Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (426. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
43.727
Cevap
132
Favori
4.505.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim (ve buradaki birçok 2008 model Passat sahibi arkadaşımızın) araında BRIDGESTONE TURANZA ER 300 var. Genel olarak çok memnunum, ben de onlar da (sanırım). Henüz çok erken benim için lastikleri değiştirmeye fakat bundan sonra alacağım lastikler CONTINENTAL SPORTCONTACT 2 olacak. Çok beğeniyorum ve bazı Passat'lar bu lastiklerle geldi.

93W ve 97W arasında çok aşırı bir fark olacağını da sanmam. 650 vd. 730 kg fark endeksi var her ikisi arasında.

quote:

Orjinalden alıntı: fbliyiz

Selam,

2006 model Passat aracımın lastilkerini değiştireceğim. Üzerinde Bridgestone ER300 97W var. Şu an yine bu model ve Adrenalin serisi arasında kaldım. Adrenalin serisinden kullanan var mı?

Asıl sorum ise Adrenalin serisinde 93W var 97W yok. Bu bildiğim kadarıyla lastik başına kaldırabileceği yük anlamına geliyor. Acaba 93W alsam sorun olur mu? Lastiği bugün ya da yarın almayı düşündüğüm için acil olarak cevaplarsanız sevinirim.

Teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

Merhaba,

Benim (ve buradaki birçok 2008 model Passat sahibi arkadaşımızın) araında BRIDGESTONE TURANZA ER 300 var. Genel olarak çok memnunum, ben de onlar da (sanırım). Henüz çok erken benim için lastikleri değiştirmeye fakat bundan sonra alacağım lastikler CONTINENTAL SPORTCONTACT 2 olacak. Çok beğeniyorum ve bazı Passat'lar bu lastiklerle geldi.

93W ve 97W arasında çok aşırı bir fark olacağını da sanmam. 650 vd. 730 kg fark endeksi var her ikisi arasında.

quote:

Orjinalden alıntı: fbliyiz

Selam,

2006 model Passat aracımın lastilkerini değiştireceğim. Üzerinde Bridgestone ER300 97W var. Şu an yine bu model ve Adrenalin serisi arasında kaldım. Adrenalin serisinden kullanan var mı?

Asıl sorum ise Adrenalin serisinde 93W var 97W yok. Bu bildiğim kadarıyla lastik başına kaldırabileceği yük anlamına geliyor. Acaba 93W alsam sorun olur mu? Lastiği bugün ya da yarın almayı düşündüğüm için acil olarak cevaplarsanız sevinirim.

Teşekkürler...

Konu lastiklere gelmisken,

yeni cikan araclarda Mobility Tire varmis yani Tekerin icindeki ekstra taban sayesinde civi bile batsa patlamiyor !!!! Bu Tekerlerin markasi ne olabilir acaba ??? Servise sordugumda onlarda yeni oldugu icin markasini bilmiyorlarmis ama Continental olabilir dediler. Türkiye´de 2009 Model´lerin arasinda bu tür Teker varmidir ???

Saygilar Yasin
  • yeni Tekerleri arastirmalardan sonra buldum. Sanirim Passat´daki ContiSportContact 3 ContiSeal olacak.

Continental ContiSeal (TM)

205/60 R 16 96H XL ContiPremiumContact 2 ContiSealTM
    215/60 R 16 95H ContiPremiumContact 2 ContiSealTM
    215/60 R 16 95V ContiPremiumContact 2 ContiSealTM
    225/50 R 17 98H XL FR ContiPremiumContact 2 ContiSealTM
    225/50 R 17 98V XL FR ContiPremiumContact 2 ContiSealTM
    235/35 ZR 19 91Y XL FR ContiSportContact 3 ContiSealTM
    235/45 R 17 94W ContiSportContact 3 ContiSealTM
    235/40 R 18 95W XL FR ContiSportContact 3 ContiSealTM

Tekerin icindeki özel tabaka sayesinde civi girse bile birsey olmuyor, peki ama ya teker yolda yirtilirsa ????
     VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

Saygilar Yasin
  • quote:

Orjinalden alıntı: diskriminant

servise bunda gizli özellikler varmış dedim.evet abi var dediler.ama bazılarını bizdeki bilgisayarla açıyoruz.bazılarını uzun kod girip açıyoruz.bazılarınıda açmak için vag com la kodlamak gerekiyor dediler.servisteki bilgisayarlarda konfor menüsü var oraya girince zaten alt alta birsürü şey çıkıyor.yani serviste bu iş zor ama sanayide rahat yapılır.vag com kablosu temin edebilsem bende kurcalıycam biraz
    kapıdan devamlı bir tıkırtı geliyordu.özellikle üst köşeden.kolumu dokundurduğum anda ses kesiliyordu.zaten aldığım günden beri tıkırtılardan çok şikayetciyim.eski passatımda da vardı.arkadaşların passatlarında da var. passat cc yi test ettim onda da bizdeki kadar olmasa var.bu arada passat cc yi beğenmedim.arka çok dar geldi bana.yani aileye gitmez bence.arka koltuğu 3 leyemezsin.spor araç olmuş.beyaz göstergede zevk işi.mesela bence mavi daha hoş.bayi ye gelen geri dönüşlerde genelde mavi gösterge tablosu daha hoştu diye bildirim geliyormu.mavi vw ile özdeşleşmişti biraz.

CC'nin arkada zaten 2 koltuk var.3 kişi oturamaz.4 kişilik aile aracı olabilir.Beyaz gösterge konusunda ise haklısınız,bence de mavi daha iyi duruyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: diskriminant

passat cc yi test ettim onda da bizdeki kadar olmasa var.bu arada passat cc yi beğenmedim.arka çok dar geldi bana.yani aileye gitmez bence.arka koltuğu 3 leyemezsin.spor araç olmuş.beyaz göstergede zevk işi.mesela bence mavi daha hoş.bayi ye gelen geri dönüşlerde genelde mavi gösterge tablosu daha hoştu diye bildirim geliyormu.mavi vw ile özdeşleşmişti biraz.

@diskriminant,

Passat CC dis görünümü güzel ama ici dediyin gibi en cokta arka tarafi cok dar tavan biraz daha alcakta oldugu icin arka kisimda büyük boylu bir insan hemen kafasini tavana carpa bilir. Beyaz gösterge hakkinda zevkler ve renkler tartisilmazmis ama benim gercekten hosuma gitti. Ilk baslarda bende ayni görüsdeydim güzel deyil felan ama insan baka baka alisiyor. Birde arka koltuk meselesi cok kötü arka koltuga sadece 2 kisi oturabiliyor nedeni ise ortada cekmece gibi bir bölüm var ve o bölüm herseyi bozuyor yoksa su an bir tane Variant yerine CC almis olurdum .

Saygilar Yasin
  • quote:

Orjinalden alıntı: borgmann

Dostum benim aracimda da bu sesler geliyor ek olarak ince bir titresim sesi duydum arkadan gelen.Esime verdim araci ve dikkatle tüm yol boyunca sesin nerden geldigini bulmaya calistim.Sonuc kapi kolu.Arka kapida kapi acma mandali ses yapiyor.Cok hafif bir ses ama aracin ici sessiz oldugundan kulaga geliyor.Garip olan kapi kolu sabit elle oynamiyor kesin arkasinda bir gevseme var.Serviste calisan arkadasa telefon acim.Passatlarin genelinde sorun varmis.Sebep kapinin sert kapatilmasi.Mandal arkasindaki vida yuvasindan gevseme yapiyormus.

Bu arada yasinle benim disimda almanyada yasiyan varmi?Mümkün olursa bir bulusma ayarlariz.

Ben sesin tam olarak nerden geldiğini çözebilsem kafama takmıycam.Tam o kemerin takılı olduğu stundan veya kapıların kapandığı yerden geliyor olabilir.Şimdi servise gidicem anlatıcam heryerini sökücekler sonra daha çok gıcırdamalar olucak o yüzden üstüne gitmek istemiyorum.Rahatsız edici bir ses değil ancak çok dikkatli aracı dinlemek gerekiyor.İlerde seslerde artış olursa o zaman servise gösteririm.Titreşim sesini hiç duymadım.Benim anlamadığım tüm passatlarda varmış sol hava gelen yerden tıkırtı ses geliyor kronik bir sorunmuş geçenlerde biraz bakayım dedim ses neden gelebilir diye bir türlü çözemedim.O sağ sola oynayan şey belki çok gevşektir diye düşündüm belki o ses çıkarıyordur diye ama normal di ordan da ses gelmiyordu

