Şimdi Ara

Vw satışları neden bu kadar ciddi manada düştü? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
2
Favori
20.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2012-2013 olması lazım arkasımın passatı vardı cok hosuma gitmişti bakımlarını her zaman aksatmazdı
    param olursa kesınlıklı vw demiştim ama dsg sorunu beni cok soguttu nedense yoksa tipi falan cok hosuma gidiyor, alacak olsam leon alacaktım oda aynısı oldugu için astraya yöneldim.

https://www.sahibinden.com/volkswagen-polo/dizel/otomatik,yari-otomatik

bir ara poloya cok takmıstım ama abi su fıyatlar nedir? hele 2018 olana tonla para isteniyor
    ne sunroof var ne digital klima saka gibi

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-beray-dan-2018-polo-dizel-otomatik-0-km-beyaz-comfortline-680935638/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-neskar-osmangazi-den-2018-1.6-dizel-otomatik-astra-hb-excellence-671851260/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan.. -- 5 Mayıs 2019; 11:13:22 >

• fiyatları pahalı.dsg arıuzası .dış görünüşü iyi değil bunlardan dolayı satışları düştü.
  • Vw nin bir taraflarını kaldıran hep esnaf takımıdır; çeyrek altın muamelesi yapıldı vw araçlarına. Düşük faiz ile al, vergiden düş, 2-3 sene kullan, VW rüyası kuran beyaz yakalı maaşlı çalışanlara sat. O düzen bozuldu artık; esnaf parayı sakladı; battım iş yok ayakları çekiyor. :))

Edit: Doğuş vergi levhalı müşterileri pek sever(di), işini bilir(di).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi needacar -- 5 Mayıs 2019; 12:5:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    3008i anlarımda qq ve kadjar nedir

• QralCess Q kullanıcısına yanıt
    Yahu kıyaslama yapmıyorum. Örnek verdim onları. Tucson, sportage falan da olur.

Millet artık daha uygun ve daha ekonomik alternatifleri daha çok değerlendiriyor. Benzinli otomatik tiguan parasına rakipleri dizel otm sunuyor. Daha uyguna qashqai var, kadjar var hem de daha donanımlı.

Mantık açısından bakın

• Sıfır VW fiyatları liste fiyatı üzerinden yaptıkları o büyük indirimlere rağmen orta-üst sınıfın dikkatini çekmiyor. 150 bin liraya Golf 230 bin liraya sıfır passat almak yerine 2.elde o fiyatlara Mercedes C ve E ve BMW 3 ve 5 serilerini görenler "BEN VW BU KADAR PARA VERECEĞİME BMW VEYA MERCEDES ALIRIM" diyor. Aslında yanlış bir şey yok, araçları net fiyatları bu döviz kuruna göre normal. Vergiler anormal bunu biliyoruz. Ama vatandaşımızın geliri bu araçları sıfır almak için yeterli gelmeyince durum bu oluyor.

Bu arada kuru kavramalı DSG7'yi millete kavrata kavrata işin suyunu çıkarttı VW. Bir çok kişi artık almadan ciddi ciddi soruyor ve araştırıyor bu DSG problemini. sikayetvar.com şikayet ile dolu. Audi, Seat, Skoda, VW tüm VAG grup aynı problemler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PSN_vs_XBOXLive -- 5 Mayıs 2019; 12:44:38 >
  • nacker kullanıcısına yanıt
    Buzdolabı benzetmesi sadece donanımhaber ve ekşisözlük gibi arabadan anlamayan 2 tane mecradaki boş beleş insanların oluşturduğu bir şey.
    Gayet tasarımları güzel, ucube tasarımları yok sade ve minimal.
  • CarlBenz kullanıcısına yanıt
    Zevkler ve renkler tartışılmaz. Bazısı severken kimisinin hoşuna gitmiyor. Mesela vw'nin hb arabalarının sadeliği, düzlüğü hoşuma gitmiyor benim. Sedanlari o açıdan daha güzel.

• Alamıyor insanlar,kurdan dolayı pahalı.Euro 3.5 -4 lirayken kıpırdama vardı.şimdi makattan bi girdiler,boynumuzu çeviremiyoruz millet olarakk..kur bir daha asla o seviyeye gelemeyeceğine ve ötv de düşmeyeceğine göre ithal arabaları normal vatandaş almayacak.tek tük wv görülür..

• şöyle arac kredileri bir düşsün , görün bak VW satıyor mu satmıyor mu ,
    50 bin peşin üstü ucuz kredi gelsin VW yine birinci olur
  • Kısaca özetleyeyim.Halk fakirleşti ve fakirleşmeye devam ediyor.

