Şimdi Ara

vw sunroff yerine Elektrikli Açılır Panoramik Cam Tavan var artık (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
33.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: sadık_57

quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Bir arabaya emsallerinden 10 bin fazla vereceğim, en üst donanımını alacağım sonra sanruf bile olmayacak.

60.300 i30 verelim herşey dahil

Aynen

Sanrufu bile olmayan 66.600'lük Golf'ten çok daha iyidir.Üstüne bir de geri görüş kamerası filan da var.

Satarkende anlatırsın artık ama bunun sunroofu,geri görüş kamerası var diye

Satman batsın emi.

Sakin ol kardeşim, ne gerek var....

Doğru söylüyorsun abi gerek yok ama artık bu satarsan muhabbeti mide bulandırıyor.
    Arkadaşlar herkesi kendisi gibi, bir arabayı 2 senede bir satıyor sanıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sadık_57

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

quote:

quote:

quote:

Bir arabaya emsallerinden 10 bin fazla vereceğim, en üst donanımını alacağım sonra sanruf bile olmayacak.

Aynen

Sanrufu bile olmayan 66.600'lük Golf'ten çok daha iyidir.Üstüne bir de geri görüş kamerası filan da var.

Satarkende anlatırsın artık ama bunun sunroofu,geri görüş kamerası var diye

Satman batsın emi.

Sakin ol kardeşim, ne gerek var....

Doğru söylüyorsun abi gerek yok ama artık bu satarsan muhabbeti mide bulandırıyor.
    Arkadaşlar herkesi kendisi gibi, bir arabayı 2 senede bir satıyor sanıyor.

aynen katılıyorum. bu satarken muhabbeti kadar saçma birşey yok. kardeşim ben enaz 5-6 yıl biniyorum zaten o kadar yıldan sonra yemişim 2. eli...hiç olmadı takasa girerim 1-2 aşşağıya satarım ama kafam rahat olur 6 yıl istediğim, güzel, donanımlı bir arabaya binmiş olurum. ayrıca arabayı millet içinmi alıcam kendim içinmi alıcam.linea,clio çok tutuyor diye gidip linea,clio mu alalım

• Su zihniyete hastayim gunluk yasiyorlar cihan abi yahu allah gostermesin bi hastalik oldu para lazim neyin var arabam hemen satayim desen golfu herkez alir kapisir ama i30 dedimmi galericiler dahi durur alan galeride oldurur zarar eden kim olur vatandas...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İ30 alınır mantığıyla yazmıyorum. ancak golgteki donanımları İ30 la eşitlemeye kalksan opsiyonları ile 80 bin liraya gelir. sonunda tamamen eşitleyemezsin bile. golf sağlam araba ancak gerçekten pahalı. arz talep dengesine bakarsak adamlar bu fiyatlardan satmakta haklılar. bu fiyatlara göre bile sıra varsa. 66 yerine 70-75 çıkmaları lazım arz talep nerde kurulursa artık. sıra kalmayana kadar. yada 1 aylık sıra oranında dengeyi kurmaları lazım.

öte yandan bütün donanımlarına ve garantisine rağmen İ30 da pahalı, C4 te. F/P aracı değiller değil bence. unutmayalım ki 12 ay önce bu araçlar 45 bin lira idi. kur ve faiz son zamanlarda düşmesine rağmen. bunlarda tık yok. iş bindirmeye gelince bir dk durmuyorlar.
  • quote:

Ya satis temsilcileri cok bilgisiz yada vw internet sitesine hic girmiyorlar

Yada dogus kelime oyunu yapiyor

Elektirikli acilir cam tavan sadece passat variant varmis birde poloda poloda yarimmis

Diger modellerde golf jetta passatta sunroff bildigimiz

Ama dogus otoyada gitmeyi dusunuyorum ::)))

ELektrikli acilir cam tavan sunroofun Turkcesi oluyor.
    Sizin dediginiz tum tavani kaplayan ise elektrikli acilir panaromik cam tavan ismi ile geciyor.

