Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2644. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53.709
Cevap
458
Favori
3.637.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26422643264426452646
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emre.koc

2015 golf 7 1.4 tsi 122 hp triger kayışı degisim ne zaman yapılmalıdır bilgisi olan varmı ?
    180.000 km diye duymuştum...
  • Oyle diyorlar da hocam ustalarda 120 bin diyor ben anlamadim

• forzaGilles kullanıcısına yanıt
    Ben hepsiburada dan almistim hocam.
  • Selamlar,

17 Durban jantlar icin yaz lastigi ne önerirsiniz ?
  • Sol katlanir dikiz aynasi galiba icten bozuldu bosluga dusuyor tamiri mumkunmudur yada nerden bulabiliriz uygun fiyatli ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Düğme pillerin voltu aynıdır sadece kalınlıgı degişir.
    Zor oturtmanız zaten bu yüzden.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler, Volt değeri ile ilgili değil yorumum , o zaten hepsinde 3V. Volt değeri kapasite ile ilgili bir konu değil. CR2025 165 mAh iken 2032 225 mAhtır genelde. Değişen sadece kalınlığı değil, kapasitesi de değişir aynı zamanda. Pratikte ne kadar fark ettiğini göreceğiz.

Son iki digit kalınlığı ifade ediyor bu arada 32=3,2mm 25=2,5mm . 0,7mm de genelde tolere edilebiliyor.
  • Merhaba arkadaşlar,

2017 highline golf 7.5 aracım var discover pro takınca bendeki mevcut hayalet ekrana navigasyon ekranı aktarılır mı ? Yoksa bu hayalet ekranın çeşitli versiyonları var mı ?
  • Şehir içi 20 km hızlarda hissedilmeye baslayıp Lastik uğultu / gürültüsüne benziyor. Kesik kesik lastik uğultusu gibi algılanıyor. Asfalt' a göre hafiften şiddeti değişiyor. Tonu, sesi yaptığı aralıkta her hızda aynı. Sesin tonu İncelip kalınlaşmıyor. Sadece şiddeti kesik kesik gelip gitme esnasında yükselip alçalıyor. Frenleme, gaz verme, gazı bırakma ya da boşa alma esnasında değişmiyor. Sanki, İnce metal bir boru içine uzaktan üflediğinizi düşündüğünüzde çıkan ses gibi. Tanımı mazur görünüz.Farklı lastik takıldı jantlarla birlikte ses değişmedi warmı basına gelen
  • Merhaba Arkadaşlar,
    2018 yili mart ayında aldığım aracımı satıyorum bu form üzerinden çok güzel detaylar hakkında bilgi sahibi oldum. İlgilenen arkadaşlar duyurulur.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ilk-sahibinden-golf-7.5-highline-cam-tavan-geri-gorus-carplay-773288246/detay

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkans

Teşekkürler, Volt değeri ile ilgili değil yorumum , o zaten hepsinde 3V. Volt değeri kapasite ile ilgili bir konu değil. CR2025 165 mAh iken 2032 225 mAhtır genelde. Değişen sadece kalınlığı değil, kapasitesi de değişir aynı zamanda. Pratikte ne kadar fark ettiğini göreceğiz.

Son iki digit kalınlığı ifade ediyor bu arada 32=3,2mm 25=2,5mm . 0,7mm de genelde tolere edilebiliyor.

Alıntıları Göster
    CR2032 daha kalın olduğundan yaptığınız uygulama her açıdan yanlış bişey., çapları aynı ebatta olsada ve kapak kapansa da (zorlanarak kapanıyor) kalınlık farkı yüzünden anahtarın devreleri ve kutupların üzerinde daha fazla basınç altında kalacaklar..!! Servise bu fırsatı vermemek gerek

Size bu konuda 25 yıllık saatçi olan bir dostumun bu konu hakkında tecrübesini aktarayım; pil yuvalarında + ve - kutuplar teması sağlaması için esnek metal dokunaçlara sahiptir. bu dokunaçların mesafesi pil yuvalarının durumuna göre en iyi teması sağlayacak şekilde ayarlıdır. Ayrıca pil yuvaları pilin yuvaya kılı kılına uyacağı şekilde yapılmaz, hafif bir esneme boşluğu bırakılır. kalın pil takmak bu esnek dokunaç metallere daha fazla baskı yapıp onların mevcut duruş şekillerinin bozulmasına ve esnekliklerini kaybetmesine yol açabilir. Yani ileride orjinal numaralı pili takayım derseniz; dokunaç metalleri bozulursa orjinal pil ince olduğundan yuvada gevşek kalacak, yuvada oynayacak, zaman zaman temassızlıklara sebep olacak ve kısa devrelere yol açacaktır. Eğer taktığınız pil yuvada bombeleşmeye veya zorlanmaya sebep olmuyorsa yani anahtar kasasına ek yük bindirmiyorsa bu şimdilik sorun yok demektir. Yalnız ileride pilin sıcaklık ve darbe etkenleriyle hacminin genişleyerek şişmesi halinde neler olabileceğini sizlerin düşüncesine bırakıyorum.

