Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (192. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
114
Favori
649.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende de o şekilde , T1 ve T2nin altında gözüküyor.Hiç kaybolmadı ki...
  • bdurmus kullanıcısına yanıt
    Garanti dahilinde istemiyorlar , benim sağ ön kapı kolundan zırıltı geliyor, özellikle bassı açınca,bakalım bakıma götürdüğümde yapabilecekler mi? Sonucunu buraya yazarım.
  • Bu arada V40 r design D2 powershift aracımla 20000 kmyi devirdim.Genel olarak araçtan memnunum.Şimdiye kadar hiçbir arıza çıkarmadı.Yakıt tüketimim ise son 10bin km için 5.4 lt ort. , ilk 10bin için ise 6.1 di.Şu anda arabanın gösterge panelinin arkasından ve ön sağ kapı kolundan müzik sesini açınca ve arnavut kaldırımlı yollarda tıkırtı sesi geliyor.İnsanı biraz üzüyor açıkçası,ilk aldığımdaki o "taş" gibi hissi biraz azaldı:)Ama sonuçta plastik parçası işte illa ki trim sesleri olacak.Forumdan okuduğum kadarıyla da hepsinin serviste çaresi var.
    Ben aracımı aldığımda ekstradan ısıtmalı ön koltuklar ve ısıtmalı ön camın olduğu paketi de almıştım.Manisada oturduğum için bu kış acayip işimi gördü.Don olan günlerde ön cam hiçbir şeye gerek kalmadan birkaç dk içinde çözüldü, koltuk ısıtması şahane çünkü motor ısınmadığı için sıcak hava alamadığınız durumlarda sizi kurtarıyor.Bir de yine aynı paketin içinde keyless access vardı, o da ayrı bir kolaylık:) bu sistem aynı zamanda kişisel araç iletişim sistemi ve alarmı da barındırıyor.Alarm içerideki hava esintisine dahi duyarlı. Ya da arabayı park ettikten sonra acaba kilitledim mi diye kontrol etmek için arabanın yanına gitmeye gerek kalmadan anahtarın üstündeki tek tuşa basarak kilit durumunu öğrenebiliyorsunuz.Tek eksiği panoramik tavanın açılmaması,keşke açılsaydı!!! Biraz uzun oldu ama alacak olan arkadaşlara buradan bilgi mahiyetinde olsun istedim.Yine sorulan soru olursa cevaplarım.Saygılarımla.

• Selam arkadaşlar. Ikinci el 14 model r design bir d2 arıyorum. 10bin km civarında bahsettiğim ozelliklerde bir v40in fiyatı sizce ne civarda olmalıdır? Biliyorsunuz malum sitedeki ikinci el piyasası karmakarışık durumda. Aracını satmayı düşünen olursa bana haber verebilir. Iyi forumlar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mesbul

Selam arkadaşlar. Ikinci el 14 model r design bir d2 arıyorum. 10bin km civarında bahsettiğim ozelliklerde bir v40in fiyatı sizce ne civarda olmalıdır? Biliyorsunuz malum sitedeki ikinci el piyasası karmakarışık durumda. Aracını satmayı düşünen olursa bana haber verebilir. Iyi forumlar..

Bu araçlarda donanım seviyesi çok önemli. 0 alırken misal aracın liste fiyatı 90.000 ise siz o fiyatada alanilirsiniz; oldukça doldurup 150.000 e de alabilirsiniz fiyatları karşılaştırırken donanımlarınıda göz önünee bulundurmayı unutmayın. Sırf cam tavan bile 6-7.000 lira ediyor hadi ikinci elde bu fark 4.000 liraya düşsün

• Cqm tavanli r design ve r paketli diyelim. Base paketle beraber. Ikinci eli ne civarda olmalı sizce?

• Cam tavanli 2014 10000km gecmemis olsun derseniz 95bin civari olur bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imagoodman -- 8 Şubat 2015; 17:06:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mesbul

Selam arkadaşlar. Ikinci el 14 model r design bir d2 arıyorum. 10bin km civarında bahsettiğim ozelliklerde bir v40in fiyatı sizce ne civarda olmalıdır? Biliyorsunuz malum sitedeki ikinci el piyasası karmakarışık durumda. Aracını satmayı düşünen olursa bana haber verebilir. Iyi forumlar..

Satmayı düşünmüyorum ama fiyat yardımı edeyim.

Daha 3 aylık v40 Rdesign +Rpac +BasePac +Panaromik dizel/Otomatik 99.000 TL'ye aldım. Şimdi satacak olsam 95.000 TL'den bir kuruş aşağıya vermem.

