Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (95. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

quote:

Orijinalden alıntı: ygulbahar

Ben de yeni aldım aracı 200km deyken eskişehir E gidip geldim bursadan 286km ortalama 4.9 lt. 100-130 arası hızlıca gittim. Km sini almış motoru kendine gelmiş bi v40 sakin kullanımda 4lt rahat görür. Kimse aksini söylemesin lütfen.

Benim T4 benzinli powershift V40'ım ile, dün bir deneme yaptım ve sayacı sıfırlayarak Gebze-Küçükyalı arasında(yaklaşık 40km) E-5'te 80km hızla gaza yumuşak davranarak ilerledim. Pendik, Kartal ve Küçükyalı girişlerinde dur-kalk trafiğe de girmeme rağmen sakin kullanımda araç 4.7lt/100 tüketim değeri gösterdi. Yani benzinli bir araçla bu değerleri göreceğimi hiç düşünmezdim çünkü kendi sürüş tarzımla araç şehir içinde 9 litrenin altına inmiyordu.

Bakınız ne de güzel olmuş hem de t4 le :) benim önceki aracım s60 t4 le ben de bursa İzmir 5lt ortalama yakalamıştım. Yani demem o ki, dizel v40 için 4 ortalama yakalamak hiç zor olmaz km aldıktan sonra. Herkese kazasız belasız sürüşler, hepinizin arabalarını allah nazardan korusun, çok güzeller çünkü :P

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ygulbahar kullanıcısına yanıt
    Bende mi bir sorun var. En sakin kullanımda 6 lt altına düşüremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: especlipse

Merhabalar,

2 gün önce v40CC 1,6d powershift advance ( 17' jant ) alarak aranıza katılmış bulunmaktayım.

120-130 lara kadar geldim özellikle bahsedilen rüzgar sesiyle ilgili ancak bir sorunla karşılaşamadım. Belki yan rüzgarlardan dolayıdır diye takip etmeye devam edeceğim.

Motora zarar vermemesi için gazı köklemiyorum ancak haramidere-beylikdüzü rampasında hızı almasam araç yüksek viteslerde düşük hızda çıkmaya çalışıyor sağlam gaza basmazsam. Triptonikte vites düşürüp 3000 den sonra kendim vitesi artırıyorum, ancak ozaman araç kendine geliyor

Yakıt konusunda biran önce motorun açılmasını bekliyorum hoş suan araç toplamda 150 km yaptı ancak yakıt seviyeleri inanılmaz yüksek

Benimle alakasımı var bilemiyorum ancak aracın sağ ve sol ön çıtaları bana çok geniş geldi. Bu nedenle kavşak ve dönemeçlerde karşı çaprazlardan gelen araçlara karşı kör nokta oluşmakta. Bizim enişteye verdim aracı oda aynısı söyledi.

Sizin görüşleriniz nedir bu konuda ?

Sağ ve sol direklerin kalın değil aksine ince bile olduğunu düşünüyorum. Burada yaşadığınız sorun bence koltuğu çok yüksekte kullanmanızdan kaynaklanıyor olabilir. Ben direkt en aşağıya indiriyorum ki, V40'ın en aşağısı bile yüksek kalıyor yine o da ayrı konu.

Bmw ve Honda'lardan sonra V40'a geçince diğerlerinde yerde oturuyormuşuz resmen demiştim. Volvo'nun kendine has bir oturma pozisyonu ve dik ön göğüs çizgisi var. Kısa sürede alıştım ve bana çok rahat geldi.

Sözün özü, koltuk ayarlarınızı yan camı açıp başınızı dışarı çıkarırken kapı üst çıtasına değmeyen bir ayara getirmenizi tavsiye ederim.

@dgnkr,

Bence gaza biraz daha yumuşak davranın. Hatta imkanınız varsa, Pazar günü öğle saatleri gibi Gebze-Küçükyalı arasını bir de siz deneyin.

• Öncelikle merhabalar,

Sırf bu foruma girebilmek için üye oldum. Premium hatchback sınıfından bir araç bakıyorum ve v40 seçeneklerden biri bildiğiniz gibi.

