Şimdi Ara

VW POLO KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA (111. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
5.544
Cevap
61
Favori
1.338.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba,

2004 Model 9n Kasa POLO TDI aracım var.

Bu sınıfta bir çok aracı da aldım, kullandım, sattım. Hiç birisi Polonun rahatlığını, konforunu ve de süspansiyon sessizliğini POLO gibi veremedi. Hele ki tutumluğunu söylemeye gerek bile yok. (Hangi marka / model olduğunu bazı marka fanatikleri için belirtmeyeceğim)

Vw Polo'yu tercih eden herkes eminim ki benim düşüncelerimdedir...
    Almada tereddüt yaşayanlar ise önce B segmentinde bulunan diğer akranlarını bir test sürüşü yapıp farkı farkettikten sonra karar versinler.
    Üstüne basa basa bir kez daha belirtiyorum; "SÜSPANSİYON FARKI, SÜRÜŞ SESSİZLİĞİ"

Benim sizlere sormak istediğim şu;

Aracımın üstünde VW kasetçalar var. Benim elime ise tesadüfen 9n3' lerde bulunan Mp3/Cd Çalar geçti. Yalnız bunun benim araca uygulanmasını ben beceremedim. Çünkü arkadaki fişler farklı... Oysa ben aynıdır diye düşünmüştüm.

Bu tür bir uygulamayı yapmış veya yaptırabilmiş arkadaşlar cevap yazarsa memnun olurum.

Saygılar...

• merhabalar bir soru sormak istiyorum. 2001 polo comfortline bir araç var 94 binde ağır bakımları yapılmış, lastikleri, muaynesi yeni, 120 bin km ye kadar bakım yapılmasına gerek yok araç benzinli ve sadece sol ön çamurlukta boya var onun dışında tamamen orjinal durumda ve ben alırsam 3. sahibi olacağım fiyatı ise 15 bin lira sizce bu araç için bu fiyat nasıldır ya da fiyatı ne kadar olmalıdır?
  • merhaba arkadaslar benım adım harun 2000-2001 polo almayı düşünüyorum nasıldır pek bi bilgim yok hiç kullanmadım performans benım için çok önemli gaza dokundugun zaman gitmeyen arabadan nefret ederim lütfen görüşlerinizi bildirir misiniz harunkrgl@hotmail.com saygılar
  • http://www.araba.com/2797771/Volkswagen%20Polo

bu aracı beğendik ... bu gün saat 19:00 gibi görüşmeyeve araca bakmaya gideceğiz...
    sizce nasıl çok yakıyor mu ki?
  • @grkcm: araç anlattığınız gibiyse 14 e bitirilebilir. ancak başınızı ağrıtmayacak bir araca 500 TL fazla vermeniz mazur görülebilir.. biraz fazla yakacaktır, 300 ün altına düşemezsiniz şehirçinde. düşüyorum diyende yalan söyler ya da şehir içi değildir.

@harunkrgl: performans düşkünüyseniz polo highline lara bakabilirsiniz. 100 bg dir ve ekstra chip vs. ile çok çok iyi performans alırsınız. LPG li bi highline tam size göre olur..

@gülbeseker55: araç temizse fiyat çok az daha aşağı çekilebilir.LPg li olması avantaj, ş.içi 200 krş civarı yakar.. aracı beğenmişsinizdir umarım

