Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1548. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.561
Cevap
623
Favori
1.760.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15461547154815491550
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    servislerden kapatın. telemetry kendisi. bilgi topluyor.
  • AMD Ekran kartında sıkıntı çekenler için.

AMD Crimson ReLive Edition 17.4.4

Radeon-Software-Crimson-ReLive-Edition-17.4.4-Release-Notes.aspx

http://www.amd.com/en-us/markets/game/downloads

• peki, teşekkürler.
  • Realtek RTL-81xx Serisi için güncel Ehternet Sürücüsü.

Realtek RTL-81xx Drivers Version 10.016.0418.2017 WHQL

PCH100/200 Serileri için güncel RST sürücüsü (Z170, H170, B150, Z270, H270, B250, ...)

Intel Rapid Storage Technology (RST) Version 15.2.15.1058 WHQL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 27 Nisan 2017; 20:30:53 >

• MRT_ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler üstadım. Bu RST sürücüsünü arayıp bulamamıştım çok güzel oldu. Aygıt yöneticisin den baktığım da 2006 versiyonuydu bende yüklü olan

Edit: Bu son gelen toplu güncelleştirme bana yaramadı nedense. Cihaz mis gibi çalışıyordu şimdi tıkladığım yeri algılamamaya filan başladı çok garip gerçekten. Format atarak temiz kurulum ile geçmiştim cihaz da hiç sorun da yoktu ne olduysa bu son toplu güncelleştirmeden sonra oldu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F99E34F6E -- 27 Nisan 2017; 22:45:52 >
  • GuGuuuK kullanıcısına yanıt
    Kendi adıma konuşayım burası, şu forumda takip etmekten keyif aldığım nadir konulardan birisi. Bir çok konuda -Windows ile karşılaştığım sorunlara- anında yanıt buldum ayrıca farklı öneriler bakımından da bilgi birikimim artı. Bu kadar faydalı bilgilerin paylaşıldığı bir yerde de bırak başlık nasıl isteniyorsa öyle kalsın, bence takılman gereken kısım bu olmamalı.. Son olarak bundan daha büyük ve kapsamlı bilgi alışverişi yapabileceğim bir link varsa paylaşmanı isterim ki orayı da takip edebileyim, fazladan bilgi göz çıkarmaz. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Murat hocam ilk sayfada bir bellek sızması probleminde bahsetmiş ve bir de video vermişsiniz.

Yaklaşık 5 dakika BF4 oyandım ve durum;

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

An itibarı ile 3.1 GB görünüyor. 32 GB var sistemde ve oyunlarda aşırı kasma yaşıyorum. 7-8 GB'ı bulduğu oluyor. Bu değerler normal değilse ne yapmalıyız? O video işe yaramıyor

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 28 Nisan 2017; 3:49:0 >
  • Herkese gunaydin , formatli kurulum yapacagim . Red stone mu onerirsiniz yoksa ms sitesinden indirdigim el degmemis wondows 10 umi . ( win 8.1 single languge kullaniyorm lisansli )

• quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Sizin bilgisayarınızdaki anakatta PM45 chipset kullanılmış en güncel sürücüsü budur.

Chipset: Intel® Chipset Device Software for Intel® Desktop Boardshttps://downloadcenter.intel.com/download/23061/Chipset-Intel-Chipset-Device-Software-for-Intel-Desktop-Boards

Yukarıdaki eğer yüklenmezse bunu deneyin

INF Update Utility - Primarily for Intel® 6, 5, 4, 3, 900 Series Chipsets - Zip Formathttps://downloadcenter.intel.com/download/20018/INF-Update-Utility-Primarily-for-Intel-6-5-4-3-900-Series-Chipsets-Zip-Format
    @Resurrectionn, anakart modelini biliyorsak önce anakart üretici sitesine giriyorum oradan anakartın chipset modelini öğrenmeye çalışıyorum ve varsa üretici sitesindeki son verilen chipset sürücünün sürücü sürümünü öğreniyorum.

Sonra Chipset modelini öğrendiğim Chipset üreticisinin Model ve markasını girip sonuna driver kelimesini ekleyip bir güzel google da ön bir arama yapıyorum.

Sonra Chipset üretici sitesindeki sürüme bakıyorum. Anakart üreticisinin verdiği ile Chipset üreticisinin sürücü tarihlerini ve sürümlerini kontrol ediyorum.

