Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (138. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43.728
Cevap
133
Favori
4.506.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim depo 55 litre ... 47-48 litre iken benzin alıyorum. 550-630 km arası yol yapıyorum. Aracın 1298 kg olduğunu hatırlatmak isterim bu arada. Passatın deposu 70 litre bildiğim kadarıyla. 700-800 km çok rahat yapılır ama relaks kullanımda tabii..
    Bu arada benim araba manuel. DSG de sarfiyat bir miktar daha düşük oluyor. Ayrıca benim araba için konuşuyorum. Kışın daha az benzin yakıyor şerefsiz. Yazın 1 litre artmıştı ortalama.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaya5789

Motor sogukken Şişli'den Bogaz Köprüsü girişine kadar adım adım bile ilerlemeyen ve 2saaten biraz fazla süren yolculugun sonunda 100km'de ortalama 47lt benzin yakmış bizim Passat

Kaya o absürb bir durum ama. Kat edilen yol 4-5 km. 2 saat sürdüğüne göre kesin bir acayip durum vardır o gün. Ona bakarsan 17 Aralık 1997 günü ( 2. evlilik yıldönümümde ) zincirlikuyudan acıbademe 6 saat 35 dakikada gelmiştim. Tam 20 litre benzin yakmıştı o zaman kullandığım uno. Sırf merak için fullemiştim depoyu. Resmen yarım depo benzin gitmişti.

Senin düşündüğün 1.8 TSI motorun aynısından ( Audi A4 ) ve DSG şanzımanlısını bizim mulligun ( Hüseyin )aldı .. Bu günde gördüm arabasını.O sana yakıt sarfiyatı konusunda daha kesin bilgiler verebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muradovskiy -- 30 Eylül 2008; 0:03:37 >
  • BEn kanyondan yola çıkıyorum, 1 saatte zincirlikuyu mezarlığına ulaşıyorum (750 mt - 1 km arası)
    MFD 49.9 lt/100 km ye fixledi ve fazlasını göstermiyor.

bu 49,9 lt yaktığım manasına gelmiyor çünkü mazot göstergesinde 1 çizgi azaldı.
  • Biraz sorunların dışına çıkalım hadi..

Herkesin Ramazan bayramını tebrik ediyorum öncelikle..

Sonra da Passatçı abilere-kardeşlere şunu sormak istiyorum: el freni çekip arabanın arkasını kaydırarak yapılan sert dönüşü B6 kasalarda bulunan otomatik park freni ile nasıl yapıyorsunuz? Ya da yapabiliyor musunuz? Biliyorum gerekli bir şey değil ama merak ettim, otomatik park freni hareket halindeyken devreye giriyor mu??

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü
  • quote:

Orjinalden alıntı: Muradovskiy

Senin düşündüğün 1.8 TSI motorun aynısından ( Audi A4 ) ve DSG şanzımanlısını bizim mulligun ( Hüseyin )aldı .. Bu günde gördüm arabasını.O sana yakıt sarfiyatı konusunda daha kesin bilgiler verebilir.

o şanzıman DSG değil, CVT.
  • quote:

Orjinalden alıntı: meke

BEn kanyondan yola çıkıyorum, 1 saatte zincirlikuyu mezarlığına ulaşıyorum (750 mt - 1 km arası)

100 km de 49.9 litre yakarsa 0.75 km de ne kadar yakar gibilerinden bir orantı kurarsak sonuç 0.37 litre yakıt sarfetmiş olduğun anlamına gelir ama 49.9 litre ortalamadan daha fazla yakmış seninkisi anlaşılan Mete
  • quote:

Orjinalden alıntı: 34UD5759

Biraz sorunların dışına çıkalım hadi..

Sonra da Passatçı abilere-kardeşlere şunu sormak istiyorum: el freni çekip arabanın arkasını kaydırarak yapılan sert dönüşü B6 kasalarda bulunan otomatik park freni ile nasıl yapıyorsunuz? Ya da yapabiliyor musunuz? Biliyorum gerekli bir şey değil ama merak ettim, otomatik park freni hareket halindeyken devreye giriyor mu??