saygılarımla
  • aracı en son 9500 bıraktı... ama resimlerde daha büyük duruyordu aslında ama araç küçükmüş... yine de beğendik... bugün bi baktıracağız motoruna ..
    eğer o da temizse sanırım bu araç olacak
    ama eşim corolla luna beğeniyor biz daha çok şehir içinde kullanıyoruz...
    çocuklar 99 model citroen berlingo istiyor ben de poloyu beğenmiştim bakalım... hayırlısı olsun...bebek arabası koyma sıkıntısı var... poloya bebek arabası sığmazmış... bagajı çok küçük geldi bir de renginin koyu olması tek sorun bunlardı...hayırlısı artık... Allah hengisini nasip ederse
  • Yeni Polo Classic nasıl olmuş sizce?
    fotolar buradahttp://otoplato.com/haber/polo-classic-geri-donuyor
  • yaklaşık 3 ay önce ilk arabamı aldım 99 polo.. yalnız vites değiştirirken biraz sert geçtiğini ve sanki biyerlere sürterek geçiyormuş gibi tıkırtılı geçtiğini söylediler..başka bir polocu arkadaşa sordum hakkaten biraz sert dedi,özellikle geri ve 1e takarken biraz sıkıntılarım olmuştu.şanzuman yağından şüphelendi polocu arkadaşım,bi özel servise götürüp yağ ilavesi mi yaptırmalıyım diye düşünürken sanayide herhangi bir ustaya sordum şu vitese bi bakıver dedim,adam şu anda lift dolu bi ara gel az bi yana kaydırmalıyız sola doğru biraz sertce geçirirsen sıkıntı olmuyor demekki az bi sola almalıyız dedi.. kararsız kaldım bi fikri olan yada benzer bi olay yaşayan varsa yardımcı olur umarım şimdiden teşekkürler
  • beyler kolay gelsin 2.el olarak 60000 km de 2004 polo clasizc tfi almayı dusunuyorum sizce ne kadar eder temiz bi arabba yakıtı ne kadardır dizel
  • @hakan7878: geri vites ve birinci vites sıkıntısı özellikle 6N lerde ve bir kısım 6N2 kasalarda kronik bir sorun maalesef. fakat vitesi sola kaydırmayı ilk defa sizden duyuyorum. vwturk.com/forum sayfasına da bi göz atabilirsiniz.

@erciyes43: bildiğim kadarıyla polo classik olarak 2004 model yok, 2000 veya 2001 en son kasaları. sanırım bahsettiğiniz araç polo comfortline TDİ
    9N kasa, yani yuvarlak farlılardan.
    yakıt konusunda kesinlikle ve kesinlikle çok az yakar. 60000 km de çok az bir kilometre. fakat dizel alan bir vatandaş yılda 10000 km yapmak için almamıştır. kilometresinin orjinal olup olmadığını kontrol ettirin, tabi anlayan olursa. servis kaydı falan da vasa oradan da çıkar. ne kadar eder: 19000 veya gerçekten temizse 20000 TL ye kadar verilebilir. fakat unutmayın ki aracın triger zamanı gelmiştir. (400-500 TL)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bimmer

Yeni Polo Classic nasıl olmuş sizce?
    fotolar buradahttp://otoplato.com/haber/polo-classic-geri-donuyor

bence yakışmıyo
    eskisinide sevemedim bunuda
  • gösterge uyarısı verdi hareket halinde iken
    arkadaşlar araçla hareket ederken gösterge uyarısı verdi(yarım saniye aralıklarla yanıp sönüyordu) klima çalışıyordu ve araç yaklaşık 4-5 saat güneşin altında kaldı..

sanırım su sıcaklığı lambası ama .. aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda bir daha yanmadı..

neden böyle yaptı acaba....
    arkadaşlar yol gösterecek birisi var mı,daha önce karşılaşmış olan arkadaş varsa....
  • merhaba arkadaslar ben de 3 hafta önce 2002 model polo comfortlıne alarak aranıza katıldım ilk defa wv bir araba aldım ve diger araclarla arasındaki farkı hemen ortaya cıktı aracımdan cok memunum aracım 138binde benzınlı 15750 aldım ıkı parca boya harıcınde cok temiz fiyat konusu sızce nasıl ama benım tek sorunum klımada arac dıgıtal klıma ve klima acıkken bı calısıyor bı duruyor bunun nedenı ne olabılır acaba ...bana kompresorunde asınma ve eskıme var dedıler ama ne kadarı dogru bilmiyorum bi servıse gıtmem gerekir veya tahmını masraf ne kadar cıkar sizce...bıde bu aracta yagmur ve far sensoru varmı ben daga cözemdeimde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkmert737

gösterge uyarısı verdi hareket halinde iken
    arkadaşlar araçla hareket ederken gösterge uyarısı verdi(yarım saniye aralıklarla yanıp sönüyordu) klima çalışıyordu ve araç yaklaşık 4-5 saat güneşin altında kaldı..

