Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (1930. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
53.709
Cevap
458
Favori
3.637.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19281929193019311932
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: iamalegend

Insanimiz dogan gorunumlu sahin kullanmaya merakli...

hocam benzetme biraz saçma olmuş aynı model sonuç olarak... donanım farklı, yanlış mı biliyorum. ?

Doğan SL ile Doğan SLX desen anlarım :)
  • Aybars..kavga gürültü aklımda bile yoktu. Kendi düşüncemi yazıp forumu okumaya devam ediyordum. ki bu arkadaş başlattı..
    Dtsaykopat.Küçük çocuklar gibisin. Anlasan ağır gelir laflarım ama sen anlamazsın.
    comfortline ile highline arasında bir fark varmı yok mu sorusu tartışılır ama şu tartışılmaz sana para verip ekleyebileceğimiz bir opsiyon kalmamış sen tam donanımlı highline bir seviyesizsin.. bu kadar dolu iken aslında nasıl bu kadar boş olunur sorusunun cevabısın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-32CD2DF4A -- 11 Kasım 2015; 1:23:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maverick666 M kullanıcısına yanıt
    Sen pertçi gibi araba toplamaya devam et. Benim kafam yerinde..

• quote:

Orijinalden alıntı: Geh

Sen pertçi gibi araba toplamaya devam et. Benim kafam yerinde..

Çelişkili yorumlar yazdığıni.dusundugum icin oyke yazdim...

hem doldurabildigin kadar doldur comfortline i; bir highline etmez diyorsun... doldurunca da o kadar donanimi koysak sahin yilin arabasi seçilir diyorsun... :)

Sence de celiski yok mu, özeleştiri yapmayi biliyor musun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverick666 -- 11 Kasım 2015; 9:17:54 >
    Ben senin comfortline için saydığın opsiyonları highline a koyamıyormusun diye sormak istiyorum. O kadara opsiyon için bütçe ayıran bir insanda neden cofortline alır buna anlam veremiyorum.
    Hep deriz hani bütçe meselesi param comfortline yetti onu aldım denilir. Sonrada highlinedan daha pahalıya gelecek opsiyonlar için bir araba parası harcanır. Bu bi çelişki değilmi..

• quote:

Orijinalden alıntı: isok

quote:

Orijinalden alıntı: ßohemian

Ekrandaki bu gösterim sadece yeni modellerde mi var? Benim golf 2013 model ve bu think blue gösterimi yok. Güncellemeyle geliyormu acaba?
     VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Bunu ben de merak ediyorum. Bilen var mı?

Gecen hafta 15 bin bakiminda gosterge paneli aksiyon guncellemesi yaptilar direkt Almanya'ya baglanarak ki yaklasik 30 dk surdu...Ancak degisen hicbir sey olmadi..Aklimda soru isaretleri var ama neyse yapacak bir sey yok.

• Bir yorumda ben yapayim su comfort olayina....Donanim fark etmeksizin opsiyonlu arac daha kolay ve daha pahali satilir..Bunun neyini tartisiyorsunuz anlamis degilim...1.4 baz comfort ile ayni yil ve km'deki surus ve isik paketli comfort arasinda satista 3-4 bin fark ediyor...

• quote:

Ben senin comfortline için saydığın opsiyonları highline a koyamıyormusun diye sormak istiyorum. O kadara opsiyon için bütçe ayıran bir insanda neden cofortline alır buna anlam veremiyorum.
    Hep deriz hani bütçe meselesi param comfortline yetti onu aldım denilir. Sonrada highlinedan daha pahalıya gelecek opsiyonlar için bir araba parası harcanır. Bu bi çelişki değilmi..

Tabii ki ayni donanimlar highline a da eklenir, hatta bi kismi zaten standart... eklenmedigini kimse soylemedi (onceki mesajlarima bak).

Doldurabildigin kadar doldur; comfortline bir highline etmez demene istinaden senle dialoga girdim. standart versiyonlarinda highline cok cok daha iyi. bunu tartismiyoruz. kimse de tartismiyor. hatta ben aradaki farkin belki de senin dusundugunden cok daha fazla olduguna inanıyorum. ve hatta yakin zamanda highline a gecmeyi dusunuyorum.. Ama ayni bi-xenon ayni karartilmis cam ayni jant ayni ledstop vs vs... daha uygun fiyata comfortta bulursam onu alirim.

