Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (295. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
113
Favori
649.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sayın Kemal Hocam. Dedilklerinize harfiyen katılıyorum.

Benim de dileğim Denizli servisi gibi rekabetçi servislerin artması. Tabi nasıl olacak orasını bilmiyorum

İzmir'deki iki servis de aynı kuruma ait, kim kiminle rekabet edecek o kısmı muamma

Sabri bey gerçekten çok özverili çalışıyor. Umarım Volvo'nun bu durumunu çözmeye gücü yeter.
  • Merhabalar

İzmir ve belki başka şehirlerdeki servisler konusunu önümüzdeki günlerde yazarım ve birlikte tartışırız ama bu gece ülkemizi yaşanmaz hale getirenlere lanet ediyorum....
  • senna428 S kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle çok haklısınız Sayın @senna428 .

5 ay içinde 3 patlama,yüzlerce ölen insan. İçim parçalandı.

Hepimizin başı saolsun.
  • senna428 S kullanıcısına yanıt
    Haklısınız sayın senna , gerçekten çok acı . ALLAH Rahmet eylesın kalanlara acil şifalar diliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozerkane

Arkadaşlar kasko demişken yıllardır niyetlenip bir türlü hayata geçiremediğim bir konu, hasarsızlığı deldirmeden ön camı kaskodan değiştirtmek. Durduk yerde ne gereği var deyip geçiyoruz genelde ancak aracımın ön camında tüm çabama rağmen gideremediğim dıştan hafif lekeli bir bölge var. Silecek camı çizer öyle çizgisel bir leke de değil, yağlı gibi bulanık hafiften. Aynanın hemen altına düştüğü için gözüm de takılıyor arada sinir oluyorum. Çok profesyonel bir firmadan yardım almadım ancak gittiğim sıradan yıkamacılar da çıkartmakta başarısız oldular. İçimden bir ses, şimdi iş çıkartma bir sürü kamera - radar ıvır zıvır bağlantısı var aynanın arkasında diyor, bir yandan da kaskoya her sene toslanan paraya gıcık oluyorum :)
    Katalogda su kaydırma özelliği de olduğu belirtilen sertleştirilmiş bu tür bir ön camın değişimi de hasarsızlık muafiyeti kapsamında işlem görür mü yoksa bir üst limit var mıdır acaba? Var mı bilgisi / deneyimi / önerisi olan?

Camda çıkmayan lekeye öncelikle IPA (Izopropil Alkol) deneyebilirsiniz, merak etmeyin araç temizliğinde özellikle pasta sonrası cila öncesi güvenle kullanılabilir. Çok da güzel cam temizleyicidir, tercihe göre sulandırma yapılabilir. Temin linki
    Bu fayda etmezse 2. seçenek balata spreyi, daha dün türlü türlü uğraşıma rağmen çıkmayan bir lekeyi bununla çıkardım, kaporta, silecek, lastik vs temasını önleyerek bunu da deneyebilirsiniz. Würth kullandım bu konuda, gayet başarılı.
    Son seçeneğiniz ise cama Seryum oksit ile polisaj uygulanabilir fakat çok ehil elde, tecrübeli kişi tarafından yapılması gerekiyor. Yoksa cam ısısı yükselip çatlayabilir.
    Bunlar sırası ile en masumdan en agresife cam temizlik yaklaşımıdır, sonuç olarak çok büyük ihtimalle kurtulacağınızı zannediyorum.
    Cam değiştirme olayını tavsiye etmem, bizim araçlar için zor bir işlem, ne kadar da olsa orjinali gibi olmaz.

