Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (402. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
113
Favori
649.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rodaj süresi sonunda bu rakamlar çok daha düşecektir.

Zaten benzin ile dizel akaryakıt fiyatları eşitlendi. Benzinli almak çok daha mantıklı hale geldi

Inscription + Elite Paket sanıyorum, gayet güzel bir araçtır.

2. eli de özel müşteriler sayesinde oldukça güçlüdür. Arzın az ama talebinin yüksek olması sebebiyle doğru fiyat ile gerçek alıcıların bulunması kolaydır.

Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Fotoğraf paylaşırsanız değerlendiririz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hunharca Eleştiri

Rodaj süresi sonunda bu rakamlar çok daha düşecektir.

Zaten benzin ile dizel akaryakıt fiyatları eşitlendi. Benzinli almak çok daha mantıklı hale geldi

Inscription + Elite Paket sanıyorum, gayet güzel bir araçtır.

2. eli de özel müşteriler sayesinde oldukça güçlüdür. Arzın az ama talebinin yüksek olması sebebiyle doğru fiyat ile gerçek alıcıların bulunması kolaydır.

Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Fotoğraf paylaşırsanız değerlendiririz.
    Volvo bayisi gibi konuşmuşsunuz hocam.

V40 alasım geldi, s60 ı satıp

• aknasmub kullanıcısına yanıt
    Siz S60 ile 100 Kilometrede ortalama 7 litre civarı yakıt tüketmişsiniz. Sizin tüketiminiz de gayet iyi.
  • Hunharca Eleştiri H kullanıcısına yanıt
    Evet hocam haklısınız. Rodaj dönemi geçince tüketim azalıyor. Yoğun trafiği olmayan bir ilçede yaşıyorum. İzmir içi 8 lt civarı gezebiliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeDe_

Selamlar,

Mayıs ayında 2018 T3 Altunzade'den teslim aldım.

Yakıtı hakkında bilgi paylaşmak istiyorum;

Araç 1853km olduğunda 205,3lt. ve 1340TL 'lik yakıt almışım.

100km de 11,09lt yakmış oluyor.

ortalama olarak da 72krş/km oluyor.
    Aracı şehir içi Eko modda ve sakin kullanıyorum.

Bu değerler için yorumunuzu beklerim...
    Bende aynı bayiden aynı aracı mart ayında aldım.

Şu an aracım 9.000 km'de.

Şehir içi hafif trafikli kısa mesafe rotam var. Buna göre ortalama 8-9 lt arası yakıyor. Ben Eco mod kullanmıyorum çünkü sollamalarda vs... aracı çok tutuyor. Eğer yoğun trafiğe yakalanırsam 9 lt'yi kesinlikle geçiyor tüketim.

Şehir dışı ise yazın klima açık 6 lt
  • Yorumlar için teşekkürler.

Makul değerler ise sorun yok ben rodaj süresini aklıma getirmemiştim. katalog değerlerinin x2 olunca bir arızam olabilir mi diye düşünüyordum. Tüketim nasıl başladıysa öyle gider diye düşünüyordum. Eski araçlarda motor açma, jikle vs. vardı... Rodaj KM değeri kullanım şekline bağlı mıdır? Ortalama kaç KM'dir?
    Daha önce dizel Astra HB kullanıyordum yakıt değerleri çok iyiydi ancak senede max. 10000 KM yapmışım bu sebepten yeni aracımın benzinli olmasını özellikle istedim zaten V40 için dizel seçeneğim de yoktu.
    Hunharca hocam teşekkür ederim, Inscription + Elite Paket doğrudur. AVM otoparkında çektiğim foto bulabildim. Hafta sonu inşallah detaylı çeker paylaşırım.
  •  Volvo V40: Ve O Sensin Volvo V40: Ve O Sensin

• muzikalp kullanıcısına yanıt
    Benim sipariş tarihim de Şubat başıydı fakat kristal beyaz, tamamı bej döşeme hiçbir bayide olmadığı için 2,5-3 ay kadar gelmesini bekledim. O dönem bu kombinasyon Diyarbakır bayi'de bile yoktu.
    Teslim almadan önce de navi,park sensör (park plot), kamerayı burada taktırttım.
    Hocam senin değerler oturmuş görünüyor. Fakat 9000 iyi yapmışsın. Demek max. 7-9000 arası rodaj süresi olacak. Uzun yolda da katalog değerini veriyor görünüyor.
    Aracı uzun vadede kullanacağım için ilerleyen klometre yakıt istatistiklerimi de paylaşırım.
  • Arkadaşlar uzun vadeli verileri paylaşmak istedim.Bu paylaşımı bu forumda farklı bir konuda Ocak ayında yapmıştım.Dizel araçla bir yıl geçirdim.Güncelliyorum.Benzinli sadece yaz mevsiminde,dizel hem yaz hem kış mevsiminde kullanıldı.Dizel 2015 benzinli 2016 model.
    Volvo v 40 t3 (152 bg 250 N turbo benzinli) 6000 km ortalaması 7,7 lt.Ort hız 49 km.
    Volvo v 40 d2 (115 bg 270 N turbo dizel) 15000 km ortalaması 5,8 lt.Ort hız 45 km.
    Araçlar aynı ikiside otomatik.İkisinide aynı şartlarda ben kullandım.Fark bu kadar.
    Güncel fiyatlarla,
    6,23*7,7 = 48 kuruş benzinli
    6,09*5,8 = 35 kuruş dizel
  • V40 2. Elde nasıl ?

