Şimdi Ara

Vumetre ustaları yardım edin lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaptığım bir vumetre de telefondan sesi sonuna kadar açıyorum 10 kanaldan sadece 5 i zor yanıyor izlediğim vumetre lerde neredeyse tamamı yanıyor yanlışı nerde yapıyorum anlamadım bir türlü kullandığım malzemeler
    10k potansiyometre 2.7k direnç lm3915

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• slm oncelıkle yapmış olduğunuz devreden bır kac resım ve uyduğunuz semayı yulersenız daha cabuk cavap alırsınız

ama tahminen yazıyorum ılk once tlfnun cıkısı yetersız geliyor olabılır başka bır cihazdan ses gırısı yapıp denedınızmı

denedınız ve oraadada 5 led yanıyorsa 5 led arızalı olma ıhtımalı var yada giriş
    sevıyesı cok yuksektır
  • Vumetre ustaları yardım edin lütfen

Vumetre ustaları yardım edin lütfen

• Konu up

• Top up

• Cvb veren yokmu

• kardesım resım tam net degıl ama o dirençler neden cok watlı kullandın anlayamadım
    bu sema calısan bır sema bıyerde hata yapıyorsun sanırım devreyı ıyı ıncele kontrol et be o dırenclerı
    1/4 ile değiş tir taş dirençlere verdıgın paraya yazık yaff :)

ama vunun cıkısını güçlendirip de tr ıle kullanıyorsan bısı dıyemem
  • Arkadaşım resimde açık olarak görünüyor zaten semadaki gosterileni yaptım burada toplam 36 led var mavi ve sarı iki renk olduğu için entegre nin çıkışı yetersiz gelince bende tr ile destrkledim ve tr ve Dr lerin ısınma ması içinde taş drenclerde kullandım çünkü mavi led ler paralel bağlı üç ve dörtlü olmak üzere sarı ledler ise seri bağlı ikili ve dörtlü olmak üzere

• https://forum.donanimhaber.com/vumetre-silikon-dan-yazi-seklinde-videolu--127065392#127080060

Bu linke bakarsan daha iyi anlarsiniz

• Devrenin her led cikisini birer transistorle surmussun lm3915 11 yada 12 opamp icerir, ilk giris tampondur diger girislerin her biri negatif giristen giris sinyalini alir. senin sorunun ya voltaji yeterinde iyi suremiyorsun yada giris sinyalin bir sekilde dusuk. sana onerim oncelikle bu devrenin orjinalini yapip 10 ledle dene, eger 10 led normal calisiyorsa voltaji iyi suremiyorsun bunun nedeni ledlerdeki guc tuketimindende kaynaklanabilir, yani her renk lediin akim ve voltaj degerlerini avometre ile olc.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Recai6999 -- 23 Haziran 2017; 11:5:11 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.