Şimdi Ara

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR (1850. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
47.600
Cevap
124
Favori
1.170.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18481849185018511852
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sürgülü kapağın üstüne hafif dokununca ses kesiliyor.
    tam açınca da ses yok

bozuk yolda titreşimden mıcırlı asfalt yolda vızıltı - zırıltı - cızırtı diye tabir edebilceğimiz bi ses çıkarıyordu duyulmuyacak kadar hafif bi ses di.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maestro777

yukarda okudugum bir kac tdi yorumunu degerlendirmek isterim.TDI kullanicisi olarak otomatik olmasina ragmen yakitindan cok memnunum.Hele klima acik bayir yukari cikarken banamisin demiyor güçlü bir motor sonucta. Aldigima pisman degilim satmaya kalksam benzinli araca oranla cok cabuk satarim.zaten golf olmasida yeterli.perofrmans konusunda Tarik hocaminda dedigi gibi gercek anlamda tatmin edici degil.düz yolda seat 1.4 tsi la kapisamam kisa mesafede. bana gore gaza bastiginizda koltuga yapistiriyorsa sorun yoktur o arac ben ibreyi zorlarim der. ki zorladim 218 km trabzona giderken gördüğüm.Aslinda araci ne amacla aldigin cok önemli. adam yemek icin golf almazdin 2000 model bmw isimi gorurdu :-). fazla uzatmaya gerek yok. Tdi dediler aldik istanbulda hayat bana güzel.

dostum tabiki yolda kapışmak falan değil maksadımız. ekonominin dibine vuruyorsundur, ondan da eminim ama test edince hayal kırıklığına uğradım açıkçası. 2014 model 105 bg ve iyi bi torkla başka düşünmüştüm golfü..
    hele bide leon'da dsg'yi test edince, oldukça beklentimi yukarı çıkarmışım sanırım. bide 122 bg veya 140 bg bi golf bulup denemem lazım .
    hayatım boyunca manuel kullandım . denediğim otomatik opel , fluance bikaç japon arabası ile manuelden nefret eder oldum. inanın çok ön yargılı gittim manuel için. ama leon'daki 1.2 tsı ve dsg benim fikjrimi değiştirdi. S modunda şov yapıyordu makine. oldukça hoşuma gitti. mutlaka manuel alırım diyen ben dsg düşünmeye başladım. hem hanımın da gönlü olur..:)

neyse 1.4 140 bg dsg'li golf te hatrı sayılı bi fiyata çıkıyor.
    bakalım hayırlısı..

• quote:

Orijinalden alıntı: SATURNUS2015

quote:

Orijinalden alıntı: populous

quote:

quote:

Arkadaşlar geçenlerde ön silecekler ile ilgili bir paylaşım yapmıştık. Bu zaman zarfinda İstanbul'a bolca yağmur yağdı ve test etme şansı bulabildim. Bu bosch aerotwinler gerçekten bir harika önceki servisin garanti kapsamında değişip ayar yaptığı silecekler azda olsa ses yapıyordu. Bunlarda ses tamamen kesildi ve silmesi gayet güzel. Değişmişken arkaları da es geçmeyelim dedim ve arka için olan modeli de sipariş verdim. Bizim golfler için uygun olan modeli A282H. Bu arada servis ön arka için 140TL ücret talep ediyor, daha iyi olan aerotwinler bana 100 küsür TL'ye gelmiş oldu. İhtiyacı olan arkadaşlara faydası olur diye paylaşmak istedim.
     VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

Burak hocam şahane bir paylaşım oldu. satın alacağımız linkleri de atarmısın?

Orhan hocam bir işe yararsa ne mutlu bana. İnternette pek bulunmuyo maalesef bizim silecekler sebebini anlayamadım ama Ankarada Özen ticarete distribitörden baktırıp internet sayfalarına koydurmuştum. Linkleri paylaşıyorum.
    http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/3411/VW-Golf-VI-VII-Polo-6R-Bosch-Arka-Silecek-280mm
    http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/3354/VW-Golf-VII-Audi-A3-12-Silecek-Takimi

Golfle ilgili linkleri bir kenara topluyorum. alırım bende. lazım olacak illaki bir gün. kaç senede sileceklerin ömrü bitiyor ortalama.

