Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1379. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.561
Cevap
623
Favori
1.760.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13771378137913801381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam sıfır kurulum derken windows içindeki sıfırlama ise ve sorun çözülmemişse temiz kurulum yapın isterseniz. format atarak temiz kurulum yapın yani.

ben temiz kurulum yaptım aynı sorun değil ama farklı sorunlarda olabiliyor. temiz kurulum yaparken de c sürücüsü kısmına gelince kurulum sırasında, c sürücüsünü tamamen sildim ne varsa hepsini sildim. sanırım ayrılmamış alan yazıyordu silme sonlanınca sonra temiz kurulum yaptım. yani c sürücüsünün üzerine silmeden kuruluma devam etmedim

temiz kurulumla format atarken bazı sorunların hala olmasının sebeplerinden biri belkide budur. kullanıcı olarak fikrim bu.
  • Win10 MBR'si 500 MB
    Yani ilk partition 100 GB olsun isterseniz 102400+500=102900 yazmalısınız

Bu Win8'de 350 Win7'de 100 MB idi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasink01

arkadaşlar bir konuda bilgi rica edicem
    Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG ağ bağlantısı
    kaç mb destekler bilginiz varmı bilmiyorum superonlıne fiber bu ay için herkese 100mb hız verdi
    ama bendeki bilgisayar bu hızı alamadı kablosuz bağlantım desteklemiyomu acaba?
    şimdiden teşekkürler cevap için

Bulabildiğim bilgi bu,

802.11a Data Rates - 54 Mbps, 48 Mbps, 36 Mbps, 24 Mbps, 18 Mbps, 12 Mbps, 9 Mbps, 6 Mbps
    802.11b Data Rates - 11 Mbps, 5.5 Mbps, 2 Mbps, 1 Mbps

yani 100'ü desteklemez harici bir wifi adapter alabilirsiniz.
  • masaüstündeyken sağ klikleyin görünüm orta boyutlu simgeleri seçin veya büyük boyutlu simgeleri seçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazye -- 3 Aralık 2016; 0:10:34 >
  • arkadaşlar insider preview 14971 kullanan var mı? şimdi yükleyecegim de. umarım sıkıntılı bi sürüm değildir. aslında insider olmaktan çıkmak istedim ama çıkamıyorum. sıfır kurulum da yemiyor bir sürü oyun program. napsak ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: MatrixCode

arkadaşlar insider preview 14971 kullanan var mı? şimdi yükleyecegim de. umarım sıkıntılı bi sürüm değildir. aslında insider olmaktan çıkmak istedim ama çıkamıyorum. sıfır kurulum da yemiyor bir sürü oyun program. napsak ki

Normal windows sürümü gibi kullanıyorum uzun zamandır bayağı sıkıntısız geldi bana.
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Hocam cevap için teşekkür peki kablolu yapsam alırmıyım 100mb hız

• quote:

Orijinalden alıntı: yasink01

Hocam cevap için teşekkür peki kablolu yapsam alırmıyım 100mb hız

Ethernet kartına bakmak lazım, pc tarihi eser herhalde sorun çıkarabilir.
  • strongergo S kullanıcısına yanıt
    Format atarak da kurulum yaptım ama çözülmedi. Bu neden olur hiçbir fikrim yok..
  • Windows 10'a yeni geçtim fakat ekran acayip bulanık, resmen her şey acayip karışık. ekran kartını güncelledim hala devam ediyor. yok mu çözümü olan?

edit: konudakine baktım fakat windows masaüstünde bile bulanık. çözüm değil yani. üçüncü parti uygulamasını da yüklemek istemiyorum açıkçası.

edit2: yüklediğim halde geçmedi. bir yol gösterin renkler falan iğrenç üstelik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-77293B3E8 -- 3 Aralık 2016; 18:53:47 >
  • Espa kullanıcısına yanıt
    hocam mesajımda da belirttiğim gibi format atma sırasında sürücü kısmına gelince hepsini silip mi kurdunuz? yani ne varsa hepsini silnebileceği kadar silip sonra mı devam ettiniz kuruluma?
  • Arkadaşlar media creation tool indirdim fakat ilerleme durumunda yüzde 0 hiç artmadı saatlerdir öyle lütfen yardım edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dolmetscher -- 3 Aralık 2016; 18:39:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BAY658 - Mithrandil

Arkadaşlar media creation tool indirdim fakat ilerleme durumunda yüzde 0 hiç artmadı saatlerdir öyle lütfen yardım edin

hocam senin için ilk sayfada da aradım bulamadım. arama motorlarından belki bulabilirsin. sanırım idm(internet download manager) ile indirme yöntemide varmış onada bakabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BAY658 - Mithrandil

