Şimdi Ara

w211 mercedes yardım (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
8.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: bugrabugra001

İlanlarda öyle yazıyor demek ki var :)

hocam benim bildigim 2.0 motor suan W212 FL. W210`da vardi birde sanirim. W211 1800cc 184hp
  • W211 E200 Komp Lar 1.8 Lt dir

163 HP ve 184 HP dir.

Bendede W211 var E270 CDI kullanıyorum oldukça memnunum.
  • Slm.2011 yeni kasa passat dsg kullanıcisiyim.aractan motor ve şanzuman olarak cok memnunum fakat sessizlik ve konfor olarak açıkcası istediğimi bulamadım.acaba aranızda hem passat hem w211 mersedes E200 (2003-2006) kullanan varmı.sadece konfor ve sessizlik olarak kıyaslama yapabilirmisiniz..bu modelin cok konforlu olduğunu duydum...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir passatın Bir E-Klasse mercedes ile karşılaştırılması yanlış bişeydir , hakarettir.
  • Hımm..o kadar iddalı yani..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklaşık 1 aydır w211 2003-2005 merso bakıyorum dikkatimi çeken bir nokta oldu.aracı satanların bir kısmı yeni LPG taktıranlar.acaba bu motor LPG te uyumlu değilde taktıran pişman olup ta mı satıyor.ben olsam 3-4 bin TL verip LPG taktırdıktan sonra aracı satmam.hem LPG hem araç hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..

• bir yıldır bakıyorum ben fiyatlar ötv zammından sonra arttı özellikle 97-2000 arası 3-5 bin koydular, kredi borcu bitsin mersoyla araba işine jubile yapacağım
  • Güncel

• tgrlcskn T kullanıcısına yanıt
    aynen tespitine katılıyorum bende 2005 model bir araca denk geldim bu şekilde tüp taktıralı 4 ay olmuş satıyor doğruysa 3500 tl de tüpe vermiş benzinde 0.40TL altına düşmeyen bir araba ve tüpte de 0.30 un üstüne zor çıkan bir araç çok mantıklı mı ki? yada uyum göstermiyor mu?
  • 2005 e200 kompressor aracımda Prins lpg takılı şu ana kadar hiç sorun yaşamadım çekişte çok bi fark yok zaten Prins tavsiye ediliyor. Yakıt olarak normal kullanımda max 130-140 km/h ortalama 220-240 Kr yakıt tüketimi var Bu bir yıldız için hiç birşey :) Sert kullanımlarda ise 230-270 Kr tüketimi var. W211 kasa için maddiyatı zorlayın makyajlı kasa alın 2007 üzeri. Benim gözümde Mercedes E serisinin Efsane kasası w211.
  • uzun uğraşlar sonunda vwpassatımı sattım ve 1-2 hafta içinde e class almak istiyorum ama çok kararsızım.daha doğrusu bu araçları hiç kullanmadım.şu an2003/2006 arası E 270 ve e200 arasında gelip gidiyorum...
    benim merakettiğim hemen hemen aynı motor gücüne sahip(164 bg ve 177 bg) iki araçtan hangisi daha seridir.ş.içi kullanımda hangisi daha çabuk tepki verir ve kullanması pratiktir.kısa mesafe hızlanmalarda hangisi daha iyidir.birinin dizel birinin benzinli olması ataklık ve serilikte nasıl etki eder..
    son olarakta MTV olayını ve yakıt sarfiyatını hesap etmezsek siz olsanız hangisini alırdınız..iki aracıda kullanan arkadaşlardan ivedilikle yardım bekliyorum..şimdiden teşekkürler..
  • Ben Ocak sonunda 2007 model E200'ü tercih ettim. Sebebi; 8-10 yaşında bir dizele güvenemememdi. Yaklaşık 5 ay oldu ve henüz bir şikayetim yok, aksine son derece memnunum. Benimki FL olduğu için 184 beygir ve ne ş.içinde ne de ş.dışındaki performansından bir şikayetim yok. Ben sizin yerinizde olsam (ki 5 ay önce öyleydim :) )10 yaşındaki bir dizele vereceğim parayı 8 yaşındaki bir benzinliye, hem de makyajlanmış, SBC fren sistemi ve elektronik sorunları giderilmiş bir benzinliye verirdim.

Almak istediğiniz 270 CDI 65-85.000 TL. civarında olacaktır, 2005'ten sonra üretilmediğini zannettiğim bu dizellerin ne kadar temiz olacağı tabii ki tartışmalı! FL (2007 ve sonrası) E200'ler 85.000'den, 2003-2006 arası E200'ler ise 60'dan başlıyor. Tabii ki bütçe meselesi, karar sizin. İlla dizel olsun derseniz E220'lere de bakabilirsiniz.