Milletin canı burnunda adamın sorduğu soruya bak.. Tam sopalık taaamm
  • passat cc lerde 1.4 tsı 122 hp ne kadar olur acaba fiyatını çok merak ediyorum
    bilen arkdaşlar varsa yazsalar sevinirim...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: meke

BEn kanyondan yola çıkıyorum, 1 saatte zincirlikuyu mezarlığına ulaşıyorum (750 mt - 1 km arası)

100 km de 49.9 litre yakarsa 0.75 km de ne kadar yakar gibilerinden bir orantı kurarsak sonuç 0.37 litre yakıt sarfetmiş olduğun anlamına gelir ama 49.9 litre ortalamadan daha fazla yakmış seninkisi anlaşılan Mete

o detaya girmek istememiştim ama madem sen girdin, evet doğru.

Ortalaması 49,9 dan fazla göstermiyor, anlık sarfiyat da 99,9 dan fazla göstermiyor.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: 34UD5759

Biraz sorunların dışına çıkalım hadi..

Milletin canı burnunda adamın sorduğu soruya bak.. Tam sopalık taaamm

Allah Allah, ne varmış yaaa...

Geçen kış İstanbul'a sağlam kar yağdığı günlerde bir akşam Carrefour'a gitmiştim... Tabii otopark neredeyse bomboş ve heryer kar.. Polo'da kar lastikleri var bu arada, ben de biraz hızlanıp sonra el frenini çekerekten 10 numara driftler yaptım o akşam otoparkta, süper keyifli idi.. bu aklıma geldi de, Passat'ta mekanik bir el freni olmadığı için uygun zemin ve zamanda Passatçılar otom.park freni ile bunu nasıl yapardı diye düşündüm ..
  • ben de geçen gün 80 lerin efsanevi senaryosunu düşündüm "yokuş aşağı fren patlasa vitesleri küçültüp en sonunda el frenine asılırsın" şeklinde özetlenebilecek bu senaryoyu passat ile nasıl uygularsın dedim kendi kendime
  • Ya şimdi gezindim de internette biraz. Gerçekten de şu an piyasadaki gerek yakıt sarfiyatı olsun gerekse performans bakımından olsun en iyi benzinli motorlar VW'de. 1.4TSI ve 1.8TSI

alfa'ya baktım manuel 1.9jts 160hp: 0-100:9.5sn sehir içi yakıt tüketimi: 12.2lt
    Yeni Accord 2.0manuel 156hp: 0-100:9.3sn sehir içi y.t: 9.5lt
    Yeni Mondeo 2.0 manuel 145hp: 0-100:9.7sn sehir içi y.t: 11.2lt
    Avensis 2.0 manuel 147hp: 0-100:9.4sn sehir içi y.t: 10.6lt

PASSAT: 0-100:8.6sn, sehir içi y.t: 10.4lt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya5789 -- 30 Eylül 2008; 0:31:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: alonsoxx89

passat cc lerde 1.4 tsı 122 hp ne kadar olur acaba fiyatını çok merak ediyorum. bilen arkdaşlar varsa yazsalar sevinirim...

Sevgili Alonso XX 89

PASSAT CC'de 1.4 TSI 122 HP motor seçeneği bulunmamaktadır. En düşük HP'li motor benzinlide 1.8 TSI 160 HP ve dizelde 2.0 TDI 140 HP ve bu değer benzinlide 300 HP'ye kadar ve dizelde de 170 HP'ye kadar çıkabilmektedir.

Benziner
    1.8 TSI 118 kW 6-Gang 7,6 l/100km 180 g/km 30.300,00 € 160 HP
    2.0 TSI 147 kW 6-Gang 7,9 l/100km 186 g/km 32.975,00 € 200 HP
    2.0 TSI 147 kW 6-Gang-Automatik 8,5 l/100km 199 g/km 35.025,00 € 200 HP
    3.6 FSI V6 4MOTION 220 kW 6-Gang DSG 10,1 l/100km 242 g/km 40.800,00 € 300 HP

Diesel
    2.0 TDI DPF 103 kW 6-Gang 5,8 l/100km 153 g/km 30.775,00 € 140 HP
    2.0 TDI DPF 103 kW 6-Gang DSG 6,2 l/100km 163 g/km 32.825,00 € 140 HP
    2.0 TDI DPF 125 kW 6-Gang 5,8 l/100km 153 g/km 32.775,00 € 170 HP
    2.0 TDI DPF 125 kW 6-Gang DSG 6,1 l/100km 159 g/km 34.825,00 € 170 HP

• Ben Passat'la çok denedim, hareket halinde (sanırım 10/15km) üzerinde park freni tutmuyor. Bunu 50/60 ile giderken de denedim, tutmuyor. O yüzden Park freni olan araçlarda "kıç atma" mevzuu biraz yaş, ancak ani direksiyon kırmalarda olabilir ama onda da araç komple kayıyor. Arkadan itiş hastası ve el freni düşkün biri olarak hepsini denedim. Hangi virajda nerede, kaç km hız ile virajtan atıyor diye çok denedim.

