Şimdi Ara

VW BORA V5- 2.3 Alımayı düşünüyorum. Kullanıcılar Baksın Lütfen (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
20.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Tepkilere bak. Hayatınızda ilk defa mı 2 litre üzeri motor gördünüz.

Hele birisi yukarıda lpg ile 50-60 kuruş yakar demiş bora için. 100 km de 25 lt lpg yapar.

OHA diyorum o arkadaşa.

• Bunu tercih etmektense 1.8 4 Motion modelleri neden düşünmüyorsunuz ? Hem kullanımı 4 Motion sistemi sayesinde keyifli, yakıtı 1.8 20V motor sayesinde daha düşük, hem de 1.8 motor Passat'ta da kullanıldığından parçaları daha kolay bulunabilir.
    Ayrıca 2 alt dilim vergi ödersiniz
    Buyrun bunlar da ilanlar;
    http://www.sahibinden.com/volkswagen-bora-1.8-4motion?sorting=date_desc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aarmaganozturk -- 14 Ocak 2012; 17:01:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aanil

quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Tepkilere bak. Hayatınızda ilk defa mı 2 litre üzeri motor gördünüz.

Hele birisi yukarıda lpg ile 50-60 kuruş yakar demiş bora için. 100 km de 25 lt lpg yapar.

OHA diyorum o arkadaşa.

Herkes 2 litre üstünü duyunca uzaylı gibi bakıyor.

Forum = ... .. Bu da onlardan...

• Çok mantıklı araba tüpte kullanınca özellikle. Sesi de çok hoştur, bence düşünülesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faruk1638

umarım orda yazan highline modelinin türkiyeye gelmedigini biliyosunuzdur :)

ordaki highline ler avrupadadır. tr ye gelenlerde saydıklarım yoktur ;)

Arkadaşım listeyi doğuştan aldım sende temin edebilirsin.
    2003 yılı sonrası highline paketlerde bunların hepsi mevcut doğuşu arayıp sorabilirsin.
    Lütfen bilip bilmeden doluya boşa konuşmayalım.
    Ayrıca 2002 ylında da cd changer mevcut, unutmadan ben hiç bir mesajımda da koltuk ısıtma, elektrikli koltuk, far yıkama 2002 sonrası highline da var demedim.
    Konuları iyi okuyun, araştırın ve öyle cevaplayın.
    Bu araçtan bir tane sürmüş olmanız sizi uzmanı yapmaz, öyle davranmayın bence.
    Ayrıca 1.6 lt bora nın yakıt tüketimi aşağıda ki gibidir (fabrika verisi)

Son bir not olarakta 2002 de cd changer yok diyorsunuz ya aşağıda ki ilana bakın lütfen 2002 model highline.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-turkiyenin-en-temiz-highline-i-70388828/detay

Unutmadan 2003 üzeri highline lara bakarsanızda donanım tablosunda ki tüm özelliklerin mevcut olduğunu görürsünüz, sizin arabada highline sa ve bu özellikler yoksa ya kandırıldınız yada çalmışlar sizinkinin donanımından.

Unutmadan v5 için şehir içi tüketim 15,6 lt (fabrika verisi)
    Unutulmamalıdır ki co2 salınım oranı ve düz yolda test edilir araçlar ve fabrika verisi her zaman alttadır bu yüzden asla fabrika verisinin altında yakamaz bir araç.
    Yakıyorsa farklı birşeyler var demektir.

VW BORA V5- 2.3 Alımayı düşünüyorum. Kullanıcılar Baksın Lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: wooxym

quote:

Orijinalden alıntı: ultiMance

V5 motor nasıl oluyor? Bir silindir boşta kalıyor.

v5 vr6 nın bir silindir çalınmış hali.
    2000 ve 2500 arasında çıkarılmış bir ara motordur.
    temel olarak vr6 ile aynı ancak eksik böbrekten dolayı o güzel sesi duyamıyorsunuz malesef.

arkadaşım bilmiyorsan yorum yapmasan çok daha mantıklı olur çünkü komik oluyor.birde gerçekten biliyormuş gibi yorum yapıyorsunuz yaa..

