Şimdi Ara

VW Araç Sipariş Süreci (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
58
Cevap
3
Favori
38.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok faydalı bilgiler var. Ben de 17 Nisan'da sipariş ettiğim polomu halen bekliyorum. Araç şu an ispanya gümrükteymiş. Haziranın ilk haftası elimde olurmuş.
  • Kaparo, bildiğimiz anlamda kaparo mu?
    yani sipariş iptalinde paramızın akıbeti ne oluyor?
    ve ne kadarsürede geri alabiliyoruz?
    sanırım ben de golf alacam da:)(inşallah)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hubulu

Kaparo, bildiğimiz anlamda kaparo mu?
    yani sipariş iptalinde paramızın akıbeti ne oluyor?
    ve ne kadarsürede geri alabiliyoruz?
    sanırım ben de golf alacam da:)(inşallah)

Normal kapora değil bu sadece araba almak için ciddi olup olmadiginiza bakıyorlar sadece daha sonra istediginiz zaman paranızı alabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar .

ben mayısın 2. haftası 1.6 tdı hıghline ve bir kac opsiyonda ekleyerek golf almak için vw galerisine giddim bu sürecin uzun olucağını tahmin ediyordum fakat
    bukadarını beklemezdim temmuz ayının 15 nde sparişimin geçildiğini kapora yatırmam söylendi giddim yatırdım 1000 tl gibi bi miktar beklemeye başladım eylül ayı bitmek üzere fakat hala aracım teslim edilmedi müşteri temsilcisini her aradığımda bana üretim aşamasında diyor sadece aayriyeten bir sözleşme yapılmadı sadece kapora makbuzu ile bekliyorum bu durum normalmi ve daha nekadar bi süre bekliyeceğim yardımcı olursanız sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkudlklc

merhaba arkadaşlar .

ben mayısın 2. haftası 1.6 tdı hıghline ve bir kac opsiyonda ekleyerek golf almak için vw galerisine giddim bu sürecin uzun olucağını tahmin ediyordum fakat
    bukadarını beklemezdim temmuz ayının 15 nde sparişimin geçildiğini kapora yatırmam söylendi giddim yatırdım 1000 tl gibi bi miktar beklemeye başladım eylül ayı bitmek üzere fakat hala aracım teslim edilmedi müşteri temsilcisini her aradığımda bana üretim aşamasında diyor sadece aayriyeten bir sözleşme yapılmadı sadece kapora makbuzu ile bekliyorum bu durum normalmi ve daha nekadar bi süre bekliyeceğim yardımcı olursanız sevinirim..

Belli ki siparis temmuzda isleme alinmis, kuvvetle muhtemel bayramdan once araciniz gelmez. Ekim sonu gibi ancak. Size kaparodan itibaren uc ay en az denmemis miydi?

• feyzson kullanıcısına yanıt
    net bi tarih verilmeişti bana bir iki ay dendi sadece fakat bu zamana kadar net bi tarih belli olmalıydı diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkudlklc

net bi tarih verilmeişti bana bir iki ay dendi sadece fakat bu zamana kadar net bi tarih belli olmalıydı diye düşünüyorum

satış danışmanınız tüm soruları cevaplayabilir en iyisi onu sıkıştırın, takipçi olun.
  • 28.08.2014 te siparişi verdik numaramızı aldık ve ordered aşamasından başladık. acelemiz yok bazı arkadaşların dediği gibi kendi istediğimiz bir araç için 3-4-5 ay acelesi olmayanlar için beklenebilir bir süre. Anlatılanlarda olduğu gibi ara ara takibe devam edeceğim. Ayrıca volkswagenim sayfasından da sipariş kodunu girerek takip yapabiliryorsunuz yada dedikleri gibi canlı destekten. Herkesin siparişi şimdiden hayırlı olsun, otomobil tutkunları için güzel heyecanlar.
    Selamlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: canaksade

28.08.2014 te siparişi verdik numaramızı aldık ve ordered aşamasından başladık. acelemiz yok bazı arkadaşların dediği gibi kendi istediğimiz bir araç için 3-4-5 ay acelesi olmayanlar için beklenebilir bir süre. Anlatılanlarda olduğu gibi ara ara takibe devam edeceğim. Ayrıca volkswagenim sayfasından da sipariş kodunu girerek takip yapabiliryorsunuz yada dedikleri gibi canlı destekten. Herkesin siparişi şimdiden hayırlı olsun, otomobil tutkunları için güzel heyecanlar.
    Selamlar..