Uzun iş anlayacağınız

Sizin anakart üretici mesale şuan 10.1.1.38 sürümlü chipseti en son yayınlamış ama intelin sitesinde 10.1.1.42 sürümlü daha güncel sürücü var bunu indirip yükleyebilirisiniz. Uygun değilse zaten yüklenmez.

Intel® Chipset Device Software (INF Update Utility)
    Version: 10.1.1.42 (Latest) Date: 1/17/2017
    https://downloadcenter.intel.com/download/20775/Intel-Chipset-Device-Software-INF-Update-Utility-

Hocam bu Intel'in chipset olayını anlamış değilim...

Önce şunu yazayım, şerefsiz evladı windows yine benden Aktivasyon istedi... Bu sefer donanım değişikliği filan yapmamıştım... Taktı bana ... töbe töbe...

Neyse, en son Nisan başlarında Creation Tool ile kontrol edip indirdiğim bir ISO vardı; 4.13 GB'lık bir versiyon, ona geçtim. Creation update midir, çin işkencesi midir ne karın ağrısı ise, bir daha oturana kadar elimi sürmem. Cehenneme kadar yolu var...

---

Neyse, burda ekran kartım ve ses kartım hariç tüm sürücü güncellemelerini windows'a bıraktım. Şimdi Windows bu chipset için şu dosyayı indirmiş;

10.1.2.19 - 26.01.2016

Peki bu 10.1.1.42 nasıl oluyorda 2017 oluyor? Ve yanlış hatırlamıyor isem bunu bir kez indirmiştim daha önceki kurulumlarda ve sürücü tarihi 1976 görünüyordu :)

Misal bu şu sitede ise 10.1.2.85 görünüyor... Asus'un kendi sitesi zaten Allah'a emanet, hiç bir güncellemeyi koymuyorlar. Çoğu 2015-2016'dan kalma. MSI o konuda çok daha iyi (MSI alın güncel kalın - bir ASUS kullanıcısı olarak tavsiyemdir)
    http://www.station-drivers.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1124:x99-deluxe&catid=160:x99&Itemid=169&lang=en

Bu da mesela Intel'ın resmi sitesinde görünmüyor. Ama kurunca sürücü sahibi olarak Intel görünüyor.

Bir çok sitede de okuduğum kadarı ile windows'un kurduğu şekli ile bırakın fazla kurcalamayın yazıyor...

Kafalar karışık anlayacağın :)

Beri yandan misal SATA sürücüleri;

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

Windows bu şekli ile bırakmış. Eğer Intel Rapid Storage tec. zımbırtısını kurar isem sürücülerden birini yüklüyor, ama gereksiz şekilde yazılımda yüklüyor. Ahci.INF dosyalarıda oluyor içerisinde, yol göstererek yaparsam yine buluyor. Perfomansa cidden etkisi var mı bunların... Bu arada sürücü kurduğum zaman sadece bir tanesini güncelliyor. Diğeri yine standart kalıyor. Bu kısmı hiç anlamıyorum...

Misal şu hali ile bir test koyayım.

Bu sürücüler sadece okuma / yazma hızlarını mı etkiliyor yoksa bir tür çakışma vs. varsa onları mı gideriyor.

Nasıl bir kurulum önerirsiniz, kart bu;
    https://www.asus.com/us/Motherboards/X99DELUXE/HelpDesk_Download/

Intel Management Engine diye bir başka zımbırtı daha var, sorsam mı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 28 Nisan 2017; 10:1:48 >

• Bu redstone 2 de benimde şöyle bi sıkıntım oldu laptopu restart yapınca 2 dk dan önce açılmıyor normalde kapatıp açınca 5 sn olan açılma süresi restart da 2 dk ya çıkıyor redstone 1 yüklüyken böyle bi sorun ile karşılaşmamıştım varmı bu durumu yaşayan başka biri acaba

• İlk sayfada "Çözüm : DWS lite ile güvenlik duvarında engellenen programlara bakınız, EXPLORER.EXE nin bloklanmış olduğunu göreceksiniz, bunu giden kurallarından silerek tekrar telefondaki FTP sunucuya bağlanabilirsiniz."
    şeklinde yazıyor. Benim sormak istediğim DWS ile Güvenlik duvarında engellenen programlara nereden bakılıyor. İçerisinde güvenlik duvarıyla ilgili öyle bir seçenek yok. Yada ben görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cybernoid

Murat hocam ilk sayfada bir bellek sızması probleminde bahsetmiş ve bir de video vermişsiniz.

