Şimdi Ara

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR (1851. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
47.601
Cevap
124
Favori
1.170.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18491850185118521853
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gokayozyer

quote:

Orijinalden alıntı: Maestro777

yukarda okudugum bir kac tdi yorumunu degerlendirmek isterim.TDI kullanicisi olarak otomatik olmasina ragmen yakitindan cok memnunum.Hele klima acik bayir yukari cikarken banamisin demiyor güçlü bir motor sonucta. Aldigima pisman degilim satmaya kalksam benzinli araca oranla cok cabuk satarim.zaten golf olmasida yeterli.perofrmans konusunda Tarik hocaminda dedigi gibi gercek anlamda tatmin edici degil.düz yolda seat 1.4 tsi la kapisamam kisa mesafede. bana gore gaza bastiginizda koltuga yapistiriyorsa sorun yoktur o arac ben ibreyi zorlarim der. ki zorladim 218 km trabzona giderken gördüğüm.Aslinda araci ne amacla aldigin cok önemli. adam yemek icin golf almazdin 2000 model bmw isimi gorurdu :-). fazla uzatmaya gerek yok. Tdi dediler aldik istanbulda hayat bana güzel.

dostum tabiki yolda kapışmak falan değil maksadımız. ekonominin dibine vuruyorsundur, ondan da eminim ama test edince hayal kırıklığına uğradım açıkçası. 2014 model 105 bg ve iyi bi torkla başka düşünmüştüm golfü..
    hele bide leon'da dsg'yi test edince, oldukça beklentimi yukarı çıkarmışım sanırım. bide 122 bg veya 140 bg bi golf bulup denemem lazım .
    hayatım boyunca manuel kullandım . denediğim otomatik opel , fluance bikaç japon arabası ile manuelden nefret eder oldum. inanın çok ön yargılı gittim manuel için. ama leon'daki 1.2 tsı ve dsg benim fikjrimi değiştirdi. S modunda şov yapıyordu makine. oldukça hoşuma gitti. mutlaka manuel alırım diyen ben dsg düşünmeye başladım. hem hanımın da gönlü olur..:)

neyse 1.4 140 bg dsg'li golf te hatrı sayılı bi fiyata çıkıyor.
    bakalım hayırlısı..

2015 model yılında motorlar güncellenir ve Almanya'da kullanılan 125hp gelirse bu motor size tatminkar gelecektir. 125hp ve 150hp bi iki versiyon arasında 5500 - 6000 TL kadar hatırı sayılır fark mevcut. Güncel 122hp versiyon 3800 devir dolaylarında tam açılıyor. 2. Vites full atak zaten. O nedenle programınızı 1.4 TSi güncel 122hp veya gelmesi muhtemel 125hp üzerinden oluşturabilirsiniz. Bu motorlar DSG S modda iyi tepki veriyorlar. Aslinda yollarimiz iyi olacak Spor Süspansiyon sertligi ile atakligini daha da iyi hissettirebilirdi.

• Arabayi test etmesem bu dediklerine inanirdim golfte kullandim civic de ikiside otomatikti golfun kalitesi tartisilmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: GolfTR

Arabayi test etmesem bu dediklerine inanirdim golfte kullandim civic de ikiside otomatikti golfun kalitesi tartisilmaz

banamı cevap yazdın anlamadım ama sen golf sahibimisin kardeş?
  • hopo H kullanıcısına yanıt
    2013 model amarok ve caddy sahibiyim 2015 nisandada golf u filoya katcam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SATURNUS2015

quote:

Orijinalden alıntı: populous

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar geçenlerde ön silecekler ile ilgili bir paylaşım yapmıştık. Bu zaman zarfinda İstanbul'a bolca yağmur yağdı ve test etme şansı bulabildim. Bu bosch aerotwinler gerçekten bir harika önceki servisin garanti kapsamında değişip ayar yaptığı silecekler azda olsa ses yapıyordu. Bunlarda ses tamamen kesildi ve silmesi gayet güzel. Değişmişken arkaları da es geçmeyelim dedim ve arka için olan modeli de sipariş verdim. Bizim golfler için uygun olan modeli A282H. Bu arada servis ön arka için 140TL ücret talep ediyor, daha iyi olan aerotwinler bana 100 küsür TL'ye gelmiş oldu. İhtiyacı olan arkadaşlara faydası olur diye paylaşmak istedim.
     VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

Burak hocam şahane bir paylaşım oldu. satın alacağımız linkleri de atarmısın?

Orhan hocam bir işe yararsa ne mutlu bana. İnternette pek bulunmuyo maalesef bizim silecekler sebebini anlayamadım ama Ankarada Özen ticarete distribitörden baktırıp internet sayfalarına koydurmuştum. Linkleri paylaşıyorum.
    http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/3411/VW-Golf-VI-VII-Polo-6R-Bosch-Arka-Silecek-280mm
    http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/3354/VW-Golf-VII-Audi-A3-12-Silecek-Takimi

Golfle ilgili linkleri bir kenara topluyorum. alırım bende. lazım olacak illaki bir gün. kaç senede sileceklerin ömrü bitiyor ortalama.