Yakıt sarfiyatım ise; (benzin)

Ş.içi : 11-14 L /100 Km.
    Ş.dışı : 7 - 9 L / 100 Km.

• quote:

Orijinalden alıntı: redstorm

Ben Ocak sonunda 2007 model E200'ü tercih ettim. Sebebi; 8-10 yaşında bir dizele güvenemememdi. Yaklaşık 5 ay oldu ve henüz bir şikayetim yok, aksine son derece memnunum. Benimki FL olduğu için 184 beygir ve ne ş.içinde ne de ş.dışındaki performansından bir şikayetim yok. Ben sizin yerinizde olsam (ki 5 ay önce öyleydim :) )10 yaşındaki bir dizele vereceğim parayı 8 yaşındaki bir benzinliye, hem de makyajlanmış, SBC fren sistemi ve elektronik sorunları giderilmiş bir benzinliye verirdim.

Almak istediğiniz 270 CDI 65-85.000 TL. civarında olacaktır, 2005'ten sonra üretilmediğini zannettiğim bu dizellerin ne kadar temiz olacağı tabii ki tartışmalı! FL (2007 ve sonrası) E200'ler 85.000'den, 2003-2006 arası E200'ler ise 60'dan başlıyor. Tabii ki bütçe meselesi, karar sizin. İlla dizel olsun derseniz E220'lere de bakabilirsiniz.

Yakıt sarfiyatım ise; (benzin)

Ş.içi : 11-14 L /100 Km.
    Ş.dışı : 7 - 9 L / 100 Km.

dostum tavsiyen için teşkler.zaten 2003/2005 arası benzinli ve dizel fiyatları aynı.(65-75.000 arası)bende 2007 ve üzeri almak isterdim ama fiyatlar çok uçuk.biraz düzgünü E200 için 90.000 tl den başlıyor.o kadar bütçem yok maalesef.herhalde bende sizin gibi E200 alacak gibiyim.164 bg yeter gibi geliyor bana.çok hızı seven biri değilim.benim aradığım serilik ve gaza anında tepki verebilmesi.bunlar şehir içinde sürüş zevkini çok arttırıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: tgrlcskn

uzun uğraşlar sonunda vwpassatımı sattım ve 1-2 hafta içinde e class almak istiyorum ama çok kararsızım.daha doğrusu bu araçları hiç kullanmadım.şu an2003/2006 arası E 270 ve e200 arasında gelip gidiyorum...
    benim merakettiğim hemen hemen aynı motor gücüne sahip(164 bg ve 177 bg) iki araçtan hangisi daha seridir.ş.içi kullanımda hangisi daha çabuk tepki verir ve kullanması pratiktir.kısa mesafe hızlanmalarda hangisi daha iyidir.birinin dizel birinin benzinli olması ataklık ve serilikte nasıl etki eder..
    son olarakta MTV olayını ve yakıt sarfiyatını hesap etmezsek siz olsanız hangisini alırdınız..iki aracıda kullanan arkadaşlardan ivedilikle yardım bekliyorum..şimdiden teşekkürler..

Şehir içinde E200 seri olmakla beraber E 270'in yerini tutmaz. E270 için enjektörleri kontrol etttir, SBC iptali yapılmış mı kontrol ettir yeter. Sonra uçar birlik harekatı yapabilirsin

• Vergisini düşünmez iseniz alacağınız araç E 220 cdi.
    motor ömrü konusunda e 200 kompressor'ü sanırım ikiye katlar. Yakıt ekonomisinde de öyle. Aracımı aldım alalı ne zaman yakıt koyduğumu unutuyorum ayrıca motor da sonsuza kadar çalışacakmış gibi sorunsuz işliyor. Benim araç 150 hp eğer çok ivmeye ihtiyaç duymuyorsanız gayet yeterli. Yok bana akserelasyon lazım diyorsanız 170 hp lik makyajlı veya E270 alın. Ama bana sorarsanız gerek yok zaten şuan 2015 te satılan araçların bile çoğu 130-140 hp onları yer bitirirsiniz.
  • E270 CDI mı 3 ay önce sattım , Bu konuyu görünce aklıma motor sesi geldi. O motor sesine hasta oluyordum , adeta bir kaplan gibi kükrüyordu
  • Daha önce A4 DSG vites kullandiysan 2.0 daha mantikli, 1.8 cok agir kalir.
    Yakit bakimindan audi kadar tasarruf yapamazsin.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.