Şimdi Ara

Vu+ Solo2 (Kullanıcı Listesi ve Tüm Konular) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
402
Cevap
10
Favori
49.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oktavia

Arkadaşlar ben bu hafta içi vu solo2 alacam kararımı bu cihazda verdim sizlere 4 tane sorum olacak
    1-Bu cihaz IP TV de hangi uzantıları açar hepsini destekler mi mesela mms, htmp,rtsp açarmı
    2-Bu cihaz la tv üzerinden internete bağlanıp bir web sayfasında ki canlı streami mesela futbol maçını açıp sonra tam ekran yapıp izleyebilirmiyim
    3-Vu Ultimo neden Vu solo 2 den daha pahalı hangi özelliği yada özellikleri vu solo 2 den daha pahalı olmasının nedeni?
    4-Son sorum bu cihazın klonu da varmıs orjinalini nerden alabilirim güvenli bir site yada adres verebilirmisiniz?
    Şimdiden cok tesekkür ederim herkese..

1-mms,rtsp,html,destekler,belki daha fazla bile destekliyordur.bu yazdıklarımı desteklediğini biliyorum
    2-hayır
    3-buna takılmayın bence,bu ticari bir durum ve solo2, vu ultimo dan daha iyi bir cihazdır.
    4-dikey elektronik resmi ve ana disti.dür.internet sitesinden satışı bulunmaktadır.

• Ürün henüz elime geçmedi ama konuyu hortlatayım
  • Arkadaşlar ben bu cihazdan almayı düşünüyorum ama bir kaç sorum var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1- Cihazı aldığımda herhangi bir modül, server vs. ekstra ücret edemeden sadece çanaklara bağlayıp ayar yaparak, şampiyonlar ligi, uefa ligi, ingiltere ligi, ispanya ligi, dünya kupası vs. yi "HD olarak" (Türkçe olması şart değil) izlemem mümkün mü?
    2- Dsmart'ta veya Digiturkte yer alan Kanald D, Star HD vs. sorunsuz olarak izleyebilir miyim?
    3- Belirli bir kanal listesi atandıktan sonra, sürekli frekans değişimi yapmak veya çanakları ayarlamak gerekiyor mu?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HapLoo

Arkadaşlar ben bu cihazdan almayı düşünüyorum ama bir kaç sorum var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1- Cihazı aldığımda herhangi bir modül, server vs. ekstra ücret edemeden sadece çanaklara bağlayıp ayar yaparak, şampiyonlar ligi, uefa ligi, ingiltere ligi, ispanya ligi, dünya kupası vs. yi "HD olarak" (Türkçe olması şart değil) izlemem mümkün mü?
    2- Dsmart'ta veya Digiturkte yer alan Kanald D, Star HD vs. sorunsuz olarak izleyebilir miyim?
    3- Belirli bir kanal listesi atandıktan sonra, sürekli frekans değişimi yapmak veya çanakları ayarlamak gerekiyor mu?

Teşekkürler.

1.hayır. server şart
    2.dsmart modülü alırsanız turksattaki kanal d hd ve star hd yi izlersiniz.
    3.her gün liste ile uğraşmanıza gerek yok frekanslar çok seyrek değişiyor değişirse hazır kanal listeleri var onlardan atarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD515F00A -- 16 Mayıs 2014; 1:46:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Cevaplar için teşekkürler. Peki server ile şu an kullanan var mı bu cihazı? Görüntü kalitesi nasıl? Bir de çok fazla server sağlayan site var hangisi güvenilirdir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HapLoo

Cevaplar için teşekkürler. Peki server ile şu an kullanan var mı bu cihazı? Görüntü kalitesi nasıl? Bir de çok fazla server sağlayan site var hangisi güvenilirdir?

Server dan sadece şifreler alınıyor görüntü kalitesi bildiğiniz uydu kalitesi uydumarket in serveri iyi orayı önerebilirim.
  • Merhabalar,

Dogrudan Solo2 ile ilgili degil sorum. Ancak daha ilgili baska bir forum basligi bulamadim. Yenisini de acmak istemedim.

Bu arada ultimo + black hole kullanicisiyim.