Orhan hocam bende 1 kış 1de yaz geçti ömrünü tamamlamış olacakki iz bırakmaya başlamıştı. Eğer sende de durum böyleyse değiştirebilirsin hem kaliteli hemde servisin taktığından daha ucuz. Zaten çok önceleri yabancı forumlarda da aerotwinle silecek problemlerin bittiğinden bahsediliyordu.

Burak hocam çok iyi oldu valla. silecek önemli. herkes zamanı geldiğinde çare arayacaktı. iyiki varsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: GolfTR

2013 model amarok ve caddy sahibiyim 2015 nisandada golf u filoya katcam

Golf sahibi olmadığını da biliyor. ama sipariş aşamasında olduğunu bilmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

quote:

quote:

yukarda okudugum bir kac tdi yorumunu degerlendirmek isterim.TDI kullanicisi olarak otomatik olmasina ragmen yakitindan cok memnunum.Hele klima acik bayir yukari cikarken banamisin demiyor güçlü bir motor sonucta. Aldigima pisman degilim satmaya kalksam benzinli araca oranla cok cabuk satarim.zaten golf olmasida yeterli.perofrmans konusunda Tarik hocaminda dedigi gibi gercek anlamda tatmin edici degil.düz yolda seat 1.4 tsi la kapisamam kisa mesafede. bana gore gaza bastiginizda koltuga yapistiriyorsa sorun yoktur o arac ben ibreyi zorlarim der. ki zorladim 218 km trabzona giderken gördüğüm.Aslinda araci ne amacla aldigin cok önemli. adam yemek icin golf almazdin 2000 model bmw isimi gorurdu :-). fazla uzatmaya gerek yok. Tdi dediler aldik istanbulda hayat bana güzel.

dostum tabiki yolda kapışmak falan değil maksadımız. ekonominin dibine vuruyorsundur, ondan da eminim ama test edince hayal kırıklığına uğradım açıkçası. 2014 model 105 bg ve iyi bi torkla başka düşünmüştüm golfü..
    hele bide leon'da dsg'yi test edince, oldukça beklentimi yukarı çıkarmışım sanırım. bide 122 bg veya 140 bg bi golf bulup denemem lazım .
    hayatım boyunca manuel kullandım . denediğim otomatik opel , fluance bikaç japon arabası ile manuelden nefret eder oldum. inanın çok ön yargılı gittim manuel için. ama leon'daki 1.2 tsı ve dsg benim fikjrimi değiştirdi. S modunda şov yapıyordu makine. oldukça hoşuma gitti. mutlaka manuel alırım diyen ben dsg düşünmeye başladım. hem hanımın da gönlü olur..:)

bakalım hayırlısı..

2015 model yılında motorlar güncellenir ve Almanya'da kullanılan 125hp gelirse bu motor size tatminkar gelecektir. 125hp ve 150hp bi iki versiyon arasında 5500 - 6000 TL kadar hatırı sayılır fark mevcut. Güncel 122hp versiyon 3800 devir dolaylarında tam açılıyor. 2. Vites full atak zaten. O nedenle programınızı 1.4 TSi güncel 122hp veya gelmesi muhtemel 125hp üzerinden oluşturabilirsiniz. Bu motorlar DSG S modda iyi tepki veriyorlar. Aslinda yollarimiz iyi olacak Spor Süspansiyon sertligi ile atakligini daha da iyi hissettirebilirdi.

teşekkürler dostum bilgiler için.. üç aşşağa beş yukarı aynı şeyleri düşünüyoruz zaten. leon daha hafif ama sanırım bağımsız değil. hafta arası tekrar gidip leonu deneyeceğim. aklım takıldı.

herkese hayırlı forumlar.

• gokayozyer G kullanıcısına yanıt
    dsgyi asla tartismam.corolla hyundai citroen surdum. otomatik son model araclardi.vites gecisleri cok kotu. golf dsg de kesinlikle vites gecisi hissedilmiyor.dizel s modunda agresif oluyor. 1.4 tsi dahada agresiftir kısa zamanda dene derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: hopo

beni kimse gönderme di biladerr... ben sadece seni vew senin gibileri adam zanettim uyarı da bulundum golf almayın diye. ama aranızda anlayacak zekaa ya sahip kimse yok. ewet honda jazz tokatlar bu arabayı. ben bu işleri sizden daha iyi biliyorum beylerr bana kulak verin.
    bak yazıyom buraya buradan öğrenmeye çalışın, benden ne kadar bilgi kaparsanız ok adar iyi sizin için.