Orhan hocam bende 1 kış 1de yaz geçti ömrünü tamamlamış olacakki iz bırakmaya başlamıştı. Eğer sende de durum böyleyse değiştirebilirsin hem kaliteli hemde servisin taktığından daha ucuz. Zaten çok önceleri yabancı forumlarda da aerotwinle silecek problemlerin bittiğinden bahsediliyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guduset

sürgülü kapağın üstüne hafif dokununca ses kesiliyor.
    tam açınca da ses yok

bozuk yolda titreşimden mıcırlı asfalt yolda vızıltı - zırıltı - cızırtı diye tabir edebilceğimiz bi ses çıkarıyordu duyulmuyacak kadar hafif bi ses di.

seyir halindeyken nasıl kestiniz sesi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SATURNUS2015 -- 7 Aralık 2014; 18:11:11 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar geçenlerde ön silecekler ile ilgili bir paylaşım yapmıştık. Bu zaman zarfinda İstanbul'a bolca yağmur yağdı ve test etme şansı bulabildim. Bu bosch aerotwinler gerçekten bir harika önceki servisin garanti kapsamında değişip ayar yaptığı silecekler azda olsa ses yapıyordu. Bunlarda ses tamamen kesildi ve silmesi gayet güzel. Değişmişken arkaları da es geçmeyelim dedim ve arka için olan modeli de sipariş verdim. Bizim golfler için uygun olan modeli A282H. Bu arada servis ön arka için 140TL ücret talep ediyor, daha iyi olan aerotwinler bana 100 küsür TL'ye gelmiş oldu. İhtiyacı olan arkadaşlara faydası olur diye paylaşmak istedim.

Burak hocam şahane bir paylaşım oldu. satın alacağımız linkleri de atarmısın?

Orhan hocam bir işe yararsa ne mutlu bana. İnternette pek bulunmuyo maalesef bizim silecekler sebebini anlayamadım ama Ankarada Özen ticarete distribitörden baktırıp internet sayfalarına koydurmuştum. Linkleri paylaşıyorum.
    http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/3411/VW-Golf-VI-VII-Polo-6R-Bosch-Arka-Silecek-280mm
    http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/3354/VW-Golf-VII-Audi-A3-12-Silecek-Takimi

Golfle ilgili linkleri bir kenara topluyorum. alırım bende. lazım olacak illaki bir gün. kaç senede sileceklerin ömrü bitiyor ortalama.

Orhan hocam bende 1 kış 1de yaz geçti ömrünü tamamlamış olacakki iz bırakmaya başlamıştı. Eğer sende de durum böyleyse değiştirebilirsin hem kaliteli hemde servisin taktığından daha ucuz. Zaten çok önceleri yabancı forumlarda da aerotwinle silecek problemlerin bittiğinden bahsediliyordu.

Burak hocam çok iyi oldu valla. silecek önemli. herkes zamanı geldiğinde çare arayacaktı. iyiki varsın.

• hopo H kullanıcısına yanıt
    Seni hondacilarmi gonderdi boyle konusarak kendini en buyuk essek ilan ediyon

• quote:

Orijinalden alıntı: GolfTR

Merkez neresi hocam

la nerdesin sen yunus kaç gündür?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SATURNUS2015 -- 7 Aralık 2014; 18:25:18 >
  • Burdayiz orhan baba biraz kenardan izledim
  • quote:

Burdayiz orhan baba biraz kenardan izledim

kaç defa çağrı yaptım. ne yaptın araç işini sipariş yakın mı?
  • SATURNUS2015 kullanıcısına yanıt
    1 ayı falan kaldi siparise nisan mayis gibi elimize gecer diye dusunuyoz

• quote:

1 ayı falan kaldi siparise nisan mayis gibi elimize gecer diye dusunuyoz

iyi birşey kalmamış. hayırlısı bakalım.

göktuğ hocanın skodayı gördün mü? rastlarsın yollarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SATURNUS2015 -- 7 Aralık 2014; 18:33:29 >
    hocam kafam karıştı valla :)

yolcu tarafına oturduğunuz zaman sesi kesebilirsiniz kafamızın üzerinde oluyo zaten güneşlik :)
    Ben hep golflere bakiyom gecen sabah 10da piazzanin ustunde pizzami yerkene birde baktim mavi golf yardirarak geliyo valla bendenmi nedir hemen dikkati cekiyo trafikte ustune

• dtvolkanozbay kullanıcısına yanıt
    Merkez neresi hocam ?

