Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (400. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.802
Cevap
114
Favori
649.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selamlar, benzer sorun bende de var. 2. vitesten 3. e gecerken yokus asağı inerken ayağınızı gazdan çektiğinizde vites değişimi yatığında oluyor. Bunu birçok kez test ettim doğruladım. Aracı yaklaşık 55 bn km de, bir problem çıkmadı. Sorunu ilk farkettiğimde adaptasyon vs yaptrıdım ancak durum değişmedi. Diğer V40 t3 sahipleri yokuş aşağı inerken aracın kendi vites değiştirdiğinde (ayağınız gazdan çekili halde) benzer birşey (2 den 3 e geçişte hızlı vites geçirme ve hafif vuruntu) olup olmadığını test edip bilgilendirirseniz seviniriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ancestor -- 8 Kasım 2018; 17:14:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhandemiroglu

merhabalar arkadaşlar. v40 t3 geartronic aracımda 2 den 3 e geçerken irkilme oluyordu . yeni bakıma gittim ankara volcar a ve şanzıman adaptasyonunu yaptıklarını söylediler. Bir kaç gün iyi geldiğini farkettim ama tekrar aynı sorunu yaşadığımı düşünüyorum. Var mıdır aramızda benzer problem yaşayan acaba ?
    Selamlar, benzer sorun bende de var. 2. vitesten 3. e gecerken yokus asağı inerken ayağınızı gazdan çektiğinizde vites değişimi yatığında oluyor. Bunu birçok kez test ettim doğruladım. Aracı yaklaşık 55 bn km de, bir problem çıkmadı. Sorunu ilk farkettiğimde adaptasyon vs yaptrıdım ancak durum değişmedi. Diğer V40 t3 sahipleri yokuş aşağı inerken aracın kendi vites değiştirdiğinde (ayağınız gazdan çekili halde) benzer birşey (2 den 3 e geçişte hızlı vites geçirme ve hafif vuruntu) olup olmadığını test edip bilgilendirirseniz seviniriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ancestor -- 8 Kasım 2018; 17:15:32 >

• ancestor A kullanıcısına yanıt
    Bende de aracı aldığım ilk günden beri oluyor. Endişe edilecek bir şey değil diye düşünüyorum. Aracım 70 bin km'de şu an.
  • v40turkey V kullanıcısına yanıt
    Konudan bağımsız ama şanzıman denilince aklıma geldi.

Sizin aracın km'si tam şanzımanın yağ değişim aralığında. Tam otomatik şanzımanlar için 60-80 bin civarı değişim öneriliyor genelde.

Üreticiler değiştirmeye gerek yok diyor ama orta-uzun vadede şanzımanın sağlığı için gerekli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhabalar,

Son zamanlarda İstanbul'da aracını servise götüren oldu mu? Aracım 2015 model ve T3 motor. 3. yılı olmasına rağmen henüz 22500 km'de. Kasım ayı içerisinde rutin bakım için servise götürmem lazım, özellikle son sayfalarda okuduğum kadarıyla yetkili servis fiyatları uçmuş. İstanbul Kadıköy'de ikamet ediyorum, yakınlarda yetkin bir özel servise de götürebilirim aracımı ama tavsiyesi olan var mıdır?
  • Arkadaşlar merhaba, v40 için havuzlu paspas öneriniz var mi. bayide 600 lira fiyat verdiler

• üzerinde mavi etiket olan parça nedir? Bugün sabah periyodik bakıma gittim, daha sonra da aracın tüvtürk muayenesini yaptırırken emisyon ölçümü yapan arkadaş mavi etiketli parçanın arkasında boşta bir kablo olduğu söyledi. Mazot yakıt filtresinin bir bileişeni olabilir mi?
  • mrcn[KAL] kullanıcısına yanıt
    Son zamanlarda sayılmaz ama 31 Ağustos'ta Zeytinburnu Arkas'a 2.yıl bakımına götürdüm aracımı(t3 v40). 970 lira tuttu. Hava ve poleni değiştirtmedim.

