Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (93. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar volvo gaziemir e gittik dizel otomatik vites premium ve artı eklentiler bluetooth ,yarı deri yarı kumaş koltuklar 78.000 çok geldi
    72.000 e kadar çıkacaktık ama çok bence başka da kampanya gelmezmiş
    malum t4 benzinli otomatikler de çok yakıyor galiba şehiriç 9-10 lt ikinci el v40 lar ama benzinli otomatikler onlarda çok yakar galiba
    2. el e düşmesini beklemek lazım galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: asandra

arkadaşlar volvo gaziemir e gittik dizel otomatik vites premium ve artı eklentiler bluetooth ,yarı deri yarı kumaş koltuklar 78.000 çok geldi
    72.000 e kadar çıkacaktık ama çok bence başka da kampanya gelmezmiş
    malum t4 benzinli otomatikler de çok yakıyor galiba şehiriç 9-10 lt ikinci el v40 lar ama benzinli otomatikler onlarda çok yakar galiba
    2. el e düşmesini beklemek lazım galiba

Benzınlı otomatik olupta 8 altında yakan bır arac gostersenıze bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asandra A kullanıcısına yanıt
    sıra beklenipte 5 ayda gelen golfun 60larda satıldığı bir ülkede V40 heralde 72 olsa kapış giderdi=))

bende sizinle benzer şeyi düşünüp ikinci ele düşsün alırım diyordum ama kur + yılbaşı filan bence en iyi ihtimalle fiyatlar aynı kalır zaten istediğim donanımda araçta pek piyasada yok biraz daha kredi çekmek gerekicek sanırım:/
  • Merhabalar,

Önümüzdeki hafta içi nasipse bende hayalim olan Volvo v40 r-design powershift almayı planlıyorum. Sizlere danışmak istediğim bir iki husus var.

Öncelikle 28 yaşında biri olarak ve baba yadigarı değil tamamıyla yılların birikimi ve sadece bir tercih nedenim olduğu için hem geleceğe yönelik hemde istediğim araç doğrultusunda,tabiri caizse bir kerede isabetli karar vermem şart. Çünkü ev alma planlarım vardı ancak bütçemin yettiği istemediğim bir evi sırf ev olsun diye almak yerine,onun yarısı tutarında daha az vadeli ( 5 sene ) Volvo alıp bunu 5 sene sonra satarak ev&evlilik hususlarında değerlendirmek istiyorum.

Şuan bir çoğunuz alma madem öyle planların var ikinci elde volvonun durumu belli diyecekseniz ama ben kendimi bildim bileli volvodur gider.

Bu nedenle aslında yegane araba s60tır ancak bütçem 75-80 bandında. s60 ise bir iki bişi eklendiğinde 105.000 TL'yi bulmakta. Baz fiyatı bile dizel otomatik 92.000 TL

Her ne kadar hb araç haz etmesemde v40'a bütçem yetiyor ancak gelin görün ki,forumdada okuduğumuz üzere ikinci elde ya satmak zor,satılsda ciddi rakamlar kırılmakta. 80.000 TL v40 R-design 5 sene sonra bir ihtimal ev evlilik konusunda satmak istediğimde beni tedirgin ediyor.

wv nede başka bir araç,aslında ayağımızı yerden kessin yeter dahi diyemiyorum çünkü ayağımı yerden kesecek araç değil,ben Volvo istiyorum. Bu biraz fazla idealist gelebilir ama durum budur.

S60'ı satmak v40'a nazaran daha kolay sedan olması nedeniyle ancak fiyatlar ortada en az 25.000 TL fark var.

Konu ile ilgili yönlendirmeleriniz konusunda şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,
    Noyan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi especlipse -- 16 Kasım 2013; 14:53:00 >

• especlipse kullanıcısına yanıt
    bu gün o evi alın, 5 yıl sonra sattığınızda 3 tane s60 alırsınız ama bugün v40 alsanız 5 yıl sonra o evin peşinatını bile ödeyemezsiniz bu sadece v40 için değil işin içine ev-araba tercihi giren tüm durumlarda böyledir. doğrudur volvonun ikinci eli biraz daha kaybettiririr ama 5 yıldan bahsediyorsunuz 5 yıl sonra sanki diğerleri prim yapcakta v40 mı kaybetcek taş çatlasın bugün aynı fiyat bandındaki arabalardan %10 daha ucuza gidecek o
  • arabaci_58 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hızlı cevap için.