2000'li yıllarda 2008-2010 civarına kadar biraz kalburüstü insanlar sıfır A4-A6 Audi,C-E Serisi Mercedes alıyorlardı.

Sonra kur arttı,ötv yüzdeleri arttı.Bu insanlar VW,Opel,Toyota gibi markalara yöneldi.

Bugün artık VW modelleri orta gelirliler için bile ulaşılamaz hale geldi.

Yakında Tata,chery,Lada felan gelince onları alırız,alırsınız.
  • Vw iç mekan kalitesi haricinde çok önemli bir cazibesi yok. Hem pahalı hem de birçok araca göre sorun çıkarma olasılığı daha fazla.

• Bende fikrimi söyleyeyim filoda cok tercih edilmesi ikinci elindeki deger kaybı avantajını yitirdi herseye ragmen ikinci elde en az kaybettiren araclar kuşkusuz vw araclari ama eskisi gibi de degil. Ayrıca kredi olayi hem araclar pahali hem faziler yuksek 2 sene once 40 bin paranin yanina 30 40 bin kredi ile golf alırken simdi 60 bin nakitin yanina en az 60 bin kredi cekip yuksek faizle kredi cekmek gerekiyor

• cnyttt kullanıcısına yanıt
    Eskidendi o. İkinci elde çok değer kaybediyor artık. Bayiinin 190bin dediği araç 1 sene, 20-30bin km de 140bine gidiyor.

İkinci elde değerini en iyi hondalar koruyor. Civic piyasası çok iyi. Sıfırı golften 40-50bin uygun, ikinci elde neredeyse aynı fiyat.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Eskidendi o. İkinci elde çok değer kaybediyor artık. Bayiinin 190bin dediği araç 1 sene, 20-30bin km de 140bine gidiyor.

İkinci elde değerini en iyi hondalar koruyor. Civic piyasası çok iyi. Sıfırı golften 40-50bin uygun, ikinci elde neredeyse aynı fiyat.
    Hocam bende aynini dedim deger kaybi eskisi gibi degil.

Ikinci cumleniz hatalı golf ile civic arasinda o kadar fark yok az once fiyat teklifi aldim 133 bin dsg golf civic ise reklamlarda soylenen rakam 120 bin arada 13 bin fark var biri turkiye üretim biri alman biri turbolu motor digeri atmosferik takdir sizin bana bu sartlarda golf daha mantikli geldi hocam

• Konu 3 sayfa olmuş. Bir tane rakam, veri göremedik. Bu düşüşü sektörel ve marka bazlı olarak ifade etmek gerekir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Golfün alınabilitesi olan tek modeli o, donanımsız başlangıç modeller. Biraz donanım falan işin içine girince makas uçuyor. Ayrıca civic lpg sayesinde golften her türlü mantıklı. Lpg bu ülkenin acı gerçeği. Öyle olmasa ayda 2bin satan golf 500lere düşmezdi. Civic satışları ortada. 4.lüğe kadar çıkmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Golfün alınabilitesi olan tek modeli o, donanımsız başlangıç modeller. Biraz donanım falan işin içine girince makas uçuyor. Ayrıca civic lpg sayesinde golften her türlü mantıklı. Lpg bu ülkenin acı gerçeği. Öyle olmasa ayda 2bin satan golf 500lere düşmezdi. Civic satışları ortada. 4.lüğe kadar çıkmış.
    Sizin ne kadar vw düşmanı oldugunuzu forum ezberlerdi cogu sözünüz yanlis yada abartılı az once 40-50 fark dediniz fark 13 bin
    Baslangic paket dediniz golf orta paket ayrıca üzerinde 2 paket fiyati ile turbolu motoru 133 bin kusura bakma ama civic golfe rakip bir arac değil bu haliyle
    Bu arada 2 aracta bu paralari etmez o ayri konu

• Renault ve Fiat sonrasında 3.marka vw satış rakamlarında

Ayrıca piyasa %56 daralmışken mevzu vw olmamalı, daha büyük sıkıntılar var

En ful örneklerin fiyatından neden gitmediniz o zaman?

133bin comfort dsg için fena fiyat değil. Fiyat listesinde 163bin görünüyor. Satışlar dip yaptığı için bu kadar indirim yapıyorlar.

1.6tdi dsg golf 233bin, civic 1.6dizel executive 180bin. Motor, şanzıman, donanım farkına rağmen.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.