• Merhabalar son zamanlarda V40 için fiyat alan oldu mu?

• Araçların düşük karla, hatta Avrupa fiyatlarının altında satıldığı konuşulmuştu diye hatırlıyorum. Servis ücretlerinde makul olmayan artış, asıl kazancı elde ettikleri yere oynadıklarını düşündürüyor. Keza bakım aralığı da farklı marka akraba araçlara göre kısa.
  • t3 motor ilk bakım ücreti için bir kaç servise telefon edip fiyat aldım. en uygun fiyatı 1600 tl ile mezcar erdi. maslak evo ve arkas 2300 tl civarı dedi. %10-15 indirim yaparız bu rakamdan dediler. otokoç ise telefonları bile açmadı. hafta içi mezcar'dan randevu aldım.

• arkadaşlar merhaba,
    2015 R-Design aracım var Adaptif Hız Sabitleyici sonradan eklenebiliyor mu?
  • atillaahmetalp kullanıcısına yanıt
    yetkili serviste boyle bir eklemeyi yapamazsiniz. ayrica mumkun gorunsede yuksek bir meblag sizi bekliyor olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cöldeki kutup ayısı kullanıcısına yanıt
    O değil de fotoğrafın orta-alt kısmına bakarsanız (mavili parçanın aşağısında), aşağıya bir tane metal renkli vida düşmüş.
    Kesin servisin marifetidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 19 Kasım 2018; 17:35:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacker

O değil de fotoğrafın orta-alt kısmına bakarsanız (mavili parçanın aşağısında), aşağıya bir tane metal renkli vida düşmüş.
    Kesin servisin marifetidir.
    aynen sabah erkenden gidip yaptıkları işin ne kadar kaliteli olduğunu sorguladım Dünya kadar para ver yetkili servise git, sonra arabayı bu şekilde teslim al. Açıkçası tüm parçaları kendin tedarik edip özel serviste yaptıracaksın. İki somun sıkmaktan üşenen yere bu kadar para vermenin anlamı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: prozium77

Merhabalar son zamanlarda V40 için fiyat alan oldu mu?
    İnscription+ elit + park pilotu, beyaz ; 150.000 tl
    siyah ve beyaz renk harici 153.000 tl
  • İkinci el 2015 advance aldım. NAV tuşuna basınca yetkili serviste aktive edilmeli diyor. İşlevsiz tuş rahatsız ettiğinden fiyat sordum, yazılım aktivasyonu için servis 7000 tl çekti.

Aşağıdaki adreste bir cihaz buldum, sisteme hdmi girişi kazandırıyor. Sonra istenilen android cihaz monte edilip ekrana yansıtma vs yapılabiliyor.
    https://car-solutions.com/en/video-interface-with-hdmi-for-volvo-of-2015-my.php

Böyle bir şeyi deneyen oldu mu hiç? Orjinal sisteme ek olursa problem yok ama orjinal fonksiyonlar değişsin istemiyorum. Bir de montajı kolay mıdır acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caerium -- 21 Kasım 2018; 11:21:44 >

• Merhabalar, 2016 V40 CC alalı 1 ay oldu. Genel olarak araçtan memnunuz fakat sürüş biraz konforsuz geldi. Üzerindeki lastikler Pirelli sanırım. Bunları değiştirip başka bi marka taksam farkı olur mu?

• Süspansiyon sert ve normal v40 a göre 3-4 cm yerden daha yüksek. Lastik bir nebze rahatlatır, örneğin michelin gibi yumuşak bir lastik deneyebilirsiniz. Yada jant boyutunu düşürebilirsiniz. Pirelli konforlu bir lastik değil, benim tavsiyem kış için Nokian , yaz için Continental yada Michelin.

• Bertica B kullanıcısına yanıt
    2017 v40 cc kullanıyorum 18 inch metallah jant var ve pirelli cinturatio p7 ile geldi.

Eğer sizin lastiklerde pirelli cint. p7 ise aşırı sert bir lastik,michelin gibi veya yumuşak olan başka bir marka lastikle değişince daha konforlu oluyor

• 
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.