Şimdi Ara

Vw Jetta 1.4 TSI BMT/manuel şehiriçi yakıt tüketimi ( şehir dışı tüketim verileri eklendi 15/08/2017 ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
22.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

Değerler iyi hocam sonuçta benzinli araba. Ayrıca tsi motorun sürmesi de gayet keyifli :) "madem ölçüm yapıyorum diyip ara ara devir çevirmekten de geri kalmadım" sözünüz de hoşuma gitti. Çünkü bu forum buna alışık değil. Herkes tüketimi olduğundan da düşük gösterme peşinde. Anladığım kadarıyla ortalama keyifli bir sürüşle fazla kasmadan elde edilen değerler olmuş

Görüşünüz için teşekkür ederim Aynen söylediğiniz gibi hocam. Eğer birilerine fikir vereceksek, ortalama sürüş profilini objektif olarak vermek ve süreç içerisine herşeyden bi tutam katmak gerekli diye düşünüyorum. TSI motor gerçekten esnek ve keyifli bir motor. 5-6 lt arası tüketimde gerçekleştirilebilir ama benim psikolojim kaldırmaz:) Alt devirleri canlı olduğu için üst devirlere çıkmaya da gerek kalmıyor açıkçası. Bu motor için 7.5 - 8.5 aralığı normal kullanım değerleri diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mathematician_01 kullanıcısına yanıt
    Değerler gayet güzel. 130 km hızda bemim atmosferik 132 hp 3100-3200 devir çeviriyor ama kaliteli yalıtım sayesinde çok rahatsız etmiyor.Motor gürültüsü makul seviyede bende. 1.4 tsi Jetta'da benzer. Merakimın sebebi bu kıyastı. Yakıt olarak uzun yolda gayet makul değeri var tsi motorun. Bahsettiğin yolu biliyorum. Az yaksın diye kasmaya gerek yok. Ama yine de şehir içi çok gezeni üzer.
    Bugün bahar temizliği yaptım. Kil, pasta üzerine cila. 3 saat sürdü. Kollarım koptu ama sonuç güzel. Bir gün senin küheylana da yapalım
    Bu mesaja eklenen görseller:

Vw Jetta 1.4 TSI BMT/manuel şehiriçi yakıt tüketimi ( şehir dışı tüketim verileri eklendi 15/08/2017 )

• bahaman B kullanıcısına yanıt
    Öncelikle maaşallah diyelim, cıncık gibi duruyor:)) başına 2. kez bişey gelmeden kaldır hemen fotoyu Vallahi bu aralar miskinliğim de üzerimde, araba kirli ve yoldan geldiğim için her yanına binbir türlü börtü böcek yapışmış. Yıkamacıya verecem sanırım ama yazdan önce bu işi yapabiliriz.

Maşallah boncuk gibi..Nazar değmesin.
  • mathematician_01 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim kardeşim. Artık içim rahat bir kere defosunu aldı bundan sonra forum laneti devre dışı
    Bende 2 aydır yikatmiyordum bugün artık birikmiş islerini hallettim. En son geçen yaz yapmıştım boya bakımı. Araç beyaz olunca pek kiri göstermiyor. Koyu renk olsa 3 ayda bir ister.
    Ne zaman istersen yaparız. Polisaj makinem yok ama onu da alacam bu gidişle. En kötü bileğe kuvvet gireriz 2 koldan. 2 saatlik işi var. 6 aya kadar koruyor.

• redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler kardeşim.

Tamamdır kardeşim, müsait biara haberleşiriz. Bu işlerin nasıl yapıldığınıda öğrenmiş olurum:)

• Jetta 1.2 TSI ile 1.4 TSI arası çok kayda değer bir tüketim farkı yok bence. Genel ort.da 0,5 lt yada mak 0,8 lt gibi bir fark çıkar. 1.4 tsi performansı için değecek bir fark değil.
    Tsi motorlar kısa mesafede 2-3 km git gel 2 kez dur motor stop et kalk da 10-11 lt de kalabiliyor o yüzden sürekli böyle kullanım için pek ekonomik değil.

Yol tutuş, yola oturuş, performans,bagaj,iç mekan genişliği vb açısından 1.4 tsi jetta gerçekten Tr şartlarında fiyat/performans aracı.O yüzden de kendi kategorisinde çok satanlar arasında ilk sıralarda. Hele ki yeni 150 bg.lik bmt motor ile daha az tüketim daha yüksek performans ile kesinlikle bu ayarda bir araç isteyen içi ilk sıralarda yer alır.