• Hocam ayrıntılı ve yönlendirici mesajın için çok teşekkür ederim. Önerdiğin şekilde izopropil alkolden başlayalım denemelere.
  • Servisler ile ilgili serzenişlerde bulunsak bile arada iyi seylerde oluyor geçen günlerde kapı kilitleri içerden açılmadığı icin Cekmekoy Otokoc a gittim garantimin iki ay once bitirini uzatılmış garantinin bunu kapsamadığını belirtti Efe Bey bende mağduriyetimi belirttim daha oncede bu sorunu ara ara yaşadığımı ama pek önemsemediğimi belirttim keşke o donem gelseydiniz Dedi başlangıçta bende el mahkum be kadar ücreti diye sordum oda içeri gitti geldi sonra arac daha 24000 km de bunu ücretsiz değişim yapacağız dedi bende fazlası ile sevindim müşteriyi mağdur etmedikleri icin.Sik sık eleştiri oklarına maruz bıraksakta bu jestleride burdan yazmalıyız Sabri bey ve ekibine teşekkür ediyorum burdan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazydentist -- 17 Mart 2016; 20:54:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • crazydentist kullanıcısına yanıt
    Sayın @crazydentist yapılan bu jeste çok sevindiğimi belirtmek isterim.

Dediğiniz gibi müşteri memnuniyeti adına böyle ufak jestler çok önemli.

Benim de ufak bir sorunumu kolaylıkla halletmişti İzmir Volcar servisi. Kendilerine ve Sabri beye ben de teşekkür ediyorum.

• selam, arkadaşlar. 1-2 sorum olacaktı sizlere.
    benim jantlar 17 ve üstünde 225 45 17 lastikler var.
    yanakları ince olduğu için çukurlarda lastik sürekli ezilip duruyordu, hatta bir defasında lastik komple yırtıldı, çöp oldu.
    ben de haliyle hava basıncını arttırıp 40 yaptım.
    bu seferde konforsuz bir sürüş oldu.
    janta uygun olup yanak genişliği en fazla olabilecek lastikler hangileridir ?

ikincisi bendeki ekran 7 '' ama sensus yok,ona da 2800 lira fiyat istediler, üstelik hareket halinde kapanıyormuş, bunun başka bir alternatif yöntemi var mı ?
    yani bir şekilde video izleme imkanım var mı ?

herkese kazasız belasız yolculuklar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: anatomist27

selam, arkadaşlar. 1-2 sorum olacaktı sizlere.
    benim jantlar 17 ve üstünde 225 45 17 lastikler var.
    yanakları ince olduğu için çukurlarda lastik sürekli ezilip duruyordu, hatta bir defasında lastik komple yırtıldı, çöp oldu.
    ben de haliyle hava basıncını arttırıp 40 yaptım.
    bu seferde konforsuz bir sürüş oldu.
    janta uygun olup yanak genişliği en fazla olabilecek lastikler hangileridir ?

ikincisi bendeki ekran 7 '' ama sensus yok,ona da 2800 lira fiyat istediler, üstelik hareket halinde kapanıyormuş, bunun başka bir alternatif yöntemi var mı ?
    yani bir şekilde video izleme imkanım var mı ?

herkese kazasız belasız yolculuklar...

R-design 45 ile geliyor bildiğim kadarı ile. Cross Country'de ise 225/50/17 seçeneği var. Benim de 225/50/17; yine de çukurlardan geçerken mümkünse yavaşlamaya çalışıyorum :)

• owunc kullanıcısına yanıt
    istanbuldaki tüm servisleri aradım en uygun fiyat veren 1100 ile otokoç istinye ve istwest mezcar. gidince de pazarlık etmeyi deneyeveğim ama bakalım pek sonuç umudum yok. seviste özelllikle dikkat etmem gereken nokta var mı? o kadar para vermişken şunlara da baktır dediğiniz alanlar var mı ? araçtan şu an bir şikayetim yok. sadece araç soğukken gaza bastığımdan sağ ön taraftan normal motor sesinin haricinde garip ve farklı bir ses geliyor. motor ısınınca kayboluyor. bu sorunu yaşayan var mı?
  • Sayın @anatomist27 ve Sayın @Darkraver , benim aracımda 16 inç matres jantlar var. Uzun zamandır 17 inç jant araştırıyorum. 17 inç jantı tavsiye eder misiniz? Konforu olumsuz etkiler mi?

