Şimdi Ara

VW AMAROK Pick-up kullanıcıları (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.726
Cevap
31
Favori
443.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dolmar

quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

quote:

Orijinalden alıntı: Dolmar

yağmur ve dar sensörü taktırılabiliyormu arabalara

Sonradan o tarz bir uygulama yapıldığını görmedim hiç. Zor bir iş çünki. Büyük ihtimal takılamz. VW servislerine sorabilirsiniz.
  • Geçen babam bir tane kapalı kasa görmüş çok hoşuna gitmiş.
    Acaba orjinal kapalı kasası mevcut mudur Amarok'un?
  • Amarok kamyonet olduğundan hız sınırı 90km/hız mış.. Bu çok can sıkıcı bir durum. 163bg olan bir pick-up 90km/hızla nasıl sınırlandırılır yahu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: XarfaX

Amarok kamyonet olduğundan hız sınırı 90km/hız mış.. Bu çok can sıkıcı bir durum. 163bg olan bir pick-up 90km/hızla nasıl sınırlandırılır yahu?

yanlısın var arkadasım. 180 rahat basıyor!!!
  • bilader akşam akşam iyi güldürdün saolasın ya..

Mesajına senin bakış açından bakıp cevap vermem gerekiyor sanırım ama ben beceremicem. Trafik polisleri radara girenlere ceza yazıyorlarya hani he işte o cezayı yememek için kamyonet kullanıcılarının 90km/hız ı aşmaması gerekiyormuş.Otomobiller gibi 120km/hız değilmiş. bilmem anlatabildim mi durumu?

yoksa araç 180de basar bayır aşşağı 200de basar =))
  • Ticari icin 20km assagisi diye biliyorum yani s.ici: 50km s.disi: 100km yanlisim olabilir.
  • 2013 modeller satışa sunulunca 2012lerde bir indirim olur herhalde.
    2013ler Ağustos'ta mı çıkıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: insaneirish

2013 modeller satışa sunulunca 2012lerde bir indirim olur herhalde.

Ağustosta çıkıyor ama temmuzda alabilirsiniz 2012 geçer 2013ün aracını alırsınız bence daha mantıklı bu vergi açısından eğer uzun süre kullanacaksanız. İndirime gelince bu sene 2012 araçlar 2011lere göre zamlandı yani 2011lere bir indirim yapılmadı onun ne olacağı belli olmaz yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: 'Sefa

quote:

2013 modeller satışa sunulunca 2012lerde bir indirim olur herhalde.

Ağustosta çıkıyor ama temmuzda alabilirsiniz 2012 geçer 2013ün aracını alırsınız bence daha mantıklı bu vergi açısından eğer uzun süre kullanacaksanız. İndirime gelince bu sene 2012 araçlar 2011lere göre zamlandı yani 2011lere bir indirim yapılmadı onun ne olacağı belli olmaz yani

Birsüre önce Amarok fiyat listesini kontrol ettiğimde 2011 modellerin de fiyatları vardı ben de 2011lerde bir indirim olduğunu varsaymıştım.
    Bu durumda, bu sene de artacaksa beklemenin pek anlamı yok :)

• Pick-up'ına Off road süspansiyon kiti taktıran oldu mu?
    aracın asfalt kullanımına negatif etkisi aracın G noktası yükseldiği için elbet oluyordur ama virajlarda çok yatma eğilimi gösteriyormu?
    ya da konforunda azalma olabilir mi?
    Deneyimi ya da düşüncesi olan belirtirse sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: drcacikgoz

Pick-up'ına Off road süspansiyon kiti taktıran oldu mu?
    aracın asfalt kullanımına negatif etkisi aracın G noktası yükseldiği için elbet oluyordur ama virajlarda çok yatma eğilimi gösteriyormu?
    ya da konforunda azalma olabilir mi?
    Deneyimi ya da düşüncesi olan belirtirse sevinirim..

Araç zaten yüksek a/t lastikleri taktığındada yükseliyor araç ancak offroad için yeterli olucagını düşünmüyorum.

Diyelimki sadece lastik değişimi yaptın a/t lastik seçtin zaten o lastiklerle hızlı gidemezsin 4 mevsim lastiği gibi yol tutuşu olmaz, frenleme mesafesi lastik büyük ve dişli olduğu için yolu ( asfaltı tutmaz) zaten ladtik sesi beynini uçurur basmassın bile gaza.

Dersenki sadece aracı yükselticem lastikler orj. Kalıcak ozaman araçda afedersin şey gibi durur. Karşı rüzgarı çok yersin altında hava akışı çok olduğu için araç savrulabilir rüzgarlarda, yan rüzgarı çok yersin.

Hem a/t lastik hem aracı yükseltirsen eger bi önceki yazdıklarım bu işlem içinde gecerli diyebilirim. Yani anlıycagın offroad işine giriyorsan eger hızdan uzak durucan.