Yaklaşık 5 dakika BF4 oyandım ve durum;
    https://store.donanimhaber.com/6b/4d/0f/6b4d0f94123eda4b363daf0b56c469de.png

An itibarı ile 3.1 GB görünüyor. 32 GB var sistemde ve oyunlarda aşırı kasma yaşıyorum. 7-8 GB'ı bulduğu oluyor. Bu değerler normal değilse ne yapmalıyız? O video işe yaramıyor

Teşekkürler.

Burada abartı bir şey gözükmüyor fakat sorun varsa yapacak çok şey yok üzgünüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 28 Nisan 2017; 12:40:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yuxxel

İlk sayfada "Çözüm : DWS lite ile güvenlik duvarında engellenen programlara bakınız, EXPLORER.EXE nin bloklanmış olduğunu göreceksiniz, bunu giden kurallarından silerek tekrar telefondaki FTP sunucuya bağlanabilirsiniz."
    şeklinde yazıyor. Benim sormak istediğim DWS ile Güvenlik duvarında engellenen programlara nereden bakılıyor. İçerisinde güvenlik duvarıyla ilgili öyle bir seçenek yok. Yada ben görmedim.

Eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız ondan olabilir şeklinde düzeltiriz orayı çünkü böyle bir sorun yaşamıyorum ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 28 Nisan 2017; 12:42:6 >
  • Okulun ücretsiz sağladığı W10 Education sürümünü kullanıyordum. Neredeyse 2-3 yıllık bir kullanımın ardından öğrendim ki bu sürümde ve Enterprise sürümünde DirectX12 ve Cortana özelliği yokmuş. Yıllarca oyun oynayıp da bunu öğrenmem bayağı şaşırtıcı ve sinir bozucu oldu. Şimdi sormak istediğim şu ki ben Pro sürümünü kurduğumda Education sürümündeki lisans key'i çalıştırabilir miyim?

Edit: Neyse ki sorunu çözdüm. Okul Pro lisansı da veriyormuş. Multiple Edition yazan sürüm Pro içeriyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 28 Nisan 2017; 19:38:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Okulun ücretsiz sağladığı W10 Education sürümünü kullanıyordum. Neredeyse 2-3 yıllık bir kullanımın ardından öğrendim ki bu sürümde ve Enterprise sürümünde DirectX12 özelliği yokmuş. Yıllarca oyun oynayıp da bunu öğrenmem bayağı şaşırtıcı ve sinir bozucu oldu. Şimdi sormak istediğim şu ki ben Pro sürümünü kurduğumda Education sürümündeki lisans key'i çalıştırabilir miyim?

Böyle olsa bu keyler farklı olarak satılmazdı veya ücretsiz ücretli ayrımı olmazdı değil mi ?
  • NomadCRY kullanıcısına yanıt
    ben de edu kullanıyorum fakat sistemim dx12 olarak gözüküyor. (cortana da var.) nerden edindiniz bu bilgiyi?
  • cybernoid kullanıcısına yanıt
    Intel Chipset olarak iki tane güncel sürücü bulunuyor.

Intel® Chipset Device Software (INF Update Utility)Version: 10.1.1.42 (Latest)
    Intel® Server Chipset Driver for Windows* Version: 10.1.2.85 (Latest)

Windows'un kurduğu şekilde bırakmayın en güncel sürücüsü hangi versiyon ise o sürücüyü indirip yükleyin.

Sürücüler performansı arttırır ve en önemlisi stabiliteyi hep dengeli bir şekilde tutar. Bilgisayarın kararsız çalışmasına engel olur.

• GuGuuuK kullanıcısına yanıt
    Sen daha iyi Windows 10 konusu aç da görelim. Herkes orada konuşsun Windows 10'u.

Emeğe saygı...

• Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

FAQ: How to skip a Windows 10 upgrade

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 28 Nisan 2017; 16:9:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FrknEgeOztrk

ben de edu kullanıyorum fakat sistemim dx12 olarak gözüküyor. (cortana da var.) nerden edindiniz bu bilgiyi?

https://www.microsoft.com/en-us/windows/compare

• 
Sayfa: önceki 15461547154815491550
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.