Hayırlı olsun hocam siparişin neydi. Benim de şuan üretim tamamlandı ve limana sevk ediliyor. Kendim takip edebiliyorum ancak gemiye alındıktan sonra satış danışmanımla görüşeceğim onlar geminin nerde olduğunu görebiliyor mu soracağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: onur336

quote:

Orijinalden alıntı: canaksade

28.08.2014 te siparişi verdik numaramızı aldık ve ordered aşamasından başladık. acelemiz yok bazı arkadaşların dediği gibi kendi istediğimiz bir araç için 3-4-5 ay acelesi olmayanlar için beklenebilir bir süre. Anlatılanlarda olduğu gibi ara ara takibe devam edeceğim. Ayrıca volkswagenim sayfasından da sipariş kodunu girerek takip yapabiliryorsunuz yada dedikleri gibi canlı destekten. Herkesin siparişi şimdiden hayırlı olsun, otomobil tutkunları için güzel heyecanlar.
    Selamlar..

Hayırlı olsun hocam siparişin neydi. Benim de şuan üretim tamamlandı ve limana sevk ediliyor. Kendim takip edebiliyorum ancak gemiye alındıktan sonra satış danışmanımla görüşeceğim onlar geminin nerde olduğunu görebiliyor mu soracağım.

Aracınız şimdiden hayırlı olsun, size zaman eminim şu sıralar hiç geçmiyordur artık gemi aşamasına geldiyseniz hele :)

Araç; golf 1.4tsi 122ps dsg comfortline pasific blue kumbeji iç döşeme ışık paket ve komfor sürüş paketi şeklinde.

Sunroof ve led&xenon farlar aklımda kalan opsiyonlar oldu ama artık bir yerde bütçe devreye girince elin kolun bağlanıyor, ne yapalım belki daha sonra olur onlarda :)

Hazır burada konusu açılmışken u led leri daha sonra serviste alıpta taktırma şansımız oluyor mu acaba?

Teşekkürler..

• Aynen çok heyecanlı bir durum, bende ipek mavisi dedim ama nasıl bir renk bilmiyorum umarım sitede gördüğüm gibi biraz koyu bir mavi gelir :)
    Sunroof bence önemli keşke olsaymış ama dediğin gibi bütçe devreye giriyor. Benim de led aklımda kaldı ama bütçe işte napıcaksın :)
    Serviste illa ki yapılır da orjinali belki servisten alındığında daha pahalı olur.
  • Evet aracımız scheduled olmuş bile, satış temsilcisi ile görüştüm kasım ilk yada ikinci haftası gelicektir dedi en geç:) heyecan katlanarak artıyor ;) gemiye alınınca tekrar arayacaklarını söylediler. beklemeye devam ;)
  • günaydınlar

nette araştırırken bu foruma denk geldim hemen üye oldum
    yaklaşık 2 hafta önce bende Golf 1,2 dsg siparişimi verdim 15 ekimde teslim dendi ( sizlerin yazdıklarına bakılırsa bu süreç benim için oldukca hizlı ılerledi ya da tamamen sans ve arada tanıdıkların olmasıydı )
    su an bir an once aracıma kavusmak dileğindeyim yalnız gecen hafta aracın akıbetını ve bırkac evrak teslımı ıcın bayiiye ugradıgımda canlı destekhttp://destek.vw.com.tr/ adlı bir hizmetleri var sipariş numaranızı vererek aracın durumunu ogrenebılırsınız dedıler ve ögrendim ki almanyadaki fabrikadan cıkmıs limana dogru tıra yuklendıgını ogrendım gemiye bindikten sonra gemi adı ve konsımento nosu ile aracı izmit limanınına kadar takip etme imkanınız var
    bu dawww.marinetraffic.com adresıyle hallediliyor
    simdi bayram sonrası aracın ızmıte gelip gumrukleme ıslemlerınden sonra teslım alırım dıye dusunuyprum

herkese kazasız belasız günler diliyorum

• Ekim 25inde satılmamış olan bir polo 1.2 tsi comfort için anlaşıp kapora verdim. 28 Ekimde inecek dediler.
    30 ekimde indi mi diye sordum.
    Gemi gelişi ertelendi 4 kasımda gelecek dediler. Hangi gemi imiş o dedim . Neptune odyssey dediler. 1-2-3 kasımda bu gemi atlas okyanuzunda idi . Valencia (İSP), casablanca (FAS), Setubal (POR) arasında gitti geldi. 4ünde TRye gelişi imkansız geldi bana.. Neyse 3 kasımda cebelitarık boğazını geçti. Cezayirin algiers imanına giderken artık sinyal vermemeye başladı. Son pozisyonu hala cezayir açıkları görünüyor 3 kasımı 4 kasıma bağlayan gece yarısı.
    ST denizcilik şirketini aradı. Neyse herhangi bir bahane yok ancak geminin gelişi tekrar ertelendi ve 11 kasım olarak söylendi (28i gelecek gemi öbür ayın 11ine ertelendi) Ancak gemiden hala sinyal yok. En son haber alınan nokta 4 kasım 01:00 cezayir açıkları.
    Bu gemi battı mı ? Bozuldu kaldı mı ? Yada çok geç kaldılar diye gemi takip sistemini mi kapadı anlamadım ?
    Neptune firmasının yunanistan merkezine ingilizce mail bile attım bu gemi nerede diye , beni kaale almadılar cevap yazmadılar.