• quote:

hocam kafam karıştı valla :)

yolcu tarafına oturduğunuz zaman sesi kesebilirsiniz kafamızın üzerinde oluyo zaten güneşlik :)

hocam kastım sürekli ses gelince her defasında müdahale mi ediyorsunuz yoksa tümden sesi kesen bir çözüm mü buldunuz? öğrenmeye çalıştığım konu bu. benimde kafam şimdi karıştı valla.
  • quote:

Ben hep golflere bakiyom gecen sabah 10da piazzanin ustunde pizzami yerkene birde baktim mavi golf yardirarak geliyo valla bendenmi nedir hemen dikkati cekiyo trafikte ustune

iyi mavi golf gördüysen. kimindi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokayozyer

quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

quote:

Orijinalden alıntı: gokayozyer

dostlar hayırlı pazarlar..
    bu soruyu seat başlığında yazsam objektif yorum alamam diye buraya yazdım. umarım cevap almadan kaybolup gitmez. ...:)
    2005 model dizel getz'imi 7-8 yıl kullandıktan sonra değiştirsemmi diye düşünmeye başlarken gazetede 49.900 liraya seat leon ilanı dikkatimi çekti ve başladım aranmaya..
    baz leon'un donanımı bayaga hoşuma gidince soluğu bayide aldım. 1.2 tsı dsg'li test ettim. kötü taraflarını hemen sıralayayım. (panpa videolarından sonra test ettim bu arada) evet fren şiş... duruyor ama duruyor hissi vermiyor.
    evet yana yatıyor ama rahatsız etmiyor. testte viraja bilerek hızlı girip direksiyon kırdım ; evet arkayı salıyor ama esp hemen devreye giriyor. bunlar bi çırpıda yol ile ilgili olumsuzluklar..
    e ben de bi golf deneyeyim dedim , bakalım dendiği kadar varmı ?.. dün 1.6 tdı dsg ile test sürüşü yaptım. ilk gözüme çarpan iç kalitesi çok iyiydi ama ben sürüşü ile ilgili bikaç deneyim için bindim lakin söylemeden edemeyeceğim .. piano black iğrenç.. herkesin görüşüne saygım var ama o piano black ne öyle arkadaş.. ? kusura bakmayın sürüşe geçiyorum.
    sanırım bunların bi çoğu söylenmiş veya sizin tarafınızdan bilinen şeylerdir ama her 2 araçta da W marka logosu olsaydı işler o zaman iyice karışırdı..
    leonu kullanım esnasında hayran kaldığım dsg'yi bunda tanıyamadım. motor sesi içerde , vites geçişleri duyuluyor ve psikolojik olabilir ama hissediliyor. belki motor sesi duyulduğundandır..
    evet yere yapışıyor araba sağa sola yatmıyor. çok ağır bi araba kullanıyormuş hissi veriyor. direksiyon hissiz ama fazla keyif alamadım nedense.. viraj miraj vız geliyor, sanki ray üzerinde gidiyorda yoldan çıkarmak imkansızmış hissi veriyor. ama çok odunca.. (bu cümle için özürdilerim)
    ve şok olduğum ayrıntı(bunu merak ettiğim için yazdım) ; araçta uğultu oluştu hangi vitese hangi devirlerde anlayacak kadar çok kullanmadım ama inanılmaz derecede "uğultu" oluşuyor araçta.. ara ara insanı o kadar çok rahatsız ediyorki bu nasıl golf diyesi geliyor insanın.. 1.2 tsı dsg'li leon hafif kasasının da sanırım avantajı (ve dezavantajı) ile o kadar istekli hızlkanıyorken bu 1.6tdı dsg sanki yerinden oynamıyor. bana çok hantal geldi .. bilmiyorum psikolojikte olabilir ama gold duayenleri: bu hep böylemi yoksa bu aracın hoşafını çıkarmışlarda mı böyle :
    bu arada golf 8000 'lerde iken leon 35 000 km 'lerde geziyordu.
    yada acaba golf'un 1.4 tsı' yı çok daha keyifli bi araçmı.. ?
    inanın kötülemek için yazmadım bi kaç tavsiye almak istiyorum.
    ailenizle iyi pazarlar...