2.3 Bora V5 4 silindirli bir motordur.Oradaki V harfi V yapıdaki motoru değil Valf i temsil etmektedir.Yani bu motor 2.3 litre silindir hacmine sahip 4 silindirli 2 emme 3 egzoz olmak üzere 5 valfli bir motordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: munzur24

quote:

Orijinalden alıntı: wooxym

quote:

Orijinalden alıntı: ultiMance

V5 motor nasıl oluyor? Bir silindir boşta kalıyor.

v5 vr6 nın bir silindir çalınmış hali.
    2000 ve 2500 arasında çıkarılmış bir ara motordur.
    temel olarak vr6 ile aynı ancak eksik böbrekten dolayı o güzel sesi duyamıyorsunuz malesef.

arkadaşım bilmiyorsan yorum yapmasan çok daha mantıklı olur çünkü komik oluyor.birde gerçekten biliyormuş gibi yorum yapıyorsunuz yaa..

2.3 Bora V5 4 silindirli bir motordur.Oradaki V harfi V yapıdaki motoru değil Valf i temsil etmektedir.Yani bu motor 2.3 litre silindir hacmine sahip 4 silindirli 2 emme 3 egzoz olmak üzere 5 valfli bir motordur.

Bakın ben bir polemik yaratmamak istedikçe siz abartıyorsunuz, ayar vermek isterken ayar alıyorsunuz.
    Öncelikle aracın motor diagramını inceleyin lütfen.

http://www.scribd.com/doc/8762040/23-V5-AGZ-info-doc

Sonrasında ise Valve ve V Type arasında ki farkı öğrenin. Ders vermek isterken komik olmuşsunuz motor için 5 valf diyerek :)
    Bu motor 5 silindirli ve 20 valf bir motordur.
    Valf demek içten yanmalı motorlarda yakıt hava karışımını almak ve egzos gazlarını tahliye etmek için açılıp kapanan düzenektir, ancak genel anlamı birşeyi kontrol için kullanılan bağlantı elemanıdır buna genel olarak akış/yön diyebiliriz.
    Bu araçta da silindir başına 5 valf olup toplamda 20 valf yani 20V dir.
    Ayrıca emme ve egzosun bir valfi olmaz manifoldu olur, yani emme ve egzost manifoldu vardır valfi yoktur.
    Ayar vermek isterken kendinizi küçük duruma düşürmeyin.
    Diagramı inceleyin (Diagram resmi VW diagramıdır) anlamıyorsanız bana söyleyin parça parça ss yapıp koyayım buraya öğrenin bir daha yalan yanlış bilgi vermeyin.
    Bilinçsizcede sırf sataşmak için laf aymayın.
    Ayrıca V5 yukarda da dediğim gibi VR nin devamıdır ve V-Konseptinin devamında çıkan bir ara seridir.
    Diagramın bilgilerinde buda mevcut.

• güzel kardesim senin o buraya screenshot ladıgın liste varya bende onun kagıtta olanı mevcut aracımın orjinal kitapcıgı :) ve highlinelerde türkiyeye gelenlerde o özellikler yok!

attıgın boradaki cd changer sonradan takılma 500 lira karsılıgında temin edebilirsin ;)

dogusu aramama gerek yok üst komsum dogusta bakım görevlisi. aracıda onun sayesinde buldum ayda 4-5 kez dogusa gidiyorum ve ankaradaki hemen tüm highlineleri canlı gördüm.

gözünü sevim bunun üstüne bana dogusu ara listeye bak su özellikler var bu özellik yok deme. bilip bilmeden yorum yapmayınız demenede sadece gülüyorum.

o listede ısıtmalı ayna,far yıkama,koltuk ısıtma mevcut gözüküyor. bana sahibinden.com daki bir highline ilanından örnek gösterde tamponda far yıkama cıkısı varmı? konsoldaki esp acma kapama tusu,dörtlüleri acma kapama tusu ve arka cam buz cözücü tusunun oldugu yerde 2 bos dügme var orda koltuk ısıtma dügmeleri varmı? sonra sofor koltugunun sol tarafına bir bak eletrikli herhangi bir aksam varmı ?

ama yinede siz bilirsiniz inanmak yada inanmamak size kalmıs saygılar ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Faruk1638

güzel kardesim senin o buraya screenshot ladıgın liste varya bende onun kagıtta olanı mevcut aracımın orjinal kitapcıgı :) ve highlinelerde türkiyeye gelenlerde o özellikler yok!