sanırım su sıcaklığı lambası ama .. aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda bir daha yanmadı..

arkadaşlar yol gösterecek birisi var mı,daha önce karşılaşmış olan arkadaş varsa....

termostat müşiri arızalı olabilir, 15-20 TL bişey, ya da benimde başıma gelen aracınız su eksiltmiştir bu yüzden yanmıştır. işaret verdikten sonra stop edip tekrar çalıştırınca uyarı vermiyordu. bence kontrol edin ve ihmal etmeyin kesinlikle

@h-d: 2000 comfortline aracımda yağmur sensörünü aktif yapmak için araç her çalıştığında yeniden aktif yapmak gerekiyor. silecek kolunu aşağı konuma aldığımda aktif oluyor. denemek için dikiz aynasının bağlı olduğu cama su dökebilirsiniz.
    fiyat bence makul (9N3 kasa olarak düşünüyorum, yani yuvarkal farlı model).
    hayırlı uğurlu olsun, allah kaza bela vermesin

• quote:

Orijinalden alıntı: nofear72

@RİCARDOQUARESMA
    hayırlısı bakalım kısmetimize ne çıkacak..
    sen yine vw şaşma .
    bu gün gazetede 0 leon vardı 27 tl

-------------------------

@calik
    bence o araba aalınmaz sahibi tutarsız yapmış dahada başka şeyler çıkabilir..

Merhaba Arkadaşlar,

2007 1.4 TDI GOAL aldım. 60,000 km de.
    Aldığımda depoyu doldurmuş idim, rezerv dopo da dahil (50 l)
    Tam 980 km sonra, yol bilgisayarı 120 km menzil gösterirken, yakıt ibresi tam olarak ilk kırmızı çizginin üzerine oturduğu anda yakıt uyarı lambası yandı dün gece (tipik Alman mühendisliği bana göre :) ).

Tekrar doldurdum. Bu sefer rezerv depoyu doldurmadım. 41 l aldı.
    50 l bile harcadım kabul etsem, 5 l/100 km harcadı. Şehir içi/dışı karışık.

Yakıt tüketimi bence gayet makul. 70 BG olmasına rağmen, normal kullanımda canınızı sıkacak bir hantallığı da yok. 110-120 km/saat hızlarda gayet rahat seyrediyorsunuz. 1600 d/dk üzerinde motor canlı ve esnek. Bir de arkasındaki kampanalar olmasa :))

Daha önce uzun süre HYUNDAI GETZ CRDI kullandım (3 silindir yine). Onlar da kendi sınıfında gayet iyi araçlardı. Bu onlardan daha güçsüz, mühendislik ve yakıt tüketimi daha iyi. Fiyatı tabi çok pahalı GETZ lere göre.

İlgilenen arkadaşlara duyrulur.

selamlar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calik -- 7 Haziran 2010; 13:54:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: msunlu

quote:

Orijinalden alıntı: berkmert737

gösterge uyarısı verdi hareket halinde iken

termostat müşiri arızalı olabilir, 15-20 TL bişey, ya da benimde başıma gelen aracınız su eksiltmiştir bu yüzden yanmıştır. işaret verdikten sonra stop edip tekrar çalıştırınca uyarı vermiyordu. bence kontrol edin ve ihmal etmeyin kesinlikle

@h-d: 2000 comfortline aracımda yağmur sensörünü aktif yapmak için araç her çalıştığında yeniden aktif yapmak gerekiyor. silecek kolunu aşağı konuma aldığımda aktif oluyor. denemek için dikiz aynasının bağlı olduğu cama su dökebilirsiniz.
    fiyat bence makul (9N3 kasa olarak düşünüyorum, yani yuvarkal farlı model).
    hayırlı uğurlu olsun, allah kaza bela vermesin

teşekkür ederim ... evet motor suyuna baktım suyu azalmış müşirde arıza yok sanırım doğru uyarı :))))

• quote:

Orijinalden alıntı: calik

quote:

@RİCARDOQUARESMA
    sen yine vw şaşma .