Volvo satışlarını artıran bir marka. Eskisi kadar da piyazası yok değil. Şimdi satsam ne alıcam, enayi işi DSG'li Golf mü o yüzden v 40 candır

• Selamlar bir suredir arac degistirme dusuncesindeyim bir turlu karar veremiyorum. V40 hakkinda o kadar cok sorun yazilmiski almaktan vazgectim:( hangi markaya baksam sorunlar yazilmis ne alacagiz arkadas yahu?!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dozi17

Selamlar bir suredir arac degistirme dusuncesindeyim bir turlu karar veremiyorum. V40 hakkinda o kadar cok sorun yazilmiski almaktan vazgectim:( hangi markaya baksam sorunlar yazilmis ne alacagiz arkadas yahu?!

Sorma gitsin yahu!
  • dozi17 D kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Sizi bu aracı almaktan alıkoyan bir tane kronik sorun yazar mısınız?
    Hayır ben bu araca sahibim size almaktan vazgeçiren ama benim karşılaşmadığım sorun neymiş çok merak ettim.
  • quote:

Selamlar bir suredir arac degistirme dusuncesindeyim bir turlu karar veremiyorum. V40 hakkinda o kadar cok sorun yazilmiski almaktan vazgectim:( hangi markaya baksam sorunlar yazilmis ne alacagiz arkadas yahu?!

Genelde kullanıcılar (her marka için) memluniyetlerini değil şikayetlerini yazarlar bu volvo içinde böyle. Burda her sayfada şikayet görebilirsiniz ama bu şikayetlerin hepsi ya ücretsiz çözülebilen trim sesleri ya da bakımlarının biraz pahalı olmasıdır (premium her markada olduğu gibi). Bunun dışında şanzımanım patladı yolda kaldım, turbom bozuldu gibi hiçbir arıza şikayeti yazan kullanıcı göremezsiniz; maşallah taş gibi araçtır; sınıfınında en güvenli aracıdır

• quote:

Gidin şanzımanı elinizde kalması kesin olan Golf DSG alın

Birkaç trim sesi (çözülebilen serviste) sorunu olak bir otomobil v40. Şanzımanı, motoru ve sisteminde bir sorun da duyulmadı. Okumadık.

Enayi gibi Golf alanlardan olmayın. A180 kazığı veya tasarımı zerre değişmeyen a3 almayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

quote:

Genelde kullanıcılar (her marka için) memluniyetlerini değil şikayetlerini yazarlar bu volvo içinde böyle. Burda her sayfada şikayet görebilirsiniz ama bu şikayetlerin hepsi ya ücretsiz çözülebilen trim sesleri ya da bakımlarının biraz pahalı olmasıdır (premium her markada olduğu gibi). Bunun dışında şanzımanım patladı yolda kaldım, turbom bozuldu gibi hiçbir arıza şikayeti yazan kullanıcı göremezsiniz; maşallah taş gibi araçtır; sınıfınında en güvenli aracıdır

Forumda sizin gibi kullanıcıların sayısının artmasını dilerim... Son yazan arkadaş örnek alsın.

• Durun yahu hemen saldirmayin:) Ben sayfayi en basindan beri okudum trim seslerini gectim ama powershift sanzimandan cok sayida sikayet yazilmis.Hicbir firmanin fani degilim sadece kronik bir sorunu varmi onu ogrenmek istiyorum git onu bunu al demeden once kronik bir sorunu varmi onu yazalim forumlarin faydasida bu degilmi? Arastirmak lazimki sonra uzulmeyelim.

• dozi17 D kullanıcısına yanıt
    Şanzımanı arıza çıkaran bir v40'da okumadım forumda, yalnızca dsg'ye göre geçişleri daha yavaş; tam otomatiklere göre geçişleri biraz daha hissedilirdir o da düşük viteslerde.

Bunun dışında okumuş olabileceğiniz bir diğer şikayette gaz tepkisinin gecikmesi olabilir o da konfor odaklı ayarlardan kaynaklanmaktadır, sport moda alındığında gayet milimetrik tepkiler vermektedir.

• Herkese Merhaba,

2013 Volvo V40 CC premium aracım var. 20.000 bakımını yaptırmak için Antalya otokoç servisiyle görüştüm. Bakımla birlikte aracıma 8" TFT ekran, 7" ekran ve geri görüş kamerası taktırmak istedim. Kapora vs ödedikten 1 saat sonra, bir telefon geldi ve aracımın bunları takmaya uygun olmadığı söylediler. Daha önce böyle bir durumla karşılan oldu mu? Aracın uygun olmaması ne demek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zigotum

Herkese Merhaba,

2013 Volvo V40 CC premium aracım var. 20.000 bakımını yaptırmak için Antalya otokoç servisiyle görüştüm. Bakımla birlikte aracıma 8" TFT ekran, 7" ekran ve geri görüş kamerası taktırmak istedim. Kapora vs ödedikten 1 saat sonra, bir telefon geldi ve aracımın bunları takmaya uygun olmadığı söylediler. Daha önce böyle bir durumla karşılan oldu mu? Aracın uygun olmaması ne demek?