attıgın boradaki cd changer sonradan takılma 500 lira karsılıgında temin edebilirsin ;)

dogusu aramama gerek yok üst komsum dogusta bakım görevlisi. aracıda onun sayesinde buldum ayda 4-5 kez dogusa gidiyorum ve ankaradaki hemen tüm highlineleri canlı gördüm.

gözünü sevim bunun üstüne bana dogusu ara listeye bak su özellikler var bu özellik yok deme. bilip bilmeden yorum yapmayınız demenede sadece gülüyorum.

o listede ısıtmalı ayna,far yıkama,koltuk ısıtma mevcut gözüküyor. bana sahibinden.com daki bir highline ilanından örnek gösterde tamponda far yıkama cıkısı varmı? konsoldaki esp acma kapama tusu,dörtlüleri acma kapama tusu ve arka cam buz cözücü tusunun oldugu yerde 2 bos dügme var orda koltuk ısıtma dügmeleri varmı? sonra sofor koltugunun sol tarafına bir bak eletrikli herhangi bir aksam varmı ?

ama yinede siz bilirsiniz inanmak yada inanmamak size kalmıs saygılar ;)

Elinizdeki kağıt aynıysa iyi okumadınız o zaman.
    O listede far yıkama, koltuk ısıtma, elektrikli koltuk yok zaten?
    Bunlar yazmıyor özellik olarak, arka cam buz çözücü tuşu aynı zamanda ayna ısıtmasıdır.
    Ayrıca ben hiç bir mesajımda koltuk ısıtma ve elektrikli koltuk highline da var demedim hala bunun üzerinden yürümeye çalışıyorsunuz.
    Ben anladım sanırım siz iyi okuyamıyorsunuz :)
    Ayrıca listeyi bir daha okumanızı öneriyorum çünkü o listede far yıkama, koltuk ısıtma yok ve koltuk ısıtma ile elektrikli koltuk var demedim lütfen iyi okuyun.

• Ayrıca okuma yazması olan ve gözü gören bir arkadaş listeye bakarak.
    Faruk1638 'in "o listede ısıtmalı ayna,far yıkama,koltuk ısıtma mevcut gözüküyor" dediği özellikleri gösterirse sevinirim çünkü ben göremiyorum.
    Ya okuma yazmayı unuttum yada lenslerimin numaraları değişti ben farkında değilim.
  • Bildiğim kadarıyla türkiyede 1999 veya 2000 model sonrası bu araçlardan yok.

Ayrıca bir aracın donanımlı olması için

ESP
    EPS (Elektrik Takviyeli Direksiyon)
    Perde Airbagler (Dikkat koltuk yanında olanlar değil arkada perde olanlar)
    Direksiyondan Müzik Sistemi Kumandası
    Cruise Control (Araç Otomatikse yoksa manuelde bir işe yaramıyor)
    Far Sensörü
    Yağmur Sensörü
    Ön Park Sensörü
    Far Yıkama
    Elektrikli Sürücü Koltuğu
    Ön Koltuk Isıtma

Gibi donanımlar olması gerekiyor.
    ABS+Sürücü+Yolcu+Yan Airbag demiyor nerdeyse standart oldu bunlar.
    Bir araçta bu yukardakiler yoksa zaten o araç donanımlı değildir.
    Saydıklarım çoğu avrupa aracın 98 modelinden itibaren zaten var.
    Koltuk ısıtma hariç diğerleri ise 2003 ve sonrası highline larda var diğerlerinde ise yok.
    Yani kısaca highline 2002 model öncesi boralarda bir donanım yok (variant da dahil) 2002 sonrası highline için full+full diyebiliriz çünkü alınabilecek bir opsiyon yok herşey zaten aracın standart özelliklerinde.

burada yukarıda özellikleri yazıyorsunuz ve koltuk ısıtma haric bu özellikler highlinede var diyorsunuz :D kendinizle celisiyorsunuz hocam.

sonra 2002 öncesi highlinelerde hiç bisey yok diyorsunuz 2002 öncesi highline yok zaten ;) 2002-2003-2004 var.