Genel kullanim bu sekilde.
    Ingilice de ise sunroof/moonroof ya da panaromic sunroof seklinde oluyor genelde.

Bunalrin hepsi acilabilir oluyor.

Bir de sabit olanlar var. Onlarada panaromik cam tavan ya da direk cam tavan falan diyorlar.
  • jetta için sunroofla aynı fiyat çeşke 3 ay önce çıksaydı panoramik isterdik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anneme golf ü alırken çok istemiştim fakat sunroof a kalmıştık olmayınca ve burada yazdığınız cam tavan fiyatından daha pahalıydı heralde sunroof, passat varianttaki cam tavanı tüm modelleremi getirmişler? şimdi ben golfü servise versem fabrikaya gönderip tavanı değiştirip cam tavan yapıp geri verirler mi acaba
  • Biri kuyuya taş atmış...

İlk sayfanın sonunda Sn.SOKRATES açıklamış durumu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

quote:

60.300 i30 dediğiniz YENİ i30 1.6 CRDi ELITE OTM..... arac 56-57 ye çok rahat alınır ve emsali dizel higline golf 66.600.... bildiğiniz gibi pazarlık yok ,5 ay sıra var ve opsiyon fiyatları hariç...... ayrıca bütün opsiyonları doldursanız bile i30 elite den en az 4-5 kalem eksiği olur büyük ihtimalle... vw adından başka bir avantajı yok fazla kasmayın

auto motor sport dergisi bu ay

full paket i30 1.6 dizel otomatik araç ile golf 1.6 tdı dsg comfortline test etmiş ve golf 1. olmuş

eminim i30 golfden iyi olduğunu düşünen tek yer DH'dir

donanım değil araba alma taraftarıyım ben

merak etme ben o dergiye aboneyim.... klasik alman dergisi puanlama sırasında rakipleri yerin dibine sokar ve alman arabasını birinci yapar...bunu ilkokul çocukları bile biliyor.bence hala alman dergilerini referans gösteren insanlar sadece DH de var. mesela örnek

golf e garanti puanı olarak 4 vermiş

i30 a garanti puanı olarak 6 vermiş

aritmetik olarak 2,5 kat fazla garanti süresi veren i30 2,5 kat fazla puan alması lazım yani 9 puan alması lazım ama 6 vermişler. yada diyelimki her markaya verdiği garanti yılı kadar puan verseler golfe 2 i30 a 5 vermeleri lazım oda yok. neye göre golfe 4 i30 a 6

araba almak isteyen golf alır

hem donanım,hem araba, hem garanti,hem tasarım isteyen i30 alır.

Oradaki garanti puanlaması yapılırken şu husus dikkate alınmış olabilir.

Hepimizin bu garanti konusunda atladığı bir konu var;otosanla araç iadesi konusunda mahkemelik olduğum ve kazandığım için detaylı net bilgiye sahibim ki;

Üretici yada distribütör firma olarak; ama bedel karşılığı ama bedelsiz verilen +1,2,3 vs garantiler sanayi ticaret bakanlığı tüketici yasasına tabi değildir.Sadece standart verilen 2 yıl garanti şartları süresi içerisinde,olası sorunlarda araç iade veya misliyle değişim hakkınız bulunmaktadır.İsterseniz bedelli veya bedelsiz +10 yıl garantiniz olsun,yasalar ve hukuk çerçevesinde aksedilmiş olaylarda;2 yıl garanti üzeri zamanlar dikkate alınmaz sadece tamir hakkınızı kullanabilirsiniz.Zaten bazı firmalar ek garanti koşullarını kendince belirler ve kapsamlar çok detaylı olarak açıklanmaz,yoruma veya onların insiyatifine bağlıdır.

Bu nüans ve oluşumlardan dolayı her iki aracında 2 yıl hukuksal garantisini olduğunu düşünürsek,ilave verilen garanti süresini direk katsayı olarak görerek puanlama yapmak da objektif olmayacaktır kanaatindeyim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.