Şimdi Ara

vw-passat 2.0tdi mi saab 9-3 1.9tid mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
7.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2005-2006 model, 60-70bin km'yi gecmemis
    ->VW-Passat 2.0TDI comfortline manuel (140hp, 320nm tork)
    ile aynı yaş ve kilometredeki
    ->SAAB 9-3 1.9TID vector prem2 paket (passatın highline'ına denk geliyor) (150hp, 340nm tork)
    aynı paralar isteniyor (50-55bin YTL).
    biliyorum; SAAB'ın ikinci eli kotu vs diyeceksiniz.. konu ikinci eli degil. biz bu arabayi alip 8-10 sene binmek istiyoruz.

1)sürüş keyfi
    2)teknik
    3)güvenlik
    4)prestij

açılarından hangisini seçerdiniz?

[yukarıdakilerin hepsi sanki şu 3 harfte mevcut B-M-W 320d.. ama bu fiyatlara mümkün değil, boşuna önermeyin ;)]
    önerilerinizi ilgiyle bekliyorum!!

teşekkürler
    sinan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinanjo -- 30 Eylül 2007; 0:25:47 >

• dediğin gibi senin yerinde ben olsam SAAB 9-3 alırdım. Neden yollarımızda az var havası ayrı, yolda diğer araçlardan bir farkın olacak, ki bence SAAB biraz daha lüxtür passata oranla, SAAB mercedes bmw ayarında araçtır.. Passat BMW yollarımızda çok var. Hem saab daha sportif görünümlü. Ha servistir bakımdır yedek parçadır, sıkıntı olabilir ama gül diken hesabı. Bence SAAB
  • İkinci el sıkıntı değil demişsiniz, servis de sıkıntı olmazsa Saab Passat'a göre bence daha iyi bir tercih olur.
    Hem karizması çok daha fazla, hem de bence çok daha şık.
  • VW Passat çok çok iyi bir araba.Kullanma imkanıda buldum hakikaten her yönden dört dörtlük.İkinci eli çabuk sonuçlanıyor aşırı değer kaybetmiyor servisi bol vs ama ben Saab alırdım.Nedeni ise eskiden beri duyduğum sempati,spor dizayn,dünyaca kabul görmüş sağlamlık ve güvenlik.Birde Saab kullanan kitlenin daha elit olduğuna inanıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: NateHuffman

VW Passat çok çok iyi bir araba.Kullanma imkanıda buldum hakikaten her yönden dört dörtlük.İkinci eli çabuk sonuçlanıyor aşırı değer kaybetmiyor servisi bol vs ama ben Saab alırdım.Nedeni ise eskiden beri duyduğum sempati,spor dizayn,dünyaca kabul görmüş sağlamlık ve güvenlik.Birde Saab kullanan kitlenin daha elit olduğuna inanıyorum.

hocam eskidenmiş saabın şasesinin sağlamlığı filan.yeni saablar o kadar sağlam değil
  • bence 0 bi ford focus al hiç uğraşma servisle falan, biraz daha zorlayabilirsen yeni mondeoda 73 milyara çok iddalı girdi piyasaya.2.el her zaman başa derttir 10 sene biniceksen deger kaybını falan düşünme gir mondeoya.
  • tesekkurler!

Saab'larin kaza anındaki guvenligi tartismasiz, tamam. Ancak son yillarda elektronik arızalarının sık oldugu, dahasi bu araclarin bol cukurlu yollara biraz hassas kaldiklarini da sikca duyar oldum..

bakalim..
    arastirmalarim suruyor

(mondeo iyi guzel de 73binYTL cok fazla..)
  • Saab bi sn bile düşünmeden alacağım araba...
  • 8-10 YIL KULLANACAĞIZ DİYOSUNUZ. KESİNLİKLE SAAB NEDENİ: ÇOK SAĞLAM,ÇOK GÜVENLİ,PERFORMANS SÜPER, VE SAAB MÜTHİŞ DAYANIKLIDIR KOLAY KOLAY ESKİMEZ. KENDİSİ NAMI DİĞER "İSVEÇ'İN İNCİSİ" DİR. HAYIRLISI OLSUN. SAAB DİYORUM
  • Saab diyorum passat zaten o parayı haketmiyor.
  • Passat'ın Saab 9.3'e tek üstünlüğü iç ve dış hacminin geniş olması. Saab'ın gireceği çukurlara Passat'da gireceği için Saab olursa daha fazla sorun çıkar gibi bir şey yok. Bence sizin önünüzdeki tercih: daha geniş bir aile aracımı mı, yoksa daha spor ve karizmatik bir araç mı?
  • kesinlikle saab alma servis rezalet parça sorunu var passat bence en yerinde seçim .
  • Passat arkadaşım...
  • çookk zaman geçmiş lakin sonucu merak etmedim değil
  • Coooooook çok zaman daha geçmiş inanin bende sonucu merak ediyorum lakin saab yerinde sayarken passat çığır aştı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.