"Alan neden alir" mantigini alana sormak lazim, belki bayiye gelmiş bir siparisin iptali yüzünden bayii iyice fiyat kirdi, bir başkası da bunu değerlendirdi. opsiyon dolu bir arabayi satmak zordur çünkü ..

yani donanim olarak daha zengin bir comfortlinedansa daha dusuk seviyeli highline tercih etmenin mantigi yok... (fiyat avantaji varsa)

bu donanimlar ikitelli sanayi de eklenmiyor, ayni uretim bandinda ekleniyor.

highline sunroofu ile comfortline sunroofu ayni...:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverick666 -- 11 Kasım 2015; 9:57:36 >

• ozan40500 O kullanıcısına yanıt
    Sürüş konfor ve ışık görüşün toplamı 1500 tl iken 3-4 bin fazla veren var demek ikinci el piyasasında

Hocam,

şahin ile doğan da aynı kasa ama donanımdan dolayı model adı farklı :)

midline-comfortline-highline bu araçlarda aynı kasa ama donanımdan dolayı hepimizin bildiği gibi birtakım farkları var.

tercih kesinlikle hiç kimseyi ilgilendirmez zevk ve renk göreceli kavramdır ama, comfortline ı highline donanımına çıkardıktan sonra, neden highline araç almadınız diye sorulması gayet normal ve comfortline ı highline gibi doldurmak şaşırtıcı geliyor, sonuçta yapılmışı var :)

arkadaşların ikinci eldeki yorumlarına katılmamak mümkün değil, istediğiniz kadar aracı doldursanızda karşıdaki alıcıya bunu anlatmak sıkıntı yaratacaktır.

saygılarımla
  • Audi dün itibarıyla A3 Sportback modelinde mükemmel fiyatlar vermeye başlamış. Araç alma arefesinde olanlar mutlaka Audi bayilerini arasinlar. A3 Sportback Ambition Stronic 1.6 TDi 110hp + Advance Pack + Xenon + Led Stop + Sunroof için 102.000-TL dolaylarında fiyat vermeye başlamışlar. Sunroof ve Xenon için ayrı ayrı 5.000-TL talep edildiği düşünülürse Sunroofsuz A3 Sportback i GOLF ile aynı fiyata almak mümkün. Sanırım A3 Sportback satış adetlerindeki Ekim ayı düşüşü bunda etkili oldu. İlgilenenler bu fırsatı göz ardı etmesinler.

• quote:

Orijinalden alıntı: big49

quote:

Orijinalden alıntı: YER_UCAGI_34

quote:

Orijinalden alıntı: big49

Arkadaşlar Merhaba;

Eşime golf almaya karar verdik, yarın bayiye gideceğim. 1,2 dsg comfortline aracı düşünüyoruz.
    ilk vw aracımız olacak. liste fiyatı 74700 olan bu aracı kaç lira civarı alabiliriz. Bu araca kesinlikle
    şu donanımı ekletmelisin dediğiniz bir şeyler var mı?
    Sadece Ankara içi, senede 5-7 bin km binilecek bi araç için soruyorum bunu.
    son olarak 2. elde 1.2 motor 1.4 e göre çok mu dezavantajlı?

Daha önce forumda çok tartışılan konularsa kusura bakmayın, kısaca cevap veren
    arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Hocam ön-arka park sensörü ve hız sabitleyici-sınırlayıcı donanımlarını içeren Sürüş Konfor Paketi'ni kesinlikle almalısınız. Fiyatı: 1520TL. Ayrıca yağmur sensörü, otomatik farlar ve Eve Geliş- Evden Dönüş fonksiyonu'nu içeren Işık Görüş Paketi'ni de almanızı tavsiye ederim. Fiyatı: 460TL. Bu opsiyonlar Comfortline Golf'ün olmazsa olmazlarıdır. Aracınız hayırlı olsun.

Bugün aracımızın siparişini verdik.
    Aralık 2. Haftası teslim. 1.2 dsg comfortline. Sürüş konfor, Işık görüş paketi eklenerek.
    Yardımcı olan, yol gösteren Arkadaşlara teşekkürler.

eski aracımın Honda Civic 205/55 R16 kışlık lastikleri bu araca uyumlumudur.

