Şimdi Ara

Vw Jetta 1.4 TSI BMT/manuel şehiriçi yakıt tüketimi ( şehir dışı tüketim verileri eklendi 15/08/2017 ) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
60
Cevap
0
Favori
22.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Paylaşım için teşekkürler tüketim bence normal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vetenes kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen bir sonraki aracım passat olur, hem de B9 kasa Araçtan bi şikayetim olmazsa bi 5 yıl beraberiz gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Paylaşım için teşekkürler tüketim bence normal

Teşekkürler hocam. Havalarda ısındı, gezi ve tüketim içerikli konularınızı özledik hocam haberin olsun:)

• Hocam uzun mesafe gittinizmi hiç? Gittiyseniz ne kadar yaktı. Paylaşım için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: pasa_

Hocam uzun mesafe gittinizmi hiç? Gittiyseniz ne kadar yaktı. Paylaşım için teşekkürler.

Ben teşekkür ederim hocam. Pompa ölçümü yapmadım ama En uzun güzergah olarak Adana-Aksaray arası ( yaklaşık 550 km) gidip gelmiştim ve yol bilgisayarı 5.5 lt yazıyordu. Ama 120 km civarı hızlarla gidip geldim. Daha kısa güzergahlarımda da 120-140 aralığında 6 lt gibi tüketimlerim oluyor.

• mathematician_01 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim aklıma takıldı senin küheylan 120-130 km hızda kaç devir çeviriyor ve anlık tüketim ne civarda oluyor. Düz yol için soruyorum. Benim tahminime göre 2500 devir :130 km/h. Doğru mudur?

• değerler iyi, vergi sigorta vs. dışında 1.2 yerine tercih edilmesi gereken motor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahaman

Kardeşim aklıma takıldı senin küheylan 120-130 km hızda kaç devir çeviriyor ve anlık tüketim ne civarda oluyor. Düz yol için soruyorum. Benim tahminime göre 2500 devir :130 km/h. Doğru mudur?

Vallahi kardeşim, 3000 devirde 144 kmh yaptığı aklımda, bu hesapla 2500 devirde 120 civarı olması lazım. Uzun yolda ben genel olarak 130 a sabitliyorum ve anlık olarak 5.7/ 5.8/5.9 gibi değerler oluyor. Yarın 100 km lik yolum var, dikkat ederim. Eğer yanılıyorsam bu mesajı düzenleyip haberdar ederim seni

• Benzinli bir araç atik kullanılmıyorsa 24 km ortalama ile 8.2 litre yakması gayet normal bir değer. Start stop olmasa bu değer 1 litre daha artabilirdi.

• araç şuan tam tadında otobanda son vitese verip 100 km dip gaz yapın tüketim gözle görülür düşer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

quote:

Teşekkürler hocam. Havalarda ısındı, gezi ve tüketim içerikli konularınızı özledik hocam haberin olsun:)

Bu tür konular artık açmıyorum hocam.

• quote:

quote:

quote:

Özel değilse, neden diye sorsam hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: Armut Bey

araç şuan tam tadında otobanda son vitese verip 100 km dip gaz yapın tüketim gözle görülür düşer.

100 km dip gaz mı Araçta eşim ve çocuklar yokken birkaç kez deneme amaçlı 200+ hızlarla çıktım ama uzun süreli olmadı tabi:)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Foruma ayırdığınım vakti miminum da tutmaya çalışıyorum. Hatta yapabilirsem tamamen bırakacağım.

• kardeşim normal işte fazla lafa gerek yok. benzinli araç, turbo motor. 7-8 litreler gayet uygun.

adam zaten dizel jetta alsa 10.000 lira fark vermeyecek miydi? 5 lt yakacaktı diyelim.

3-4 senede o farkı anca kapatıyosun zaten. hiç yoktan sessiz benzinli motora biniyor, mis gibi.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Foruma ayırdığınım vakti miminum da tutmaya çalışıyorum. Hatta yapabilirsem tamamen bırakacağım.

Nedenlerini tahmin ediyorum sanırım hocam, tercihinize de saygı duyuyorum. Ama ne yalan söyleyeyim kendi adıma üzüldüm doğrusu. Forumu tamamen bırakmak yerine paylaşımları kısıtlamak kulağa daha iyi geldi (En azından diyelim). Ayrıca; daha insignia alacağız size;) incelemesini yapmadan bi yere gitmek yok

• Bahadır kardeşim; Bugün Kadirli'den geldim. Ceyhan-Adana arasını otoban üzerinden geldim ve biliyorsun o yol çok hafif aşağı/yukarı eğimleri olan bir yol ve dalgalanma çok oluyordu:) Ama düz olan bölümlerde 130 kmh sabit hızla çektiğim fotolar bu şekilde. Bilmiyorum biliyor musun ama Kadirli-Adana arası tek şerit. Çok sık olmamakla birlikte sollama yapmak için yavaşlayıp kontrollü hızlanmak zorunda kalıyorsun ( bu bölümde 100-120 arası hızlarla geldim ) Ceyhan-Adana arasını zaten biliyorsun, otobandan 130 kmh sabit hızla geldim. Eve geldiğimde foto çekmeyi unuttum ama otoban çıkışındaki ışıklarda bakmıştım,, 5.7 lt ort. tüketim/87 km ortalama hız vardı. Bilgine... [simage][/simage]
    Bu mesaja eklenen görseller:

Vw Jetta 1.4 TSI BMT/manuel şehiriçi yakıt tüketimi ( şehir dışı tüketim verileri eklendi 15/08/2017 )Vw Jetta 1.4 TSI BMT/manuel şehiriçi yakıt tüketimi ( şehir dışı tüketim verileri eklendi 15/08/2017 )Vw Jetta 1.4 TSI BMT/manuel şehiriçi yakıt tüketimi ( şehir dışı tüketim verileri eklendi 15/08/2017 )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mathematician_01 -- 17 Nisan 2016; 16:50:15 >

• Değerler iyi hocam sonuçta benzinli araba. Ayrıca tsi motorun sürmesi de gayet keyifli :) "madem ölçüm yapıyorum diyip ara ara devir çevirmekten de geri kalmadım" sözünüz de hoşuma gitti. Çünkü bu forum buna alışık değil. Herkes tüketimi olduğundan da düşük gösterme peşinde. Anladığım kadarıyla ortalama keyifli bir sürüşle fazla kasmadan elde edilen değerler olmuş

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Abi tercihine tabiki saygı duyuyoruz ama birkaç gereksiz trol'den dolayı forum'u bırakmamalısın bence,Paylaşım ve bilgilendirmelerinden yararlananlara haksızlık etmiş olmazmısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 17 Nisan 2016; 17:13:47 >

• mathematician_01 kullanıcısına yanıt
    Cogu yerde artik motor acmak diye bisey yok deniyor. Fakat ben bunu yaptigimda hem motor dusuk devirde daha iyi cekmeye basladi hemde eskisine oranla daha az tuketim sergilemeye basladi hatta hizlanmalar bile eskisinden daha iyi.

Kisacasi motoru son viteste 20-30 km bile olsa dip gazda zorlamak gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaplan261 -- 17 Nisan 2016; 17:40:17 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.