Bir ev parası kadar yada bir v40 parası kadar nakitim olsa kesinlikle katılıyorum.

Ancak ;

bugün 150.000 TL ev almak istediğimde 38.000 peşinat gerekiyor

28.000 TL ihtiyaç çektirdiğimde 60 ay sonra bana maliyeti +14.000TL

üzerinede bir şekilde 10.000 TL tamamlayıp yaklaşık 10.000 TL içinde tapu ve ipotek masraflarına gidiyor.

150.000 TL - 38.000 peşinat = 112.000 TL 120 ay sonra en az bana dönüşü 200.000 TL

yukarıdaki bana maliyeti olan tutarı eklediğimde , o ev bana en az 260.000 TL ye mal olacaktır.

260.000 TL \ 120 ay dediğimizde ortalama ev kiram benim 2083 TL ye fixlenmiş oluyor. Ancak şuanki ev kiram 650 TL.

Evet yıllar içerisinde ev kirama zam gelecek ama ortalama ödeyeceğim ev kiramı 1000 TL ye fixlediğimi hesap etsek bu 260.000 Tl lik bütçemin yetmediği ama ev olsun diye aldığım evin maliyetli hesabına 260 ay sonra ulaşıyor. Kısacası süper zarar ve vadeler yüksek.

Ancak araçta öyle değil işte. Evet değer kaybediyor ancak şu yönden bakalım ; istemediğin bir eve,ev olsun diye alınan eve 120 ay bağlanıp %110 zarar etmek mi yoksa kısa vadede ( 5 sene ) istediğin bir hayali gerçekleştirip, 5 sene sonra peşinat olarak kullanarak istediğin bir evi alma olasılığımı.

işte tamda burada volvonun ikinci el piyasası devreye giriyor

teşekkürlerimle
    noyan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi especlipse -- 16 Kasım 2013; 15:35:39 >

• Sıfır V40 Cros Adv. D2 Otm. (comfort paketli) ile ikinci el temiz S60 Adv. D2 arasında kararsızdım. Aralarında gidip geliyordum..

Bugün Cross'u tekrar incelemeye gittiğimde firmaya yeni gelen 2. elde satışa sunulan 2013 Mart çıkışlı , temiz, hasarsız ve 32.000'de olan S60 Advance D2 otm. siyah renkli aracı 87,5 'a aldım. (Acil satılıkmış.)
    Araçta Advance ilave olarak Business+Security paketleri +17 cant+Sunroof+Isıtmalı Deri koltuk var.

İyi denk geldi.. Kısmetimiz buradaymış. Allah herkese kazasız belasız araçlarını kullanmayı nasip etsin.
    Merhaba Noyan, aynı yaşta sayılırız ama bu işi yaşla pek ilgisi yok ev her zaman bir ihtiyaçtır ilkel insan bile ilk önce barınma ihtiyacını gidermeye çalışmıştır.

yaptığın hesaba bakarak aracı zaten sıfır almayacağını anlıyorum, ev için yaptığın benzer hesabın araç içinde gecerli olacağını düşünüyorum:) hatta dahada kötüsü:/

bugun alacağın V40 en azından 80k olsun 30k peşin verdin 50k kredi çektin kaç senelik çekersin bilmiyorum ama ev için çekeceğin krediden araç yada ihtiyac kredisinin faizi daha fazla olucaktır
    ikincisi araba alırsan kira ödemeye zaten devem ediceksin (ev almış olsaydın kira yerine ev kredisi ödeyecektin) üçüncüsü arabam var diyip doğal olarak geziceksin ve 5 sene sonra alacağın muhtemel evin peşinatını biriktirme olasılığın düşmüş olucak:) dördüncüsü bu 5 sene boyunca hatchbag olup pek hazetmediğin bir volvoya biniceksin...
    haa tabi V40 la iyi bir hatun bulursun kayınpederin seni kurtarır orası başka:)

yerinde olsam ikinci el 2007model filan bir S40 alırdım örnek:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-temiz-bakimli-103-000-de-dizel-volvo-143112211/detay
    bu şekilde zararın hem daha az olur hemde en azından hayalini gerçekleştirip çokta eski olmayan sedan bir volvoya binmiş olursun.