Simdi sorum su:

Dizilerin maclarin, tv programlarinin, belgesellerin, kaydetmedigim izlemedigim kacirdigim bolumlerini baska cihazlar kullanmadan (pc'ye indir usb ile wifi uzerinden ultimo'ya at vb.) direk vu+ ile bu islemi yaprarak seyretmek istiyorum. PC'de basit ama bulunusu cok emek isteyen bir script ile TVYO, diziler vs internet sitelerinden dizi bolumleri download edilebiliyor.Sonucunda mp4 video dosyalari seklinde dosyalar elde edilebiliyor. Ben de iste bu windows'ta ffmpeg scriptin linux/enigma1/2 tabanli bu cihazlarda calisabilen bir versiyonu application olarak neden olmasin diyorum. Canli yayin kalitesi konusunda suphelerim var. Ama bahsettigim download kalitesinden eminim. HD kalitede dizi bolumlerinin cihaza indirilmesinden bahsediyorum.

bu satiri bir dosyaya yaziyorsunuz adini bat'a ceviriyorsunuz sonra da dos prompt'tan bunu run ediyorsunuz. Sonra da diger bolumler icin de bolum numaralarini degistiriyorsunuz. Detayli bilgiyi yine forumlar arasinda bulabilirsiniz.

http://dogusns-f.akamaihd.net/i/behzatC/S03/E087/behzatC_S03_E087_16_9_1500.mp4/index_0_av.m3u8

Bunu bilen, imaj imalatiyla ilgilisi olanlara danismak istedim.

tesekkurler

• oktavia O kullanıcısına yanıt
    Ultimo sahibiyim. Kisa bir bilgi vereyim.
    1-VU+ lar uc kardestir: Solo, Duo, Ultimo
    bunlar arasindaki farklar tek tuner, iki tuner ver uc tuner takilabilmesinden dolayidir.

dogal olarak ucreti de solo dan ultimo'ya dogru artar. Ama isin icersine generation 2 girince fiyat siramasi farkli oluyor.

Sonra gelelim isimdeki 2 uzantisina o ikinci generasyon manasindadir. Yani dogal olarak vu solo 2 , solo'dan pahali ama ultimo'dan degil cunku ona tak 3 tuner takabiliyorsun. Catindan 3 farkli kablo getir. 3 Farkli (ayni transponder'dan olmadan) kanali ayni anda kaydet.

solo2 solunun ikinci jenerasyonudur. en son cikan cihaz duo2 dir. Ve en iyisi de odur su anda ultimo 2 cikana kadar elbette:)

2. generasyonun farki chipset yenilenmistir. Buna ek olarak "upstream" icin PC'ye gerek duymazsiniz. Bu ne demek mi? Evinizde download degil upload'i iyi bir internetiniz varsa. internet uzerinden evinizdeki TV yayinlarini seyredebilirsiniz. IPTV olarak baglanilan kanallarin cogu iste bu turden yayinlardir. Ama dedigim gibi bunun icin upload hizinizin da iyi olmasi gerekir. Ulkemizde kota download icin sozkonusu, upload'da kota sozkonusu degil. Misal 8MB hattiniz varsa. Tahminim 1-1.5MB en fazla upload hiziniz vardir bu ise oldukca dusuk bir upload hizidir. Bunu unutmayin.

Sorularinizi bir karisik cevapliyorum. Ama ben o yollardan gecmis birisiyim. Belki faydasi dokunur diye boyle uzun yaziyorum. IPTV isine gelirsek. Bu cihazlarda vu+ olsun da solo molo farketmez sonucta bunlarin uzerinde imaj var ben black hole kullaniyorum vti denemedim. O daha iyi goruntu kalitesine ve kullanisliliga sahip diyorlar. Onda bir addon var. Yani uydu alicisinin uzaktan kumandasi ile IPTV arayuzunu aciyorsun ve oradan filmleri seyrediyorsun. Turkce ingilizce cok film var. Burada onemli olan kolaylik. Yoksa TV'ne baglarsin pc'ni oradan da seyredersin. Tabletini baglarsin, cebini baglarsin, android google box'ini baglarsin baglarsin da baglarsin. Ama kullanisli degil onlar. Senin bahsettigin gibi VLC var ama onu kullanmaya gerek yok ki. Dedigim gibi kanal degistirir gibi IPTV filmlerini secerek izleyebiliyorsun. Yeter ki ...

Internet baglanti hizin iyi olsun ki real time takilma olmadan izleyesin.

Senin sordugun bir baska soru ise ucretsiz kanallarda seyredemedigin seyleri seyretmek icin. Onun da yolu var ama yeri burasi degil konusmak icin. PM atarsan belki soylerim.