Tüm gözler Yeni kasa da VW den yeni resimler gelsede bizde rahatlasak yahu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 1 Haziran 2009; 20:41:55 >
  • quote:

Sercan,www.sahibinden.com sitesindeki siyah Passat CC 2.0 TDI 6-DSG'yi ben de dün akşam farkettim, kendi aracımı satıp üzerine 20 veya 25 koysam alabilirim, araba normal piyasadan 15.000 Euro ucuza veriliyordu, sabah baktım ki ilan efendi gitmiş, halbuki ben Pazartesine kadar şans tanımıştım.

Taner abimi ben sahibinden.com değilde VW nin sitesnde gördüm CC 1.8TSı 160 HP 77.000Tl fazla donanım yoktur diye düşündüm ama senin dediğin çok ucuz o zaman cc 2.0TDI 170HP 6-DSG 100.000 Tl üstünde.

http://binekarac.vw.com.tr/#/binek/fiyat_listesi/passatcc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 1 Haziran 2009; 19:26:49 >
  • Passat Variant Sportline Islanda Grisi, Sedef, bugünden itibaren 2 ay 16 Gün kaldi

• Hey maşallah resimler çok güzel :)
    Ben bile 2-3 gün daha zor sabredicem size sabırlar dilerim Yasin bey
  • quote:

Orjinalden alıntı: hayalbert

quote:

Orjinalden alıntı: Aatabay

quote:

Orjinalden alıntı: hayalbert

Benim arabadaki zamanlayıcı arızası hortladı gene,
    sabah veya herhangi bir zamanda motor soğukken kontağa bastığımda dizel araba gibi garip bir ses çıkıyor,
    sürekli gittiğim servis bu tür şeylerde 36 aya kadar garanti kullandırdıklarını söyledi ama
    bakalım görecez...

Konumlandırıcı olmasın ?

evet

Dostumi seni çok iyi anlıyorum oldukca can sıkıcı bir durum. Ama araba garanti dahilindeyse 2 saatlik işi var parça gelicek ve değişecek o kadar. Benimki değişti bir daha da tekrarlamadı çok şükür.
  • quote:

Orjinalden alıntı: arslan13

Hey maşallah resimler çok güzel :)
    Ben bile 2-3 gün daha zor sabredicem size sabırlar dilerim Yasin bey

arslan13,

iste öyle böyle Resimleri bakarak gün sayiyorum . Gecen Hafta Cumartesi ilk onay mektubu geldi onu bile heyecanla acip okudum, tek üzen sey üretimin Agustos´ta yazmasi yani belirli bir gün veya Tarih yok !!

Bu Resimde benden sana hediyem olsun 2-3 günün kalmis surada cabuk gecer, unutmadan en son gün en zor gün oluyor beklemede, Kalbin daha hizli atmaya basliyor ve Heyecan artiyor.

Birde araci aldigin gün Resimleri unutma, en cok merak ettiyim 2010 Modelmi, 2010 Model ise Passat CC Direksyonu Passat Variant´a nasil yakisacak

Saygilar Yasin
  • Passatım bir kaç gündür serviste, back-up 3 günlüğüne araç verdi. Dizel Hyndai. Passattan sonra oyuncak kutu gibi geliyor biraz bir de koltuğu en geriye atmama rağmen 110+ kg olan benim için biraz sıkıntılı oldu ama dışardan çok ses almasına rağmen iç aksamda tık yok ve amortisörler aşırı yumuşak. pedallar çok dik ve ayak bileğimde ağrıya neden oldu. Almanlar Türkiyeye gönderdikleri passatları panzerlerle modifiye etmişler sanırım. bu amortisörleri nasıl değiştirebiliriz? yerine ne taktırabiliriz?