Performans isteyen 1.6 TDi dan bence uzak durmalı. 1.2 TSi muadili dizel = 1.6 TDi. 1.4 TSi lerin her ikisi hem motor hem Bağımsız Süspansiyon avantajına sahip. Hangi bayide kullandınız bilmiyorum ( test sürüşü yapılan güzergahinizin Asfaltı açısından soruyorum ) ama Bağımsız Süspansiyon araçlarda iç mekanda vibrasyon daha az Torsiyon Cubuklu araclarda daha fazla. TDi bilindigi üzere 1.2 TSi gibi Torsiyon Cubuguna sahip. Bu farki her iki aracta da arka koltuğa oturup elini koltuk zeminine koyarak seyahat eden arkadaşlar kolayca test edebilirler. Bu vibrasyon az da olsa sese yansima yapabilir. Ancak sizin Leon ile GOLF arasında duyduğunuz ugultu farkını yaratan en önemli etken tahminimce lastikler. Leon standart 16 " olmali. GOLF Highline ise minimum 17" lastikle test ettiniz. Bazi bayilerde 18" Durban test aracı var onda ses daha da çok olacaktır. Genel olarak ise GOLF düşünürseniz senede 20.000km üzeri yapmiyorsaniz 1.4 TSi 122hp veya ACT 140hp versiyonları tavsiye edebiliriz. Bu iki versiyon da 160km/h üstü hızlarda hizlanmayi seven yapılarıyla soluklu ve performanslı makineler. Bir de en başta dediğim gibi Bağımsız Süspansiyon artıları mevcut. Kararınız ne olursa olsun araç değiştirme niyetine girmiş durumdasiniz, hakkinizda hayırlısı olsun.

dostlar merhaba.. sabah yazıp ortadan kaybolduğum için özür dilerim. ben konu hakkında bikaç bilgi yazılır diye düşünmüştüm. küçümseyen küçümseyene maşallah... ara ara telefondan baktım ama telden yazmak çok zor o sebeple yazmadım

araç çorlu bayinden test edildi.. hemen yanında seat var. önce leonu test ettim aklımda o vardı çünkü.. sonra golf'ünde alınabilir seviyelerde olduğunu görünce ve leon'dan daha iyi yol tutuşu sergilediğini öğrenince dikkatimi çekti ve bir hafta sonra onu da test ettim. hatta akabinde hemen seata geçip tekrar leon sürüşü rica ettim ama hafta sonu olduğundan elemanları yokmuş o sebeple olmadı. aklımdaki sorulara sıcağı sıcağına cevap bulamadım açıkçası.

üstad yol kötü değil bilen çıkarmı bilmiyorum ama bayinin önü çift şerit gidiş geliş bölünmüş yol.. bi otoban değil ama kötü bi yol da değil. uğultu için , lastik seçeneği aklıma geldi , kış lastikleri olup olmadığını inip bakmadım. bayiden yanımda gelen arkadaşa sordum ama kredi bölünümde olduğunu söyleyip geçiştirdi.. uğultu ile ilgili şunu söyleyebilirim, bilye uğultusuna da benziyor. getz'den başıma gelmiş garantiden değiştirmiştim, o ses geldi aklıma. yani düşük hızlarda da yapıyor o uğultuyu. bariz uğultu.. yanımdakinede duyuyormusun dedim ama azını bıçak açmıyor. ya araç test aracı olduğundan ve bayinin işleri için kullanılan bi araç olduğundan öyle , yada ... hiç bi fikrim yok :)
    aklımda kalan 1.2 dsg'li leon'dan daha isteksiz olduğu.. her iki araçlada çok yüksek hızlara çıkamadım. en fazla 120- 130 larda gezindik, bu durumda golf daha sessiz , yol sesi yok, trim duymadım, ama hantal.. yola daha ağır oturuyor ve yoldan çıkmam havası var.. leon 'a binince daha hafif olduğunu anlıyorsunuz ama 1.2 tsı ile bile oldukça doyurucu ataklık konusunda.. leonda dsg vites geçişleri motor sesi duyulmadığından da olsa gerek daha pürüzsüz geldi bana.. dizel golfte motor sesi oldukça duyuluyor , geçişleri duyuyorsunuz hantal olunca da tadınız kaçıyor. hani bi tork falan hissedemedim ben .. 1.2 daha devirli , onda da tork yok koltuğa yapıştıracak kadar ama bana daha iyi geldi..

aklımdaki daha atak bi golftü, ama tdı bana göre değil sanırım. burada 1.6 dsg'li tdı kullanan bikaç arkadaştan da yorum almak isterim. 1.4 tsı golf daha eğlenceli sanırım.

üstad bi sorum daha var.. bağımsız süspasiyon yük altında (5 kişi v.b.) torsiyondan dahamı iyi ? veya şöyle sorayım. bağımsız süs. konfor ve yol tutuşunda torsiyondan daha iyi ama yük altında da iyimi ? artıları , eksileri nedir.