Jetta tsi dan 1 sınıf yukarı çıkmak isteyenler içinse 2 alternatif var passat 150 ps act yada yeni 150 lik CC. Act teknoloji yakıtta iddialı falan ama kullanıcılar çok bir fark olmadığını söylüyor nitekim testlerde de sonuçları ortada. Nedense dod vey vw satıcıları abi bırak 125 lik al verdiğin farka değmez diyorlar katılmıyorda değilim.

Uzun süredir kafamda CC vardı ancak 160 lık bmt olan eski motor. Yakıtta 10-11 lt ler çok konuşulduğu için kararsızdım baya.
    Yakın bir arkdaşım y.dışına çıknca kendisyle anlaştım bir süre aracıyla ben ilgilendim. Aldığımda 9,8 lt genel ort.vardı "çüş" dedim içinden kendi 122 lik tsi jettamda ise 7.7 lt. ort. var. Iskenderun-Adana-Mersin hattında %20 ş.içi %80 otoban ağırlıklı 2bin km kullandım.
    Araç 2 bin km kullanım sonrası 8,6 lt ye düştü genel ortalamada. (14 bin km.de aldım 16 binde bıraktım) Otobanda cruise 132 km ye sabitledim genelde. Ara ara 160-180-200 ler de gördü, 0-100 denemeleri de yaptım. Ama genel itibarıyla ş.içi sakin kullanım ş.arasıda 120-130 km bandı. Klimada %80 açıktı onu da belirteyim.
    Tabi ki Jetta ile arada sınıf farkı var. CC daha hacimli,oturaklı,yola daha basan,daha güçlü ve konforlu bir araç, trim sesi ve rüszgar sesi olarak jettaya göre daha iyi ancak Jettanın çok da geri kalır bir yanı yok aslında. Otoban göçüklerinde jetta CC ye göre daha kontrollü geldi bana. CC biraz fazla yaylanırken Jetta daha iyi absorbe ediyor bu yol göçüklerini.
    150 lik confortline jetta 80 bin tl seviyesinde iken 150 lik CC 105 bin seviyesinde. Arada ki fark fiyat esnekliği olanlar için zorlanacak bir fark değil gibi.
    Her nekadar 2 aracın yüzleri biraz eskimiş olsa da kesinlikle performans,rahatlık,genişlik isteyenlerin liste başı adayı olmaya devam edecekler.

Ben CC yi oldukça beğendim ve uygun bir fırsatta 2.el temiz bir şey almayı düşünüyorum. Senede 15 mx 20 bin km yol yapan ş.içi yoğun trafik sıkıntısı olmayan bir yer için yakıt konusunda sıkntı yok CC. S.içi sakin kullanım akar trafikte 8,5-9,5 bandında kalacaktır.
    Yalnız Jetta ile passat veya CC arası kullanım/konfor vb açılardan atla deve gibi de bir fark yok onu da belirteyim.

• Ekleme1: 200 km lik kısmı şehir dışı, geriye kalan kısmı şehir içi olmak üzere 826 km lik tüketim verilerim de bu şekilde oluştu. Şehir içi kullanımım aynı şekilde seri, şehir dışı kullanım ise 130 km +10/-10 km sabit hızlarla gerçekleşmiştir.[simage][/simage]

Ekleme2: Şehir içi kısmen yoğun trafikte, akıcı bir kullanım tarzı ile elde ettiğim veriler ise bu şekilde oldu. iyi forumlar dilerim... [simage][/simage]
    Bu mesaja eklenen görseller:

Vw Jetta 1.4 TSI BMT/manuel şehiriçi yakıt tüketimi ( şehir dışı tüketim verileri eklendi 15/08/2017 )Vw Jetta 1.4 TSI BMT/manuel şehiriçi yakıt tüketimi ( şehir dışı tüketim verileri eklendi 15/08/2017 )Vw Jetta 1.4 TSI BMT/manuel şehiriçi yakıt tüketimi ( şehir dışı tüketim verileri eklendi 15/08/2017 )Vw Jetta 1.4 TSI BMT/manuel şehiriçi yakıt tüketimi ( şehir dışı tüketim verileri eklendi 15/08/2017 )Vw Jetta 1.4 TSI BMT/manuel şehiriçi yakıt tüketimi ( şehir dışı tüketim verileri eklendi 15/08/2017 )Vw Jetta 1.4 TSI BMT/manuel şehiriçi yakıt tüketimi ( şehir dışı tüketim verileri eklendi 15/08/2017 )

• Güncel

• 5,8 güzel bir değer olmuş hocam

• Değerler güzel kardeşim. Uzun yolda tsi ile tdi arasında lit re bazında pek bir fark oluşmuyor. Ben de bu ara hep yollardayım. Tdi dag benim araç biliyorsun. Tüketimim 5.4 litre. Çok kasarsan 5 oluyor ama altı çok zor. Haftaya mersin üzerinden antalya yapacağız çok merak ediyorum ne yakacak o yolda.