Yalan. İşlerine gelmemiştir yada ' normal arızayı çözemiyoruz,aksesuar işine girmeyelim' demişlerdir.

8 inç tft ekran takılabilir kesinlikle.
    Ekran yükseltmesi ile kamera montajı da yapılabilir. Antalya Otokoç yine efsane olmaya çalışmış.

http://accessories.volvocars.com/tr-tr/V40(13-)/Accessories/Document/VCC-471951/2013
    http://accessories.volvocars.com/tr-tr/V40(13-)/Accessories/Document/VCC-473223/2013

Linkleri orada yıllardır ustayız diyenlere gösterin. Yine de anlamazsa arayın 444 48 58 i.

Sorununuzu anlatın.Yardımcı olmaya çalışacaklardır size. Bazen orası da saçma şeyler söyleyebiliyor. Mesela aracınıza bu özellikler yüklendikten sonra 2015 model özelliği kazanacak ve performansı yükselecek diyebilirler; şaşırmayın :D

İstanbul'da bu işlemleri takır takır yapıyorlar. Bugün Otokoç Taşdelen'de bir S60'a 5 inçten 7 inçe geçiş+ sct+ kamera+ ön park sensörünü takır takır yaptılar.
    6000 lira gibi bir ücrete mal olmuş. Volvo 5 inçten 7 inçe geçişi hediye etmiş.Normalde 8 bin civarı tutacakmış.

• quote:

Durun yahu hemen saldirmayin:) Ben sayfayi en basindan beri okudum trim seslerini gectim ama powershift sanzimandan cok sayida sikayet yazilmis.Hicbir firmanin fani degilim sadece kronik bir sorunu varmi onu ogrenmek istiyorum git onu bunu al demeden once kronik bir sorunu varmi onu yazalim forumlarin faydasida bu degilmi? Arastirmak lazimki sonra uzulmeyelim.

Powershift çift kavramalı bir şanzımandan, tam otomatik diye tabir edilen tork konvertörlü şanzımanların tepkilerini bekleyenler oluyor. Powershift çok iyi midir ? Bence değil. 0-100 km hızlanmasında manuele göre fark var.Bir dsg gibi hatta edc gibi hızlı değil.

Hill Holder olduğu halde rampa yukarı kaldırırken kaydırma yaşamamak için patinalar olabiliyor.
    Ama sürekli sorun çıkartan bir şanzıman mıdır ? Değil.

Belirli bir süre soğuk motorda vitese atıldığında motorun stop etmesi problemleri yaşandı özellikle s60'larda. Ama bunu yazılımla çözdüler.

Uzun vadeli olarak powershift ne gibi arızalar çıkarır dahalık belli değil.Çünkü bu zamana kadar 120.000 km üstünde 1.6 dizel powershift kullanıcısı görmedim.

Ufak tefek yağ kaçakları, vuruntular, isteksiz vites geçişleri olan sorunlu araçlar oldu. Çoğunlukla yazılım güncellemesi ve adaptasyon ile sorunlar giderildi. Kavraması değişen az sayıda kullanıcı var.

• merhaba arkadaşlar
    2013 Volvo v40 sahibi olarak aranıza yeni katıldım.araçtan kesinlikle çok memnunum .manuel vites olan aracımın dizel de olması nedeniyle yakıt durumundan cok memnunumum.
    volvoyu herkese de tavsıye ederım.ortopedist olduğum için cok kaza geçiren insanla karşılaştım ve bu yüzden araç secımımı volvodan yana kullandım.bir önceki aracım megane 3 idi ve cıddı bir fark var hissettiğim güven duygusunda.
    Aracımda olmasını istediğim tpms (lastik basınç göstergesinin) olmayışı benı huzursuz etmekteydıç.aksesuar listesine eklendıgınde sevindim ama 2013 modellere uygulanmıyormuş.bu konuda bilgi sahibi olan varsa paylaşırsa sevinirim.artık çoğu araçta standart olmasına rağmen Volvo upgrade konusunda bile mahrum bıraktı bu özellikten:(((
    volvoda su an aksesuar kampanyası mevcut üstelik.birde 2015 modellerde Volvo on call özelliği var bu da 2013 modellere uygulanmıyormuş:((bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim....

• 
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.