@calik

Merhaba Arkadaşlar,

Tam 980 km sonra, yol bilgisayarı 120 km menzil gösterirken, yakıt ibresi tam olarak ilk kırmızı çizginin üzerine oturduğu anda yakıt uyarı lambası yandı dün gece (tipik Alman mühendisliği bana göre :) ).

Yakıt tüketimi bence gayet makul. 70 BG olmasına rağmen, normal kullanımda canınızı sıkacak bir hantallığı da yok. 110-120 km/saat hızlarda gayet rahat seyrediyorsunuz. 1600 d/dk üzerinde motor canlı ve esnek. Bir de arkasındaki kampanalar olmasa :))

Daha önce uzun süre HYUNDAI GETZ CRDI kullandım (3 silindir yine). Onlar da kendi sınıfında gayet iyi araçlardı. Bu onlardan daha güçsüz, mühendislik ve yakıt tüketimi daha iyi. Fiyatı tabi çok pahalı GETZ lere göre.

selamlar,

hayırlı olsun

geçen ben adamı arayana kadar 2007 goal gitti

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: calik

quote:

@RİCARDOQUARESMA
    sen yine vw şaşma .

@calik

Merhaba Arkadaşlar,

selamlar,

hayırlı olsun

geçen ben adamı arayana kadar 2007 goal gitti

Merhaba nofear72,

Çok teşekkür ederim. Daha iyileri sizin olsun inşallah.
    Ankara'da
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-polo-volkswagen-polo-orjinal-59-000-km/detay
    Bu aracı sigortadan sordurdum. Sadece ön tampon değişmiş. Motor kaputu sağ köşe ile sağ çamurluk ucu boyanmış. Değişmemiş. Hasarlı fotoları da vardı. Onun dışında birşeyi yok gibi. 26,500 e rahat bırakır bence.
    Ben şimdiki arabamı almasa idim, bunu almaya gidecektim. Satan kişi ile de görüşmüş idim.
    Ancak yine de siz kendi soruşturmanızı çok ayrıntılı yapın. Sadece benim lafıma bakmayın. Çünkü ikinci elde mutlaka ufak tefek eksiklikler çıkıyor ve benim gibi hepsini gidermek isterseniz, bir sürü masraf çıkıyor. Örneğin lastik aldım 800 TL. Klima çalışmıyordu, sahibini gaz koymaya ikna edemedim, öyle aldım, radyatörü delik çıktı 200 TL vb.

İstanbul
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-polo-41-500-km-de-2008-model-polo-tdi-tour-full-donanim-cok-az-ben/detay
    Bunun da sahibinin dedikleri doğru ise pazarlık yapılabilir.

Ben 26,500 e aldım ama 2000 TL harcadım. Lastik, bakım, vs için :( Ama araba güzel.

Aracın özellikle kliması vb tüm aksesuarlarını kontrol edin derim. Satıcılar toz kondurmuyorlar, ama eksiklikleri biz tamamlıyoruz sonra :)

Bol şans ve kısmetiniz açık olsun. Acele etmeyin derim.

selamlar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calik -- 10 Haziran 2010; 9:24:39 >

• hepimize kazasız belasız sürüşler

yalnız benim benzinli 19.750.idi o yüzden çok iyiydi kazası mazası varmı bilmem arayana kadar satılmıstı..

26-27 versem ki bi ara düşünüyordum yeni polo alırdım motor dizel değil ama yenisinin tipi güzel

kısmet artık acelem yok arabam zaten çok temiz sorunsuz bi triger değişecek sonra kısmetimize ne çııkarsa

• 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.