Saygılar
    İlker

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ilker Uscetin -- 1 Haziran 2009; 23:56:18 >
  • Servise gitmişken passat cc'yi yakından inceleme fırsatım oldu, benim hoşuma gitti. gerçekten coupe cabrio olsa harika olurdu sanırım
  • bu arızanın belirtileri tam olarak nelerdir. benim arabam da sabahları dizel motor gibi çalışıyor ama biraz sonra düzeliyor. aracımı 2. el aldım aldığımdan beri böyle. bu motorun böyle çalışması normal falan diyorlar. arabama ilk binenler bu araç dizel mi diye soruyorlar. inşallah bi arızası yoktur..
  • Sevgili dostlarım,

Haftasonu yeni evime güneş enerjisi taktırdım. Daha inşaat tam olarak bitmemişken koca binaya bir canlılık geldi. Damdan İskenderun'daki dağlar görülüyor, şimdi oturduğum yerden hiçbiryer görülmüyor, buradan Adana ayaklarımın altında. Bugün saat 11:00'de de tapuyu alıyorum. Darısı taşınmaya. Çok şükür Allah'ıma bu günleri de görebiliyorum. 10-15 Yıl taksit, faiz, mortgage, ipotek, eksper ve banka ile uğraşacağıma 2 yıl kemer sıkıp herşeyi babalarımız, dedelerimiz gibi yapmak gerçekten de daha doğruymuş. Ülkemiz şartları belki herşeyi peşin almaya elvermiyor olabilir ama dostlar, işim gereği aklımın gereksiz konularla rahatsız olmaması gerek, özellikle de her ay sonunda beni yüklü bir geri ödemenin beklediğini bilmek bana iş yaptırmaz, tam tersi tıkar beni. Bu nedenle 1 yıl sırf hesap ve kitap, bir yandan Passat'ım, diğer yandan ev, sonra hanımın beğenmesi, ayrıca evin özellikleri, yeni olması, kat ve cephe vb. bunun gibi aklınıza gelen veya gelmeyen 1000 husus daha. Kafayı yedirten şeyler bunlar, özellikle yeni evlenen, ev alan ya da alacak olanlar bilir.

Şimdi geriye sadece taşınmak kaldı. Dün eşimle konuşurken dedim ki, "aslında biz yeniden evleniyoruz, sadece düğünümüz eksik" çünkü eski evdeki eşyaların çoğunu da hibe edeceğim veya satacağım, beraber götüreceğim eşya az sayılır.

Adana'da müşterilerimin fazlalığı nedeni ile sınırlı olan arkadaş çevremin bu forumda sizlerle güçlendiğini görmek emin olun ki bana kuvvetli destek verdi hep. Özellikle Gümüş Gölge'nin satılmaması benim için ön şarttı. Evimin olması ama Passat'ımın olmaması beni üzerdi. Şimdi ikisi de var ve çok mutuluyum.

Allah hepinizden razı olsun, sevgiler ve selamlar,

Taner Göde
  • Bugun hava çok güzel Sabahtan izinliydim dedim passatı alayım biraz istanbul turu atayım.Şöyle gümüş ferrarime baktım da kirli görünüyordu dedim bir yıkatayım Bakırköy deki Sonax a götürüp aracı yıkattım sağolsun en son cila da attılar.Kimse olmadığı için bütün çalışanlar passatla ilgilendi.tam 5 kişi aracı parlatıyordu.Gerçekten çok güzel ilgilendiler bundan sonra hep sabahtan götürcem.Daha sonra Veliefendi hipodromunun karşısında Barkırköy VW tamaş var birde oraya uğrayım dedim araçları incelerim.Servis bölümü çok kalabalıktı iyi çalışıyor lar gördüğüm kadarıyla.Aracı park ettim içeri girerken yanda bir passat ölü şekilde duruyor içim acıdı büyük ihtimalle araç önce önden çarpmış daha sonra sağ tarafı bariyerler çarpıp sola yan yatmış olabilir görüntü öyleydi .Çok kötü bir görüntü vardı.Aracın içine baktım sadece hava yastıkları patlamış içi sağlamdı umarım o kazayı yaşayanlar hala hayattatır.aracın diğer kısmı çok daha feciydi tam resim çekerken telefonu nşarjı bitti öbür tarafı yok gibiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 2 Haziran 2009; 14:03:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: srcn09

.Aracı park ettim içeri girerken yanda bir passat ölü şekilde duruyor içim acıdı büyük ihtimalle araç önce önden çarpmış daha sonra sağ tarafı bariyerler çarpıp sola yan yatmış olabilir görüntü öyleydi .Çok kötü bir görüntü vardı.Aracın içine baktım sadece hava yastıkları patlamış içi sağlamdı umarım o kazayı yaşayanlar hala hayattatır.aracın diğer kısmı çok daha feciydi tam resim çekerken telefonu nşarjı bitti öbür tarafı yok gibiydi.

