istiyorum?

4gb ram var, 3.6 kullanılabilir gözüküyordu x86'da bu yüzden geçtim ama iki gram ram için çok uğraşmam gerekir mi?
    x64 konusunda deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

• windows 7 x64'de destek vermeyen yeni oyun ve program görmedim.eskileri de windows uyumluluk modu'yla çalıştırmak mümkün.x64 windows yükleyerek sadece 4.00-3.60=0.40gb ram kazanmazsınız.x64 yapısı gereği iki ve çok çekirdekli işlemcilerden daha iyi performans alırsınız.x64 için yazılan program ve oyunları daha iyi oynatırsınız vs.
    x64 sistemlerde nvidia veya ati kart kullanmanın bir farkı yoktur.farkı kartınızın gpu gücü, veri yolu değeri ve bellek miktarı ile görürsünüz.
    1-ilk olarak sisteme temiz bir format atın.
    2-ekran kartınızın en son sürücüsünü
    http://support.amd.com/US/GPUDOWNLOAD/Pages/index.aspx
    indirin.
    4-diğer sürücülerinizi yükleyin.
    5-windows update ile son güncellemeleri alın.bu güncelleştirmelere netframework 3.5(dotNetFx35setup) ve netframework 4.0(dotNetFx40_Full_setup) güncellemelerini de ekleyin.
    6-dxwebsetup programcığı ile directx sürümünü güncelleyin.
    7-ek programları kurun.adobe flash, java, quicktime, divx, kodek paketi..gibi.
    8-sistemin iyi çalıştığından eminseniz, ultimate ve enterprise sürümlerinde "tam sistem yedeği"ni alın.Başlat Menüsü/Bakım/Yedekleme ve geri yükleme/sistem görüntüsü oluştur.
    bu seçenek sorun durumlarında çok işinize yarar.home ve starter sürümlerinde bu özellik yoktur
    9-şu crysis'i bir kurun ve deneyin.eğer yine açılmıyorsa sisteminiz oyunun gerekliliklerini karşılamıyordur.eğer açılıyorsa, "benim sitemim iyidir, en yüksek ayarlarda oynatır" muhabbetine bütün ayarları en yüksek değere ayarlamayın.varsayılan ayarlarla oyunu oynamayı deneyin.akıcı oyun varsa değerleri bir kademe yükseltirsiniz.crysis başından beri bencmark kasan, overlock tutkunlarının test oyunudur."30 dakika crysis oynadım, sistem çakılmadı" ifadesine forumun overlock bölümünde sıkça rastlarsınız.
    10-crysis 3 directx 11 desteklidir.oynamanız için ekran kartınızın directx 11'i desteklemesi gerekir.gpu-z programı ile bunu kontrol edebilirsiniz.para verip aldığınız oyunu sisteminiz oynatmıyorsa, internette "crysis 3 drectx sorunu" diye bir arama yapabilirsiniz.şansınıza belki sorunuzu halledesiniz.
    kolay gelsin.bu arada yaşadığını varsaydığımız nomed ölmüş, kafasına kurşun sıkan crawford yaşıyor.özgün senaryo diye buna derler.

• quote:

Orijinalden alıntı: korop

windows 7 x64'de destek vermeyen yeni oyun ve program görmedim.eskileri de windows uyumluluk modu'yla çalıştırmak mümkün.x64 windows yükleyerek sadece 4.00-3.60=0.40gb ram kazanmazsınız.x64 yapısı gereği iki ve çok çekirdekli işlemcilerden daha iyi performans alırsınız.x64 için yazılan program ve oyunları daha iyi oynatırsınız vs.
    x64 sistemlerde nvidia veya ati kart kullanmanın bir farkı yoktur.farkı kartınızın gpu gücü, veri yolu değeri ve bellek miktarı ile görürsünüz.
    1-ilk olarak sisteme temiz bir format atın.
    2-ekran kartınızın en son sürücüsünü
    http://support.amd.com/US/GPUDOWNLOAD/Pages/index.aspx
    indirin.
    4-diğer sürücülerinizi yükleyin.
    5-windows update ile son güncellemeleri alın.bu güncelleştirmelere netframework 3.5(dotNetFx35setup) ve netframework 4.0(dotNetFx40_Full_setup) güncellemelerini de ekleyin.
    6-dxwebsetup programcığı ile directx sürümünü güncelleyin.
    7-ek programları kurun.adobe flash, java, quicktime, divx, kodek paketi..gibi.
    8-sistemin iyi çalıştığından eminseniz, ultimate ve enterprise sürümlerinde "tam sistem yedeği"ni alın.Başlat Menüsü/Bakım/Yedekleme ve geri yükleme/sistem görüntüsü oluştur.
    bu seçenek sorun durumlarında çok işinize yarar.home ve starter sürümlerinde bu özellik yoktur
    9-şu crysis'i bir kurun ve deneyin.eğer yine açılmıyorsa sisteminiz oyunun gerekliliklerini karşılamıyordur.eğer açılıyorsa, "benim sitemim iyidir, en yüksek ayarlarda oynatır" muhabbetine bütün ayarları en yüksek değere ayarlamayın.varsayılan ayarlarla oyunu oynamayı deneyin.akıcı oyun varsa değerleri bir kademe yükseltirsiniz.crysis başından beri bencmark kasan, overlock tutkunlarının test oyunudur."30 dakika crysis oynadım, sistem çakılmadı" ifadesine forumun overlock bölümünde sıkça rastlarsınız.
    10-crysis 3 directx 11 desteklidir.oynamanız için ekran kartınızın directx 11'i desteklemesi gerekir.gpu-z programı ile bunu kontrol edebilirsiniz.para verip aldığınız oyunu sisteminiz oynatmıyorsa, internette "crysis 3 drectx sorunu" diye bir arama yapabilirsiniz.şansınıza belki sorunuzu halledesiniz.
    kolay gelsin.bu arada yaşadığını varsaydığımız nomed ölmüş, kafasına kurşun sıkan crawford yaşıyor.özgün senaryo diye buna derler.

Cevap için teşekkürler.Bunların hepsini yaptım zaten, sadece directx yüklerken çok sıkıntı çektim ve yüklenmedi. Bu sabah formatla 32 bite geri çevirdim dayanamadım :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.