• Arkadaslar sağa we sola dönüşlerde durmaya yakın frene bastığımda cıykk die ses gelıo bunu neden yapar balata we diskler 3 bin km once doğusta değişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: forzaGilles

CR2032 daha kalın olduğundan yaptığınız uygulama her açıdan yanlış bişey., çapları aynı ebatta olsada ve kapak kapansa da (zorlanarak kapanıyor) kalınlık farkı yüzünden anahtarın devreleri ve kutupların üzerinde daha fazla basınç altında kalacaklar..!! Servise bu fırsatı vermemek gerek

Size bu konuda 25 yıllık saatçi olan bir dostumun bu konu hakkında tecrübesini aktarayım; pil yuvalarında + ve - kutuplar teması sağlaması için esnek metal dokunaçlara sahiptir. bu dokunaçların mesafesi pil yuvalarının durumuna göre en iyi teması sağlayacak şekilde ayarlıdır. Ayrıca pil yuvaları pilin yuvaya kılı kılına uyacağı şekilde yapılmaz, hafif bir esneme boşluğu bırakılır. kalın pil takmak bu esnek dokunaç metallere daha fazla baskı yapıp onların mevcut duruş şekillerinin bozulmasına ve esnekliklerini kaybetmesine yol açabilir. Yani ileride orjinal numaralı pili takayım derseniz; dokunaç metalleri bozulursa orjinal pil ince olduğundan yuvada gevşek kalacak, yuvada oynayacak, zaman zaman temassızlıklara sebep olacak ve kısa devrelere yol açacaktır. Eğer taktığınız pil yuvada bombeleşmeye veya zorlanmaya sebep olmuyorsa yani anahtar kasasına ek yük bindirmiyorsa bu şimdilik sorun yok demektir. Yalnız ileride pilin sıcaklık ve darbe etkenleriyle hacminin genişleyerek şişmesi halinde neler olabileceğini sizlerin düşüncesine bırakıyorum.

Alıntıları Göster
    Tecrübe edip sonucunu göreceğim, paylaşırım ileride, şu aşamada kimseye önerecek seviyede tecrübe etmiş değilim.

*Çocukluğumuz kırdığımız pil kontaktlarını onarmakla geçti, en kötü bir sorun yaşarsam, lehim yapar üstüne iki kat kağıt koyar devam ederim servislik bir durum yok, en azından benim için. Yine de ekliyorum , tavsiye edecek ya da etmeyecek bir tecrübe henüz edinmedim.

• cicek_7 C kullanıcısına yanıt
    Dsg mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cicek_7

Şehir içi 20 km hızlarda hissedilmeye baslayıp Lastik uğultu / gürültüsüne benziyor. Kesik kesik lastik uğultusu gibi algılanıyor. Asfalt' a göre hafiften şiddeti değişiyor. Tonu, sesi yaptığı aralıkta her hızda aynı. Sesin tonu İncelip kalınlaşmıyor. Sadece şiddeti kesik kesik gelip gitme esnasında yükselip alçalıyor. Frenleme, gaz verme, gazı bırakma ya da boşa alma esnasında değişmiyor. Sanki, İnce metal bir boru içine uzaktan üflediğinizi düşündüğünüzde çıkan ses gibi. Tanımı mazur görünüz.Farklı lastik takıldı jantlarla birlikte ses değişmedi warmı basına gelen
    Porya bilyası arızalı olabilir.
  • cicek_7 C kullanıcısına yanıt
    Balataların sert olmasından olabilir. Yağmurlu havalarda uzun süreli park sonrası disklerde paslanma olur o da ses yapabilir.
    Balata ve disk arasındaki tozlanmadan da olabilir,ıslık sesi.
  • ahmet gökgöz A kullanıcısına yanıt
    Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 kullandım. Memnun kaldım. Yeni serisi çıkmış 5. Bir araştırın derim.
  • İki gün iyi yağmur yağdı,aracın bagaj bölümüne baktım 2lt’ye yakın su almıştı Daha önce yüksek basınçlı suyla test etmiştik bagaj bir damla su almamıştı. Yollarda çok su birikintisi vardı acaba araç bagaj alt bölümünden mi su alıyor? Golf7’lede bu sorun kronik.
  • N KUL kullanıcısına yanıt
    Hocam kısmi kronik diyebiliriz birisi alıyor birisi almıyor vs vs
    Bagaj içerisinde hava menfezi var yani sağ sol taraftaki halıyı çıkardıgınızda o menfezleri görürsünüz, su bu menfezlererin baglantı noktasından geliyor.

Gelmemesi için menfenz etrafına silikon tarzı birşey sıkıp sızıntı ortadan kalkıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=O5Qv4tDjmaw&app=desktop
  • quote:

Orijinalden alıntı: N KUL

İki gün iyi yağmur yağdı,aracın bagaj bölümüne baktım 2lt’ye yakın su almıştı Daha önce yüksek basınçlı suyla test etmiştik bagaj bir damla su almamıştı. Yollarda çok su birikintisi vardı acaba araç bagaj alt bölümünden mi su alıyor? Golf7’lede bu sorun kronik.
    Hocam bendede bagaj kapagina doluyor acinca pandizota akiyor nerden giriyor acaba stoplarin ici de ıslanıyor
  • 
Sayfa: önceki 26422643264426452646
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.