Lastik uyar onda sıkıntı yok ama jant derseniz bijon aralığı uymayabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• yapma hocam dogan sahin arasinda fark var ayni kasa degiller.. oyle olsa zaten dogan S, L, SL, SLX gibi donanim paketleri olmazdi. 10 sene murat 131 kullandigim icin iyi biliyorum :)

2. el degeri yorumlari hk. belki donanimla ilgili bilgisi olmayanlar highline alir gecer... en dolusu bu nasil olsa diye.. (standartta gerceten oyle).. bilgisi olanlar ise ergosu varmi uled varmi sunroof keyless vs vs bakar... ama tabii bu tip bilincli kullanicilar azinlikta oldugu icin genelleme yapmak cok yanlis olmaz;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverick666 -- 11 Kasım 2015; 11:24:38 >
  • quote:

Hocam,

şahin ile doğan da aynı kasa ama donanımdan dolayı model adı farklı :)

midline-comfortline-highline bu araçlarda aynı kasa ama donanımdan dolayı hepimizin bildiği gibi birtakım farkları var.

tercih kesinlikle hiç kimseyi ilgilendirmez zevk ve renk göreceli kavramdır ama, comfortline ı highline donanımına çıkardıktan sonra, neden highline araç almadınız diye sorulması gayet normal ve comfortline ı highline gibi doldurmak şaşırtıcı geliyor, sonuçta yapılmışı var :)

arkadaşların ikinci eldeki yorumlarına katılmamak mümkün değil, istediğiniz kadar aracı doldursanızda karşıdaki alıcıya bunu anlatmak sıkıntı yaratacaktır.

saygılarımla

Öncelikle tercihleri sorgulamak ne benim ne de başkasının haddi değil, tertışmayı başlatan kişi olarak, benden 3000 tl fark olmasına rağmen 9000 daha ucuza hem de highline'dan daha dolu,1.2 - 1.4 kullanımda 5 yılda 20 bin daha karlı vs.vs diye ısrar etmesinden dolayı başladı ve artık sonlandırsak hiç fena olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: dtsaykopat

quote:

Sana senin stilinle cevap verirdim ama belliki gelişimini tamamlamamış bi ergensin.. yok troll yok viral yok falan yok filan. Neyi alınca içinde ne olduğunu bilecek kadar bilgilendiriliyorsun bayide.
    Galerici kafalı felan degilim. Ama senin gibi kuru kafa olmaktan iyidir. Farkli düşünceler konuşulsun diye forum var. Elinde comfortline yada midline plus golfün var yazılanı Hazmedemiyorsan o ayrı..

Bak Troll beni dinle. Ben aynı dolulukta comfortline ı highline dan 9 bin tl daha ucuza aldım. Ruhsatta yazana bakarsan galerici-troll olursun. Bundan sonra ruhsatta yazana bakmayacaksın tamam mı? Akıllı uslu bir troll olursan belki 1.2 tsi da ısıtmalı masajlı koltuk bile görebilirsin.

Hocam sizde aynı şeyleri söyleyip duruyorsunuz siz indirimli fiyat verip highline ın liste fiyatı ile hesap yapıyorsunuz şuan ikisinide liste fiyatından hesaplarsanız arada 6000 tl fark kalıyor.Ayrıca siz bağımsız süspansiyon,15 bg güç,25 nm tork,renkli ekran yol bilgisayarı, led stop lambaları ve plaka aydınlatması, 17 inç jant ve stepne.gibi özelliklerden mahrum kalıyorsunuz tamam güle güle kullanın size mantıklı gelebilir ama highline dan daha dolu yok bu daha mantıklı falan hiç gerek yok böyle şeylere.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Bende Tofaş Ar/Ge de çalıştığım için biliyorum (2002-2004 öncesi Mercedes Benz 1999-2002 şuana kadar toplamda 16 yıldır otomotiv sektöründe Ar/Ge de çalışan biri olarak elma ile armudun ne olduğunu bilirim) tüm karoseri parçaları ortaktır, Doğan ile Şahinin sac parçaları aynı kalıplardan çıkmaktadır, sadece plastik parçalarında (ön panjur ve tamponlar gibi) farklar vardır. bu açıklamayı sadece doğan şahin muhabbetinden dolayı yapıyorum , lütfen yanlış anlaşılma olmasın.

saygılarımla
  • quote:

Bende Tofaş Ar/Ge de çalıştığım için biliyorum (2002-2004 öncesi Mercedes Benz 1999-2002 şuana kadar toplamda 16 yıldır otomotiv sektöründe Ar/Ge de çalışan biri olarak elma ile armudun ne olduğunu bilirim) tüm karoseri parçaları ortaktır, Doğan ile Şahinin sac parçaları aynı kalıplardan çıkmaktadır, sadece plastik parçalarında (ön panjur ve tamponlar gibi) farklar vardır. bu açıklamayı sadece doğan şahin muhabbetinden dolayı yapıyorum , lütfen yanlış anlaşılma olmasın.

saygılarımla

son kullanici olarak teknik detayini cok bilmiyorum.. ama sagdan soldan onden arkadan bakinca anlayabiliyorum hangisi dogan hangisi şahin.:)

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Audi dün itibarıyla A3 Sportback modelinde mükemmel fiyatlar vermeye başlamış. Araç alma arefesinde olanlar mutlaka Audi bayilerini arasinlar. A3 Sportback Ambition Stronic 1.6 TDi 110hp + Advance Pack + Xenon + Led Stop + Sunroof için 102.000-TL dolaylarında fiyat vermeye başlamışlar. Sunroof ve Xenon için ayrı ayrı 5.000-TL talep edildiği düşünülürse Sunroofsuz A3 Sportback i GOLF ile aynı fiyata almak mümkün. Sanırım A3 Sportback satış adetlerindeki Ekim ayı düşüşü bunda etkili oldu. İlgilenenler bu fırsatı göz ardı etmesinler.

merhaba hocam a3 sedan kullanıcı olarak neden sedan tavsiye etmiyorsunuz? Ben bir ara kullandım gayet iyiydi.

ayrıca emisyon olaylarından dolayı benzinli modeller daha iyi bir tercih olmaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi conq_34 -- 11 Kasım 2015; 11:57:03 >

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Leon ve a3 e makyaj geliyor o yüzden fiyatlarda muhtemelen almanya destekli bir gevşeme var

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet3976

quote:

Orijinalden alıntı: dtsaykopat

quote:

Sana senin stilinle cevap verirdim ama belliki gelişimini tamamlamamış bi ergensin.. yok troll yok viral yok falan yok filan. Neyi alınca içinde ne olduğunu bilecek kadar bilgilendiriliyorsun bayide.
    Galerici kafalı felan degilim. Ama senin gibi kuru kafa olmaktan iyidir. Farkli düşünceler konuşulsun diye forum var. Elinde comfortline yada midline plus golfün var yazılanı Hazmedemiyorsan o ayrı..

Bak Troll beni dinle. Ben aynı dolulukta comfortline ı highline dan 9 bin tl daha ucuza aldım. Ruhsatta yazana bakarsan galerici-troll olursun. Bundan sonra ruhsatta yazana bakmayacaksın tamam mı? Akıllı uslu bir troll olursan belki 1.2 tsi da ısıtmalı masajlı koltuk bile görebilirsin.

Hocam sizde aynı şeyleri söyleyip duruyorsunuz siz indirimli fiyat verip highline ın liste fiyatı ile hesap yapıyorsunuz şuan ikisinide liste fiyatından hesaplarsanız arada 6000 tl fark kalıyor.Ayrıca siz bağımsız süspansiyon,15 bg güç,25 nm tork,renkli ekran yol bilgisayarı, led stop lambaları ve plaka aydınlatması, 17 inç jant ve stepne.gibi özelliklerden mahrum kalıyorsunuz tamam güle güle kullanın size mantıklı gelebilir ama highline dan daha dolu yok bu daha mantıklı falan hiç gerek yok böyle şeylere.

bağımsız süsp. renkli ekran 17 jant stepne plaka aydınlatması olmazsa olmaz değil kesinlikle. bir highline araçta bence bu gibi çokda elzem olmayan donanımların yerine daha kullanışlı ve faydalı donanımların olması gerekli.
    adaptif cruze control , keyless go sanroof ergo koltuk vs olsa highline çok mantıklı gelirdi.
    ama yok katlanır ayna ,renkli ekran , karartılmış arka camlar, led plaka falan bunlar bencede hikaye. imkanım olsaydı bende comfort alıp gerekli opsiyonları ekletirdim.

• 
Sayfa: önceki 19281929193019311932
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.