Şimdi Ara

Vosvos Hakkında Kafamdaki sorulara cevap arıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu aralar vosvos almaya niyetindeyim.Fakat pek bi bilgim yok internette kafamdaki sorulara cevap bulayim derken kafamda daha cok soru oluşmaya başladı.

Şimdi öncelikle alacağım araba toparlanmış sorunsuz olmalı ona ayıracak vaktim yok şuanlık.

Bunun için biraz araştırma yapınca 10.000 tl ye veya biraz üzerine bi fiyat düşünüyorum.Bu arabanın piyasası çok karışık kazık yemek istemiyorum.

Bu fiyat uygunmudur bi vosvos için.

Arama kriterim olarak temiz olsun içi özellikle gözüme hoş gelsin yeter.

Şimdi 1300 motorluları var bide 1600 leri hangisi ni tercih edeyim hangisi tutuluyor hangisi daha az yakar.

lpgli olsa iyi olur

Düz camı var bombeli var cok mu fark ediyor.

Başka neresine dikkat edeyim? Direksiyon boşluğu vites geçişleri veya telefonda neler sorabılırım adama??

Bide bu aracların kalofer sıstemı borular seklındemı onların çalşır olması mı gerekiyor._

İstanbul- kocaelı cevresınde önerebilecegınız vosvos var mı?

• Misal şu araba benim için on numara;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-75-volkswagen-1200l-180487994/detay

fakat bu motora lpg takılabilio mu?

Bide 1300 motor biraz daha ucuz mu olması gerekiyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-orjinal-74-1303-vw-muayeneli-temiz-sahibinden-180489094/detay

bide bu var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .IsTanBul. -- 19 Ekim 2014; 22:28:55 >

• Merhaba hocam,

Vosvos sahibi olmadan önce, vosvoslar hakkında bilgi sahibi olmak gerek. Dediğiniz gibi, piyasa çok karışık ve hak eden araca da hak etmeyene de aynı fiyatlar isteniyor. Bu yüzden şuan araştırma yaptığınız için ileride pişman olmazsınız diye düşünüyorum. Keşke herkes araştırma yapmadan vosvos almasa ve bu tarz fırsatçı kişiler piyasada yer bulamasa ama işte...

Vosvoslarda birçok model var. 1967 model ve öncesi pre olarak geçer. Çamurlukları, farları, stopları, tamponları, benzin göstergesinin göğüste olması gibi birçok ayrıntısı vardır ve parçası diğer modellere göre biraz daha pahalıdır. 1968'den sonra diğer düz cam modelleri ve 1973-74'te bombeli cam modelleri çıkmıştır.

Motor hacmi olarak 1100cc, 1200cc, 1300cc, 1500cc ve 1600cc modelleri vardır. Yakıt hemen hemen aynı denilebilir. Lpg bütün vosvoslara takılabilir ve ruhsata işletilebilir.

Vosvosta önemli olan kaporta aksamıdır. Hatlarını kaybetmemiş, kupasıyla oynanmamış orjinal bir vosvos bulmanızı tavsiye ederim. Motor veya diğer mekanik aksamlar sıfırdan yaptırılabilir fakat hatları kaybolmuş bir vosvosu orjinal haline çeviremezsiniz.

Kalorifer sistemi, motordan gelen sıcak havayı borularla aracın içine iletmek suretiyle çalışmaktadır. Düzgün çalışan bir kalorifer sistemi kışın sizi üzmez.

Siz gönlünüze, gözünüze hangi model güzel geliyorsa ilk önce buna karar verin daha sonra araç aramaya başlayın. Eğer fark etmez diyorsanız da orjinal bir vosvosa denk gelirseniz, bütçenize de uygunsa kaçırmayın derim. Vosvos alırken kesinlikle vosvostan iyi anlayan bir vosvos ustasına gösterin aracı.

Ve unutmadan, vosvos alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey sahibidir. :))

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.