Şimdi Ara

W212 E Serisi Hakkında Tecrübelerim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
13.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    2011 320d 1.5 yıl kadar kullandım. Yaşadığım sorunları ve aracın iç mekanını bir kenara bırakıp sadece performasn olarak ele alırsak evet seri bir araçtı. Ama Audi ve Mercedes aldıktan sonra bu sefer arabaya biniyormuşum dedim gerçekten. Sürücüyü ve yolcuyu fena şekilde yoran bir araç kullanırken cidden anlaşılmıyor ama farklı araba alınca anladım bunu :)

d segmentinde bmw konforda vs. bu kadar gerideyken E segmentinde nasıl iyi oluyor anlamyamadığım hususlardan biri.2015 A6 dış S-Line vardı bende. Arkadaşımın 525d ile yolculuk yaptığımda gerek süspansiyonları olsun gerek kullanımı olsun daha yumuşak,konforlu gelmişti bana. Ama iş konfora gelince hiçbiri w212 nin eline su dökemiyor :)
  • Merhaba Otomobil Genel okurları,

Geçtiğimiz hafta itibarı ile E350'yi satmıştım.
    Bugün gelip benzinli E250'yide baktılar,kapora verdiler. Haftaiçi gelip devrini alacaklar.
    Aynı şekilde yaklaşık 10 gün önce bir A7 bakmıştım arkadaşımın arabasıydı zaten. Bugünde arabayı teslim aldım,kaskosu bitince ruhsatını üzerime alacam(20 gün var).
    Tabi e serisi için yazmıştım yine yazayım. Bu araçlar uzun yol arabaları,şehiriçi için büyük ve çok yakıyor. A7 dahada geniş bir araba. Şehiriçi işkenceye dönüşüyor. Benim çoğu yolum şehir ve ilçeler arası ama şehiriçide dolaşıyoruz yine ayda 1000 km kadar. Bu yüzden de 1.6 TDI Passat aldım. 1.4 TSI alıp tüp taktırmayı düşünüyordum.Tüp kendini amorti etmesi için 2 yıl binmem lazım en az dedim. Ama benim en uzun bindiğim araba 1.5 yıl var yada yok. Bu yüzden dizelde karar kıldım.

Zaman geçtikçe A7 Tecrübelerimide aktarırım foruma.

Herkese iyi akşamlar.
  • e180 le e250 arasında nerdeyse bir fark göremiyorum vergiden başka bende e250ciydim ama biraz araştırınca performans tutkunu değilim o yüzden nasipse bir e180 almaya karar verdim 4 5 farklı model arasından sonunda bilen bilir belki :D
  • Üstad 3.0 TDI' ı nasıl buldunuz? Bende 3 araç arasında gidip geliyorum.
    1) A6 3.0 TDI quattro 2) BMW 525d xdrive 3) Mercedes E250 FL (Benzinli)

A6 nın vergisi olumsuz anlamda aklımı çeliyor Mercedes in ise yakıt tüketimi ve performansının fabrika verilerinden geri olduğunu yazan yorumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w.antilles -- 20 Mayıs 2018; 23:4:0 >
  • w.antilles W kullanıcısına yanıt
    Şuanlık memnunum hocam mtv ve yakıt dışında. Şehiriçi 10-11 litre civarıyla gezmek dizel araba ile üzüyor biraz ama bunu bile bile aldım.
    E250 FL güzel araçtır,standart olarak premium paketlerde baya donanım var. Ama saçma donanım eksikleride var. Motor olarak güzel ama yakıtı en fazla o içlerinde,arkadan çekişli olmasıda bir eksi a6 ve 525 yanında.

525 hakkında fikrim yok hocam. A6 245 likmi 272 mi hocam ?
  • Gönül 272 istiyor ama bütçe ancak 245 lere yetiyor. Yoksa makyajlı a6 daha hoş geliyor gözüme. Çok büyük fark olur mu aralarında sizce?

A6 3.0 tdi kullanıcıları yakıt tüketimini hep 8.5 litre civarı yazmışlar ama bana zaten biraz az gelmişti. Tahminim 10 civarıydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben 2 litre 177 hp A4 ile 7.5 litre yakıyorum 3 litre 1.8 tonluk A6 nın 8.5 litre yakması için çoğunlukla şehirdışı kullanım lazım ( %70 şehirdışı %30 şehiriçi gibi)
    Makyajlı a6 donanım olarak biraz daha dolu, far stop ızgara farklı biraz daha. Ama öyle aşırı bir fark yok aralarında. Ekran biraz daha geniş sanırsam makyajlı kasalarda.

245 hp de fazlasıyla tatmin edecektir. Bu aracın 190 hp makyajlısına bindim 6-7 ay kadar. Süspansiyon sertliği dışında E serisinden daha güzel bir araba. Süspansiyonu sınıfındaki en sert araba maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.