Şimdi Ara

VSA Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
3.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 3
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 16 gün 7 saat 56 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • mufaner (2 mesaj) vollturk (1 mesaj) ozturk29 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1 mesaj) Mobil (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    200 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhabalar.
    2009 otomatik Premium honda civic aracım var. Aracımda son zamanlarda arıza lambası yanıyordu bunun sebebi de lpg enjektörünün arızalı olmasından dolayı fakir yakıt karışımı gibi bir uyarısı vermesi. Bu arızayı yaptırmayı biraz ertelemişken yeni bir arıza çıktı. Aracım yolda giderken gaz kesiyor yani gaza bassamda işlemiyor ve VSA yazısıyla ünlem işareti birlikte yanıyorlar. Aynı zamanda arıza lambası da sinyal gibi yanıp sönüyor. Sağa çekip stop edip çalıştırıyorum VSA uyarısı gidiyor arıza lambası stabil şekilde yanmaya devam ediyor ve gaz bu sefer işliyor yoluma devam ediyorum. Ustaya gösterdim honda servisine (bora, efe gibi) götürmen gerek dedi. Başka bir ustaya gittim iki ihtimal var dedi, ya vsa sensörlerinde arıza var ya da beyin arızalandı dedi. Makineye bağladığında da arıza kaydı olarak, sağ ve sol arka teker denge sensörü arızası gibi bir uyarı yazıyordu yanlış görmediysem. Bunları sildi ve yeniden arıza verince gel dedi, dükkandan çıkamadan yeniden verdi arızayı ve bi daha baktı araca. Bunun %90 beyninde sorun dedi ve bana 3.500 lira gibi bir paraya maal olacağını söyledi. çıkma beyin tabi sıfır değil. Sıfırı 7.000 lira falanmış serviste. Velhasıl şu an stop edip çalıştırarak belli aralıklarla kullanıyorum. Sizce ne yapmam lazım tecrübesi olan var mı? Gerçek sorunun ne olduğunu ve gerçekten ne yapılması gerektiğini nerden öğrenebilirim? Ankardayım.

|
    |

• Teğmen
    189 Mesaj
    sizde app sensoru varmi sorun onda olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Er
    1 Mesaj
    Merhabalar sorunu cozdunuz mu ayni sorun bende de var aracim 2008 civic elegance otomatik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teğmen
    200 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: vollturk

Merhabalar sorunu cozdunuz mu ayni sorun bende de var aracim 2008 civic elegance otomatik

Aracı benzinde kullandım ve arıza vermedi hatta arıza lambası bile söndü. Sorunun lpg enjektöründe olduğu ortaya çıkmış oldu. 2.el bir enjektör takarak olayı 100TL'ye halletmiş oldum.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
valorant vp
valorant points
takipçi satın al
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

MAIL
0,183
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.