@Fozix arkadaşımınızın yaşadığı problem en çok gözüme çarpan durum oldu. Ben bu arabayı almayı, mavi rengi hariç, ciddi manada düşünüyordum halbuki.
  • 6-7 ay oldu halen optimum surucu koltugu pozisyonunu bulamadim. eskiden ne guzleldi, ileri-geri ile diz mesafesini ayarlardim, sirt ayari ile ne kadar koltugun yatacagi. bunda cok fazla parametre var. hem rahat hem de sportif surus icin ayarlayamadim.
  • Merhaba Arkadaslar,

Yaklasik 3 haftadir V40 CrossCountry V40 kullanicisiyim.
    1000 Km yi devirdim ve aractan oldukca memnunum.
    Aldigim aracda BASE + PREMIUM + ADVANCE + COMFORT + 18" Mefitis Jant var.
    Yol tutusu ve performansi gayet iyi. Iceriye ses almama konusunda gayet basarili.
    Burdan siz sordukca bilgi vermeye calisacagim. Simdilik az bir bilgi de olsa ilk yuz kilometre yakit tuketim bilgisini paylasayim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sweden metal

Öncelikle merhabalar,

Sırf bu foruma girebilmek için üye oldum. Premium hatchback sınıfından bir araç bakıyorum ve v40 seçeneklerden biri bildiğiniz gibi.

@Fozix arkadaşımınızın yaşadığı problem en çok gözüme çarpan durum oldu. Ben bu arabayı almayı, mavi rengi hariç, ciddi manada düşünüyordum halbuki.

benim yaşadığım problem slk mercedeste de karşılaşılmış bir durum marka yada sınıf kıstas değil bu konuda ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fozix

quote:

Öncelikle merhabalar,

benim yaşadığım problem slk mercedeste de karşılaşılmış bir durum marka yada sınıf kıstas değil bu konuda ;)

Sanirim sizin ilk volvonuz bu arac. Eger ilk olmasaydi volvo araclarinda bu tarz hatalara kesinlikle yer olmadigini bilirdiniz. Isvecteki fabrikasini gezme sansi bulmus biri olarak konusuyorum, her araca ne kadar buyuk ozen gosterildigini bilseniz yasadiginiz olaya daha fazla sasirirdiniz.

Acaba yonetim cinlilerin eline gecince kalite sorunlari mi basgosterdi diye dusunmeden edemiyor insan.

• quote:

quote:

quote:

Öncelikle merhabalar,

Sanirim sizin ilk volvonuz bu arac. Eger ilk olmasaydi volvo araclarinda bu tarz hatalara kesinlikle yer olmadigini bilirdiniz. Isvecteki fabrikasini gezme sansi bulmus biri olarak konusuyorum, her araca ne kadar buyuk ozen gosterildigini bilseniz yasadiginiz olaya daha fazla sasirirdiniz.

Acaba yonetim cinlilerin eline gecince kalite sorunlari mi basgosterdi diye dusunmeden edemiyor insan.

sorun major bir hata değil sonuçta ve kısa sürede çözülecek hata üretimde olur böyle şeyler şayet çözemeselerdi binerdim tepelerine :)

çinlilerle alakası olduğunu düşünmüyorum zira isveçliler inatçı insanlar çinliler ne derse desin bildiklerini okurlar bundan eminim ( zarar pahasına olsa bile )

• quote:

quote:

quote:

quote:

Öncelikle merhabalar,

sorun major bir hata değil sonuçta ve kısa sürede çözülecek hata üretimde olur böyle şeyler şayet çözemeselerdi binerdim tepelerine :)

çinlilerle alakası olduğunu düşünmüyorum zira isveçliler inatçı insanlar çinliler ne derse desin bildiklerini okurlar bundan eminim ( zarar pahasına olsa bile )

Pm'den dondum, bu arada aracin fotograflarini atmaniz mumkun mu?

• Arkadaşlar,

Önceki hafta 20.000 bakımında, daha önce birkaç defa sorup, henüz bir uygulamamız yok cevabını aldığım aynadan gelen rüzgar sesi konusunda bir uygulama yaptı servis (Antalya).. sesi %50 civarında azaldığını söyleyebilirim.. Bir de teker sesi yalıtımı ve alt koruma yaptırdım, acaip güzel oldu..

Aynadan gelen ses için, kapı iç kısımları ve blis uyarı ışığının olduğu hoparlörün içi v.s. epey yerlere yalıtım uygulandığını anlattılar.

Bu, Antalya2nın kendi başına karar verdiği bir uygulama değildir sanırım. Bu konuyu servisinizle görüşün derim..
  • benim araçta rüzgar sesi 110'dan sonra başlıyor o hıza istanbulda pek çıkamadığım için şuan idare ediyorum ama sağ taraftan geldiğini düşündüğüm trim tıkırtıları beni bitiriyor özellikle arnavut kaldırımlı ya da bozuk yollarda çıldırtıyor bir de üzerine radyo açıksa araçtan bile soğutur. forumda bi arkadaşta yaptırmıştı sorun halloluştu sanırım ,bende hafta içi servise uğramayı düşünüyorum şimdilik araçtaki tek sıkıntım bu bu da olmasa aracıma aşığım

Bu arada bu yalıtım dediğimiz olay nasıl yapılıyor ne kullanılyor? Mesela blis hoparlörünün yerine ya da kapı içine nasıl bir yalıtım uygulanıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabaci_58 -- 28 Kasım 2013; 15:12:07 >
  • arabaci_58 kullanıcısına yanıt
    Benim aracım S60, onu belirteyim bu arada..