Sercan bu Passat'ı SIFIR GİBİ, SHOWROOM durumuna geri getirirler. İstersen aracın şasi numarasını bir yere yaz, her hafta uğra ve bak, yapacakları aracı "strip" etmek, yani soymak, sonra aynen fabrikadakı gibi parçaları geri monte etmek. Zaten önce kaportası biter, boyaya girer, sonra motor yapılır, döşemeler de tamamlanır, aracın son kontrolleri yapılır, sıfırdan proğram yüklenir (START-UP), işlem biter, araç teslim edilir. Hiç merak etme, araba için üzülme de, olan mala olsun, içindekileri Passat en iyi şekilde korumuştur. Zaten görevi de o ve bu görevi her zaman en iyi şekilde yerine getirecek şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. İnşallah hiçbir zaman bir kaza ile karşı karşıya kalmayız ama kalırsak olan arabama olsun, araçtakilere değil.

• quote:

Sercan bu Passat'ı SIFIR GİBİ, SHOWROOM durumuna geri getirirler. İstersen aracın şasi numarasını bir yere yaz, her hafta uğra ve bak, yapacakları aracı "strip" etmek, yani soymak, sonra aynen fabrikadakı gibi parçaları geri monte etmek. Zaten önce kaportası biter, boyaya girer, sonra motor yapılır, döşemeler de tamamlanır, aracın son kontrolleri yapılır, sıfırdan proğram yüklenir (START-UP), işlem biter, araç teslim edilir. Hiç merak etme, araba için üzülme de, olan mala olsun, içindekileri Passat en iyi şekilde korumuştur. Zaten görevi de o ve bu görevi her zaman en iyi şekilde yerine getirecek şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. İnşallah hiçbir zaman bir kaza ile karşı karşıya kalmayız ama kalırsak olan arabama olsun, araçtakilere değil.

Valla taner abim görünce dedim bu passatmı bu hale gelmiş.Ama ilk defa passatın hava yastılarının nasıl açıldığını gördüm.Daha doğrusu ilk defa bir araçta yakından hava yastığı açılmış şekilde gördüm daha önce hiç görmemiştim.O plastik kısmı kırıp içinden çıkıyor şaşırdım valla.ama aracın göğüs bölmü sağlamdı herhalde oraya doğru bir darbe almamış.Ama inanıyorumki gerçekten passatın çok güzel güvenliği var.Bazen diyorum altımda babamın aracı olsaydı şimdiye öndekine girmiştim..Aracın şasi numarasına da baktım 2007 model yazıyordu.inşallah Passatı geri getirirler.Şimdi bu aracın sahibi aracı onlara sattımı ne yaptı acaba yoksa tamir için sıramı bekliyor.Kasko su varsa kaskodan yaptırabilirdi.Ama araç fazla hasar almış.Motor bölmünde de hasar olacağını düşünüyorum.
    Hep böyle kazalar görünce aklıma eniştem geliyor.Geçen yaz kamyonun altına girdi ve aracı gören ordan kurtulan olamaz diyordu ve allaha şükürler olsun şimdi sapasağlam yanımızda sadece biraz sekiyor.(Kalçası tamamen kırılmıştı)

Ne diyim çok geçmiş olsun.
  • sevgili arkadaşım temin etme şansımız var tabiki isteğiniz doğrultusunda ben getirtiyorum şuan gelmekte olan ürünlerimiz var sizde taleb ediyorsanız gerekli işlemlere başlarıs sorun değil bu arada fiyatı geliş şekline göre 900-1000 usd arası değişiyor 100 usd lik fark ise gelecek yol veya kargo durumudur bilginize

saygılarımla

Hakan Yetiz
  • 
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.