Satanlar kolay satabiliyorlar mı ?

Piyasada az sayıda olduğu için arzı az ama talebi fazla olan bir araç mıdır ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence şuan 2.el satışı "0" olmalı. Çünkü bayi sıfır fiyatıyla aynı fiyat isteniyor. Hatta 300-400km aracına sıfırın da üzerinde fiyat isteyen var.
    ÖTV dilimi indiriminden sonra Sıfır fiyatı 20000TL indi. 2. el artışa ayak uydurduğu gibi düşüşe adapte olamadı...
  • DeDe_ D kullanıcısına yanıt
    Ben yakıtın biraz daha düşeceğini düşünüyorum.

Şehir içi 8 lt Şehir dışı 6 lt bu araç için olması gereken sanki.

Benim şehir içinde 0,5-1 lt arası bir fazla yakma durumum var,onu da ilk bakımdan sonra düşürürüm gibi geliyor
    Hocam merhaba. Yaklaşık 2.5 yıldır ve 34000kmdir t3 motor v40 kullanıyorum. Yakıt değerlerimi önceki sayfalarda paylaşmıştım. Sizin için özet geçersem genelde 110 km/h cc ile 5-5.5 litre arası yakıyorum. Şehir içinde ise7 litre yaktığım da oluyor 12 de. Trafik yoğunluğu ve kullanım tarzı inanılmaz ölçüde farkettiriyor. Özellikle uzun yolda çok düşük tüketim değerleri yakalıyorum. Şunu da belirtmekte fayda var,rodaj diye bir şey kesinlikle varmış. Yeni araçlarda yok diye duymuştum ama aracı aldıktan bir yıl sonraki ilk uzun yol seyahatimde normalde 6 dan aşağı düşmeyen aracımla 5 litreleri görünce inanamamıştım. Örnek bir fotoğrafı aşağıya ekliyorum, saygılarımla..

Volvo V40: Ve O Sensin

Bayilerin çoğunda şu an araba yok.Arabayı sipariş ettiğinizde ise fiyat sabitlemiyorlar.Hatta çoğu markanın lüks segment arabalarında durum böyle.O yüzden ikinci elde fiyat düşmüyor.Ötv indirimi biraz göstermelik şu an

• oğuzhan2338 O kullanıcısına yanıt
    Olay Vw nin sipariş olayına döndü. İkinci eller sıfırdan pahalı. Sıfır araba ortada yok. Ne zaman gelecek peki? Üç ay sonra. O yüzden size katılıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İlan numarası 632194507

V40 R-Design

Adaptive Cruise Control

Kör Nokta Bilgi Sistemi

Şerit Takip Asistanı

Isıtmalı Koltuk

Cam Tavan

Otomatik Park

Polestar Yazılım

Sensus Connected Touch

Fiyatı cazip olduğunu düşünüyorum.

• Yakıt değeri için 7 litre yazılmış fakat o değer ancak şehirdışı yolda yakalanır.Şehir içinde muhtemelen 10 litre civarında gezer.Belki araç gırtlak dolu olduğu için ağırlıktan dolayı biraz daha artar.

Polestar yüklü, yakıtı düşürmüş olabilir.

• 3 litre düşüreceğini sanmıyorum.Ki o kadar düşürseydi polestar yazılımına parasını verip binmek daha karlı olurdu.

Şehir içi 7 değil 7,9 demiş ki, çok sıkışık olmayan bir şehir içi trafikte 8-8,5 değeri yakalanabilir. Şu an aracım rodaj döneminde olduğu için net bir şey söyleyemiyorum ama eski arabamda (scirocco 1.4 tsi 160 hp supercharger + turbo) en son şehir içi ortalamam 8,2 litreydi, 10 litreden bu seviyeye düşmüştü çünkü gaz tepkilerini iyi öğrenmiştim aracın. Turbo araçlarda gaz tepkisi yakıt tüketimini çok etkiliyor, yumuşak pedal kullanımlarında yakıt tüketimi ciddi olarak düşüyor, en basiti ilerideki kırmızı ışığı görünce ayağı gazdan çekmek bile çok etkili. Onun için şehir içi yakıt tüketimi genellikle subjektif olabiliyor.

Aracı ben de beğendim bu arada, dolu dolu bir araç, 100 bin'i geçmiş olması biraz düşündürücü sadece.
  • 
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.