golfün kötü özellikleri:
    yolun sesi olduğu gibi içeride.
    iç döşemeler çöp. 6 ay sonra soyulmaya başlar.
    kaza anında kağıt gibi ezilir..
    kliması son derece dandiktir dışında bosch falan yazar ama aslında fason üretim çin malıdır.
    jazz la 100 le girdiğim virajı golfle 80 le zor alırsınız.
    fren mesafesi berbat ötesi, balatalar çöp.

beyler harbi diyorum ben bu konuda otoriteyim yıllarımı verdim gelin gurur yapmayı bırakın bana kulak verin bende size yol göstereyimm.

atmasyonların üstadı. yakında mehdiliğini de ilan edersen hiç şaşırmam.

sen çarpışma testlerine hiç bakmadın galiba. önden çarpmada ön cam çatlamıyor bile mubarek.

Allah korusun herkesi. amacım trole cevap vermek. işin iddia ettiği gibi hiçte öyle olmadığını ıspatlamak. golf 2012 diğer araç 2014 model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SATURNUS2015 -- 7 Aralık 2014; 19:29:31 >

• hopo H kullanıcısına yanıt
    polo ile jazz belki. Uzaktan poloyu golf'e benzettin.

• quote:

Orijinalden alıntı: TEST DRIVER

polo ile jazz belki. Uzaktan poloyu golf'e benzettin.

belki poloyu sorsan onu da bilmez. belki aydan yazıyordur.
  • SATURNUS2015 kullanıcısına yanıt
    Hondacilar yollamiş

Bu işte bir terslik var. Golf ile type-r olabilir.

• Ben polo' yu jazz' a tercih ederim hocam. Hatta vw honda'dan marka olarak iyidir bile sanki.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

quote:

quote:

bakalım hayırlısı..

teşekkürler dostum bilgiler için.. üç aşşağa beş yukarı aynı şeyleri düşünüyoruz zaten. leon daha hafif ama sanırım bağımsız değil. hafta arası tekrar gidip leonu deneyeceğim. aklım takıldı.

herkese hayırlı forumlar.

Bağımsız değildir hocam 1.2 TSi Leon.

İşin garibi bugün Audi bayisindeydim. A3 Sedan bakıyordum. A3 Sedan TDi icin bu vatandaş Bağımsız Süspansiyon diye mi sordum. Satış Temsilcisi uzaylı görmüş masum köylü kıvamına geldi. Farkı ne diye bana sordu. Oturdum anlattım, bak bende GOLF vardı. 1.2 TSi ve TDI larda durum böyle böyle 1.4 TSi lerde durum böyle. Sizde de TDi ile 125 ve 150 hp TFSI ler arasinda fark var mı diye?. Arabasiz kaldım vaktim olsa zaten GOLF sipariş etcem ama elinizdeki araçlarda ne var ne yok bilmek istiyorum dedim. Daha Audi donanımlarının isimlerini bilmiyorum. Bana diyor ki siz arabada neler olsun istiyorsunuz??? Şöyle yan yana bir donanım listesi bile veremediler. Neyse konu dağılmasın. Leon'u test edin ve mutlaka benzinli GOLF de test edin

hocam hemen kafa karışıklığını giderelim :)

müdahale yok zaten gerektirmiyoda
    ses tam kesmiş değilim mıcırlı asfalt yoldan gitmem gerekli duymam için :)

servise gidip ufak bi müdahalede bulunması gerekli.

Hayırlı Günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guduset

hocam hemen kafa karışıklığını giderelim :)

müdahale yok zaten gerektirmiyoda
    ses tam kesmiş değilim mıcırlı asfalt yoldan gitmem gerekli duymam için :)

servise gidip ufak bi müdahalede bulunması gerekli.

Hayırlı Günler.

sağolun hocam ayrıntılı bilgiler için. servis nasıl gidereceği konusunda bir ön bilgi vermişmiydi size?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Ben polo' yu jazz' a tercih ederim hocam. Hatta vw honda'dan marka olarak iyidir bile sanki.

dışarıdan gelipte hakkı teslim eden mert adamlar da var. işte örneği.
    Est. teşekkür ederim Hocam. Aslında ben biraz polo hayranıyım:) durumumu düzeltince alacağım inş. Tabii ki Golf de çok güzel ama bana göre pahalı:)
    Alan herkese hayırlı olsun. Kazasız belasız inş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hgwxx/7 -- 7 Aralık 2014; 19:37:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Est. teşekkür ederim Hocam. Aslında ben biraz polo hayranıyım:) durumumu düzeltince alacağım inş. Tabii ki Golf de çok güzel ama bana göre pahalı:)
    Alan herkese hayırlı olsun. Kazasız belasız inş.

inş almak nasip olur size. elinde olupta değerini bilmeyenler bile var hocam.
  • 
Sayfa: önceki 18491850185118521853
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.