Şimdi Ara

vw sunroff yerine Elektrikli Açılır Panoramik Cam Tavan var artık (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
33.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nihayet fiat ın seviyesine gelebildiler.
  • Listede birşey değişmemiş. Golf, Jetta, Passat halen sunroof'la devam ediyor. Elektrikli açılır cam tavan denilen şey zaten sunroof'un ta kendisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX35 -- 9 Haziran 2012; 3:43:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarapci

vw sunroff yerine Elektrikli Açılır Panoramik Cam Tavan var artık

Soldaki sunroof Sağdaki Moonroof

Yalnız hocam seat taki tavan geriye doğru açılmıyor, sadece yukarı doğru küçük bir boşluk bırakıyor.Niye böyle yapmışlar anlamadım doğrusu
  • Elektrikli acilir tavanin sunrooftan ne farki varki.

Panaromik sadece Passat variantta var gordugum kadariyla. Ki o da zaten vardi Taner Gode almisti.

Ayrica 2005 model Astramda panaromik cam tavan vardi. On taraftaki camda elektrikli aciliyordu. Icinde de elektrikli gunesligi vardi. VW de Goldfe hala goremiyoruz boyle guzellikler.

• quote:

Orijinalden alıntı: AirDream

Bu preminyuma artık yürek dayanmaz.

• Suan avekteyim yogunluk bitsin satis temsilcisine sorucam bakalim nasil bir cevap vericek

Bu arada az once tdi dsg jettta satildi arabayi 2 kisi almak istedi ::)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 9 Haziran 2012; 9:41:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorunsuz olacaklar mı bakalım?...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

volkswagen sunroff yerine Elektrikli Açılır Panoramik Cam Tavan donanımı eklemiş bence güzel bir haber vw alacaklar için buda fiyatları

1 HAZİRANDA BAŞLAMIŞ

POLO için =Elektrikli Açılır Panoramik Cam Tavan 2.180

GOLF içi=Elektrikli Açılır Cam Tavan 1.850

JETTA için=Elektrikli Açılır Cam Tavan 1.850

PASSAT için Elektrikli Açılır Cam Tavan 2.050 2.470 (2000 cc için)

PASSAT VARİANT için=Elektrikli Açılır Panoramik Cam Tavan 2.800 3.370 (2000 cc için)

Scirocco için =Elektrikli Panoramik Cam tavan 1.250EURO 1.550EURO (2000 cc için)

Yeni Volkswagen CC için =Elektrikli Panoramik Cam Tavan 1.100 EUR 1.350 EUR (2000 cc için)

Yeni Tiguan için=Elektrikli Açılır Panoramik Cam Tavan 1.400EURO 1.700EURO (2000 cc için)

Genel olarak VW sevmiyorum, araçlarınıda sevmiyorum(bir tek eski kasa cc var o ayrı), kolay kolay sevebileceğimide sanmıyorum.
    Sunroof,Moonroof,Panaromic vs... Kim ne derse desin nasıl isterse alsın VW 'in eskiden kullandığı bir sunroof teknolojisine hayranım.
    Bir dönem Passat 'larda (sanırım 2005 modellerde) solar panelli sunrooflar kullandılar, sunrooftaki güneş enerjisi panelleri sürekli olarak
    aracın içini nasıl isterseniz öyle tutuyordu. Yani araba çalışmasa bile klimalı sürekli açık gibi düşünün.
    İşte o teknolojiye bayılıyordum, pek çok araç gördüm ama bunun vw dışında yapanda görmedim, ha belki ne bileyim bir mercedes e270 de yapmıştır
    yada bmw 7 serisine koymuşyur, bu mevzu değil. Önemli olan bunu ilk vw de gördüm ve içlerinde en ulaşılabilir olanı oydu.
    Keşke vazgeçmeselerdi bu teknolojiden.

• Eski megane sedan lar da bile panoramik cam tavan vardı yukarı tavanın arkasına doğru açılırdı. Tavanın yarısı camdı ve bence çok güzel görünüyordu. Niye bundan vazgeçtiler anlamadım doğrusu.. Bende kırmızı sedan cam tavanlı ve zenonlusu vardı, her yıkadığımda tekrar aşık oluyordum arabaya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beamer

quote:

Aslında scirocco da ibiza cuprada passat cc de olanlar sunroof değil moonroof tur.Ama donanım listesinde sunroof biliniyor diye öyle yazıyorlar camın rengi bile farklıdır sunroof a göre

Aynen Türkiye'de hiç kimse moonroof adıyla bilmiyor. Ben de Amerika'da öğrenmiştim adının moonroof olduğunu. Moonroof moonroof diyorlar dedim ne bu yani?

Moonroof

Hem böyle geriye doğru açılabiliyor hem arkası kalkıyor, yalnız arkası kalktığında neredeyse tavanın ortasından falan kalkıyor. Kapattığınızda da panoramik cam tavanlı gibi oluyor araç.