Bağımsız Süspansiyon kesinlikle daha iyi ve daha stabil. 1.2 Tsi Leonu daha hafif hissetmenizde Lastikler ve Bağımsız Süspansiyon'un da etkisi var. Nereden biliyorsun derseniz Cuma günü sattigim kendi aracım imzamdaki imk GOLF Bağımsız Süspansiyon'lu, imzamdaki ikinci araç babamın kullandığı Torsiyonlu. Ve 1.2 TSi ye binince 16" lastik ve Süspansiyon farkindan ötürü bilhassa frenler ve direksiyon daha yumuşak geliyor bana. 1.4 TSi Highline olan 17" lastikli Bağımsız Süspansiyon aracım frene bastığım anda yere yapisiyordu. Arada ufak tefek his farkları var iki araç arasinda. Ama 1.2 TSİ motoru da gayet başarılı ve performanslı hacmine göre.

Bahsettiğiniz yolu ve Volkswagen bayisinin yerini biliyorum. Zemin kaymak asfalt şeklinde değil çok kötü olmamakla birlikte. Duyduğunuz ses size garip geldiyse mutlaka o araçta bir gariplik olabilir. O yolda araç biraz lastik sesi alıyor ama bilye sesi gibi değil. Bilye sesini nerden bilirsin derseniz Mk5 imizde bilyeleri değiştirmiştik dagildigi için ve uğultu sesi yapıyordu evet. Zeminden alınan ses ile o bahsettigimiz bilye sesi pek birbirlerine benzemiyorlar. Size tavsiyem varsa aynı yolda bir de benzinli GOLF test etmeniz yönünde olacak. Bir de mutlaka lastiklere özellikle jant ebatlarına bakın. 16" jantlar haricinde 17" jantlar ve 18" jantlı DCC veya Spor Süspansiyon versiyonlar mevcut. Jant büyüdükçe lastik sesi artıyor. Spor Süspansiyon maksimum sesi alan versiyon olacak. Bu yetmezmiş gibi araçlarda lastik büyüdükçe fabrika Bridgestone lastik kullanımına ağırlık veriyor ki kendileri bildiğimiz odun.

Son olarak son sorunuzun cevabı; özellikle 17" lastik ve Bağımsız Süspansiyon frenlerde daha iyi olduğu için yük altında da doğal olarak daha iyi. Konfor olarak zaten iyi. Ancak şehiriçi gündelik boş araç kullanımda veya normal şartlarda kullanımda Torsiyon da gayet yeterli ve tatminkar. Seç birisini derseniz tabiki Bağımsız Süspansiyon seçilir.

• quote:

Sesin Kaynağını Bugün daha dikatlice dinledikten sonra sağ taraftaki güneşlik de bulunan ışıklı aynanın sürgülü kapağının yaptığını tespit ettim :)
    umarım anlatabilmişimdir. makyaj aynasıda diyebiliriz heralde.

En sevdiğim sorun tipi :-) Hepsi böyle olsa keşke. Çözümü ve tespiti kolay. Geçmiş olsun diyeyim hocam. Serviste nokta atışı çözüm elde edebilirsiniz artık.

Valla bilmim yukardan bakiyodum ben yariyodu trafiği

• beni kimse gönderme di biladerr... ben sadece seni vew senin gibileri adam zanettim uyarı da bulundum golf almayın diye. ama aranızda anlayacak zekaa ya sahip kimse yok. ewet honda jazz tokatlar bu arabayı. ben bu işleri sizden daha iyi biliyorum beylerr bana kulak verin.
    bak yazıyom buraya buradan öğrenmeye çalışın, benden ne kadar bilgi kaparsanız ok adar iyi sizin için.

golfün kötü özellikleri:
    yolun sesi olduğu gibi içeride.
    iç döşemeler çöp. 6 ay sonra soyulmaya başlar.
    kaza anında kağıt gibi ezilir..
    kliması son derece dandiktir dışında bosch falan yazar ama aslında fason üretim çin malıdır.
    jazz la 100 le girdiğim virajı golfle 80 le zor alırsınız.
    fren mesafesi berbat ötesi, balatalar çöp.

beyler harbi diyorum ben bu konuda otoriteyim yıllarımı verdim gelin gurur yapmayı bırakın bana kulak verin bende size yol göstereyimm.

• 
Sayfa: önceki 18481849185018511852
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.