• Jason B. J kullanıcısına yanıt
    Merhaba Jason teşekkürler cevap için.

Öncelikle eve girdiğim zaman annem üzerinden ihtiyaç çekeceğim ve bunun bana sadece tapu vs hariç kredi faizi dosya masrafı düştükten sonra bile 14,000 TL yukarıdada belirttiğim gibi. Vadede 120 olması nedeniyle bana gelişi ev neredeyse %150

Volvoda ise tanıdık vs bir banka aracılığıyla %100'üne alabiliyor olacağım. Sırf bu sayede bile ikinci kez sigorta primi dosya masrafı ödemiyor olacağım.

Yoksa senin dediğin gibi kesinlikle en mantıklı ev. Ancak hem insanbulda hemde günde yaklaşık işe git gel 40 km yapan biri olarak birde üzerine o ev taksitinin stresli durumu sıkıntı yaratır kanısındayım. Ki kaldıki ileriye dönük kiradan çıkmayıp 1+1 küçük bir ev alsam hani diyorum bizim beylikdüzünde onlar bile 140,000 de başlıyor.

O yüzden tercihim v40 tan yana olacak gibi gözüküyor. V40 r-design

Aynı sınıfta A serisi mercedesle ilgili bir ton yazı zaten var ancak aynı fiyat skalasında yakında olsalar A serisi benzinli :(

vuhuuu araba için %100 e kredi almak son derece sorgulanası bişey, yerinde olsam bunuda yapmazdım...

dosya masrafı dediğin şey 450tl filan ama 80bin araç için krediyi geri ödemek sıkıntılı bir sürceç olur birde anlamadığım 80bin lik araç alıp 5 sene sonra satıcaksın yani 5 senede 80bin i kapatıcaksın üstelik bu sırada geziceksin ama ev aldığında 120ay vadeli kredi çekiyorsun ev kredisini neden 120ay çektiğini anlayamadım üstelik kira yerine ev kredisi vericeksin e araba aldığında zaten araba kredisi + kira + sıfır aracın masrafları olucak bütün bunlar yerine ev için çekebileceğin kredinin vadesi azaltılabilinir gibi geldi bana..

karar tabiki senin ancak bugunun konjuktürlerinde bu olayı yapmak kanser hastası olmayan birisi için cılgınlıktır:)
  • Jason B. J kullanıcısına yanıt
    turk insanının kredi cesaretine oldum olasım hastayım tenzih ediyorum sadece bu arkadasımız için gecerli değil bu konu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu arkadaş karaını zaten vermiş ama mantıksız olan kararı vermiş. Burada da destek arayıp, yüksek lisansı finans olan biri olarak çok enteresan ve anlamlandıramadığım hesaplarla araba almanın ev almaktan daha mantıklı olduğuna kendini inandırmak istiyor. Ama kimse de çıkıp adama destek olmamış yahu.
  • istemediğin ev için kredi çekmenin anlamı yok bence de
    sonuçta ev için standartların yüksekse para biriktirip beklemende fayda var
    volvo hemen alayım satayım tarzında bir araç değil
    ancak dizel ve otomatik versiyonu ve dizaynı ve sunduğu güvenlik paketi harika
    ancak bir yandan da a serisi ve işin ucunda yıldız var
    karar senin kararın
  • competan4 C kullanıcısına yanıt
    Süper cevap ama tam olarak değil.