Sunroof

Sarapci moonroof u acılamayan diye söylemis fakat siz acılan resmi koymussunuz. Hicbir sey anlamadım bu isten ;) biri bana acıklayabilir mi ? Simdi bizim sunroff diye bildigimiz camlar arkaya dogru acılamıyor da sadece yukari mı kalkıyor bu bilgiye göre.

• Sanırım, değişen bir şey yok sadece küçük bir isim değişikliğimi olmuş acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

quote:

Orijinalden alıntı: Beamer

quote:

Aslında scirocco da ibiza cuprada passat cc de olanlar sunroof değil moonroof tur.Ama donanım listesinde sunroof biliniyor diye öyle yazıyorlar camın rengi bile farklıdır sunroof a göre

Aynen Türkiye'de hiç kimse moonroof adıyla bilmiyor. Ben de Amerika'da öğrenmiştim adının moonroof olduğunu. Moonroof moonroof diyorlar dedim ne bu yani?

Moonroof

Hem böyle geriye doğru açılabiliyor hem arkası kalkıyor, yalnız arkası kalktığında neredeyse tavanın ortasından falan kalkıyor. Kapattığınızda da panoramik cam tavanlı gibi oluyor araç.

Sunroof

Sarapci moonroof u acılamayan diye söylemis fakat siz acılan resmi koymussunuz. Hicbir sey anlamadım bu isten ;) biri bana acıklayabilir mi ? Simdi bizim sunroff diye bildigimiz camlar arkaya dogru acılamıyor da sadece yukari mı kalkıyor bu bilgiye göre.

Yoo moonrooflar da acilabiyor. Arabanin yukarisina dogru aciliyor ve neredeyse arabanin tavaninin yarisi acik kaliyor o durumda. Normal sunroof gibi arkasi da kalkabiliyor. Ama bazi moonrooflar acilamayadabiliyor. Mesela bir onceki kasa 6 serisinde bmw kullanmisti ve tamamen geriye dogru acilmiyor diye biliyorum.

Aslinda en basit anlatimla moonroof, sunroofun buyuk olani gibi dusunulebilir. Bir kac tane de farkli ozelligi var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ya satis temsilcileri cok bilgisiz yada vw internet sitesine hic girmiyorlar

Yada dogus kelime oyunu yapiyor

Elektirikli acilir cam tavan sadece passat variant varmis birde poloda poloda yarimmis

Diger modellerde golf jetta passatta sunroff bildigimiz

Ama dogus otoyada gitmeyi dusunuyorum ::)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 9 Haziran 2012; 10:58:15 >
  • Önce araştırıp konuyu başlıktaki gibi "net bir şekilde" açsaydınız millet yine polemiğe girmezdi sanırım
    Devamlı yazan, tartışmalara katılan birisi değilim ama bu konu da nasıl patlicak bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: firozat

Önce araştırıp konuyu başlıktaki gibi "net bir şekilde" açsaydınız millet yine polemiğe girmezdi sanırım
    Devamlı yazan, tartışmalara katılan birisi değilim ama bu konu da nasıl patlicak bakalım

Arastiracak birsey yok aslinda dogus kelime oyunu yapiyor

Elekrikli acilir cam tavani kime sorsan sunroff diye cevap vermez ya avek bilmiyor yada ortada bir yanlislik var

• quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

quote:

quote:

Bir arabaya emsallerinden 10 bin fazla vereceğim, en üst donanımını alacağım sonra sanruf bile olmayacak.

60.300 i30 verelim herşey dahil

Aynen

Sanrufu bile olmayan 66.600'lük Golf'ten çok daha iyidir.Üstüne bir de geri görüş kamerası filan da var.

Satarkende anlatırsın artık ama bunun sunroofu,geri görüş kamerası var diye

Satman batsın emi.

• Sen karıştırmışsın Cihan abi.

Arkadaşlar gereken açıklamayı yapmış.

• şu sunroof ve moonroof olayını aydınlatayım. internette de aratınca bu şekilde açıklamalar görülecektir. artık aşağıdaki tanıma uyan sunroof lu araç üretildiğini hatırlamıyorum, hemen hepsi moonroof.
    sunroof da tavanda metal bir plaka açılır ve içeriye ışık-hava girer (eski mb ve volvolarda olurdu genelde)

moonoof da ise çatıda cam vardır ve o açılır ya çatının içerisine girer, ya komple çatının gerisine gider üsttte kalır, ya sadece arkası kalkar ya da açılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 9 Haziran 2012; 12:35:11 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

quote:

quote:

quote:

Bir arabaya emsallerinden 10 bin fazla vereceğim, en üst donanımını alacağım sonra sanruf bile olmayacak.

60.300 i30 verelim herşey dahil

Aynen

Sanrufu bile olmayan 66.600'lük Golf'ten çok daha iyidir.Üstüne bir de geri görüş kamerası filan da var.

Satarkende anlatırsın artık ama bunun sunroofu,geri görüş kamerası var diye

Satman batsın emi.

Sakin ol kardeşim, ne gerek var....

• Onu bunu bilmemde, panoramik cam tavanlı bir araca bindikten sonra sunroof çok tırt geliyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.