• x-rayted kullanıcısına yanıt
    Siz herhangi bir opsiyon eklettiniz mi? Yoksa şuan doğuşta 1.2 tsi comfort standart (opsiyonsuz) da mı hiç kalmamış durumda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hazan

Siz herhangi bir opsiyon eklettiniz mi? Yoksa şuan doğuşta 1.2 tsi comfort standart (opsiyonsuz) da mı hiç kalmamış durumda?

opsiyonsuz uranus gri ve opsiyonlu beyaz vardı. Opsiyonlar ışık göüş, sürüş konfor ve sis farı idi. Bu kadar doldurulan arabada alaşım jant olmaması komik olacaktı. Jantı ekletsen fiyat 50ye çıkacaktı k, 2 HY lı arabaya o para verilmez dedik. Uranüs de koyu renk istemiyorz zaten evde siyah bir golf 7 1.2 tsi comfort var. Diğeri beyaz olsun dedik. Polo zaten küçük bir araba koyu renkler iyice küçük gösteriyor.

Neyse biz opsiyosuz beyaz istiyorduk o da yokmuş işte. Birkaç gün deyince bekleyelim dedik ama şimdiden 3 hafta oldu. Gemideki sorun neydi bilmiyorum artık sinyal alınabiliyor ve şu an için rotası Atina . Yarın akşam atinada olacak . Oradan direk çıkıp bize gelirse salı günü iner. Ancak benim bildiğim bu gemiler Evyapa iniyor. Evyapın bekleme listesinde Neptun odyssey yok..
    Salı günü inmezse sanırım ben bu siparişi iptal eder başka birşey bakarım.

3 gun deyip 3 hafta bekletmek tam anlamiyla dolandiricilik, yalancilik. Ilinizdeki yada yakin illerdeki diger doguslari arayip sorsaydiniz keske. Opsiyonsuz beyaz en cok giden arac oldugu icin hazirda olma ihtimali yuksek geliyor bana.

Dogustan araba alanlarin bence bir sinir stres testinden gecmesi gerek zira herkes kaldiramaz bu kadar uzun sureyi, sizde iyi takip etmissiniz hocam 50 k verip 3 hafta beklemek ustune..

Biz de opsiyon olarak surus konfor paketi koydurmayi dusunuyorduk ama eger bekletirlerse opsiyonsuz 1.2 tsi almayi da goze aldim beklemeye hic niyetim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hazan

3 gun deyip 3 hafta bekletmek tam anlamiyla dolandiricilik, yalancilik. Ilinizdeki yada yakin illerdeki diger doguslari arayip sorsaydiniz keske. Opsiyonsuz beyaz en cok giden arac oldugu icin hazirda olma ihtimali yuksek geliyor bana.

Dogustan araba alanlarin bence bir sinir stres testinden gecmesi gerek zira herkes kaldiramaz bu kadar uzun sureyi, sizde iyi takip etmissiniz hocam 50 k verip 3 hafta beklemek ustune..

Biz de opsiyon olarak surus konfor paketi koydurmayi dusunuyorduk ama eger bekletirlerse opsiyonsuz 1.2 tsi almayi da goze aldim beklemeye hic niyetim yok.

yaa aslında ilk konuştuğumuzda bize 3 hafta sonra teslim dediler. Ben aslında yeni focus bekliyorum. Focusa da 15inde belli olacak dediler. 15ine kadar beklerim iyi olur . Polo geldiğinde focus belli olmamışsa poloyu alırım demiştim. Ertesi gün kapora vermeye gittiğimde siparişi oluşturunca geminin gelişi 28i oldu . Yani ben başta 3 hafta diye girdim olaya ama sonra 2-3 güne indirip , sonra anlattığım gibi yeniden 3 haftaya çıkardılar. Sanırım o ilk 28ine çektiklerinde bir hata oldu.

Golfü aldığım STne telefonla sordum. Cevap aldım ayırttım, sonra işime yakın doğuş plazasına çağırıp (normalde başka yerde ) kaporayı verdim.

Bu süreçte 2 kere başka bayiiye gittim. o kadar yoğunlar ki konuşacak ST bulamadım. Ciddiyim. Belki başka bayiide hazır araba vardır.

Gemiler efesan limanına yanaşıyordu evyapa mı transfer oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

Gemiler efesan limanına yanaşıyordu evyapa mı transfer oldu

Bunu bilmiyordum evyap saniyordum

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.