Dikey iyidir. Ordan aldim. Ilgililerdir. yardim ederler alacaksan oradan al. baska yerden alma. internette ingilizce sitelerde ayrintili olarak klonla orjinalini karsilastiran fotolardan gordum. Hen ic hem de dis goruntuleri bakimindan. Bakar bakar anliyamazsin o derece benzer gorunuyordu benim gordugum klonlar.

Vu+ candir dostum. Alirsin tabletini, cebini farkli odadan android uygulamasi ile seyredersin macini balkondan. Kayit edersin, goruntu kalitesi harikadir. Tavsiye derim.

tesekkurler

• Arkadaşlar, bahsi geçen cihaz çok para haliyle bu kadar parayı ha ediyormu bu cihaz tavsiye edermisiniz? cihaz alma arafesindeiym de bilmediğimden soruyorum..
  • Vu Solo2 Kocaeli İstanbul çevresinden görüp inceleyip alabilirsiniz. Fiyat 750 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa* -- 24 Ağustos 2014; 5:28:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mustafa* kullanıcısına yanıt
    Dostum cihaz orjinal yani klon değil ise 500 TL ye alırım.
    İstediğin fiyat yüksek, sıfırı 900 TL civarı.
  • Ürün orjinal istediğim fiyat 750 tl

• solo2 aldım diyelim. elimde iki tane samsung akıllı tv var (son modellerden). bu cihazın takılı olduğu tv'de bir kanalı izlerken diğer bir kanalı da arka planda açıp iptv olarak paylaştırabilir miyim yani diğer tv'de izleyebilir miyim?

bir de 4k olayına girmek istiyorum. var mı 4k için bu cihazı test eden, açabiliyor mu 4k kanalları? takılma falan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa*

Ürün orjinal istediğim fiyat 750 tl

hocam gigablue ue plus ile takas düşünür müsün?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OsmanlıHanedanı

quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa*

Ürün orjinal istediğim fiyat 750 tl

hocam gigablue ue plus ile takas düşünür müsün?

Arkadaşım cihaz ihtiyacım yok şu an boşa çıktı ciddi almak isteyen olursa bir güzellik yaparım.

• Arkadaşlar duo 2 cihaz hakkında bilgi istiyorum sizlerden, hd görüntü kalitesi, kanal geçiş hızı, sd görüntü kalitesi, nasıldır? Fiyatını hakeder mi?

• solu 2 için rica etsem kullannan biri resim cekip tursat için tuner ayarı paylasabilirmi.
  • memnunmusunuz bu cihazdan, kanal gecisleri nasil hizli mi? en onemli detay bu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar herkese iyi akşamlar cihazı alalı bir ay filan oldu pek kurcalamam ekseriye ama şu PIP olayına bakayım dedim meraktan işte buket kanal listelerindeyken menü tuşuna bastım bir takım menü başlıkları açıldı ve bu menüyü keşfetmiş olduk fazla uzatmayayım buradan kanallarla ilgili her türlü işlemler yapıldığını anladım en alta doğru şu başlığa ok dedim (Resim içinde resim (PIP) Etkin kıl) ve ekranda sağ köşede başka bir kanal çıktı çok güzel bir olay ama bu PIP olayını nasıl yok edeceğim yani eski durumuna nasıl getireceğim bir türlü onu çözemedim bu konuda yardımı olacak arkadaşlardan acil yardım bekliyorum Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akkaynak

Merhabalar herkese iyi akşamlar cihazı alalı bir ay filan oldu pek kurcalamam ekseriye ama şu PIP olayına bakayım dedim meraktan işte buket kanal listelerindeyken menü tuşuna bastım bir takım menü başlıkları açıldı ve bu menüyü keşfetmiş olduk fazla uzatmayayım buradan kanallarla ilgili her türlü işlemler yapıldığını anladım en alta doğru şu başlığa ok dedim (Resim içinde resim (PIP) Etkin kıl) ve ekranda sağ köşede başka bir kanal çıktı çok güzel bir olay ama bu PIP olayını nasıl yok edeceğim yani eski durumuna nasıl getireceğim bir türlü onu çözemedim bu konuda yardımı olacak arkadaşlardan acil yardım bekliyorum Saygılar.

Hangi ROM kullanıyorsunuz bilmiyorum ama PIP açtıgınız alana nasıl geldiyseniz gene öyle gelin bu defa PIP kapat diye göreceksiniz, genelde mavi tuşa basılı tutunca bu menüler gelir.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.