Benim düşüncem bu şekilde yanlışım varsa düzeltsin arkadaşlarım.

• Arkadaşlar belki bilmeyenler vardıraranızda,

Araç ticari,kamyonet geçtiği için k belgesi yani yol belgesi lazım ayriyetten sürücü içinde k belgesi gerekiyor.

Sürücüler için k belgesine pek bakılmıyor ancak, araç için gerekiyor trafik polisi, maliye aracın plakasını sorguladıgında bu belge araç için alınmadıysa 2500 tl civarı bir ceza kesiliyor.

Şirket üzerine ticari araçlarım olduğu için ticaret odası müdürlüğünden alınıyor yol belgesi ancak şahıs üzerine bu durum nasıl oluyor nerden alınıyor bilmiyorum açıkcası bilginize.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amarok un otomatik vitesli modellerinin videolarını buldum netten.

Öncelikle tanıtım videosuyla başlıyalım.

http://www.youtube.com/watch?v=fVgQEkWV-EE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=_zZY12mjXtw&feature=related

Bunlar ise kullanıcı video su Ara hızlanmalar,Son hız vs.

http://www.youtube.com/watch?v=l0WG2wvJRfA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=UkKBrb7kcww&feature=related

• Otomatik ile ilgili yavaş yavaş görseller düşmeye başladı. paylaşım için teşekkürler.
  • Görseller gelmeye başladı inş bu şanzımanında sonu dsg gibi olmazda insanlar rahat eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

Arkadaşlar belki bilmeyenler vardıraranızda,

Araç ticari,kamyonet geçtiği için k belgesi yani yol belgesi lazım ayriyetten sürücü içinde k belgesi gerekiyor.

Sürücüler için k belgesine pek bakılmıyor ancak, araç için gerekiyor trafik polisi, maliye aracın plakasını sorguladıgında bu belge araç için alınmadıysa 2500 tl civarı bir ceza kesiliyor.

Şirket üzerine ticari araçlarım olduğu için ticaret odası müdürlüğünden alınıyor yol belgesi ancak şahıs üzerine bu durum nasıl oluyor nerden alınıyor bilmiyorum açıkcası bilginize.

Merhaba forumunuzu incelerken dikkatimi çekti

Sizin aracınız ya da benim aracım farketmez firma üzerine ise bu belge isteniyor evet

Şahıs adına kayıtlı hususi kullanımda ise bu belgeye gerek yoktur

Bu linki okursanız net bilgiye ulaşabilirseniz

Özellikle başlığı açan arkadaş çok net bilgiler vermiş

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=84135.0

• Bende bir pick-up alma peşindeyim...

Ancak şu anki 4X4 lerin fiyatlarına bakıyorum da...

Trendline 66 bin TL

Highline 74 bin TL

Buna otomatik şanzıman da eklenince koy bir 15 de onun için...

Al sana 90 bin TL ye pick-up...

Bu mudur şimdi otobanda kamyonet hız sınırlarına uyması gereken, İstanbul'da 1. köprüyü kullanamayan, her yıl fenni muayene yaptırması gereken aracın fiyatı...
  • Otomatik vites farkı Transporterda 4500 TL, Carevellede 5500 TL civarında. Amarokda da aşağı yukarı o kadar olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dammak

Bende bir pick-up alma peşindeyim...

Ancak şu anki 4X4 lerin fiyatlarına bakıyorum da...

Trendline 66 bin TL

Highline 74 bin TL

Buna otomatik şanzıman da eklenince koy bir 15 de onun için...

Al sana 90 bin TL ye pick-up...

Bu mudur şimdi otobanda kamyonet hız sınırlarına uyması gereken, İstanbul'da 1. köprüyü kullanamayan, her yıl fenni muayene yaptırması gereken aracın fiyatı...

ne güzel söylemişsin dostum.. bu eksilerine kafam çok takılıyor..
  • quote:

Otomatik vites farkı Transporterda 4500 TL, Carevellede 5500 TL civarında. Amarokda da aşağı yukarı o kadar olur.

Bende o civarlarda olucağını düşünüyorum ancak caddy,transporter,caravelle,multivan bu araçlarda hep dsg şanzıman kullanıldı. Amarok için tam otamatik triptronik modlu şanzıman kullandılar bunun fiyatı o civarda olurmu olmazmı tam emin değilim. Artık dsg şanzıman opsiyonlu araç sipariş verilmiyor vw de , bu da 7 ileri kuru dsg şanzımanın sürekli veren arzılarından dolayı büyük bir ihtimal yeni gelicek araçlardada tam otamatik 8 ileri şanzımanı kullanıcaklar gibi duruyor yada eskisi gibi yine 6 ileri yağlı şanzımana gecebılırler. Inş amarok şanzımanı 7 ileri dsg vites gibi sorunlar çıkartmaz.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.