Şunu açıklığa kavuşturmak isterim öncelikle asgari ücretle çalışıp iphone 5s almanın derdinde değilim mecazi olarak. Aylık gelirim gayet güzel ancak tasarruf yok.

Bir diğer yandan ise özel bir indirim ve uygun bir faiz oranı sağlanacaksa nakiti oraya bağlamaktansa,örneğin gr altın almak yada başka enstrumanlarda kullanma yolunu tercih etmek istiyorum.

İkinci el konusunda ne kadar başarısız zaten bunda hemfikiriz. Ancak insan hayalinin peşinden gitmeyecekte ne yapacak. Dediğim gibi ayağımı yerden kesecek araç değil,volvo istiyorum

Kimbilir belki ileride satmam,buda tabi hayat şartlarına bağlı elbette . Araca asla ve asla tasarruf aracı gözüyle bakmıyorum, kasko vs derken zaten başka bir sabit gider oluşacak.

Benim belirtmek istediğim;min 120-180 ay vadeyle istemediğiniz bir ev mi? yoksa kısa vadede aracı alıp 5 sene sonra gerekitğinde aracı satarak ev-evlilik gibi farklı durumlarda yol almakmı ?

Tekrar teşekkürlerimle,

noyan

• bende yıllardır volvo sevdasındayım
    özellikle s60
    ama olmadı
    2012 honda civicle yola devam ediyorum
    senin gibi taksit ödeyecek durumum var ama bence yanlış
    s60 gitti şimdi v40 var
    bir rahatlama olursa ekonomimde gözüm onda
    üstelik full+full
    olmazsa beklerim
    volvo dükkanı kapatmıyor ki
    yarın s80 çıkar onu düşünürüm
    yeterki keseme sığabilecek olsun

kolay gelsin

• sizce aralık fiyatları kasımdan düşük olabilir mi.Ya da aralıkta pazarlık indirimimiz daha fazla olabilir mi?
  • 3gunde 1750 km yol yaptim, yuvarlak hesap380 tl mazot parasi harcadim...
    ortalam 5.4 litre yakit ortalamasi var...
    fakat v40'i uzun yolda kullanmak inanilmaz keyifli, yol tutusu muthis...
    almayi dusunen arkadaslar bence baska arabaya bakmayin derim...

• aractımda 70 km den sonra ruzgar sesi daha dogrusu ıslık sesi geliyor . sadece sağ ön cam tarafından 2 kere servis yaptım
    birincisindenkapı cıtasını yerine yerleştirdik dedi
    i
    nisinde sağ ön davlumbaza yalıtım yaptık dedi en son servisle deneme surusu yaptık kulagıma gelmedi fakat ses var bu aksam anladım tekrar . siir bozucu

önerileriniz bu durumla karsılasanlar yorumlarınız lutfen

• fozix F kullanıcısına yanıt
    Bir de ister istemez kulak o sesi arıyor. Takıntı oluşturabilecek bir durum. Kafanızın rahatlaması için başka bir v40 ile test sürüşüne çıkarsınız karşılaştırmasını yaparsınız.

Bende de sese karşı aşırı takıntı var mesela. Müzik sesini biraz daha açarak mutlu olamaya çalışıyorum:) ama aracımda herhangi bir anormal durum yok. Dediğim gibi kendi takıntım. Cls 350de de aynı rahatsızlığı hissediyorum ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: dgnkr

Bir de ister istemez kulak o sesi arıyor. Takıntı oluşturabilecek bir durum. Kafanızın rahatlaması için başka bir v40 ile test sürüşüne çıkarsınız karşılaştırmasını yaparsınız.

Bende de sese karşı aşırı takıntı var mesela. Müzik sesini biraz daha açarak mutlu olamaya çalışıyorum:) ama aracımda herhangi bir anormal durum yok. Dediğim gibi kendi takıntım. Cls 350de de aynı rahatsızlığı hissediyorum ;)

olsa surucu tarafında da olurdu bu durumda kronik bir aerodinamik sorun degil bu nedenle servis bunu cozmeli diye dusunuyorum

• 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.