ve dedigin ayna ısıtma olayına gelincehttp://www.google.com.tr/imgres?q=bora+ayna+kontrol+tusu&hl=tr&gbv=2&tbm=isch&tbnid=F2ODfFgKTFKBRM:&imgrefurl=http://www.yedekparcayurdu.com/index.asp%3Fpage%3Dproductdetail%26ID%3DSYF%252020%2520149%26BrandID%3D265%26type%3Dcar&docid=_1qKC_ReNMW0yM&imgurl=http://www.yedekparcayurdu.com/ProductImages/SYF%25252020%252520149.jpg&w=640&h=378&ei=p7URT4LoCMSN4gTsnpiFBA&zoom=1&iact=hc&vpx=366&vpy=162&dur=1705&hovh=172&hovw=292&tx=164&ty=96&sig=103545761104821555967&page=1&tbnh=111&tbnw=188&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:1,s:0&biw=1367&bih=656 left ile right arasındaki ısıtma simgesi yoksa o dedginiz arka cam buz cözücü olayıda fos oluyor saygılar :)

• Belirttiğin kontrol tuşu 00 a kadar 01 den itibaren tuş farklı sonrası için o simge yok rezistans tuşu ile ısınıyor.
    Ayrıca 2002 bora diyorum highline değil. " Yani kısaca highline 2002 model öncesi boralarda bir donanım yok (variant da dahil) 2002 sonrası highline için full+full diyebiliriz çünkü alınabilecek bir opsiyon yok herşey zaten aracın standart özelliklerinde. "

Arada bir yazım hatası olmuş ben bir cümle eksik yazmışım.
    Fakat özellik tablosuna iyi bakın orda far yıkama ısıtmalı koltuk yok zaten.
  • benim için eskiyemeyecek bir kasa...

99 yılında 1.6 102hp AT Comfortline versiyonu ile 12.5LT ortalama ile kullanıyorduk 90bin km'de satmıştık...V5 versiyonu ise komşumuzda vardı Kırmızı çok güzel bir araba o ise düz vitesti ve 9litre ortalama ile geziyordu ve ayağının altında torkla her zaman avantajlı ve çok keyifli idi, donanım olarak en full versiyonu idi...

bence temiz bulunur ise 14-15lira civarı alınabilir

• Gene Benzin istasyonu saçmalığı açılmış Şehir içinde normal 1.6 Hitler den 3-4 litre fazla yakar Hiçbir zaman şişme olmaz motoru da rahat edersin baya.Gerçi LPG bilemem hiç lpg li arabaya binmedim fabrika verileri iç açıcı gibi değil 2.3 V5 motor 10.3 Saniye Uzun yolda az yakıcağın kesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Sozde ermeni soy kirimini tanimis bir ulkenin arabasi. Tavsiye etniyorum.

sözde soykırımı sahip olduğun araba markasının yapıldığı ülkede tanıdı

not :grande punto sahibiyim

• quote:

Orijinalden alıntı: DEFACTO07

quote:

Orijinalden alıntı: FeNoMeN+35

Ne oldu ya Bmw M5 almıyoruz arkadaşlar.
    LPG li bir şekilde kullanıcam yani şehir içi 30. kuruşu geçmez diye düşünüyorum.
    Fabrika verileri ne acaba

belkı m5 gibi yakmaz ama ona yakın degerde seyreder gibi geliyor lpg yine nerden baksan 50 krs yada 60 krs yakar.

Ne yaptın arkadaşım sen ? LPG'de 50-60 kuruşu anca Mercedes S600 V12 v.b araçlar yakar.

Tamam yakar da, abartmaya gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Sürekli uzun yol kullancaksanız 30-40 krş arası yakar daha fazlasını görmez. Ama şehir içinde 50krş rahat yakar.

1.6 SR Bora şehir içinde 11 litre / 100 km LPG tüketimiyle geziyor normal kullanımda. Bu da LPG'yi 2.29'dan aldığımı düşününce 25 kuruş civarı bir tüketim yapıyor. 2.3 V5 motor da şehir içinde nerden baksanız 15 litre / 100 benzin yakıcak gibi paylaşılan verilere göre. LPG'de de 16.5 litre / 100km tüketse, bu da 38 kuruş yapar...
    50 kuruş rahat yakar demek biraz abartı olmuş...
  • Sürekli gaza yüklenip limitlerde kullanıldığında bahsettiğim 1.6 SR motor bile 15 litre / 100 km tüketimi görmekte. 2.3 V5 için 50 kuruş yakıt dediğiniz durumlarda rahatlıkla ortaya çıkar...
  • O değilde bu araba 2010dan beri satılıkmış 25bin kilometre yapmış o günden bugüne
    BURADAN
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.