• quote:

Orijinalden alıntı: bahaman

Değerler güzel kardeşim. Uzun yolda tsi ile tdi arasında lit re bazında pek bir fark oluşmuyor. Ben de bu ara hep yollardayım. Tdi dag benim araç biliyorsun. Tüketimim 5.4 litre. Çok kasarsan 5 oluyor ama altı çok zor. Haftaya mersin üzerinden antalya yapacağız çok merak ediyorum ne yakacak o yolda.

Kardeşim; 1.6 TDI kullanmadım ama yorumlardan bakarsak, dediğin gibi litre bazında benzer tüketimleri var gibi. Bu yıl Alanya'ya bende sahilden gidip geldim ve orada da 5.6 lt yakmıştı. Çocuklardan dolayı özellikle o virajlı bölümü sakin kullandım. Pazar günü döndüğüm için mersin'de limonlu'dan itibaren otoban girişine kadar acayip bir trafik vardı, o yüzden sakın pazar günü dönme:)) ölçüm yaparsan haber ver bakalım bende merak ettim. Bu arada dönüşte Aydıncık'taki aynalı göl mağarasına mutlaka uğra, çok güzel farklı bir yer.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

5,8 güzel bir değer olmuş hocam

Kullanım şartlarımı düşünüyorum da gerçekten güzel bir değer hocam. Özellikle Uzun yoldaki yakıt performansından çok memnunum, tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

5,8 güzel bir değer olmuş hocam

Kullanım şartlarımı düşünüyorum da gerçekten güzel bir değer hocam. Özellikle Uzun yoldaki yakıt performansından çok memnunum, tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

quote:

Orijinalden alıntı: bahaman

Değerler güzel kardeşim. Uzun yolda tsi ile tdi arasında lit re bazında pek bir fark oluşmuyor. Ben de bu ara hep yollardayım. Tdi dag benim araç biliyorsun. Tüketimim 5.4 litre. Çok kasarsan 5 oluyor ama altı çok zor. Haftaya mersin üzerinden antalya yapacağız çok merak ediyorum ne yakacak o yolda.

Kardeşim; 1.6 TDI kullanmadım ama yorumlardan bakarsak, dediğin gibi litre bazında benzer tüketimleri var gibi. Bu yıl Alanya'ya bende sahilden gidip geldim ve orada da 5.6 lt yakmıştı. Çocuklardan dolayı özellikle o virajlı bölümü sakin kullandım. Pazar günü döndüğüm için mersin'de limonlu'dan itibaren otoban girişine kadar acayip bir trafik vardı, o yüzden sakın pazar günü dönme:)) ölçüm yaparsan haber ver bakalım bende merak ettim. Bu arada dönüşte Aydıncık'taki aynalı göl mağarasına mutlaka uğra, çok güzel farklı bir yer.

Kardeş pazatesi gidip cumartesi dönecez inşallah. Aydıncık aklımda çok söyleyen oldu görün diye. Dönüşte geceye kalacağım için Konya üstü gelirim daha rahat olur. Yakıtı paylaşırım yol bitince.

• volswagen 1.4 tsi bluemotion comfort aldım araçda yok yok asfaltta yağ gibi süper, yakıtı ortalama 6.6 gösteriyor. Benzinde bence çok ideal Çünkü benim önceki arsbsm
    az yakdığı ve ideal denen Hyundai accent era dan çok daha az yakıtı var.Böyle yakarsa lpg taktırmayı düşünmüyorum.

• İstanbul - Kayseri arası klima kapalı ortalama hız 120 ile 5.1 lt /100km yaktı. Aracım 2016 jetta 1.4 tsi bmt dsg. Ama şehir içi ne yakıyor henüz deneyimlemedim merak ediyorum çok yakacak gibi geliyor :)

Biraz hort olacak ama aracı aldınız mı bilmiyorum. 1.4 125 lik Jetta ile ortalamam yazın 8.5 litre kışın 9-9.5 arası daha çok 9 litre İstanbul içi. Yokuşu bol olan bir semtte yaşıyorum şehir içi rakım farkı çok olan yerlerde kullanıyorum arabayı ortalamam bu şekilde. Performanslı kullanmaktan çekinmem, trafikte sport modda kullanırım(daha fazla yakıt tüketimi demek). Bu arabada 10 litreyi göreni tebrik ederim, yoksa normal kullanımda 9.5 u geçmez. Yakıtı, gidişi çok iyi.

Uzun yolda da 135 km hızla hız sabitleyicide 5.5 litre ortalamam.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.