Arkadaşlar media creation tool indirdim fakat ilerleme durumunda yüzde 0 hiç artmadı saatlerdir öyle lütfen yardım edin

Ona gerek yok ki hazır link var ilk sayfada.
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Hocam ben Lenovo z50-75 kullanıyorum a10 7300 10 çekirdekli işlemcili model. Bazen açıyorum laptopu tak diye açılıyor işlemci 2 ghz üstünde olması gerektiği hızda. Oyunlar falan acayip akıcı. Ama mesela biraz boş bıraktım ya da bi 4 5 saat sürekli oynadım bir yerden sonra işlemci hızı hop diye 1.06 ghz hıza düşüp takılıyor. Bir daha yukarı çıkmıyor. Isı desem oyunu kapadıktan sonra artardı hız sonuçta ısı düşüyor. Bazen de laptop açılırken lenovo altında toplar dönerken lenovo yazısı gidip geliyor fps düşüyor sanki böyle dönen toplar yavaşlıyor. Masaüstüne gelince ekran gidip geliyor donanım ayarlarınız değiştirildi yeniden başlatın diyor problemi anlamadım. Birde ekran kartı sürücüsü yüklerken yarıda kesiliyor mavi ekran veriyor pc. Yardım eder misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ipardon

Hocam ben Lenovo z50-75 kullanıyorum a10 7300 10 çekirdekli işlemcili model. Bazen açıyorum laptopu tak diye açılıyor işlemci 2 ghz üstünde olması gerektiği hızda. Oyunlar falan acayip akıcı. Ama mesela biraz boş bıraktım ya da bi 4 5 saat sürekli oynadım bir yerden sonra işlemci hızı hop diye 1.06 ghz hıza düşüp takılıyor. Bir daha yukarı çıkmıyor. Isı desem oyunu kapadıktan sonra artardı hız sonuçta ısı düşüyor. Bazen de laptop açılırken lenovo altında toplar dönerken lenovo yazısı gidip geliyor fps düşüyor sanki böyle dönen toplar yavaşlıyor. Masaüstüne gelince ekran gidip geliyor donanım ayarlarınız değiştirildi yeniden başlatın diyor problemi anlamadım. Birde ekran kartı sürücüsü yüklerken yarıda kesiliyor mavi ekran veriyor pc. Yardım eder misin?

Donanımsal bir sıkıntın var gibi bunu Lenovo'ya soracaksın veya garantisi varsa yollayacaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: Ipardon

Donanımsal bir sıkıntın var gibi bunu Lenovo'ya soracaksın veya garantisi varsa yollayacaksın.

Sağolasın cevap için. Ayrıca bir makale okudum donanım ayarlarınız değiştirildi diye çıkan mesaj hızlı başlattan kaynaklanıyormuş sanırım bu seçeneği kapatsam birşey olur mu pc ye?

• o bilgisayarı hızlı açmaya yarıyor kardeşim yalnız senin sorunun pc de haberin olsun onla bir alaksı yok bence w10 temiz kurulum yapın derim eğer istemiyorsanız temiz kurulum yapmak garantiye gönderi bence
  • Laptopumda şu anda w10 1607 yüklü..
    Bu güncellemeden sonra format atıp, bu konunun ilk sayfasındaki yönergeleri de uyguladıktan sonra bilgisayarım adeta uçuşa geçti.

Neyse konu bundan ziyade;

Bu başlık bana o kadar faydalı oldu ki..
    Gerek bazen soru sordum, hızlı şekilde cevaplandı..
    Gerekse bazen okudum, öğrendim, uyguladım.

Eski sayfalarda bu başlık altında, böyle iyi niyetli ve emek dolu bir paylaşıma bile çamur atanları okumuştum.
    İnsan denen mekanizmayı anlamak çok zor, çok...

N E Y S E . .

Bunca emeği, özverisi, iyi niyeti...
    Hatta aynı sorulara sabırla verdiği cevapları için, Mühendismurat'a çok teşekkür ediyorum.

Ellerinize, emeklerinize sağlık üstad..
  • fotbes kullanıcısına yanıt
    Eksik olma dostum, er yada geç amacımıza ulaşıyoruz bir şekilde, nasip olursa bundan sonra da kat kat artarak daha iyilerini yaparız inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 5 Aralık 2016; 2:34:39 >
  • 
Sayfa: önceki 13771378137913801381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.