Bu arada, hepimizin Ramazan Bayram'ı mübarek olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: VW_Passat

ilk resimler su an icin araba daha siparis olmada daha cok düsünmem lazim, en cok düsündüren yani ise ya birdaha böyle problem olursa ???? Onun
    icin sizden fikirlerinizi istiyorum. PASSAT CC´yi alici gözü ile baktim bugün ama malesef araba aile arabasi degil. Araba 4 kisilik Koltuklar malesef öyle
    insaa edilmiski arka koltugun ortasinda büyük cekmece var. Su an kararsizim Diesel hem Vergisi pahali hem Benzin ile bir farki yok fark sadece ayda bir defa dolu depo Mazot alman. Onun icin TSI´nin bir depo ile kac km yol kat ettiyini ögrenmek istiyorum ??? Passat CC ayni fiyata geliyor vede bekleme süresi 5 aya yakin Passat Variant ise 8 Hafta bekleme süresi.

Islandgrau 18" Chicago Alu cantlar ile

Latte Macchiato deri alcantara koltuklar.

Her cevap icin tesekkür ederim saygi deyer arkadaslarim

Selam VW_Passat;

Ben sana Audi'yi tavsiye ederim, bütçene uygun bir Audi seni daha çok tatmin ve mutlu edecektir diye düşünüyorum.
  • Arkadaslar,

Mübarek ramazan bayraminiz kutlu olsun, Allah colugunuzla cocugunuzla, saglik ve mutlulukla nice bayramlar nasip etsin..
  • sevgili passat severler acillll

passatımın sürücü kapısını açamıyorum...
    diğer kapılar açılıyor ama sürücü kapısı açılmıoyorr
    ne yapmam gerekiyor çocuk kilidi ön kapıda yok diye biliyorum ama....
  • quote:

Orjinalden alıntı: yutalha

sevgili passat severler acillll

passatımın sürücü kapısını açamıyorum...
    diğer kapılar açılıyor ama sürücü kapısı açılmıoyorr
    ne yapmam gerekiyor çocuk kilidi ön kapıda yok diye biliyorum ama....

anahtar ile ac. Kumandadaki plastik anahtari cikar o anahtar ile Sürücü kapisindaki plastik kapagi cikar birde öyle dene
  • Herkesin bayramı kutlu olsun...

Bu sabah bayram namazına 1.6 FSI otomatik passatı olan arkadaşla gittim. Onların şirketinde bu araçtan çok fazla sayıda var. Arkadaşlarının tekinin arabasında bir arıza varmış. Araba sabahları erken çalışmıyormuş. Saat 11 den sonra çalışıyormuş. Servis çağırmış. Abi olurmu öyle şey demişler. Arabayı çekici ile servise götürmüşler. Öğlen saat 11.30 da telefon gelmiş. Abi hiç bir şey yapmadık kendi kendine çalıştı.... ... Sabah sabah koptum
  • quote:

Herkesin bayramı kutlu olsun...

Bu sabah bayram namazına 1.6 FSI otomatik passatı olan arkadaşla gittim. Onların şirketinde bu araçtan çok fazla sayıda var. Arkadaşlarının tekinin arabasında bir arıza varmış. Araba sabahları erken çalışmıyormuş. Saat 11 den sonra çalışıyormuş. Servis çağırmış. Abi olurmu öyle şey demişler. Arabayı çekici ile servise götürmüşler. Öğlen saat 11.30 da telefon gelmiş. Abi hiç bir şey yapmadık kendi kendine çalıştı.... ... Sabah sabah koptum

hepinizin bayramini tekrar´dan kutlarim.

Muradovskiy ustam,

bir dializ makinasina taksalardi belki "countdown" zamani ayarlanmistir yani araba sabah saat 11:00´dan gece 02:00´a kadar calisiyordur .
    Aslinda Bilgisayardan görmeleri lazim hata nereden kaynaklaniyor diye. Kesin Bilgisayar ile Problemi var. Benimkide sabahlari tekno müzik caliyor icinde grup tikirti teknoloji volkswagen vede benden beddua ve gözüm hep tikirti olan yerlerde.
  • 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.