Yalıtım için tam olarak nasıl bir uygulama yaptıklarının detaylarını bilmiyorum açıkçası. Sadece, o bölgelere yalıtım için ilave uygulama yapıldığını anlattı servis..
  • katı cekomastik ile kapı içine yalıtım yapıyorlar. yol sesi için davlunbazlara yalıtım ve tabana yalıtım yaptırabilirsin servis sağ davlumbazıma yalıtımı ucretsiz yaptı adamların sakin anına denk getirsem dort tekere uygulatcam da zor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fozix F kullanıcısına yanıt
    merhaba v40 zaten sessiz bir premium değil mi:)
    benim testini yaptığım araçta motor kaputunu açtğımda ön tekerlek davlumbazları içinde yalıtım görünüyordu, servis ek olarak nasıl bir işlem yapıyor ki?

yani bu aracın cidden dahada sessizleştirilmeye ihtiyacı var mı
    birde volvo diyoruz ama ilerleyen kilometrelerde trim sesi gelmeye başlıyorsa cidden hayal kırıklığı :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jason B.

merhaba v40 zaten sessiz bir premium değil mi:)
    benim testini yaptığım araçta motor kaputunu açtğımda ön tekerlek davlumbazları içinde yalıtım görünüyordu, servis ek olarak nasıl bir işlem yapıyor ki?

yani bu aracın cidden dahada sessizleştirilmeye ihtiyacı var mı
    birde volvo diyoruz ama ilerleyen kilometrelerde trim sesi gelmeye başlıyorsa cidden hayal kırıklığı :/

illa takıntılı isen yapılabilecek bir işlem ben yaptıracaktım serviste otoking de fakat arabanın sessizliği dışında saçma geldi o nedenle yaptırmadım her arabada mucur yada sıkıştırılmış asfaltta ses gelir normal yolda gayet sessiz hatta kaputu açıp baktığınızda kaput kapağının altında fabrika çıkışlı yalıtım var tabi davlumbazlarda da diyorum ya ekstradan yaptırada bilirsin

trim sesi vs bende yok s60 vardı onda da olmadı ses diğer arkadaşları bilemem

• droerdogan D kullanıcısına yanıt
    Aynı fiyatı bana Ankara Konya yolundaki volvo verdi. Şubat mart gibi gelecekmiş, 2013 model biri siyah biri beyaz. Normal fiyatı 81000TL civarıymış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

benim araçta rüzgar sesi 110'dan sonra başlıyor o hıza istanbulda pek çıkamadığım için şuan idare ediyorum ama sağ taraftan geldiğini düşündüğüm trim tıkırtıları beni bitiriyor özellikle arnavut kaldırımlı ya da bozuk yollarda çıldırtıyor bir de üzerine radyo açıksa araçtan bile soğutur. forumda bi arkadaşta yaptırmıştı sorun halloluştu sanırım ,bende hafta içi servise uğramayı düşünüyorum şimdilik araçtaki tek sıkıntım bu bu da olmasa aracıma aşığım

Bu arada bu yalıtım dediğimiz olay nasıl yapılıyor ne kullanılyor? Mesela blis hoparlörünün yerine ya da kapı içine nasıl bir yalıtım uygulanıyor?

110 dan sonra nasıl bir ses gelmeye başlıyor ki birde henüz bu yeni araçlarda trim sesi başladıysa vay halimize...

• Selam karşıyaka volcardan 2013 model kırmızı v40 r-desing cam tavan +r desing paket + base paket araç için 15 aralık teslim 86.900 fiyat aldım yaklasık bir ay önce aynı araç için 85000 tl fiyat vermişlerdi bazı indirimlerin iptal oldugunu ve 2014 aracın baya zamlanacagını söylediler sizce fiyat normal mi? sözleşme yaptım ama kafamda karıştı biraz...
  • shark1912 S kullanıcısına yanıt
    şu an indirim durumları nedir bilmiyorum ama ben 2 ağustosta volcar altunizade den sizin aracın her şeyi ile bire bir aynısı için 85.000'e anlaşmıştım... şuanki aracımda o donanımlara ek olarak deri koltuk + koltuk ısıtma + hız sabitleme var 86.000'e aldım 2 ay önce ... Genelde Volvo bayileri kapora vermeye gelince aynı indirimi yaparlar ama siz yinede başka bayilerden fiyat alın en azından aklınızda soru işareti kalmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabaci_58 -- 1 Aralık 2013; 16:50:55 >
  • 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.