Ayrıca foruma da sormak istiyorum. Tanıdık bildik bir yerlerde ya da forumdan birisi 17 inç jantını satan varsa görmek isterim. Ciddi alıcıyım diyebilirim. Ama malesef hala gönlüme göre bir 17 inç jant bulamadım.

• aknasmub kullanıcısına yanıt
    17 konfor için sınır kabul ediliyor sanırım. 18 ve üzeri spora geçiyor. Çok şikayetim yok düz yolda kullanınca ama görüntüsü güzel gerçekten. Hemen karar verip aracı almamda en büyük etkenlerdi. Benimkiler koyu renk olanlar:
    http://accessories.volvocars.com/en-ph/V40%20Cross%20Country/Accessories/Document/VCC-479983/2016

Aracın rengi de Raw Copper olunca benim gözüme daha güzel gözüküyor bu jantlar :)

Googledan arattım aynen böyle:http://bristolstreetmotors-sheffield.selekt.volvocars.co.uk/en/used-cars/Volvo/V40-Cross-Country/D2-Lux-17-LARENTA-ALLOY-WHEELS-kjbgfelz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkraver -- 18 Mart 2016; 13:29:11 >

Bir defa öncelikle oem jant bakmalısınız, servisten veya çıkma. Boyutu 5*108 olmalı Bu linkte örnekleri var. Focus jantları göbek olarak uyumludur.
    Gelelim tavsiye konusuna; benim iki aracım var, 16 jantlı focus (205/55/16) ve v40 r design (225/45/17) . Konfor gerçekten, araba ile alakası olmayan yakınlarım tarafından hissedilir derecede azalıyor 17 jantta. R design birazcık daha alçak, belki onun da etkisi vardır. Focusuma 17 jant almayı düşünüyordum, hatta ileride focusu elden çıkarırken orjınal jantları ile teslim edip 17 jantlarına kışlık takıp volvoda lastik değiştir derdi yaşamadan yazlık/kışlık jant+lastik kombinasyonu yapacaktım. Ama bu konforsuzluktan dolayı vazgeçtim diyebilirim, Bana zararı pek yok 17 jantlı durum ama araçta birileri varken ekstra yumuşak kullanmaya çalışmama sebep oluyor.
    Bir şekilde kullanıp test edip karar verin derim.

• Sizin jantlar çok şık duruyor gerçekten. Görüntüyü çok değiştiriyor ben de farkındayım. Bu yüzden istiyorum. @Darkraver

Verdiğiniz tavsiyeler için çok teşekkürler. Anladığım kadarıyla siz 17 inç jantı pek tavsiye etmiyorsunuz. İnternette çıkma v40 jantı da bulmak pek kolay değil. Sanırım pert araçların jantlarını satıyorlar. Replika janta hiç bakmadım. Ama ara ara gözüm kayıyor @laska

Sayın meslektaşım, PM'e bir bakar mısın;)
  • Kusura bakmayın arada görmem zor oldu :) tekrar teşekkürler

• 17" bence yeterli,18'le görüntü güzel olabilir ama konfor ön planda olmalı. 17 tam ortada.Ben de eski bir focus sahibi olarak 5*108 ölçüsünde çok aramıştım istediğim gibi bulamamıştım,bu ölçüde fazla şeçenek yok.

• Heico'nun bu jantına hastayım 19" bu 18'i de var. Ah şu çukurlu yollar..http://www.heicosportiv.de/sites/all/live_public/media/Raedergalerie/V40/V40CC/HEICO_SPORTIV_V40_VOLUTION_VII19_black.jpg

• RST 13 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgiler için. Aramaya devam o zaman :)

• 
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.